Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Střešní nosiče - resumé

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
H75



Joined: 10 Sep 2012
Posts: 16777215

PostPosted: Sun Jan 25, 2015 12:37 pm    Post subject: Střešní nosiče - resumé Reply with quote

Zdravím, přečetl jsem fórum o střešních nosičích, ale potřeboval bych konkrétní doporučení: co je lepší pořídit, originál, nebo systém uchycení pod lem dveří? Co vím, u originálu je nebezpečí zatékání do vozu, je dražší, ale drží festovně. U systému pod lem dveří je zas nebezpečí, že nebude sedět na 100%......co doporučujete? Máte někdo tip na konkrétní výrobek, co třeba tento Hakr? http://www.hakrbrno.cz/ford-fusion-5dv-hatchback-cerna-tyc
Omlouvám se, vím, že se to tady už řešilo, ale většina příspěvků už je letitá a odkazy na konkrétní nosiče nefungují.
_________________
Ford Fusion 1.4 r.v.2012
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Jan 25, 2015 6:16 pm    Post subject: Reply with quote

Mám originál a do auta mi nezatéká. Je tam akorát díra se závitem, kde máš šroub od nosiče nebo šroub od krytky. Navíc ta díra ani není průchozí.
Je spíš otázka, kolik si do toho ochotný investovat. Každopádně při montáži nosiče za rám dveří není nutná žádná úprava. U toho "originálu" jak tomu říkáš, se musí proříznout ty gumové lišty ve střeše a k nosiči by měly být krytky se šrouby. Občas je pak dobré závity ve střeše pročistit a šrouby namazat.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
H75



Joined: 10 Sep 2012
Posts: 16777215

PostPosted: Sun Jan 25, 2015 6:31 pm    Post subject: Reply with quote

zdenal8 wrote:
Mám originál a do auta mi nezatéká. Je tam akorát díra se závitem, kde máš šroub od nosiče nebo šroub od krytky. Navíc ta díra ani není průchozí.
Je spíš otázka, kolik si do toho ochotný investovat. Každopádně při montáži nosiče za rám dveří není nutná žádná úprava. U toho "originálu" jak tomu říkáš, se musí proříznout ty gumové lišty ve střeše a k nosiči by měly být krytky se šrouby. Občas je pak dobré závity ve střeše pročistit a šrouby namazat.


Je montáž origa náročná, nebo se to nechá udelat doma před barákem? Mám totiž možnost koupit originál za cenu modelu od Hakru pod lemy dveří (cca 2500). Je tam nějaké lepení nebo tak něco? Vím že lidi si to spíš nechávali dělat v servisech....
_________________
Ford Fusion 1.4 r.v.2012
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Jan 25, 2015 6:54 pm    Post subject: Reply with quote

Tak to ti přesně nepovim. Já jsem to koupil už s autem. Tam jde jenom o to, vyříznout ty gumové lišty v místě patek pro nosič. Pak se přes to dávaji krytky. Jestli se to dá vyříznout na autě nebo tu lištu celou sundavaji a pak ty kousky lepí zpátky, to ti přesně nepovim.
Podle mě, když budeš přesně vědět ty vzdálenosti, kde to říznout, tak by se to mohlo dát vyříznout i před barákem.
Ale to si radši ještě zjisti, jak se to přesně dělá. Pokud jde o ty vzdálenosti, to ti můžu klidně změřit.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
H75



Joined: 10 Sep 2012
Posts: 16777215

PostPosted: Sun Jan 25, 2015 7:00 pm    Post subject: Reply with quote

zdenal8 wrote:
Tak to ti přesně nepovim. Já jsem to koupil už s autem. Tam jde jenom o to, vyříznout ty gumové lišty v místě patek pro nosič. Pak se přes to dávaji krytky. Jestli se to dá vyříznout na autě nebo tu lištu celou sundavaji a pak ty kousky lepí zpátky, to ti přesně nepovim.
Podle mě, když budeš přesně vědět ty vzdálenosti, kde to říznout, tak by se to mohlo dát vyříznout i před barákem.
Ale to si radši ještě zjisti, jak se to přesně dělá. Pokud jde o ty vzdálenosti, to ti můžu klidně změřit.


Díky, kdyžtak bych Ti napsal. Toť tedy praxe s originál nosičem. Má zde někdo dobré zkušenosti s konkrétním nosičem pod lem dveří?
_________________
Ford Fusion 1.4 r.v.2012
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Jan 25, 2015 7:16 pm    Post subject: Reply with quote

No hlavně si ohlídej, aby u toho origo nosiče byly i ty krytky, co se dávají na auto, když tam neni nosič.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Sun Jan 25, 2015 10:50 pm    Post subject: Reply with quote

Hlavně záleží jak moc je budeš využívat,já když jsem kupoval fufíka tak jsem věděl že kupuji menší auto než jsem do té doby měl a tak jsem se rozhodoval-origo nebo za lem?Používal jsem je maximálně 3X za rok s malým boxem cca.350litrů,na tom boxu jsem je při jejich sundávání vždy nechal přidělaný jako jeden kus Smile takže při nasazení jsem nemusel honit nějaký rozteče a míry a se ženou jsme chytily do rukou každý dvě patky s boxem a šup na auto,akorád na střeše na té gumě jsem označil kde ty patky mají přesně být.Montáž jednoduchá-utáhnout "10"klíčem šroubek u každé patky a nasadit kryt,ten plechový háček co to všechno drží za lem je potažený takovou plastovou barvou takže nějaký odření laku v tom lemu jsem nespozoroval. K těm patkám jsem dostal příčníky no trochu delší,se mě to při pohledu na auto moc nelíbilo(asi se spletli a dali mi delší)tak jsem je zkrátil aby vypadaly jako na obrázku který rozklikni v odkazu: http://www.autodoplnky-hk.cz/patky-pro-nosniky-40076
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Sun Jan 25, 2015 11:03 pm    Post subject: Reply with quote

Ještě jsem zapoměl v tom odkazu jsou podle kodu patky přímo na fufíka,na každé auto jsou jinak dlouhý ty háky,já jsem to celý koupil tady: http://www.anglia-trading.cz/index.php?main_page=nosice_na_auto_kombinace&bundle_group=A&products_id_1=5370&products_id_2=723
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Jan 26, 2015 7:24 pm    Post subject: Reply with quote

Ještě je třeba doplnit, že pokud auto nemá ESP, je nosnost střešního nosiče 25 kg. Není to kuli tomu, že by to neunesla střecha, ale kuli stabilitě v zatáčkách.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Kormi



Joined: 19 Jan 2009
Posts: 227

PostPosted: Tue Mar 03, 2015 1:39 pm    Post subject: Reply with quote

SEKYC wrote:
Ještě jsem zapoměl v tom odkazu jsou podle kodu patky přímo na fufíka,na každé auto jsou jinak dlouhý ty háky,já jsem to celý koupil tady: http://www.anglia-trading.cz/index.php?main_page=nosice_na_auto_kombinace&bundle_group=A&products_id_1=5370&products_id_2=723

Muzu jen doplnit svoji zkušenost s nosičem CAM-Totus jako bezproblémovou- doba používání cca 4 roky- frekvence 2-3 do roka cca 14 dní-v kombinaci s nosníkem na kola Hakr Cyklo Pro- na převoz kol na dovolenou-používám stejně jako kolega smontovanou vycentrovanou konstrukci nosičů kol společně a s nosičem a podle potřeby jen nasazuji se synem na značky v těsnění a 10 kličem utahuji záležitost 10 minut- poměr cena výkon dle mého názoru vysoká- i po této době vypadají nosníky jako nové a na střeše nebo těsnění dveří se to zatím nijak neprojevilo.
_________________
Ford Fusion 1,4 -16V -Ebony Blaser 1/09
Ford Grand C Max-1,9 Tdi 12/13
http://fusion.fordclubs.org/nase5.html
MOTTO: ..je jedno čím jezdíš ,ale jezdi jako člověk
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd. All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group