Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Brzdovy pedal - zaberanie brzd

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kamko13



Joined: 27 May 2011
Posts: 101
Location: Michalovce - okolie

PostPosted: Fri Feb 20, 2015 10:57 pm    Post subject: Brzdovy pedal - zaberanie brzd Reply with quote

Bol som na STK a technik mi povedal, ze mi brzdia brzdy ale pedal mi zabera dost nizko, asi v polovicke. Tak som zasiel do servisu kde mi kompresorom natiahli novu kvapalinu.
Pedal zacal zaberat trosku skor ale po mesiaci znova zabera v polovicke.
Ako vam zabera pedal? Hned vo vrchnej casti aebo nizsie?

Cital som na nete ze niekto odvzdusnuje brzdy pri nastartovanom niekto normalne, ktory sposob je spravny?
Iny technik mi povedal ze mam skontrolovat zadne bubny ci mi sponovak na dosticky nestuhol a netreba ho rozhybat. A pokial to nepomoze tak bude v prdeli hlavny brzdovy valec.
Skusil som kolegov ford focus 2 a jemu zabera pekne asi 2cm od vrchu.

Napiste mi ako zabera vam a co by trebalo pozriet, nechce sa mi znova platit za odvzdusnenie a nepomoze mi to. Dik za kazdy nazor.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort - Moondust
r.v. 2008
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Marysa



Joined: 02 Jun 2013
Posts: 53
Location: Plzeſ

PostPosted: Fri Feb 20, 2015 11:49 pm    Post subject: .... Reply with quote

Pokud se tě pedál propadá tak to vypadá na únik kapaliny někde,asi mechanici na to nepřišli.Auto se odvzdušňuje vždy v klidovém režimu.Pedál by měl zabírat hned od zhora někdy,může mít vůli cca 3cm než začne zabírat.Na zadních bzdach bych neviděl,že je tam něco zaseklé jsou tam silný pružiny ty to zejhejbaj.Spíš bych to viděl na zaseklej brzovej váleček.A nebo to někde teče.Ale do půlky propadání pedálu je hodně zlé,jsou to brzdy...pozor na to.Celý se to musí rozhodit,jak předek tak zadek a podívat se jestli se hejbaj brzdy a někde netečou.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Kamko13



Joined: 27 May 2011
Posts: 101
Location: Michalovce - okolie

PostPosted: Fri Feb 20, 2015 11:54 pm    Post subject: Reply with quote

Tiect mi urcite netecu. Kvapaliny mam stale dost. Pokial je motor vypnuty, tak po tretom nasliapnuti je pedal tvrdy. Pokial je nastartovany stlacam ho asi do polovice a pocas jazdy tak isto zaber pri polovicke ale brzdi dobre no treba zatlacit.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort - Moondust
r.v. 2008
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Marysa



Joined: 02 Jun 2013
Posts: 53
Location: Plzeſ

PostPosted: Sat Feb 21, 2015 12:03 am    Post subject: ..... Reply with quote

No tak to je jasné poud netečou a říkáš,že po našlapání pedál stvrdne tak odvzdušnit.To si uděláš sám.Zajeď na rampu a zevnitř kol jsou na válečkach odvzdušňovací šroubky asi na 10-12 klíč,nevim přesně,ale pozor bejvaj zarezlý a nejdou povolit tak než to pujdeš udělat nalej na ně brzdovou kapalinu přes noc.potom je povolíš.Dále nasadíš na něj přůsvitnou hadičku úzkou.Jeden tě našlape na pedál a ty povolíš dokud pujdou bubliny budeš opakovat.Takhle na všech čtyř válečkach. Brzdovou Kapalinu si pouštěj do nějaké nádoby abys ji si pořád dolejval do nádobky.toť vše.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Fordeda



Joined: 03 Apr 2012
Posts: 193
Location: Vysočina

PostPosted: Sat Feb 21, 2015 8:29 am    Post subject: Reply with quote

Nejsem si jistý. Zaprvé dneska už máme jiné přípravky na zarezlé šouby a lze je doporučit. Zadruhé ten vozík má ABS a to se odvzdušnuje - pokud se to má udělat pořádně - daleko komplikovaněji. Sice nemám zkušenost, ale kdysi jsem četl servisní návod k odvzdušnění Felicie, bylo to na vyšší dívčí.

PS. Zcurverný N s háčkem, žádná invence pro správce k nápravě? Bourá to nějak SQL, to je přece nesmysl.
_________________
Fusion + 1.6 schwarze Katze


Last edited by Fordeda on Sat Feb 21, 2015 8:31 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Kamko13



Joined: 27 May 2011
Posts: 101
Location: Michalovce - okolie

PostPosted: Sat Feb 21, 2015 12:12 pm    Post subject: Reply with quote

Ja som si sám odvzdušnil a potom som dal aj do servisu ale efekt brzdenia asi v polovici je tam stále.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort - Moondust
r.v. 2008
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Marysa



Joined: 02 Jun 2013
Posts: 53
Location: Plzeſ

PostPosted: Sat Feb 21, 2015 4:01 pm    Post subject: ..... Reply with quote

Moc tomu nevěřim,že by odešel hlavní brzdový válec.Prostě by mohli propouštět ty válečky bzdový a nebo nevyjíždět.Kolik máš najeto?A Jakej rok a obsah?benzim či diesel?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Kamko13



Joined: 27 May 2011
Posts: 101
Location: Michalovce - okolie

PostPosted: Sat Feb 21, 2015 10:07 pm    Post subject: Reply with quote

R.v 9/2008, najazdene 74000km, 1,4 benzin, druhy majitel.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort - Moondust
r.v. 2008
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Marysa



Joined: 02 Jun 2013
Posts: 53
Location: Plzeſ

PostPosted: Sat Feb 21, 2015 10:25 pm    Post subject: .... Reply with quote

To je divný,že ani v servisu na to nepřijdou.Jinak hlavní brzdový válec stojí kolem1500 kč,ale zase proč ho měnit když se neví že jo.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Feb 22, 2015 3:47 pm    Post subject: Reply with quote

Je otázka, čemu řikáš zabírá. Brzdy ve Focusu a ve Fusionu nejde moc srovnávat. Focus má ty brzdy oproti Fusionu takový víc jedovatý normálně. Mě to ve Fusionu začne ostřeji brzdit taky tak nějak od půlky. Na STK v létě na to vůbec nic neřikal. Ve srovnání s Fiestou, co má manželka tam ale rozdíl je značný. Když si to pučim, tak při prvnim lehčim brždění se skoro zakousnu do volantu, než si zvyknu. Moc s tim nejezdim.
Jináč v létě sem před STK ty brzdy tak nějak dával do kupy a po kompletní výměně obložení plus kotouče (doporučil mi technik výměnu při předchozí STK), pak ještě výměna jednoho prasátka, pročištění samostavů a komplet odvzdušnění a je fakt, že ten pedál zabíral asi o něco málo dříve a brzdy byly o něco ostřejší. Ale ne teda tak moc jako u manželky Fiesty.
Kdyby to někde ucházelo, tak by si poznal, že ti chybí kapalina. Kdyby to bylo přes prasátka, tak máš zadělaný bubny a na STK by poznali, že ti nebrzdí zadek.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Kamko13



Joined: 27 May 2011
Posts: 101
Location: Michalovce - okolie

PostPosted: Sun Feb 22, 2015 3:57 pm    Post subject: Reply with quote

Vieš brzdiť to brzdí v polovičke a nástup brzd je pekný. ale len pedál zaberá nižšie.

Pokiaľ stisnem spojku na max tak brzdový pedál je niekde asi 3-4cm od nej na max a dzá si mi to dosť nízko.

Na predošlom aute sa mi už stalo že som zabrdil na križovatke a stál som na brzde a tá si pekne pomaly zišla na podlahu no nechcel by som toto zažiť aj tu. Trocha ma rozčuluje že Fusion je v podstate Fiest ale brzdy fungujú rozdielne.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort - Moondust
r.v. 2008
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Feb 22, 2015 4:22 pm    Post subject: Reply with quote

No porovnávám to s tou novější Fiestou (současná před faceliftem). Ne s tou, ze které je odvozený Fusion.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group