Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

gps navigacia
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Audio, navigacie
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Fordeda



Joined: 03 Apr 2012
Posts: 193
Location: Vysočina

PostPosted: Fri Mar 29, 2013 1:55 pm    Post subject: Reply with quote

No to, že Garmin dělá to či ono, ještě neznamená, že se na jejich navigace lehce zvyká. Respektive, že si Čech na to lehce zvyká. Je to prostě specifické, Americké a přijmout Garminí filosofii může být někdy trochu bolestivé.
_________________
Fusion + 1.6 schwarze Katze
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Mar 29, 2013 5:57 pm    Post subject: Reply with quote

No zatial sme sa nedozvedeli o aky typ problemu ide a je priskoro tvrdiť, kde je pes zakopany.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Kormi



Joined: 19 Jan 2009
Posts: 227

PostPosted: Wed Apr 03, 2013 10:06 am    Post subject: Reply with quote

duves wrote:
A čo nevyhovuje v garmin navigacii?
Garmin patrí medzi špičku v GPS, robia športove, turisticke, rybyrske a ja neviem ešte ake navigacie. Čo ostatní výrobcovia cestnych navigacii teda nerobia.

No možná na terénní a námořní mapy jsou dobří, taky jsem koupil garmina ,protože ho předcházela dobrá pověst a chvála ,ale mě osobně více vyhovovalo Igo 8 a dokonce i Ovi mapy od Nokie mi přijdou více v pohodě-např. grafické zobrazování je ploché -u Evolve bylo zobrazení v 3D, budovy a objekty -odbočování v prudkých zatáčkách je u Garmina zmatečné ,několikrát po mně chtěl na jedné rychlostní komunikaci obrátit se do protisměru a byly tam svodidla, nebo mne tahal do jednosměrky ,která je tam odjakživa ,což se může stát,ale u Garmina mi asi nejvíc vadí,že přestože mi prodali navigaci Čr + evropa v edici Lifetime-platí lifetime pouze pro ČR-lifetime licenci pro evropu si musím dokoupit extra -a navíc za cenu 1500 Kč? což mi připadá jako klamání zákaznika-v schopu mi ale řekl,že u Garmina to tak prostě je a ,že každé rozšíření si platíš extra -imho nepovažuji se za odborníka a můžu srovnávat pouze s jedním zapůjčeným Navigonem ,který se sekal a,čtyřletou zkušeností v Evolve s Igo 8-možná je to síla zvyku, ale Garmin mne zklamal
_________________
Ford Fusion 1,4 -16V -Ebony Blaser 1/09
Ford Grand C Max-1,9 Tdi 12/13
http://fusion.fordclubs.org/nase5.html
MOTTO: ..je jedno čím jezdíš ,ale jezdi jako člověk
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Wed Apr 03, 2013 7:19 pm    Post subject: Reply with quote

Kormi wrote:

No možná na terénní a námořní mapy jsou dobří, taky jsem koupil garmina ,protože ho předcházela dobrá pověst a chvála ,ale mě osobně více vyhovovalo Igo 8 a dokonce i Ovi mapy od Nokie mi přijdou více v pohodě-např. grafické zobrazování je ploché -u Evolve bylo zobrazení v 3D, budovy a objekty -odbočování v prudkých zatáčkách je u Garmina zmatečné ,několikrát po mně chtěl na jedné rychlostní komunikaci obrátit se do protisměru a byly tam svodidla, ....

A ty si sa hral na blondínu a si skusil otočiť? Wink

Nepoznam mapu, ktora by nemala chyby. Aj ta blondína to na kruhaku vzala do lava, lebo mala staru mapu, bez aktualizacii a navigacia jej povedala, odboč vlavo.


Predpokladam, že ide o mapu CITY NAVIGATOR EUROPE, najnovšia verzia je 2013.40 a vyšla v 02/2013.
No vždy to bude mapa s chybami, pretože pokryva velke uzemie.

Skusil by som toto:
http://www.garmin.cz/produkty/mapy/automobilove/ceska-republika/atlas-czech-2013-nt-plna-verze-dvd.html

Vela map sa da zohnat tu: http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=9&t=398
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Kormi



Joined: 19 Jan 2009
Posts: 227

PostPosted: Sun Apr 07, 2013 3:13 pm    Post subject: Reply with quote

-
Quote:
A ty si sa hral na blondínu a si skusil otočiť? Wink
-
Quote:
...
vela map sa da zohnat tu: http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=9&t=398

Díky Duves za odkazy...taky umím pracovat s Googlem Smile

navíc komerční demo verze (Komercyjne mapy demoverzie ) není to úplně pravé ořechové...
chápu,že ve všech mapách dochází k chybám -což je nemilé pokud navigaci slepě věříš...z toho jsem už vyléčen.....šlo mi hlavně o to -přestože jsem kupoval né zrovna levnou navigaci Garmin- reklamou,, opěvovanou" v edici timelife s doživotní aktualizací map/což mělo vyvážit tu cenu/ - byla to ,,bouda" a timelife aktualizace platí pouze pro Českou republiku - pokud budu chtít timelife aktualizaci i pro mapy Evropy,tak dokoupit opět navíc za 2500 Kč a není to zrovna podrobná mapa- co se týče zobrazování a intuitivního ovládání více mi prostě více přirostlo k srdci IGO.

_________________
Ford Fusion 1,4 -16V -Ebony Blaser 1/09
Ford Grand C Max-1,9 Tdi 12/13
http://fusion.fordclubs.org/nase5.html
MOTTO: ..je jedno čím jezdíš ,ale jezdi jako člověk
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sun Apr 07, 2013 7:32 pm    Post subject: Reply with quote

Kormi, ak ti gps zahlasi taku volovinu, aby si to otočil do protismeru nie je nič proti tomu, ked prídeš do neznameho mesta na kruhak, ku ktoremu vedu 4 cesty a navigacia ta nasmeruje pokračovať po ceste ako si prišiel. Tak to je iny prieser.
Nepoznam ine systemy, ani Tomotom, ani IGO.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Kormi



Joined: 19 Jan 2009
Posts: 227

PostPosted: Mon Apr 08, 2013 1:43 pm    Post subject: Reply with quote

duves wrote:
Kormi, ak ti gps zahlasi taku volovinu, aby si to otočil do protismeru nie je nič
Nepoznam ine systemy, ani Tomotom, ani IGO.

To se někdy stane i Garminovi -hezky mě povozil po Těrlicku,ale byla to moje vina,měl jsem zaškrknuté přepočítání trasy ,pohyb mimo zpevněnou vozovku a nejkratší cestu -to v kombinaci mě stále trvrdošíjně tahala dokola v kruhu mezi domy a stále stejně dokola ,protože jsem odmítal najet do jedné z mého pohledu divné odbočky do lesního prostoru pak jsem ji poslechl a chtěla abych se tam otočil a jel stejnou cestou jakou jsem přijel opět zpět - nechápal jsem to -pak jsem změnil nastavení a nějak se odtama vymotal.
_________________
Ford Fusion 1,4 -16V -Ebony Blaser 1/09
Ford Grand C Max-1,9 Tdi 12/13
http://fusion.fordclubs.org/nase5.html
MOTTO: ..je jedno čím jezdíš ,ale jezdi jako člověk
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Mon Apr 08, 2013 7:29 pm    Post subject: Reply with quote

Používate niekto navi v mobile? Komkretne NAVIGATOR? Je to free navi, mobil musi mať GPS, stiahnete si priamo v app mapy a ide to. Mam to odskúšané na menších úsekoch, ide to v pohode, ako klasicka navigacia, rychlost, cas do ciela, ......
V jednom mobile mam všetko, mp3, navi, telefon, fotak, ..... A kopu veci o ktorych mozno ani neviem. Ale som spokojny, čo vy?
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
mmiippll



Joined: 24 Aug 2010
Posts: 74
Location: Kežmarok

PostPosted: Tue Apr 09, 2013 9:18 pm    Post subject: Reply with quote

Uz niekolko rokov pouzivam Nokia mapy v mobile a bez akychkolvek problemov ci uz na Slovensku, alebo v zahranici (Polsko, Madarsko, Chorvatsko)
_________________
Fiat Bravo, 1.4 t-jet, 88 Kw, 6/2014, o chvilku bude aj LPG
Ex:Ford Fusion, 1.4 Duratec 16 V, Trend X, Sea Grey, 8/2010
Ex: Hyundai Getz, 1.4 16V, 71 Kw, 6/2007, takmer ziadna vybava
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Wed Apr 10, 2013 6:27 am    Post subject: Reply with quote

Ak sa naozaj chcete niekde dostat a nepoznate to, treba si vytvoriť plan trasy v PC. Pre Garmin je to volne dostupna aplikacia Mapsource (http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=209). Vyznačite si body, kadial chcete ist a tie si pripojenim Garmin navigacie do PC prenesiete priamo do GPS. Nie je šanca zabludit.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Fordeda



Joined: 03 Apr 2012
Posts: 193
Location: Vysočina

PostPosted: Wed Apr 10, 2013 7:29 am    Post subject: Reply with quote

Nevím, jak to dělají nové chytré Garminy. Můj starý hloupý 250 přenese jen body a trasu vypočítá, takže je to na nic. Mimoto taky umí jen jeden průjezdní bod, takže jakoukoliv složitější trasu prostě nepřevzal. Proto jsem přešel k Navigonu. (Moc jsem si nepolepšil, je to Garmin group).
_________________
Fusion + 1.6 schwarze Katze
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Wed Apr 10, 2013 9:43 am    Post subject: Reply with quote

Fordeda wrote:
Nevím, jak to dělají nové chytré Garminy. Můj starý hloupý 250 přenese jen body a trasu vypočítá, takže je to na nic. Mimoto taky umí jen jeden průjezdní bod, takže jakoukoliv složitější trasu prostě nepřevzal. Proto jsem přešel k Navigonu. (Moc jsem si nepolepšil, je to Garmin group).

Ano, tieto stare "dvestovky" tak pracovali. Mal som 200-ku a presne ako uvadzaš, dal sa zadať iba 1 prejazdny bod a všetko ostatne dopočítala navigacia.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Kamko13



Joined: 27 May 2011
Posts: 101
Location: Michalovce - okolie

PostPosted: Thu Apr 11, 2013 8:12 pm    Post subject: Reply with quote

Pokiaľ by potreboval niekto pomôcť s navigáciou MIO, tak nech napíše - poriešíme.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort - Moondust
r.v. 2008
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Thu Apr 11, 2013 8:27 pm    Post subject: Reply with quote

Tiež viem "poriešiť". Garmin.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Wed Nov 13, 2013 2:59 pm    Post subject: Reply with quote

Závěrem: Garmin a Dynavix se perou o první příčku

TEST: Jaká autonavigace vás dostane do cíle nejrychleji?
http://cdr.cz/clanek/silnice-znat-nepotrebujete-jaka-autonavigace-vas-dostane-do-cile-nejrychleji
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Audio, navigacie All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Next
Page 13 of 14

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group