Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ford Fusion 1,4 Duratec 2009 - ťahanie do strany

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Sun Apr 26, 2015 10:35 pm    Post subject: Ford Fusion 1,4 Duratec 2009 - ťahanie do strany Reply with quote

Zdravím páni.

Obraciam sa na Vás s menšou prosbou o radu, info. Na Fusione ročník 2009 mám menší problém. Pri jazde, ak mám volant rovno auto mi ide doprava. Teda musím volant držať mierne vľavo aby auto išlo rovno.

Aké kroky som podnikol:
- robilo to najprv pri zimných pneu/diskoch, teda som to neriešil, myslel som, že je to možné z dôvodu vyváženia, po prehodení na letné disky/pneu ( ktoré boli vyvážené ) robí to isté
- urobil som geometriu, v podstate auto relatívne nové, 2009 cca 90 000km, podvozok OK, nič nebúcha, neklepe, mierne bolo rozladené vodičové predné koleso ( odklon, príklon a pod. ) fajn, spravilo sa to, NO NEPOMOHLO, auto vždy ťahá doprava
- vymenil som PRAVÉ za ĽAVÉ koleso, NEPOMOHLO, robí to isté, teda auto ťahá do strany

Čo navrhujete ďalej? Rozmýšľal som ešte nad nastavením vôle riadenia, i keď mi jeden známi hovoril, že tieto Fordy to nemajú, ja som dnes našiel šróbu na nastavenie ( i keď som si není istý ). Alebo ešte zvažujem, či bola geometria dobre urobená, keďže som videl hodnoty a verím im, no i tak by som to ešte pre istotu raz prezrel. Alebo čo iné poradíte? Ja osobne som myslel, že to bude v geometrii, no zrejme som sa mýlil.

Ďakujem vopred za odpovede.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
Ladis



Joined: 28 Oct 2013
Posts: 4

PostPosted: Mon May 18, 2015 10:20 am    Post subject: Reply with quote

Mám ten samý problém jem mě to mírně táhne doleva. Budu muset na geometrii i když po ujetí cca 18 tis. km.
Back to top
View user's profile Send private message
Yardas



Joined: 12 Feb 2009
Posts: 145
Location: Blanensko

PostPosted: Thu May 21, 2015 8:19 am    Post subject: Reply with quote

Podobnej problém jsem měl i já. Cestou domů s novým Fusionem z prodejny aut jsem také zjistil při rovném směru byl volant mírně vychýlen. Myslel jsem , že to je jen špatné nasazení volantu nebude problém (u Škody 120 stačilo volant vysunout z tisícihrané hřídele a nasadit správně) . V servisu mi řekli , že musí zkontrolovat sbíhavost předních kol. Tak se stalo. Jenže po půlroce provozu jsem zjistil , že zadní gumy mají poloviční vzorek. Napadla mě jedna možnost. Asi 2metrovou rovnou lať jsem přiložil z boku na zadní kolo a nestačil jsem se divit.Lať směřovala pod auto. To samé bylo i na druhém zadním kole. Hned do servisu ! Tam mi zjistili , že jsem měl vadnou zadní nápravu z výroby. Našli to přes nějaké ředitelství Fordu,co sídlí v Praze , které mělo možnost nahlédnou do průvodního protokolu našeho Fusiona. Bohužel i auto s takovou závadou může opusti výrobní závod. Tím se také vysvětlilo to špatné seřízení přední nápravy ( zadní kola táhly na jednu stranu - přední to musely dorovnat). V záruce mi zdarma vyměnili zadní nápravu a jednu novou gumu jsem z nich dostal (prý se na polovičním vzorku dá ještě jezdit).
_________________
Ford Fusion Ebony 1,4 Duratec (1/2009) modrá metalíza
http://fusion.fordclubs.org/nase4.html
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group