Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

výmena chladiacej kvapaliny
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nurka



Joined: 07 Nov 2011
Posts: 7

PostPosted: Sat May 09, 2015 4:41 pm    Post subject: výmena chladiacej kvapaliny Reply with quote

Zdravím.Dnes som chcel vymeniť chlad.kvapalinu na FoFu 1,4 benzín 2006 rok,nachystal som si 3 l chlad.kvap. a 3 l destilovanej vody,otvoril som nádržku,vypúšťací šrób,potom som zhodil aj hadice z chladiča,ale vytieklo mi len asi 3.5 l starého chladiva.nie je to málo?niekde som čítal že by tam malo býť vyše 5 l.
_________________
Ford Fusion 1,4 b 59kw colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sat May 09, 2015 6:55 pm    Post subject: Re: výmena chladiacej kvapaliny Reply with quote

nurka wrote:
Zdravím.Dnes som chcel vymeniť chlad.kvapalinu na FoFu 1,4 benzín 2006 rok,nachystal som si 3 l chlad.kvap. a 3 l destilovanej vody,otvoril som nádržku,vypúšťací šrób,potom som zhodil aj hadice z chladiča,ale vytieklo mi len asi 3.5 l starého chladiva.nie je to málo?niekde som čítal že by tam malo býť vyše 5 l.

Ano, vraj 5 litrov
http://www.fordservicecontent.com/pubs/content/~WO75578/~MCZ~LCS/pdf/CS_CZ07557og1e.pdf (strana 121)
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sat May 09, 2015 8:42 pm    Post subject: Reply with quote

Nenašel jsem postup pro Fusiona, jenom na škodovku. Tam píšou ještě povolit čidlo teploty, je i na automatické odvzdušňování. U Fusiona bude něco podobnýho, co tam je k automatickému odvzdušnění. Koukni někde kolem termostatu. Jináč to asi všechno nevyteče. A i tak si myslim, že nevypustíš úplně všechno do mrtě, ale k těm 5ti litrům by si se mohl přiblížit.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
worazim



Joined: 23 Mar 2009
Posts: 79
Location: České Budějovice

PostPosted: Sat May 09, 2015 9:58 pm    Post subject: Reply with quote

Měnil jsem chladící kapalinu před dvěma roky. Výpustní ventil je dole na chladiči. Zkoušel jsem všemožně vypustit všechnu a odpojil i hadice od chladiče, ale nepodařilo se mi vypustit cca 1 litr.
_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k 05/2009 , od 04/2011 předělán na LPG
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
nurka



Joined: 07 Nov 2011
Posts: 7

PostPosted: Sun May 10, 2015 8:14 am    Post subject: Reply with quote

Ďakujem.Čo už,niečo vyše litra a pol tam zostalo,hádam to nebude mať nejaký zlý vplyv.auto má najazdené 75k,kvapalina vypustená bola úplne čistučká až mi ju bolo ľúto dať preč,vymieňal som len z dôvodu veku(10 r.)
_________________
Ford Fusion 1,4 b 59kw colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sun May 10, 2015 9:47 am    Post subject: Reply with quote

nurka wrote:
Ďakujem.Čo už,niečo vyše litra a pol tam zostalo,hádam to nebude mať nejaký zlý vplyv.auto má najazdené 75k,kvapalina vypustená bola úplne čistučká až mi ju bolo ľúto dať preč,vymieňal som len z dôvodu veku(10 r.)

V navode Jak na to (Fiesta, Fusion, Mazda2) sa píše, že to treba cele vyplachnut pod tlakom vody pomocou prívodu s hadicou z vodovodu.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sun May 10, 2015 11:08 am    Post subject: Reply with quote

Inak by ma zaujimalo, kam daš tu staru kvapalinu. Možno by som to tiež zvladol sam, ale neviem čo s tym dalej.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Sun May 10, 2015 1:16 pm    Post subject: Reply with quote

A zapnul si v autě topení na plno aby to vyteklo i s toho radiátorku?
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun May 10, 2015 1:40 pm    Post subject: Reply with quote

duves: Fungují u vás sběrné dvory na odpad? Já tam odevzdávám i olej včetně starého filtru po výměně. Maji tam na různé nebezpečné látky přímo kontejner.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
nurka



Joined: 07 Nov 2011
Posts: 7

PostPosted: Sun May 10, 2015 4:53 pm    Post subject: chladiaca Reply with quote

Zatial ju mam doma ale skonči na zbernom dvore.Viem o vyplachovaní záhradnou hadicou,čítal som to v knihe,ale keby som vytlačil aj zvyšok starej kvapaliny asi by mi na tom mieste zostala voda z hadice.Este som spravil to ze ked som odpojil hadicu z nadrzky tak som do nej fukol a vzduch mi vytlacil niekolko deci z hadic ktore boli odpojene od chladica.Ani v tej knihe asi nie je napisane vsetko.Napriklad ked vymienam olej a vsetok vytecie,zoberiem zdvihak a zdvihnem jedno po druhom vsetky kolesa.A este mi vytecie 2-3 deci.Teraz by som chcel vymenit palivovy filter(na tomto aute som to este nerobil)-podla knihy je to raz-dva hotove ale verim tomu ze niekto co to uz robil by vedel dat dobru radu...
_________________
Ford Fusion 1,4 b 59kw colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sun May 10, 2015 5:02 pm    Post subject: Reply with quote

zdenal8 wrote:
duves: Fungují u vás sběrné dvory na odpad? Já tam odevzdávám i olej včetně starého filtru po výměně. Maji tam na různé nebezpečné látky přímo kontejner.

Myslim, že ano.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sun May 10, 2015 5:04 pm    Post subject: Re: chladiaca Reply with quote

nurka wrote:
Zatial ju mam doma ale skonči na zbernom dvore.Viem o vyplachovaní záhradnou hadicou,čítal som to v knihe,ale keby som vytlačil aj zvyšok starej kvapaliny asi by mi na tom mieste zostala voda z hadice.Este som spravil to ze ked som odpojil hadicu z nadrzky tak som do nej fukol a vzduch mi vytlacil niekolko deci z hadic ktore boli odpojene od chladica.Ani v tej knihe asi nie je napisane vsetko.Napriklad ked vymienam olej a vsetok vytecie,zoberiem zdvihak a zdvihnem jedno po druhom vsetky kolesa.A este mi vytecie 2-3 deci.Teraz by som chcel vymenit palivovy filter(na tomto aute som to este nerobil)-podla knihy je to raz-dva hotove ale verim tomu ze niekto co to uz robil by vedel dat dobru radu...

No ja nemam v garaži vodovod, ale mam tam velky plastovy sud s vodou a wap-ku z LIDLa, hlavne koli biku MTB. Skusim to tym prehnať.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Fordeda



Joined: 03 Apr 2012
Posts: 193
Location: Vysočina

PostPosted: Sun May 10, 2015 6:17 pm    Post subject: Reply with quote

SEKYC wrote:
A zapnul si v autě topení na plno aby to vyteklo i s toho radiátorku?

To by mu bylo stejně plat prtný, neb regulátorem topení se jen přepouští vzduch. Žádný ventil na kapalině tam není.
_________________
Fusion + 1.6 schwarze Katze
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Sun May 10, 2015 9:43 pm    Post subject: Reply with quote

Aha tak to jsem nezkoumal,takže to je udělaný naprd jako u golfa,i když se mě zdálo ráno když topení nezapnu že teplota na budíku stoupá mnohem rychleji než když je zaplý,tak se mi to asi jen zdálo Smile.
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
rajos



Joined: 22 Oct 2014
Posts: 25
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Sep 07, 2015 1:32 pm    Post subject: Reply with quote

to sa ti fakt muselo len zdat Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group