Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Spotreba na voľnobeh.
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Wed Apr 16, 2008 8:16 pm    Post subject: Reply with quote

Zastaví sa a zhasne motor.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Wed Apr 16, 2008 8:25 pm    Post subject: Reply with quote

Aj na rovine? skúšal si to? hm zaujímavé seata si potiahne benzin sama a ide ďalej akoby sa nechumelilo (preto ma to zaujímalo) a to isté robí aj na dvojke Laughing trojku som zatiaľ neskúšala. OK díky.
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Wed Apr 16, 2008 8:32 pm    Post subject: Reply with quote

No myslim si to, i ked som to neskusal. Ved na 1.stupni sa zvykneme rozbiehat a vzapeti radit. Ale nech je to ako chce, co riesis? Ved auto ma nejaku hmotnost a na 1.stupni pomalu rychlost. Mam zato, ze ak das nohu prec z plynoveho pedala, bude sa spomalovat az sa zastavi uplne. Aj na rovine.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Wed Apr 16, 2008 8:36 pm    Post subject: Reply with quote

Státie (resp. pomalý pohyb) v zápche riešim. Každé ráno a aby som nemusela stále používať spojku, tak nechám 1 a ide sama. Nepridávam mám nohu dole z plynu. Častým používaním sa spojka ničí a zápcha je na to úplne super vec (urvala som tak pred mes. lanko) tak ma to len zaujímalo čo v tom prípade robí Fusion, resp. iné auto.
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Wed Apr 16, 2008 8:57 pm    Post subject: Reply with quote

duves wrote:
No myslim si to, i ked som to neskusal. Ved na 1.stupni sa zvykneme rozbiehat a vzapeti radit. Ale nech je to ako chce, co riesis? Ved auto ma nejaku hmotnost a na 1.stupni pomalu rychlost. Mam zato, ze ak das nohu prec z plynoveho pedala, bude sa spomalovat az sa zastavi uplne. Aj na rovine.

Praveze nie. Motor sa bude akoby branit zhasnutiu a pokial nebudes v kopci potiahne si otacky aby nezhasol. Ako pise Fraga je to dobre na zapchu Smile Ale ja osobne som sa toho zatial nedrzal. Skusim najblizsie. Len neviem co ti za mnou.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Wed Apr 16, 2008 9:02 pm    Post subject: Reply with quote

No ja som na to prišla iba nedávno a náhodou, keď mi "ušiel" pedál z pod nohy čo si potiahla. Je to super. No a asi dosť ľudí o tom nevie, že to takto funguje, inak mam radšej plynulý pohyb ako pridám dobehnem zastavím a spojka hore dole. A supiš, že to funguje aj Fusionika.
Back to top
View user's profile Send private message
j-rich23



Joined: 15 Apr 2008
Posts: 4
Location: Brno-LV

PostPosted: Thu Apr 17, 2008 7:15 am    Post subject: Reply with quote

Vy uz tu co riesite Shocked
Neviem teda,kedy ste vy robili vodicak,ale ja pred 5timi rokmi a toto pohynanie na spojku nas ucili hned ako prve,dostat spojku do zaberu a potom pridat plyn a pohnut sa.Ked nepridas plyn tak sa kazde auto od doby Favorita pohne na zaber aj bez plynu a pojde konstantnou rychlostou(nohy mozes mat napodlahe,za hlavou aj von oknom Very Happy )

P.S.Ked stihnem zapchu,co dufam nie,vyskusam to ako Fraga.
_________________
Ford Fusion 1.4 Duratec 16V DOHC Rival X
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Thu Apr 17, 2008 8:14 am    Post subject: Reply with quote

Ved praveze ja som sa to naucil tiez na autoskole (minuly rok) ale to sa nedalo povazovat za objektivne lebo som robil na 1.9TDi. Ale ide to aj na FF.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Thu Apr 17, 2008 8:42 am    Post subject: Reply with quote


j-rich-23 tak ja už nejaký ten pátek vodičák mám (nie len pred 5 r.) a veru nás to v autoškole neučili. Tu nešlo o rozbiehanie. Skôr naopak vravela som o tom, že ked už ideš a daš nohu dole z plynu či to skape!
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Thu Apr 17, 2008 11:10 am    Post subject: Reply with quote

ide to u vsetkych, aj na traktore...

ale nie je to dobre. pouzivas pri tom uz nizke otacky, mozu byt blizko rezonancnych - teda trasie to, vibruje, naviac volnobezny system sa snazi udrzat motor v chode, cvici vo velkom rozsahu davky paliva a vobec ho nezaujimaju drobnosti ako spotreba, emisie....

spojka je konstruovana na strasne miliony zopnuti, ze getrag?
prevod jednotky mava zivotnost tusim len okolo 200-300 km, je len na kratky rozjazd, ja radsej necham v sore vacsiu pauzicku a nicim si spojku a az dvojku....

ci to je mudro - netusim...
celkove asi nie je mudro byt v sore... Twisted Evil
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Thu Apr 17, 2008 12:02 pm    Post subject: Reply with quote

vls wrote:

..., ja radsej necham v sore vacsiu pauzicku a nicim si spojku a az dvojku....

tiez tak aj ja.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Thu Apr 17, 2008 10:57 pm    Post subject: Reply with quote

vls wrote:
ide to u vsetkych, aj na traktore...

ale nie je to dobre. pouzivas pri tom uz nizke otacky, mozu byt blizko rezonancnych - teda trasie to, vibruje, naviac volnobezny system sa snazi udrzat motor v chode, cvici vo velkom rozsahu davky paliva a vobec ho nezaujimaju drobnosti ako spotreba, emisie....

spojka je konstruovana na strasne miliony zopnuti, ze getrag?
prevod jednotky mava zivotnost tusim len okolo 200-300 km, je len na kratky rozjazd, ja radsej necham v sore vacsiu pauzicku a nicim si spojku a az dvojku....

ci to je mudro - netusim...
celkove asi nie je mudro byt v sore... Twisted Evil


No neviem nikde som nepocul otom, zeby bola jednotka konstruovana len na 200-300km podla mna je to blud, pretoze specifikacie pre vsetky kolesa 1-6ka a hriadele vstupne a vystupne su co sa tyka tepelneho spracovania rovnake. Nenapada ma nic ine co by sa v dosledu zaradenia 1ky mohlo opotrebovavat viac ako pri ostatnych stupnoch.

Co sa tyka spojky, tak ta by mala vydrzat vela (neviem poculi ste o niekom komu na aute do 100 000 km presuchala lamela ?), ale u nas sa spojky nevyrabaju nakupuju sa externe od dodavatela nemam o nich moc info, viem len ze existuju mokre a suche.

Ja ked som v kolone tak radim normalne 1ku a s plynom mojmu 1,4 TDCi sa na volnobeh moc rozbiehat nechce kvoli ventilu spatnej cirkulacie spalin. Vyssia kubatura by s tym problem nemala mat, ale vseobecne otacky pod volnobehom (kde sa pohynanim bez plynu mozes dostat) nerobia dobre zotrvacniku, ktory by sa mohol odporucat a stoji okolo 10 000 sk.

Spominam si, ze jediny pripad kedy som to robil, bol na zaciatku v autoskole, kde sa tym trenuje cit pre spojku Smile
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Fri Apr 18, 2008 2:02 pm    Post subject: Reply with quote

To je opravdu zase debata na úrovni. Když nemáte nohu na plynu, tak se ňJ snaží udržet volnoběžné otáčky. Ale nedělá to žádným kašláním na emise a drastickým přidáváním paliva, prostě používá volnoběžný ventil - což prakticky supluje lehké sešlápnutí plynyového pedálu. I u malých motorů, jako je třeba ta 1.4 dokaáže na rovině bezproblémů jet bez plynu na jedničku i na dvojku.

Převodové ústrojí obecně nemá rádo velké rázy, což hrozí právě při pomalé jízdě na nízký převod (1,2), takže skokové přidávání plynu i jeho náhlé ubírání si na jedničku pokud možno odpusťte. Od toho je v autě spojka, abyste mohli jet plynule.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Sat Apr 26, 2008 3:10 pm    Post subject: Reply with quote

Tak sa mi podarilo ziskat nejake info od kolegu na ozubenia, tvrdi ze pri prevode do pomala sa ozubenie viac zatazuje, takze podla neho, keby ste dokazali mat tie nervy a jazdit dlho na 1ke mohli by ste to ozubenie zlikvidovat (ak by ste skor nezlikvidovali motor Smile) Cyklickym pridavanim a uberanim plynu tiez zatazujete ozubenie, pretoze medzi zubmi je vola. Ak brzdite motorom v zabere je opacna strana ozubenia ako ked akcelerujete. Pozistujem este nieco viac mozno bude nejaka prezentacia na zraz (ohladom druhov ozubenia sikme a priame a prenasani momentu). Pokial viem pri testoch na prevodovkach je zahrnuty aj test kedy musite ist pomaly na nizky stupen, mozno sa mi podari zistit ako sa prevodovka kompletne testuje ak je uz v aute.
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group