Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

poskodenie karoserie, opravy, lakovanie
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie
View previous topic :: View next topic  
Author Message
tribula



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 34
Location: BA

PostPosted: Sat Sep 29, 2007 10:45 am    Post subject: Reply with quote

Pred casom som tiez riesil jeden maly skrabanec a po marnom hladani cisla farby som nakoniec rezignoval a bol si to zistit priamo vo forde... kupil som si aj farbu. je to sada farba + lak. Ale sa nado mnou nakoniec zlutovali a zatreli mi to oni, zadarmo a moju farbu ani nepouzili.. Smile Na ford v ba sa az na tie ceny nemozem stazovat.
_________________
Ford Fusion 1,4 TDCi 08/2006
Back to top
View user's profile Send private message
xxnobodyxx



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 298

PostPosted: Sat Sep 29, 2007 8:38 pm    Post subject: Reply with quote

Oznacenie farby najdes na stitku z pravej strany auta ked otvoris dvere. Na stitku je to pozicia "12". Ak to oznacenie zada lakyrnik co ma masinu na miesanie farby do computera tak mu vyhodi kod a namiesa ti farbu...
Su aj obchody uz kde ti hned namiesaju a naplnia formou sprayu.
_________________
1,6 16V 08/2005
Radio- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-radio
Interier- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-interier
Rozne- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-rozne/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Sun Sep 30, 2007 6:32 am    Post subject: Reply with quote

xxnobodyxx wrote:
...Su aj obchody uz kde ti hned namiesaju a naplnia formou sprayu.

A protože odstín na autě se postupně mění, tak odborník z obchodu vyběhne na parkoviště, aby podle vzorkovníku odstín ještě doladil. (vlastní zkušenost z Blanska) Za 350,-Kč jsem si odnášel zelenou metalízu ve spreji, ke které jsem ještě dokoupil vrchní lak.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DANID



Joined: 17 Apr 2007
Posts: 145
Location: TN

PostPosted: Sun Sep 30, 2007 3:18 pm    Post subject: Reply with quote

xxnobodyxx wrote:
Oznacenie farby najdes na stitku z pravej strany auta ked otvoris dvere. Na stitku je to pozicia "12". Ak to oznacenie zada lakyrnik co ma masinu na miesanie farby do computera tak mu vyhodi kod a namiesa ti farbu...
Su aj obchody uz kde ti hned namiesaju a naplnia formou sprayu.
kamoš je lakyrnik a namieša mi farbu a vie aj odhadnut aj vyblednutie farby takže trafi presne farbu,je to fachman,a diky za info
_________________
FORD FUSION 1,4TDCI,2004,COMFORT FRESH.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
fungogh



Joined: 08 Dec 2007
Posts: 12
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Dec 10, 2007 3:35 pm    Post subject: Reply with quote

dulius wrote:
bolo to v ramci garancnej prehliadky ....
vravim, nebolo to poskodene do hlbky (chvalabohu) ...

Robili Ti to v Szilcare? Po snehu mi decka pred barakom doskriabali prednu kapotu (co vobec nechapem ako je to mozne; lak na Focuse je neporovnatelne tvrdsi) a spomenul som im to dnes ked som tam bol kvoli tomu zamku. Vravel, ze sa na to mrkne a skusia to prelestit. Som zvedavy, ci si za to vypytaju love; och Confused
_________________
2007 Fusion 1.4 16V Flair-X
Back to top
View user's profile Send private message
B komplex



Joined: 20 Dec 2007
Posts: 10

PostPosted: Thu Dec 20, 2007 12:59 pm    Post subject: Reply with quote

Ja jednu vec nepochopím...: -ako sa mi mohol urobiť taký dlhší škrabanec pod klučkou v tej preliačine...keby som mal možno prsteň alebo čo a otváral by som klučom dvere a že držím klúče v ruke a tak otváram dvere a poškriabem,tak pochopím...ale nikdy som auto neodomykal klučom,len dialkovým... Shocked
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Fri Dec 21, 2007 5:29 pm    Post subject: Reply with quote

fungoghano: Szilcar, spokojnost, pisal som o tom.
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
scorsese



Joined: 01 Jul 2007
Posts: 308
Location: Hustopeče

PostPosted: Sat Dec 22, 2007 1:18 pm    Post subject: Reply with quote

To B-komplex

Ja si myslim, ze to bude od nehtu naruce. Uz jsem videl dost poskrabanych aut, ktere maji pod klickou tu prohluben...
_________________
Peugeot Partner Tepee - 1,6 Vti
ex : Peugeot 308 SW - 1,6VTi
ex : Fusion 1,4 16V - modrá ocean
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Sat Dec 22, 2007 1:34 pm    Post subject: Reply with quote

scorsese, B-komplex: lak na autě by měl být tvrdší, než nehet na ruce = neměl by se nehtem poškrábat. Rek bych zkuste si to, ale radši ne Cool

Ale i dveře u řidiče čas od času otevírá i někdo jiný, než majitel auta - a jestli měl prsten, nebo držel v ruce klíče ... kdo ví? Škoda, že fusion neumí mluvit.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
B komplex



Joined: 20 Dec 2007
Posts: 10

PostPosted: Sat Dec 22, 2007 6:17 pm    Post subject: Reply with quote

No je to v tej priehlbine "za" klučkou tenká asi 5cm čiaročka ako keby ihlou...nemyslím si,že by som nechtom taku čiaru urobil.Ale možno to preleštím na jar s niečim.Nevypadá to na hlbokú ryhu...a auto nikomu nedávam-alebo žeby niekto skúšal niečo???to snaď nie... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Ale keď už píšeme počas príprav na vánoce-pekne si ich užite-šťastné a veselé! Wink Wink Wink
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Wed Jan 02, 2008 4:19 pm    Post subject: Reply with quote

tribula wrote:
Pred casom som tiez riesil jeden maly skrabanec a po marnom hladani cisla farby som nakoniec rezignoval a bol si to zistit priamo vo forde... kupil som si aj farbu. je to sada farba + lak. Ale sa nado mnou nakoniec zlutovali a zatreli mi to oni, zadarmo a moju farbu ani nepouzili.. Smile Na ford v ba sa az na tie ceny nemozem stazovat.

No to mi povedz ako si ich ukecal. Ja sm tam bol s tukesom a len sa na to pozrel a zavesil 7000 za opravenie. Pritom je to taka blbost, ze sa mi to nechce teraz riesit. Zatrel som to tou sadou.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Fri Feb 29, 2008 6:45 am    Post subject: preleštenie karosérie Reply with quote

fungogh - ako to v tom szilcare dopadlo (to preleštenie) a či (koľko) si platil
Back to top
View user's profile Send private message
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Mon Mar 17, 2008 7:59 pm    Post subject: Smolný týžden Reply with quote

Asi pred 2 týždnami som nechtiac cúval z garáže s otvoreným kufrom. Otvor pre auto bol samozrejme menší tak som dvere kufra trošku ohol (prelomil profil z vnútra dverí) tak že sa nedali zavrieť. Nasledujúci den z oprotiidúceho nákladiaku zasypala predné sklo môjho auta spŕška kamenov (množstvo dierok + jedna väčšia prasklina).Vodiča som nezistil nakoľko sa na neprehľadnej a úzkej ceste nedalo otočiť resp. za mno išlo viac áut. Dve hlásenia na poisťovnu a po obhliadke verdikt: nutné vymeniť dvere kufra aj predné sklo. Komplet výmena zadných dverí cca 29.500 ( Szilcar) - spoluúčasť 2000 Sk. Výmena predného skla 8100 Sk (Hornet autosklo) spoluúčasť 2000 Sk. Auto mám 2,5 roka a ročná havarijná poistka 12 000. Tak sa utešujem že som nevyhodil peniaze nadarmo na poistku a s manželkou sme sa pousmiali že, dobre že som to auto načal ja a nie ona ( práve si robí vodičský). Bola to moja prvá (aj druhá) poistná udalosť vôbec. Musím pochváliť korektné a promptné vybavenie zo strany poisťovne. (Komunálna). Predpokladám zvýšenie poistky - ale snáď to prežijem.
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Mon Mar 17, 2008 9:10 pm    Post subject: Reply with quote

No neviem ci sa da cakat zvysenie pretoze z tej ceny poistky sudim, ze nemas velmi bonusy a preto uz nemaju o co zvysit. Ja mam podobnu vysku a nemam ziadny bonus (km, rodina, vek). Myslim, ze to funguje tak, ze ak mas bezskodovy priebeh tak Ti daju este nejaky bonus navyse ale ak mas poistnu udalost tak Ti daju plnu cenu poistky. Ja mam ale Cesku.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
panmilan



Joined: 18 Oct 2007
Posts: 24
Location: Kadan ČR

PostPosted: Mon Mar 17, 2008 9:29 pm    Post subject: Smolný týden Reply with quote

Jak dlouho Ti trvalo celkem oprava zadních dveří včetně jednání s pojišťovnou?
Mám zadní dveře a nárazník na výměnu. Zatím se to vyřizuje, takže nevím nic podrobnějšího, ale ta cena mě zaskočila.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
Page 3 of 12

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group