Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

poskodenie karoserie, opravy, lakovanie
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Tue Mar 30, 2010 2:51 pm    Post subject: Reply with quote

bravaSK wrote:
ešte jeden pokus o fotku
http://img200.imageshack.us/img200/1650/dsc00257ik.jpg


Co to byl za sloupek,že udělal takovou díru? Surprised
No to by mě zajímalo, jestli to půjde spravit... asi bude nejjednodušší výměna celého blátníku Rolling Eyes
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Tue Mar 30, 2010 5:35 pm    Post subject: Reply with quote

Ja by som jednoznačne nerezal...lebo akonáhle bude navárať tak poškodí zinkovú vrstvu na veľkej časti karosérie, zvonku to možno nastrieka, ale ako ti ošetrí dutinky? Ked je nové auto tak je celá karoséria máčaná do farby, tu jednoducho budú miesta, kde nebude už žiadna povrchová úprava a začne to kvitnúť. Takže pokiaľ je to čo i len možné, nikdy by som nerezal.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
wilson



Joined: 07 Dec 2009
Posts: 45

PostPosted: Tue Mar 30, 2010 7:33 pm    Post subject: Reply with quote

pridam aj ja nieco k teme.
isli sme z vyletu a na ceste bola vyliata ako keby nejaka farba, alebo nejaka ina hnusoba. samozrejme zasterky nemame. po odparkovani pozeram a auto za kolesami pekne zaspliechane. isli sme to umyt , to pekne islo, trosku to bolo mastne. ale hned som si vsimol ako je bocna ochranna lista dveri dva take vodorovne skabance (velke ale 3 cm) vzdialene od seba ale 15cm. ci som niekde zaprel o nejaky drot alebo co neviem. skrabance vyrezali dost hlboke (mozno az do plechu? nerozumiem tomu Rolling Eyes
cim by sa to dalo zatriet? maju vo forde nato nejake prostriedky pripadne opravili by to tam ? mate niekto skusenosti s takymito "malymi" skrabancami ?
_________________
Ford Fusion, Morello, 1.4 Duratec, Trend X, 2/2010
Back to top
View user's profile Send private message
bravaSK



Joined: 14 Apr 2009
Posts: 5

PostPosted: Tue Mar 30, 2010 8:31 pm    Post subject: Reply with quote

Liboro wrote:
Ja by som jednoznačne nerezal...lebo akonáhle bude navárať tak poškodí zinkovú vrstvu na veľkej časti karosérie, zvonku to možno nastrieka, ale ako ti ošetrí dutinky? Ked je nové auto tak je celá karoséria máčaná do farby, tu jednoducho budú miesta, kde nebude už žiadna povrchová úprava a začne to kvitnúť. Takže pokiaľ je to čo i len možné, nikdy by som nerezal.


no tak riešenie bude nasledovné: nebudeme ani zvárať ani rezať, vyrovná sa to, co2 sa to naboduje aby plechy boli spojene, potom git a lak, povedali mi dvaja klampiari že by sa to časom mohlo rozpadnúť, keby sa to len vytmelilo gitom. radu riešiť to cez poistku som zvažoval ale keď mi kontakty čo mám v poisťovni napočítali malus a prirátam spoluúčasť, tak to moje riešenie je lacnejšie ako spoluúčasť 165 euro. a do fordu s tým nejdem, som bol u jedného bývalého mechanika od nich, naznačil že by chceli zarobiť, narátali si diely a prácu a urobili by to tak ako píšem na začiatku, preto to nemá zmysel. ešte rozmýšľam ktorému klampiarovi budem viac veriť, jeden je opatrný a potrebuje týždeň, odpojí aj elektriku, druhý to chce stihnúť aj s lakom za 2 dni so zapojenou elektrikou. kto ste to videli na fotke, ako to vyzerá, pripojím fotku po oprave na porovnanie. ďakujem za rady a ešte by mi pomohol nejaký nápad, ako ochrániť ten zvar pod lakom keď tam nebude pozink - antikorózna farba, plnič, laminát? čo myslíte?
_________________
FordFusion 1,4 TDCi Duratorq Avalon metla
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Tue Mar 30, 2010 8:38 pm    Post subject: Reply with quote

wilson wrote:
cim by sa to dalo zatriet? maju vo forde nato nejake prostriedky pripadne opravili by to tam ? mate niekto skusenosti s takymito "malymi" skrabancami ?


Hmm..lišty v barvě karoserie,co?
A nevýhoda je tady Confused
Jinak ve Fordu mají přímo v barvě vozu, ptal sem se tady na to nedávno... ( http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?p=21701#21701 ) Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
wilson



Joined: 07 Dec 2009
Posts: 45

PostPosted: Tue Mar 30, 2010 9:04 pm    Post subject: Reply with quote

Nie. Skrabance nie su na listach,ale na dveroch pod ochran. listou
_________________
Ford Fusion, Morello, 1.4 Duratec, Trend X, 2/2010
Back to top
View user's profile Send private message
dodo50



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 135

PostPosted: Mon Apr 05, 2010 4:57 pm    Post subject: Reply with quote

Zdravím, tak mám parádní velikonoční víkend za sebou... podruhé jsem se s rodinou včera narodil... osobní kontakt s těhotnou srnou v 90km/hod. v noci.
Zrušil jsem komplet přední nárazník, všechny plastové nesmysly v pravé části, pomuchlal jsem pravý blatník.. urval světlo...zrušil platsové podkolí...
mlhovku jsem ani nenašel. Naštěstí kapota jako zázrakem neporušená.
Má otázka nejen pro iVaška a ostatní, co měli nějaké poškození karoserie.
Mohu si sám koupit nárazník, nechat ho nastříkat, ostatní části (světlo origo nebo neorigo, mlhovku, podkolí) koupit a sám vyměnit a přitom ovšem neztratit prodlouženou záruku? Ztratím takto záruku jen na mnou vyměněné díly a záruka na ostatní části auta bude zachována? Nechce se mi jet do značkového servisu a nechat to komplet vyměnit, to by bylo tak 40-50 tis. Jaké máte informace o opravě svépomocí? Mohu se v tom sám hrabat a hlavně nechat si nastříkat přední nárazník? Díky za informace...
_________________
Fusion 1.4 Ebony 10/2008 Blazer blue
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Mon Apr 05, 2010 5:12 pm    Post subject: Reply with quote

Dodo50: Tak se srnou to musela být pěkná rána... se divím,že to FoFu zvládl tak dobře Surprised
Jinak k tvým otázkám:
Když jsme se ptali ohledně toho promáčklého blatníku, tak ve Fordu říkali,že nový s lakem stojí asi 15 tis. a když si to nedáme udělat k nim, ztratíme na ten díl záruku-takže odpověd: Ano, ztratíš záruku pouze na ten díl, který si vyměníš, na ostatní ti dále zůstává.
Ale píšeš o prodloužené-pokud ti už základní skončila, tak to je stejně jedno,protože prodloužená se určitě nevztahuje na nárazník apod.,tam jde síš o motor a takové věci.
Nicméně tam se jedná spíš o záruku na lak/neprorezivění - v tom případě ji na ty díly taky ztratíš.

V tvém případě bych to ale řešil asi přes havarijní pojistku (předpokládám,že ji máš) a nechal si to udělat někde v servise. Přece jenom je to už víc částí a jak sám píšeš,tak by to bylo 50 tis. minimálně.
Když si koupíš nějaké neorigo díly, tak tě to vyjde levněji, ale třeba na víc ,než máš spoluučast Wink

P.S. A víš, jestli nejsou náhodou nějak poškozeny i "vnitřnosti" ???
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Gil



Joined: 26 Jul 2008
Posts: 515
Location: Brno

PostPosted: Mon Apr 05, 2010 5:12 pm    Post subject: Reply with quote

Můžeš
_________________
Fusion 2008 1,4 Duratec Ebony ve vecnych lovistich
Back to top
View user's profile Send private message
dodo50



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 135

PostPosted: Mon Apr 05, 2010 5:59 pm    Post subject: Reply with quote

Ivašek a spol. wrote:
Dodo50: Tak se srnou to musela být pěkná rána... se divím,že to FoFu zvládl tak dobře Surprised
P.S. A víš, jestli nejsou náhodou nějak poškozeny i "vnitřnosti" ???


IVašku, to víš, že to byla pěkná pecka... naštěstí ta srna byla níže a zásadní bod nárazu byl asi pod pravým světlem. Naštěstí nevyletěly airbagy, kdyby jo, tak to neukočíruju a valím do příkopy a na koleje a byli bychom asi v nebíčku (auto totálka). Naštěstí jsem to nestrhnul, jinak si to nedovedu představit co by následovalo... Kdyby byla ve skoku, tak ji mám ve skle a v té rychlosti bych se s ní asi i políbil a končil s autem (to bych asi taky neukočíroval). Jinak vlastně štěstí v neštěstí...
Co se týká pojistky - to jsem zariskoval havarijní jsem měl jen první rok. Takže budu platit za plné... Nárazník 6500 + nástřik tak do 3000,-. Světlo nevím za kolik seženu, celé je od 2500-4500 origo. Já ho mám celé ale s ulomenými úchyty(ten černý zadní díl). Části světla asi nejdou koupit zvlášť.
Blatník je naštěstí pomačkaný v předním uchytu(celková plocha blatníku je dobrá), to zvládnu s lahvičkou na drobné opravy. Plastové blbiny se dají údajně nějak spájet. Jinak to "L" - šedý plastový díl nárazníku stojí 1000,- Kč, černý kryt kolem mlhovky 600,- Kč, a mlhovka 1500,- Kč.
Takže počítám celkem asi do 25000,- Kč..
Co se týká "vnitřností", nevím.. nic neteče, klima chladí, ikdyž pár škrábanců je na té nádobě pod pravým světlem...a ještě jsou v tahu takové plastové části, aby vzduch proudil na chladič, jinak snad nic...
_________________
Fusion 1.4 Ebony 10/2008 Blazer blue
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Mon Apr 05, 2010 6:16 pm    Post subject: Reply with quote

Tak to si měl fakt velké štěstí, protože takoé crashe se zvířaty většinou končí tragicky (bud ti přeletí celé auto nebo ho celé "rozpárá") a posádka na tom nemusí být taky zrovna dobře Confused
Asi to bylo zrovna mimo čidla airbagu,jinak by nejspíš v takové rychlosti bagy vyletěly (Question)
Jen tak pro zajímavost-jak na tom byla ta srna?

S tou pojistkou si udělal chybu, u nového auta se to dneska vyplatí..
No tak ti nezbývá než to nějak "polepit" s různých dílu - přeju hodně štěstí a pak tu kdyžtak napiš, na kolik tě to celkem vyšlo Wink
Ty plastové "blbiny" bude asi nejjednodušší koupit, protože se to určitě "rozstříštilo" a nebudeš mít všechny kousky.. Sad
Jinak si to dej raději zkontrolovat, nevíš, jestli se tam náhodou něco nestalo, podle toho,co píšeš to šlo možná na pravé kolo... (BTW dojel domů "po svých"?)
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
dodo50



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 135

PostPosted: Mon Apr 05, 2010 6:30 pm    Post subject: Reply with quote

Ivašek a spol. wrote:

Jen tak pro zajímavost-jak na tom byla ta srna?
(BTW dojel domů "po svých"?)


Srna skončila v příkopě asi 15 metrů od kontaktu... rozpáraná, mladé kolem ní (měla mladý v břiše) Crying or Very sad
auto dojelo po svých, do servisu na obhlídku půjdu určitě... nyní je už odstrojené, bez nárazníku a světla - neschopné jízdy...
_________________
Fusion 1.4 Ebony 10/2008 Blazer blue
Back to top
View user's profile Send private message
bravaSK



Joined: 14 Apr 2009
Posts: 5

PostPosted: Tue Apr 13, 2010 9:25 pm    Post subject: Reply with quote

sorry za blbo vložený obrázok asi bude admin nadávať že je veľký, chcel som iba odkaz no nepodarilo sa to, pardon
_________________
FordFusion 1,4 TDCi Duratorq Avalon metla
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Wed Apr 14, 2010 7:47 am    Post subject: Reply with quote

bravaSK wrote:
sorry za blbo vložený obrázok asi bude admin nadávať že je veľký, chcel som iba odkaz no nepodarilo sa to, pardon

je to v pohode, nie je velky ... len si tam pridal nejake script a img, vyhodil som to a nechal len obrazok Cool
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
honza666



Joined: 01 Mar 2010
Posts: 12

PostPosted: Wed Apr 14, 2010 6:36 pm    Post subject: Reply with quote

Ahoj vsichni tak me nejakej dobrak vcera v Koline objel celej bok auta vcetne blatniku klicem Evil or Very Mad Nevite nekdo co stim da se to nejak rozlestit nebo tak neco? Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
Page 10 of 12

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group