Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Oranžová kontrolka a nefukční pedál plynu - vyřešeno

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Martin77



Joined: 20 Jun 2014
Posts: 1

PostPosted: Fri Dec 09, 2016 9:01 pm    Post subject: Oranžová kontrolka a nefukční pedál plynu - vyřešeno Reply with quote

Zdravím všechny, tak mám vyřešeno. Přes 2 roky jsem to trpěl, hlavně v zimě, po ránu se to dělo i 4 x během 20 min. jízdy, - naskočí oranžová kontrolka a pedál plynu je nefunkční, musí se udělat restart a pak to funguje (což třeba v křižovatce je velmi zábavné...). Léto bylo v pohodě, to se to nedělo. Diagnostika ukázala P0120 a vypsala - elektrický obvod potenciometru plynového pedálu, na "podrobnější" diagnostice se ukázaly nefukční vodiče plynového pedálu A a B. Byl jsem s tím 3x v různých servisech a nikdo z nich nevěděl co s tím. Tak jsem si dal minulý víkend hledání a našel jsem přesný popis závady - jednoduše zanesená škrtící klapka a snímač polohy pedálu. Dovezl jsem to do servisu i s návodem na opravu a od té doby je to OK. Tak pokud někdo řeší takovou záležitost, tak je dobré zkusit klapku (zj. pokud má auto najeto přes 100tis....).Příjemné dny. M. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sat Dec 10, 2016 11:10 am    Post subject: Re: Oranžová kontrolka a nefukční pedál plynu - vyřeň Reply with quote

Martin77 wrote:
Zdravím všechny, tak mám vyřešeno. Přes 2 roky jsem to trpěl, hlavně v zimě, po ránu se to dělo i 4 x během 20 min. jízdy, - naskočí oranžová kontrolka a pedál plynu je nefunkční, musí se udělat restart a pak to funguje (což třeba v křižovatce je velmi zábavné...). Léto bylo v pohodě, to se to nedělo. Diagnostika ukázala P0120 a vypsala - elektrický obvod potenciometru plynového pedálu, na "podrobnější" diagnostice se ukázaly nefukční vodiče plynového pedálu A a B. Byl jsem s tím 3x v různých servisech a nikdo z nich nevěděl co s tím. Tak jsem si dal minulý víkend hledání a našel jsem přesný popis závady - jednoduše zanesená škrtící klapka a snímač polohy pedálu. Dovezl jsem to do servisu i s návodem na opravu a od té doby je to OK. Tak pokud někdo řeší takovou záležitost, tak je dobré zkusit klapku (zj. pokud má auto najeto přes 100tis....).Příjemné dny. M. Very Happy

To akože servis nevedel opraviť? To ako bude v buducnosti, ako v tom jednom filme s Funesom?
http://www.csfd.cz/film/32084-smolar/komentare/strana-3/
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
palo.789



Joined: 17 Apr 2008
Posts: 56
Location: Břeclav

PostPosted: Thu Dec 22, 2016 10:26 pm    Post subject: Reply with quote

a ten návod na opravu je kde ?
Back to top
View user's profile Send private message
mib



Joined: 18 Sep 2007
Posts: 24
Location: Praha

PostPosted: Wed Mar 01, 2017 9:47 am    Post subject: Reply with quote

Děkuji uživateli #NMartin77 za cenne rady . U mne stejna zavada

Nakonec se zdá , že to vyřešila výměna plyn. pedálu , protože se rozcházely hodnoty z drah A a B na potenciometru . Najeto mám 245 tkm, takže jsem to neřešil víc a pedál nechal vyměnit. Mohl jsem to sice odporové dráhy vyčistit isopropylem a přihnout kartáčky snímače, ale představa, že se to pokazí v noci z vánice na dálnici jako posledně + odtah, protože se to už neprobralo ... Zatím je klid - doufám, že už tam nebude nějaký další šotek, npř. v uhnilých konektorech

Chyba byly :

P2135 Racionálnost snímače A a B plyn. pedálu - chyba věrohodnosti.
P2176 5ídící systém ovladače škrt. klapky - volnoběžná poloha nenaprogramována
_________________
Fusion 1.4 Ebony+ Colorado Red , 2007
Mondeo 2.2TDCI Titianium S Black, 2010
Mondeo 1.8i Dark Red Saloon, 1999 ( z nostalgie)
Back to top
View user's profile Send private message
vian



Joined: 16 Mar 2011
Posts: 29
Location: Kosice

PostPosted: Thu Jun 08, 2023 4:09 pm    Post subject: Reply with quote

Dovolím si oživiť túto staršiu tému a tiež poďakovať.
.
Rovnaké symptómy na mojom FF (r.v. 2011, 1.4 benzín, 215.000km). Prejavovalo sa to sporadicky vyše roka, v poslednej dobe takmer neustále - jemné zadrhnutie motora, po korekcii plynovým pedálom to ihneď prestalo. Naposledy v dlhšom posúvaní v kolóne ma už ale hodilo do núdzového režimu (+ spomínané žlté ozubené koliesko) a len tak tak som sa pohol na križovatke.
.
Riešenie: objednaný nový plynový pedál HELLA 6PV 010 946-151 (72 Euro) + prestriekal som Kontoxom kontakty.
.
Odvtedy som za niekoľko dní urobil cca 150km a zdá sa to byť v poriadku. Klop-klop Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group