Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Sepnutí ventilátoru po startu

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
HaD601



Joined: 14 Apr 2013
Posts: 22
Location: Brno

PostPosted: Sat Nov 10, 2018 2:42 pm    Post subject: Sepnutí ventilátoru po startu Reply with quote

Zdravím. V létě jsem si všimnul, že mi obzvlášť odpoledne, když bylo hodně vedro, hned po startu sepne ventilátor chladiče. Po cca 5-10s vypne. Nevěnoval jsem tomu příliš pozornost. Teď jsem si toho všimnul i v této "zimě", což už je podivné... Nevíte, co by to mohlo signalizovat? Někde jsem slyšel, že když po startu chvíli svítí kontrolka ABS, může to signalizovat slabou baterii (napětí kleslo pod bezpečnou hranici pro spuštění čerpadla ABS). Nemůže to být něco podobného? Baterii mám původní, letos měla 10let první otočení motorem je pomalejší, pak v pohodě. Auto je v denním provozu. Dík za nápady.
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sat Nov 10, 2018 9:40 pm    Post subject: Reply with quote

Tak je to možné. 10 let na jednu baterii, to už je docela dost. Mě třeba zlobilo denní svícení, co jsem si dodělával. Občas centrál. Dal jsem novou baterku a zatím vše zase funguje jak má.
Ale jestli to mělo nějaký vliv na saharu, to jsem nějak nepozoroval. Každopádně žádná kontrolka mi nic nesignalizovala.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Sat Nov 10, 2018 10:31 pm    Post subject: Reply with quote

Já ji tam mám 8let s autem od nova a zatím to bylo vpoho, jednou za zimu dobít dobrou nabíječkou s procesorem,jezdím denně cca 30km ,taky už prohlížím nabídky a recenze na baterie abych byl v obraze kdyby klekla Very Happy , ale co jsem měl C3 tu jsem nabíjel v zimě každý měsíc jednou a když se schylovalo k vybití tak při startování to v palubce začalo něco cvakat a kontrolky se trochu zbláznily a někdy zůstal svítit airbak,jinak co se týká větraku u fufíka tak ten mě taky vyškolil -všechny auta co jsem kdy měl fungovali tak že když se v létě normálně teplem zapnul a já v tu chvíli zaparkoval a chcípl motor tak větráky do cca dvou minut taky vyply ale fufík nééé větrák běží až do skonání světa Laughing -takže se musí nechat zapnutý motor dokavad sahara nevypne a až pak vypnout motor.
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Sun Nov 11, 2018 1:36 pm    Post subject: Reply with quote

To SEKYC:
Tvůj popis fungování větráku u fufíka mne velice udivuje. Já jej mám od 9/2009 a větrák se spíná pouze když zapnu klimu. Ani v letošním horkém létě jsem při pojíždění v kolonách kvůli uzavírkám silnic nikdy sepnutí nezaznamenal.
Natož aby běžel někdy po návratu domů. Shocked
Jinak baterku jsem měnil letos v květnu, tedy po 8.letech preventivně na dovolenou, aby nebyly problémy. Po týdenním stání už moc nedržela. Nikdy jsem ale nezažil jakékoliv výše popisované "doprovodné efekty" s blikáním kontrolek atd.
Nyní jezdím s touto a dle recenzí snad bude spokojenost:

https://www.kupoleje.cz/cz-detail-885063-autobaterie-exide-premium-12v-47ah-450a-ea472.html
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Sun Nov 11, 2018 5:22 pm    Post subject: Reply with quote

hanýsek mě taky nezapíná často ale třeba letos v létě na D1 kolona od Průhonic až k odbočce na Benešov popojíždění po 20ti metrech a je to cca.12km sepnul asi 3X venku bylo 50 stupnů na sluníčku Very Happy jo mít 105ku tak bych vařil brambory Laughing
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Sun Nov 11, 2018 6:48 pm    Post subject: Reply with quote

Souhlas!!!
Fofík je i v parném létě studený jak manželka po přechodu Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group