Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Rada po nehode

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Fri Mar 29, 2019 9:12 pm    Post subject: Rada po nehode Reply with quote

kopirujem, pre novy prispevok:

sonyk
Hezký den, nevím, zda můžu vložit dotaz sem. V roce 2016 jsem měla autonehodu, zadní náraz, sejmula mě dodávka, auto opravili. Jenže jsem to odnesla já, auto potom rok stálo. Teď před vánoci jsem začala znovu chodit a rozhodla se znovu zkusit sednout do auta a auto (Ford Fusion 2009) už nejezdilo, takže jsme ho odtáhli do servisu, kde mi za 20 000 Kč udělali údajně to, co bylo potřeba, chtěli mi nacpat i nové rozvody, ale známý se tam jel podívat a řekl jim, že to už je jako zbytečný. Takže věci jako olej, baterka, brzdy, atd. Od toho, co s ním jezdím mi strašně táhne doprava, předpokládám, že to bude pneumatikama, jsou tam zimní už asi 3 roky, ale je fakt, že s autem jsem moc nejezdila. Údajně měnili brzdy, ale často mi z kopce pískají, což se mi taky nezdá. No a dnes přijdu po 2 dnech k autu a svítí mi rádio a panel, kde jsou ujeté kilometry. Auto jsem nastartovala, vypnula. Zhaslo rádio, ale panel s kilometry svítí dál. Neporadil by mi prosím někdo. Jsem po dlouhé nemoci a finančně je to fakt zlé, tak se mi nechce dát auto do servisu, když ještě nemám splaceno to poslední, musela jsem si na to samozřejmě půjčit. Moc děkuji za případnou radu
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Fri Mar 29, 2019 9:14 pm    Post subject: Reply with quote

co vlastne sa na aute po nehode robilo?
jazdil niekto po tej oprave, ci nie?
to tahanie do jednej strany bude skor sposobene tou nehodou, nie pneu, ale pisala si, ze auto opravili. neviem kto a ako a ci po tej oprave bolo auto naozaj OK.
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sonyk



Joined: 26 Mar 2019
Posts: 1

PostPosted: Fri Mar 29, 2019 9:34 pm    Post subject: Reply with quote

To bohužel přesně nevím, měla jsem promáčklý kufr dovnitř, takže se dlouho čekalo na nové zadní dveře z Fordu, naštěstí prý spodek byl ok po tom nárazu. To opravoval servis, který má asistenční službu a přijel k autonehodě. Pak ale auto jezdilo jen chvilku (max. nákup) a pak už stálo, protože jsem byla ležák. Mezitím prošla technická, odešla baterka.... a pak přijela odtahovka a auto převezli do servisu. Domluva byla taková, že opraví vše , co najdou a co je potřeba, aby bylo zas dobré a prošlo technickou a to říkali to, co jsem psala, výměna oleje, nová baterka, brzdy a STK. No a od toho, co jsem si ho vyzvedla a vrátila se zpět do provozu, tak právě to táhne doprava, když pustím volant, tak hned to jde do příkopu. Když zavřu dálkovým, tak páčky ve dveřích vyskakují a zavřu až na potřetí třeba. A teď toto. Svítí ten panel. Známý poradil, abysme odpojili baterku. Tak jsme to dnes zkusili, jenže svítilo slunko a tak jsme neviděli, jestli to svítí, to je vidět až večer. Tak se kouknu zítra. Jsem zklamaná z té opravy, přišlo mi, že prostě na mě chtěli vydělat, kamarád, co nám tam opravu domlouval jim pak řekl, že jsem na tom zle zdravotně a že nemám na to, do toho nacpat hodně peněz a tak mi to přišlo odfláknuté. Sundali poklice z kol a ty byly v kufru, vytahali mi rezervu, pak nějaké další věci a hlavně, že na SPZku nalepili samolepky svého servisu, to jsem nepochopila. No uvidíme, je mi jasné, že takto na dálku se špatně radí. Odstěhovala jsem se daleko a pán, který mi celé roky opravoval předchozí auto byl pro mě z ruky a tak jsem to dala do servisu, ze kterého jsem neměla žádné recenze, jen "kamarád povídal" no a nic moc tedy. A předpokládala bych, že po autonehodě se snad dělá geometrie, diagnostika apod. a tam by přeci zjistili, proč to táhne.
No nechápu..... ale děkuji za snahu. Sama prostě nevím.
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Fri Mar 29, 2019 9:54 pm    Post subject: Reply with quote

to je tazko takto radit ...
pisala si ze auto po oprave jazdilo len chvilku ... kto na nom jazdil vtedy? asi nie ty, ked si bola v posteli ... vtedy auto jazdilo normalne? netahalo do strany?

nemas vazne v rodine nikoho, kto by sa tomu mohol venovat, pozriet sa na to, ist za niekym?

ked sa auto opravilo, nieco si podpisovala? kto bol po auto? vacsinou by to malo byt tak, ze majitel podpise papiere servisu, ze auto prevzal, ze je to v poriadku.

napriklad moja osobna skusenost ked mi v Kii robili nieco v prevodovke (synchro kruzky ci co) - tak som prisiel do servisu a s Kia technikom som siel na skusobnu jazdu, kde som si vyskusal ci je vsetko OK a nebolo to OK, co priznal aj mechanik, tak auto ostalo v servisu dalsi tyzden ... rozobrali a potom uz to bolo OK, potom som podpisal prevzatie.
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Tue May 21, 2019 2:28 pm    Post subject: re Reply with quote

Quote:
Zhaslo rádio, ale panel s kilometry svítí dál.


Panel s kilometrami ma svietit este asi 5min, je to normalne nastavenie a nie je to vada. Nemas nic pokazene. Ked som mal fusiona este ako nove auto, hral som sa s tym a viem ze sa tieto veci (nepamatam ci presne aj toto) dali cez klucik nejako vypinat/zapinat rozne. Aj svetla aby svietili este nejaky cas po zamknuti a podobne. Tak mozno mrknut navod.

...este k tomu tahaniu do strany...ak pneumatiky vyzeraju ok, skus si dat spravit geometriu.
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Tue May 21, 2019 8:33 pm    Post subject: Reply with quote

Ty světla stačí po vypnutí klíčku rozsvítit a zhasnout. Pípne to a rozsvítí se pouze přední světla. Funkce "follow me home".
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group