Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

chorvatsko, skusenosti ...

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Guláš - na kus reči
View previous topic :: View next topic  
Author Message
duso



Joined: 07 Feb 2007
Posts: 25

PostPosted: Tue Jul 03, 2007 8:24 am    Post subject: chorvatsko, skusenosti ... Reply with quote

Po do dvoch týždnoch opäť v práci, "paráda". Za dva týždne som nabehal 2300 km prevažne dialnice(1300 km), klíma asi na polovicu. Počítač mi ukazoval spotrebu 4,7 l/100km nafty. Skutočný prepočet 5,5. To len potvrdilo moj skorší predpoklad dosť značnej (17%) odchylky PP a skutočnej spotreby. Tá spotreba nakoniec nie je až taká zlá - dialnice 130., ostatné podľa predpisov , kopcovitý chorvátsky terén - Omiš, klíma, teploty 34 a viac stupnou, batožina, 4 pasažieri s pilotom. Výkon auta ma prekvapil, teda očakával som problémi s dostatkom sily motora. Plnen naložené auto ťahalo v pohode aj vo veľkom stúpaní bez potreby preradenia. Výkon motora nie je však dostatočný na predbiehanie (má dosť sily a le bez nárazového záťahu, teda okrem 1 a 2). Taktišž klímu bolo dosť cítiť. Kto videl miestne cestičky k moru ani neviem s akým prudkým sklonom, tak na tie som musel klímu jednoducho vypať. S nou by som tam ostal asi doteraz. Inak pracovala perfektne ako celé auto. Ešte jedna zaujímavosť. Počítanie cesty "trip" sa samé vynulovalo po 2000 km. Nechápem tú hranicu.
_________________
Ford Kuga, TREND X, 2.0 TDCI 103kW
Back to top
View user's profile Send private message
BOBOR



Joined: 16 Jul 2007
Posts: 10
Location: Partizánske

PostPosted: Mon Jul 16, 2007 1:02 pm    Post subject: Re: chorvatsko, skusenosti ... Reply with quote

mam podobný zazitok za sebou /To chorvatrsko/ale s motorom 1.6tdci je to fantázia,pocitac sa vy nuloval pri 2000 tak isto!
Bobor
duso wrote:
Po do dvoch týždſoch opäť v práci, "paráda". Za dva týždne som nabehal 2300 km prevažne dialnice(1300 km), klíma asi na polovicu. Počítač mi ukazoval spotrebu 4,7 l/100km nafty. Skutočný prepočet 5,5. To len potvrdilo moj skorší predpoklad dosť značnej (17%) odchylky PP a skutočnej spotreby. Tá spotreba nakoniec nie je až taká zlá - dialnice 130., ostatné podľa predpisov , kopcovitý chorvátsky terén - Omiš, klíma, teploty 34 a viac stupſou, batožina, 4 pasažieri s pilotom. Výkon auta ma prekvapil, teda očakával som problémi s dostatkom sily motora. Plnen naložené auto ťahalo v pohode aj vo veľkom stúpaní bez potreby preradenia. Výkon motora nie je však dostatočný na predbiehanie (má dosť sily a le bez nárazového záťahu, teda okrem 1 a 2). Taktišž klímu bolo dosť cítiť. Kto videl miestne cestičky k moru ani neviem s akým prudkým sklonom, tak na tie som musel klímu jednoducho vypať. S ſou by som tam ostal asi doteraz. Inak pracovala perfektne ako celé auto. Ešte jedna zaujímavosť. Počítanie cesty "trip" sa samé vynulovalo po 2000 km. Nechápem tú hranicu.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
fonder



Joined: 22 Mar 2008
Posts: 49
Location: Blanensko

PostPosted: Tue May 20, 2008 10:37 am    Post subject: Reply with quote

Ahoj, letos v září se s přítelkyní a s novým fofu do střední Dalmácie. Přemýšlím jakou cestu zvolit (vyjíždíme uprostřed týdne, nemusíme se honit). Má někdo zkušenosti s trasou: Brno-Bratislava-Csorna-Szombathely-Nagykanisza-Karlovac?? A dale do Sibeniku bud po dalnici nebo po stare okolo Plitvicek. Za kazdou informaci budu rad, dekuji...
Back to top
View user's profile Send private message
durco



Joined: 03 Jul 2007
Posts: 31
Location: Žilina

PostPosted: Wed May 21, 2008 7:39 am    Post subject: Reply with quote

fonder wrote:
Ahoj, letos v září se s přítelkyní a s novým fofu do střední Dalmácie. Přemýšlím jakou cestu zvolit (vyjíždíme uprostřed týdne, nemusíme se honit). Má někdo zkušenosti s trasou: Brno-Bratislava-Csorna-Szombathely-Nagykanisza-Karlovac?? A dale do Sibeniku bud po dalnici nebo po stare okolo Plitvicek. Za kazdou informaci budu rad, dekuji...

S trasou od Bratislavy až po Split,respektíve pre teba po Šibenik cez Maďarsko ti poradím.Záleží na tom,čo ťa zaujíma.Chodím do Chorvátska každý rok na Brač,ako šofér autobusu,už asi 7 rokov.Zažil som staré cesty a teraz sa chodí po diaľnici.Minulý rok som bol aj ja na FoFu s rodinou.Prvý raz idem aj tento rok na konci 6.mesiaca.
_________________
Ford Fusion , 1.4 16V 11/2006, Tonic, 15"
Back to top
View user's profile Send private message
fonder



Joined: 22 Mar 2008
Posts: 49
Location: Blanensko

PostPosted: Wed May 21, 2008 8:55 am    Post subject: Reply with quote

My bychom radi aspon jednu trasu jeli ne po dalnici, abychom lip poznali vnitrozemi Chorvatska. To znamena jizda pres den po jejich "stare" ceste (Karlovac, Slunj, Gračac). Ale mam trochu obavy z jejich stylu jizdy (novy fofu:-) ) a pry neobvyklemu mereni rychlosti cizincum v obcich. Jake mas s tim zkusenosti? Diky


durco wrote:
fonder wrote:
Ahoj, letos v září se s přítelkyní a s novým fofu do střední Dalmácie. Přemýšlím jakou cestu zvolit (vyjíždíme uprostřed týdne, nemusíme se honit). Má někdo zkušenosti s trasou: Brno-Bratislava-Csorna-Szombathely-Nagykanisza-Karlovac?? A dale do Sibeniku bud po dalnici nebo po stare okolo Plitvicek. Za kazdou informaci budu rad, dekuji...

S trasou od Bratislavy až po Split,respektíve pre teba po Šibenik cez Maďarsko ti poradím.Záleží na tom,čo ťa zaujíma.Chodím do Chorvátska každý rok na Brač,ako šofér autobusu,už asi 7 rokov.Zažil som staré cesty a teraz sa chodí po diaľnici.Minulý rok som bol aj ja na FoFu s rodinou.Prvý raz idem aj tento rok na konci 6.mesiaca.
Back to top
View user's profile Send private message
durco



Joined: 03 Jul 2007
Posts: 31
Location: Žilina

PostPosted: Wed May 21, 2008 9:39 am    Post subject: Reply with quote

Aj ja som bol s novým autom v Chorvátsku,nebol problém,nie je sa čoho obávať,ani čo sa týka cesty.Sú úseky s rozbytejšou cestou,ale nie je to také hrozné,a sú to iba kúsky.Musíš sa pripraviť aj na prípadné kolóny aj na starej ceste.Od chorvátskej hranice sme išli až Karlovac po dialnici,potom po starej ceste až do Splitu.Cez deň tam bývajú popri ceste dosť často hliadky,treba dávať pozor na rýchlosti,zvyknú merať ručným radarom.Stalo sa mi,že ma namerali,ale to bolo v noci,dosť ťažko sa prehovárali,chceli zobrať pas.
_________________
Ford Fusion , 1.4 16V 11/2006, Tonic, 15"
Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Fri May 23, 2008 6:58 am    Post subject: Reply with quote

Csorna-Szombathely-Nagykanisza-Karlovac odporucam...siel som tadial uz 2x a oproti dialniciam je to malina. Poloprazdne cesty, pohodicka. S dialnicami v madarsku som mal vzdy problemy a posledne aj s rakuskymi, same opravy a obchadzky a zapchy. Normalne som lutoval ze som sa rozhodol ist cez Vieden.
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
KK



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 134

PostPosted: Thu Aug 21, 2008 7:35 am    Post subject: Reply with quote

Před 2 týdny jsme se vrátili z Chorvatska, byli jsme v Privlace u Zadaru. Prostě paráda, akorát to chce chodit na pláže, kde jsou místní lidi a na ty co jsou označeny cedulí pro turisty se raději vyhnout. Narvané a plno šutrů. Jinak místní chodí na zašité pláže kde je písek, šutr sem tam a je tam poloprázdno. Takže potom koupání super.

Měl jsem to 1100 km a urazil to za 12 hod čisté jízdy, 14 hod s přestávkama a zpátky to samé, akorát o hodinu víc přestávek. Ve Slovinsku se mi udělalo šoufl, tak jsem si dal raději oddych a pak OK. Spotřeba mě trochu zklamala, byla 6,5l nafty, jenže zase jsem byl naložený a nastřeše box. Koupil jsem Thule, Ocean600 a vřele doporučuji - viz fotky v sekci naše Fusiony. Co se týkalo hluku, tak jsem o boxu vůbec nevěděl, manipulace s ním je super. Když to porovnám s boxem NONAME který jsem měl půjčený tak je to něco jako Mercedes / Trabant.

Co se týče trasy tak na cestě tam jsem odbočil cca 15 km před Slovinskem vlevo na Mureck a do Slovinska přijel na přechod Trate. Slovinskem jsem projel vesničkama a úplně v pohodě. Po projetí Slovinskem jsem nabyl i dojmu že v těch vesničkách snad ani nejde zabloudit. Pořád rovně přes Žice, Lenart ( tady trochu pozor ) , Svjetinci. Pak jsem se v Ptuji napojil na silnici k přechodu a pak už do Chorvatska. Mýtné jsem raději pak platil v Kunách. Do Slovinska jsem vjel ve středu v cca 11 hod a vyjel do Chorvatska cca ve 12 hod - tuto objížďku vřele doporučuji.

Když jsem jel zpět, tak na poslední mýtnici v Chorvatsku na Sloviské hranici začínala zácpa, za mýtnici to ještě šlo, ale za mýtnicí se to úplně zastavilo. Tak jsem to projel za řetězem do protisměru a zajel cca 5 km zpět do Djurmanec. Hned za mýtnicí jsem odbočil vlevo a jel souběžnou silnicí podél dálnice až cca 500m před přechod a cca 500 za tu zablokovanou mýtnici. Ze silnice je vidět na tu dálnici a viděljsem že během cca 20 min se předmýtnicí vytvořila kolona skoro 1 km. Byl pátek ráno, jenže se začínali němci vracet z dovolených. Nakonec výsledek byl ten, že touto fintou jsem předjel většinu aut které stáli přede mnou. Ani tuto fintu jsem nepoužil, protože to stálo a nehýbalo se.Tak jsem to otočil, jel cca 15 - 20 km na východ, tam je malý přechod který byl úplně prázdný a pak jel úplně v pohodě dál. Tuto variantu přechodu nedoporučuji. Je to pouze pro otrlé, úzké a klikaté cestičky v kopcích. Nenakresleno na mapě - prostě jízda na slepo.
_________________
KK
nyní C-MAX 1,6 Tdci GEN-X - 5/2010 - metalická šedá sea
a ještě stále dál Fusion - nyní Cukáček 1,4 Tdci Trend - 8/06 - Stříbrná Mondust
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Guláš - na kus reči All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group