Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

vrzganie dnu v aute
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Interier, calunenie , vnutorna výbava a doplnky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Waawe



Joined: 17 Oct 2009
Posts: 16

PostPosted: Sun Oct 24, 2010 4:41 pm    Post subject: Vrzání Reply with quote

Čest majitelům FoFu, tu je má čerstvá zkušenost. Po roce užívání se mi někde vzadu v pravé části také začalo ozývat vrzání plastů o sebe. Po pár týdnech naslouchání jsem zjistil, že zvuk vydává těsnící guma kolem pátých dveří. Její namazání silikonovým olejem nepomohlo, tak jsem pod těsnící gumu v pravé části vložil silikonovou trubičku. Vrzání tímto přestalo. Klidnou a tichou jízdu přeji všem svým kolegům.

Waawe

PS: Na praskání mezi palubní deskou a pravým sloupkem si pomalu zvykám. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Sun Oct 24, 2010 5:05 pm    Post subject: Reply with quote

V červenci letošního roku,když u nás začalo těch pár tropických dnů,tak mi začaly postupně "vrzkať" všechny dveře.Čím bylo větší horko,tím více.Postupně jsem mazal všechny gumy kolem dveří,až jsem našel zdroj.
U mne to dělala guma s břitem v horních částech dveří,která přilehá z venku ke hraně střechy.Pro upřesnění,ne ten břit o plech karoserie,ale její vniřtní část zevnitř,kde tvoří jakýsi žlábek z gumy.Po jejím vytření - toho žlábku hadříkem nastříkaným silikonovým olejem byl na pouhý týden pokoj a pak po jeho vyprchání to začalo nanovovo.Postupně opět "vrzkani"na všech dveřích.
Nakonec se mi osvědčil popsaný postup,ale s WD40.Od té doby byl až do dnešních dnů pokoj.
Back to top
View user's profile Send private message
nexter



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 175
Location: Ružomberok

PostPosted: Mon Oct 25, 2010 1:47 pm    Post subject: Reply with quote

Waawe wrote:
...Její namazání silikonovým olejem nepomohlo, tak jsem pod těsnící gumu v pravé části vložil silikonovou trubičku....

O aku silikonovu trubicku sa jedna. Mozes to blizsie specifikovat lebo nemam predstavu co to je?
Vdaka
_________________
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015
FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008
Back to top
View user's profile Send private message
mmiippll



Joined: 24 Aug 2010
Posts: 74
Location: Kežmarok

PostPosted: Sun Nov 21, 2010 7:25 pm    Post subject: Reply with quote

Plastovy kryt predneho stlpika pred spolujazdcom sa da velmi jednoducho vybrat-je uchyteny troma plastovymi zacvakavacimi uchytkami. Treba zacat zhora a opatrne to vycvaknut. Tiez mi tam pukalo, ale dal som to dole, vypodlozil kuskami molitanu a zalozil naspat. Odvtedy je pokoj.
_________________
Fiat Bravo, 1.4 t-jet, 88 Kw, 6/2014, o chvilku bude aj LPG
Ex:Ford Fusion, 1.4 Duratec 16 V, Trend X, Sea Grey, 8/2010
Ex: Hyundai Getz, 1.4 16V, 71 Kw, 6/2007, takmer ziadna vybava
Back to top
View user's profile Send private message
bravaSK



Joined: 14 Apr 2009
Posts: 5

PostPosted: Sun Jan 16, 2011 1:01 pm    Post subject: vrzanie dveri Reply with quote

chalani vcera som zacul ze mi pri otvarani a zatvarani vrzaju ci skor piskaju LP dvere, je to dost neprijemny zvuk ktory vychadza z toho omezovaca pohybu alebo otvorenia ci ako sa to vola. Teraz som sa s tym trochu hral. Skusal som dotiahnut 2 matice ktore tam trcia von z dveri subezne s tym omezovacom, boli na doraz, tak som skusil opacni postup a po ich uvoleni piskanie prestalo. Len neviem ci som dobre urobil aby sa mi nieco neodtrhlo. Totiz nieco podobne som predtym zazil na Fiate a vtedy to skoncilo utrhnutym uchytom omezovaca vnutri vo dverach - vysledok omezovac siel von lebo sa to nedalo navarit a dvere lietali hore dolu ako chceli.
Nerozoberal som to teraz ked je vonku zima sa mi nechce, no skusal som spolujazdcove dvere tam je vsetko o.k. a tie matice su dotiahnute na doraz. Ak mate niekto podobnu skusenost budem vdacny za nazory a rady, prip tipy na riesenie.
_________________
FordFusion 1,4 TDCi Duratorq Avalon metla
Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Sun Jan 16, 2011 7:07 pm    Post subject: Reply with quote

Před dvěma hodinama jsem se vrátil z HK,kde stál FoFík od 13.1. venku na dešti celý víkend.To samé vrzání při otevření a zavření se mi od soboty rána ozývalo z obou levých dveří - rovněž s prostoru od omezovačů a horních pantů. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Po příjezdu domů jsem vzal před garáží sprei WD 40,stříkl jsem trubičkou trochu na horní pant obou dveří,táhlo omezovače a opatrně i do průchodu táhla do dveří.A je po vrzání. Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Mon Jan 17, 2011 8:18 am    Post subject: Reply with quote

Všechno promazat, určitě nic nepovolovat!
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mardzo



Joined: 25 Dec 2008
Posts: 34

PostPosted: Mon Jan 24, 2011 7:32 pm    Post subject: Reply with quote

Zvuk pripomína cvrčka.Je to počuť z palubovky v mieste kde je airbag.Skúšal som pozrieť a rukou nahmatať po otvorení priehradky.nebolo nič uvolnené.Poistky som dotlačil tie velké kockové(tuším na stierače a iné).
No cvrliká to dalej,zvačša pri prejazde nerovností na vozovke aj menších. Nevadí my to síce ale znervoznuje ma to lebo neviem čo je tam uvolnene.Nemal niekto podobný problem a dokázal to identifikovať čo to je?
Back to top
View user's profile Send private message
haplo602



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 368

PostPosted: Mon Jan 24, 2011 8:10 pm    Post subject: Reply with quote

mardzo wrote:
Zvuk pripomína cvrčka.Je to počuť z palubovky v mieste kde je airbag.Skúšal som pozrieť a rukou nahmatať po otvorení priehradky.nebolo nič uvolnené.Poistky som dotlačil tie velké kockové(tuším na stierače a iné).
No cvrliká to dalej,zvačša pri prejazde nerovností na vozovke aj menších. Nevadí my to síce ale znervoznuje ma to lebo neviem čo je tam uvolnene.Nemal niekto podobný problem a dokázal to identifikovať čo to je?


mne nieco podobne robi ten trojuholnik plastu na stlpiku dveri. na lavej strane tam je ovladanie zrkadiel, na pravej nic ... priste do toho raz za cas tresnem ked to zacne robit Smile
_________________
Ford Fusion 1.6 TDCI Urbanite-X (Tango) / 2008
Kia Carnival III 2.9 CRDi EX /2006
Back to top
View user's profile Send private message
mmiippll



Joined: 24 Aug 2010
Posts: 74
Location: Kežmarok

PostPosted: Tue Jan 25, 2011 7:57 am    Post subject: Reply with quote

Ten trojuholnik cvrlikal aj mne. Vrzga to v mieste, kde sa to dotyka plastu oblozenia dveri. Dal som ten trojuholnik dole, zo spodnej strany podlepil kusok penoveho tesnenia a bolo. Uz ani nepipne Very Happy
_________________
Fiat Bravo, 1.4 t-jet, 88 Kw, 6/2014, o chvilku bude aj LPG
Ex:Ford Fusion, 1.4 Duratec 16 V, Trend X, Sea Grey, 8/2010
Ex: Hyundai Getz, 1.4 16V, 71 Kw, 6/2007, takmer ziadna vybava
Back to top
View user's profile Send private message
haplo602



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 368

PostPosted: Tue Jan 25, 2011 8:42 am    Post subject: Reply with quote

mmiippll wrote:
Ten trojuholnik cvrlikal aj mne. Vrzga to v mieste, kde sa to dotyka plastu oblozenia dveri. Dal som ten trojuholnik dole, zo spodnej strany podlepil kusok penoveho tesnenia a bolo. Uz ani nepipne Very Happy


mna to na zaciatku iritovalo, ale potom som prisiel na to, ze su to len plasty a momentalne to uz velmi nevnimam Smile
_________________
Ford Fusion 1.6 TDCI Urbanite-X (Tango) / 2008
Kia Carnival III 2.9 CRDi EX /2006
Back to top
View user's profile Send private message
mmiippll



Joined: 24 Aug 2010
Posts: 74
Location: Kežmarok

PostPosted: Tue Jan 25, 2011 9:08 am    Post subject: Reply with quote

Na prvom aute co som mal, som sledoval kazde vrzgnutie, kazdy suchot, no hotova paranoja. Teraz som uz ovela menej citlivy, ved nakoniec je to len plechovka na kolesach Very Happy (ale zatial sluzi ku vsetkej spokojnosti)
_________________
Fiat Bravo, 1.4 t-jet, 88 Kw, 6/2014, o chvilku bude aj LPG
Ex:Ford Fusion, 1.4 Duratec 16 V, Trend X, Sea Grey, 8/2010
Ex: Hyundai Getz, 1.4 16V, 71 Kw, 6/2007, takmer ziadna vybava
Back to top
View user's profile Send private message
mardzo



Joined: 25 Dec 2008
Posts: 34

PostPosted: Wed Jan 26, 2011 6:31 pm    Post subject: Reply with quote

Kedže nemám tu knihu neviem ako ten trojuholník tam drží. Tipujem že na tých rozperných plastových štuploch.
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Wed Jan 26, 2011 8:57 pm    Post subject: Reply with quote

Inak svagrina ma Lexus 250l ... presne taka aj farba

no a poviem Vam, ze v tom aute nepocut ani vlastny dych ... sila ... co poznam ludi, tak to tiez vravia, ze aj v BMW, Audi ... ze vsade aspon nieco pocujes, ale v Lexuse nie ... Smile


_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Wed Jan 26, 2011 9:13 pm    Post subject: Reply with quote

Tak v tomto bych se bál "vrzgnut´" nebo jak se to řekne po našem - vrznout si i s nějakou kočkou Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Interier, calunenie , vnutorna výbava a doplnky All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 7 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group