Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Koroze
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Rado



Joined: 10 Feb 2007
Posts: 16
Location: Ústecký kraj, CZ

PostPosted: Sun Jul 15, 2007 5:05 pm    Post subject: Koroze Reply with quote

Nechtěl jsem být první, kdo založí téma s tímto názvem, ale co se dá dělat.
Při ošetřování těsnění dveří jsem narazil na korozi pod tímto těsněním na zadních dveří. Proto všem doporučuji provést kontrolu, a to na všech dveřích hlavně od střední části nahoru, kde je těsnění uchyceno v „kolejničce“.
V servise jsem už byl, ale nebyl tam vedoucí, který je kompetentní řešit reklamace. Musí to nafotit a poslat do Prahy. Zrovna jedu na dovolenou, tak se tam dostanu až přijedu. No mám z toho teda velkou radost, že to začne jednou hnít mi je jasné, ale nečekal jsem to po roce a půl.










- kontrolujte také tyto zakončení....




_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec Trend 12/2005 (model 2006) Blue Jeans
Back to top
View user's profile Send private message
Stinpy



Joined: 19 Jun 2007
Posts: 70
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Jul 16, 2007 1:22 pm    Post subject: Reply with quote

tak mna teda tvoja hrdza nepotesila....kedze len sa stanem majitelom FoFu, tak ti nemozem povedat na to nazor.....skor by som chcel vediet, ci ma niekto problem s hrdzou na zamku od krytu na nadrz....teda som si vsimol, ze ten zamok je v podstate taky nekryty ...priamo taka diera v karoserii, tak ci to nebde robit sarapatu neskor..pri tej cene to uz mohli veru riesit otvaranim z interieru.....alebo ten kryt nechat vyklapaci bez zamku a na otvor do nadrze dat samostny kryt so zamkom
Back to top
View user's profile Send private message
Ladik



Joined: 03 Oct 2007
Posts: 1
Location: Severní morava

PostPosted: Wed Oct 03, 2007 4:52 pm    Post subject: Re: Koroze Reply with quote

Chtěl bych vědět,jestli tyto vozy mají pozinkovanou karoserii.Nikde se to nepíše.Jestli víte o tom víc,Napište prosím o tom.
Back to top
View user's profile Send private message
B komplex



Joined: 20 Dec 2007
Posts: 10

PostPosted: Thu Dec 20, 2007 12:22 pm    Post subject: Re: Koroze Reply with quote

Tak ja, ked som kupoval fiestu mi povedal predávajúci,že pozinkovanie celej karoserie je samozrejmosťou a dokonca nie len "namočením" ale aj s nejakou "elektrolízou" alebo čím...ja tomu slovu moc nerozumiem ale laicky povedané-dvojnásobné pozinkovanie...A tak si myslím,že Fusion-už len tým,že je to ako keby vyššia trieda od fiesty,by na tom mal byť min.rovnako.Ale podlľa tej fotky..tak ja teraz neviem Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Wed Sep 17, 2008 10:30 am    Post subject: Re: Koroze Reply with quote

Pokusim sa v skratke priblizit a upresnit: Pozinkovanie ako proces sa da len elektrolyzou,kde sa kovove casti(karoseria) namocia do elektolytu, kde je roztok zinku, pusti sa prud, zacne sa vylucovat zinok, ktory sa usadza na nabite casti kovu(karoseriu) a po case na karoserii vytvori film usadeneho zinku....potom sa ide auto macat,ale uz len do farby.....osobne som sa este nestretol, ze by FoFu korodoval a uz vobec nie pod tesneniami.Ford zinkuje vsetky svoje modely a poskytuje standardnu 12 rocnu zaruku na prehrdzavenie.Len treba auto servisovat u nich,to je vsetko....Co sa tyka fotky, skor si myslim,ze sa jedna o vynimocnu vadu,dobuducna odporucam nachylne miesta natrieť niecim konzervacnym.(za sociku sa vyrabal alkyton - priesvitny,tym sa striekali dutinky na skodovke a aj po 20 rokoch nebola prehnita)



B komplex wrote:
Tak ja, ked som kupoval fiestu mi povedal predávajúci,že pozinkovanie celej karoserie je samozrejmosťou a dokonca nie len "namočením" ale aj s nejakou "elektrolízou" alebo čím...ja tomu slovu moc nerozumiem ale laicky povedané-dvojnásobné pozinkovanie...A tak si myslím,že Fusion-už len tým,že je to ako keby vyššia trieda od fiesty,by na tom mal byť min.rovnako.Ale podlľa tej fotky..tak ja teraz neviem Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Wed Sep 17, 2008 10:32 am    Post subject: Reply with quote

Este ma napadlo, ze samozrejmostou je viac vrstiev farby,zakladna, vrchna,lak a nanasaju sa kazda vo viaceryh vrstvach,cize na niektorych autach je aj 7-8 vrstviev ochrany...na fusione neviem presne kolko,ale zatial som nevidel odratie na plech,vzdy len vrch. farby
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Wed Sep 17, 2008 11:34 am    Post subject: Re: Koroze Reply with quote

Liboro wrote:
Pokusim sa v skratke priblizit a upresnit: Pozinkovanie ako proces sa da len elektrolyzou,kde sa kovove casti(karoseria) namocia do elektolytu, kde je roztok zinku, pusti sa prud, zacne sa vylucovat zinok,

Ja viem o žiarovej technologii zinkovania:
http://www.madeinslovakia.sk/zinkovna/
podla mna tie plechy na auta tiež tak robia.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Wed Sep 17, 2008 4:13 pm    Post subject: Re: Koroze Reply with quote

Je to mozne, princip zinkovania ako som opisal sa prebera v skole na fyzike a tak mi zinkovali stlpky na plot...takze je mozne ze existuje uz aj modernejsi sposob, nehadam sa:-)



duves wrote:
Liboro wrote:
Pokusim sa v skratke priblizit a upresnit: Pozinkovanie ako proces sa da len elektrolyzou,kde sa kovove casti(karoseria) namocia do elektolytu, kde je roztok zinku, pusti sa prud, zacne sa vylucovat zinok,

Ja viem o žiarovej technologii zinkovania:
http://www.madeinslovakia.sk/zinkovna/
podla mna tie plechy na auta tiež tak robia.

_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Wed Sep 17, 2008 4:44 pm    Post subject: Reply with quote

Nevěřím tomu, že by bylo použito technologie žárového zinkování. To je strašně drahá a energeticky náročná technologie, na druhou stranu velmi kvalitní ochrana povrchu. Docela bych takový auto chtěl, to bych asi nepřežil Wink Takže se s největší pravděpodobností jedná o galvanické zinkování, které popisuje Liboro. Zde se vytváří vrstva zinku asi 8 tisícin milimetru, kdežto u žárového zinkování může vrstva být až 0,5 milimetru. Ta první je těžko postřehnutelná a tu druhou jsem ještě na žádným autě neviděl.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Thu Sep 18, 2008 7:16 am    Post subject: Reply with quote

sedlaq wrote:
Nevěřím tomu, že by bylo použito technologie žárového zinkování. To je strašně drahá a energeticky náročná technologie, na druhou stranu velmi kvalitní ochrana povrchu. Docela bych takový auto chtěl, to bych asi nepřežil Wink Takže se s největší pravděpodobností jedná o galvanické zinkování, které popisuje Liboro. Zde se vytváří vrstva zinku asi 8 tisícin milimetru, kdežto u žárového zinkování může vrstva být až 0,5 milimetru. Ta první je těžko postřehnutelná a tu druhou jsem ještě na žádným autě neviděl.

Akurat ma to tiež napadlo, že žiarove zinkovanie vytvara hrubu vrstvu. No nie 0,5 mm. Možno desatina, dve. Takze galvanicky. Opatrne. Lacno.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Thu Sep 18, 2008 5:26 pm    Post subject: Reply with quote

Máš pravdu, 0,5mm jsem jen střelil a to jsem přehnal Embarassed Chtěl jsem tím naznačit, že takové pozinkování by bylo nepřehlédnutelné a kvalitní. Ta galvanicky nanesená vrstvička zinku na karoseriích je tak tenká, že při škrábnutí laku to odnese taky a koroze může začít pracovat.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
najkansur
Guest





PostPosted: Thu Sep 18, 2008 7:47 pm    Post subject: pozink Reply with quote

pozink nepozink, mám fofu 3 roky, 55000 km a demontoval jsem vše ze dveří řidiče , protože nějaký zmetek mi to pěkně promáčkl, vyklepal jsem to je to super, ale : konce profilu jak v něm jezdí sklo pěkně rezavé, to jsem neměl u mého rapida 10 let starého ani náhodou, jinak vnitřek dvěří není ošetřen voskem - nástřikem, jenom pár cm kolem odtokových děr, za tý prachy 356000 ká, ať jdou do zádele, jinak spokojenost
Back to top
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Thu Sep 18, 2008 8:07 pm    Post subject: Reply with quote

Najviac sa mi páči tá šikovná záruka proti prehrdzaveniu Laughing . Nie proti hrdzaveniu. Čiže by vymenili karoseriu, až by to bola diera na diere v karoserii z dovodu korozie.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
nexter



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 175
Location: Ružomberok

PostPosted: Fri Sep 19, 2008 12:01 pm    Post subject: Reply with quote

To je ten hacik s tym prehrdzavenim, ale v pripade ze by sa vyskytla nejka hrdza tak sa da tomu pomoct kyselinami aby to prehrdzavelo durch. Smile
Nie zeby som to odporucal len ma to napadlo Very Happy
_________________
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015
FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008
Back to top
View user's profile Send private message
Miky21



Joined: 23 Feb 2008
Posts: 100
Location: Děčín - Jílové,ČR

PostPosted: Mon Oct 13, 2008 8:23 pm    Post subject: Reply with quote

Zdravim,

u me se taky,ale vazne jen mala,skvrna od koroze objevila na zadnich pravych dverich,ale zespodu u podbehu.

Vzal jsem ji zakladovkou a je to O.K. uz asi 2,5 mesice
_________________
Ford Fusion 1,4 TDCi Doratorq 92PS dalk.central modra Navy 02/2004
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group