Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Fukanie na nohy!!!!!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia
View previous topic :: View next topic  
Author Message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Mon Jul 23, 2007 6:18 pm    Post subject: Reply with quote

icask wrote:
... - odoberať vzorky výrobkov na posúdenie ich kvality, bezpečnosti a zhody,

A jak to souvisí s tím, kam ti fouká klimatizace? To ti přece nikdo neupírá, že to fouká na nohy, i když nemá. Jen zatím servis tvrdí, že to neumí opravit. A s tím ti SOIka nepomůže, pokud to není v záruce, tak servis prostě může řísct "sorry, my to neumíme opravit". A to by byla ta lepší varianta, taky můžou říct" umíme to opravit, je kvůli tomu potřeba vyměnit součástky za 60000 Sk a dalších 20000 Sk bude stát práce". A ani s tím ti SOIka nijak nepomůže, už to chápeš? Že bys snad měl autio ještě v záruce, to z tebe doteď nevypadlo, i když už jsem se o tom zminoval, takže předokládám, že už ho v záruce nemáš.

Ty potřebuješ v prvé řadě získat písemné vyjádření servisu, že to fouká kam nemá - stačí vyjádření k reklamci/žádosti o opravu. Pak po nich můžeš požadovat odstranění závady. Když ti budou tvrdit, že je to vlastnost auta, obrátíš se (opět písemně) na dovoze Fordu do SR s dotazem, jestli to opravdu je vlastnsot auta. Když ti Ford odpoví, že není, tak se vrátíš do servisu a budeš je tím papírem mlátit po hlavě tak dlouho, až to opraví (a už bych to řešil jako reklamaci původní opravy). Když ford odpoví, že to vlastnost auta je, tak teprve potom má smysl otravovat obchodní inspekci a žádat odebrání vzorrku tvého auta Laughing za účelem posouzení kvality, bezpečnosti a shody.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Mia



Joined: 20 Apr 2007
Posts: 22

PostPosted: Thu Aug 09, 2007 8:10 am    Post subject: Fúkanie na nohy Reply with quote

No tak sa bohužiaľ pridávam, na sedadle spolujazdca mi riadne ťahá na nohy, nielen keď mám klímu nastavenú do polohy, kde má fúkať len na mna, ale dokonca aj keď klímu vypnem, cítim na nohách fúkanie. Je to o nervy, pretože mne stačí trochu chladu od nôh a už mám zápal močového mechúra. Včera som jazdila v ponožkách, vonku 32 stupnov a ja v aute v teplých ponožkách! Skúšali sme všetko možné, pripadá mi to, akoby bola niekde diera Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message
Michal Pařízek



Joined: 03 Apr 2008
Posts: 3
Location: Luštěnice

PostPosted: Thu Apr 03, 2008 9:54 am    Post subject: Foukání na nohy Reply with quote

V tunelu mezi řidičem a spolujezdcem jsou dva větrací otvory na každou stranu. Přední fungují tak jak bych si představoval, ale se zadními, které jsou namířeny před sedadla nefungují. Respektive když je vozidlo vklidu nefoukají a když vozidlo jede tak znich proudí studený vzduch v závislosti na rychlosti auta. Při zapnutém topení fouka na nohy z předních otvorů teplý vzduch a pod sedadlo studený, což je nepříjemné, zejména pro manželku jedoucí v sukni. Na dotaz v servisu mi řekli, že zadní otvory byly udělány pro parádu a že nemají žádnou funkci. Ctěl bych se vás zeptat jak vám funguje toto větrání, zda ze zadních orvorů při zapnutém topení opravdu nefouká teplý vzduch, nebo mi v servisu věší bulíky na nos? Díky
_________________
Fusion Ebony 1,4i 16v červená metalíza 02/2008
Back to top
View user's profile Send private message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Thu Apr 03, 2008 10:03 am    Post subject: Reply with quote

Neviem, ci som dobre pochopil, ale na mojom aute mam len otvory v prednej casi tunela. Sú dva. fukaju mi opacne ako tebe( predny skor vobec). Dokonca som tie zadne prelepil. Chelo by to foto aby som vedel ktore predne a ktrore zadne mas na mysli.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Thu Apr 03, 2008 4:42 pm    Post subject: Reply with quote

Kdysi jsem tady napsal, že u mého auta se foukání studeného vzduchu na nohy nekoná a na tom trvám. Mám automatickou klimu a dá se říct, že ručně kromě teploty neupravuju nic. Všechno nechávám na ní, včetně rychlosti ventilátoru a nevidím důvod jí do toho zasahovat. Jezdím se zavřenými okny. Pokud je na větrání a topení něco nedokonalého, tak to jsou právě výše zminované otvory pro vzduch k nohám. Teplý vzduch mi míří na botu a kotník nohy na pedálu plynu, ale lýtko jsem se musel naučit neopírat o tunel, který je studený jako psí čumák ačkoli je auto příjemně vytopeno. Ale o foukání studeného vzduchu u mého Fo-fu nemůže být řeč.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Thu Apr 03, 2008 7:34 pm    Post subject: Reply with quote

podla mojho skumania, ma automaticka klima asi nieco inak, lebo ona naozaj reaguje tak ako ma a fuka tam ako ma, v manualnej je to trosku inak. niekde urobili chybu.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
Michal Pařízek



Joined: 03 Apr 2008
Posts: 3
Location: Luštěnice

PostPosted: Thu Apr 03, 2008 10:14 pm    Post subject: Reply with quote

icask wrote:
Neviem, ci som dobre pochopil, ale na mojom aute mam len otvory v prednej casi tunela. Sú dva. fukaju mi opacne ako tebe( predny skor vobec). Dokonca som tie zadne prelepil. Chelo by to foto aby som vedel ktore predne a ktrore zadne mas na mysli.

Připojuji fotografii s popisem. Přelepit, nebo jinak zaslepit tyto větrací otvory se dá, ale byla by to škoda jestliže by mohli fungovat jako ty přední (neníli to opravdu jenom paráda, kterou fouká díky netěsnosti kolem táhla řadicí páky).

_________________
Fusion Ebony 1,4i 16v červená metalíza 02/2008
Back to top
View user's profile Send private message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Fri Apr 04, 2008 9:19 am    Post subject: Reply with quote

tie zadne nemam Very Happy . mam iba predne a robia kopu starosti.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
ladin



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 178
Location: Milevsko

PostPosted: Fri Apr 04, 2008 9:38 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
Nejsem si zcela jist, ale ty zadní tam asi taky nemám.


Tak už jsem si jist, mám tam i ty zadní, ale nefouká z nich.
_________________
Fusion 1,25 deep navy, 04/2007
klima, mlhovky, radio 5000c, defend lock, tazne, hagusy


Last edited by ladin on Mon Apr 14, 2008 8:52 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Fri Apr 04, 2008 1:06 pm    Post subject: Reply with quote

Já to vím zcela jistě, já tam ty zadní výdechy nemám.
Podívejte:
Teď je jasné, proč se nemůžeme domluvit na tom, jestli tam fouká, nebo nefouká Laughing
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná


Last edited by sedlaq on Sat Apr 05, 2008 4:20 pm; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Fri Apr 04, 2008 2:55 pm    Post subject: Reply with quote

Zcela jistě vím, že tam nemám tu lahev. Na díry se kouknu Very Happy
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Sat Apr 05, 2008 5:33 pm    Post subject: Reply with quote

Dnes jsem se stavoval v brněnským Globusu - mají tam reklamní akci Ford. Stojí tam S-max a Fusion. Schválně jsem nakouknul dovnitř, ty zadní průduchy tam byly.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Sat Apr 05, 2008 8:24 pm    Post subject: Reply with quote

Ja som dnes pozrel a nemam tie zadne, cize ako sa tu pisalo staci asi iba zaslepit.
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sat Apr 05, 2008 8:28 pm    Post subject: Reply with quote

My tam máme na obou stranách oba dva...jestli fouká teplý nebo studený vzuch musíme ještě zjistit... Rolling Eyes
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Sun Apr 06, 2008 6:49 pm    Post subject: Reply with quote

Koukal jsem se a za jízdy manželka testovala díry Shocked . Jsou tam ale nic z nich nefouká.

A v Brně má ten Fofík zajímavou barvu, ale manželce se líbí naše víc.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 2 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group