Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Fukanie na nohy!!!!!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Michal Pařízek



Joined: 03 Apr 2008
Posts: 3
Location: Luštěnice

PostPosted: Mon Apr 07, 2008 6:30 am    Post subject: Reply with quote

Všem děkuji za odpovědi a za zájem o řešení problému. Jak je vydět zadní větrací otvory jsou asi opravdu pouze na parádů, takže budu vymýšlet jinou parádu, kterou je zakryju abych se zbavil průvanu. Když se mi to povede nějak pěkně, tak jsem hodím fotku. Jinak s Fusionem po 6000 km spokojenost.
_________________
Fusion Ebony 1,4i 16v červená metalíza 02/2008
Back to top
View user's profile Send private message
scorsese



Joined: 01 Jul 2007
Posts: 308
Location: Hustopeče

PostPosted: Mon Apr 07, 2008 10:29 am    Post subject: Reply with quote

Ja tam ty zadni vydechy mam taky. Neni nahodou rozdil, jestli jde o auto s manualni a automatickou klimatizací ? Ja mam automatickou a vydechy jsou na kazde strane dva.
_________________
Peugeot Partner Tepee - 1,6 Vti
ex : Peugeot 308 SW - 1,6VTi
ex : Fusion 1,4 16V - modrá ocean
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Mon Apr 07, 2008 1:03 pm    Post subject: Reply with quote

Já mám taky atomatiku a výdechy vzadu nejsou. Takže tam souvislost nebude.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
xxnobodyxx



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 298

PostPosted: Tue Apr 08, 2008 8:59 pm    Post subject: Reply with quote

Pre modely Fiesta-Fusion vyrobca urcuje druhy plastovych rozvodov vzduchu...
- 3 a 5 dverovy sedan od 30.11.2001 do 24.10.2005
- 5 dverovy UAV od 24.6.2002 do 5.10.2005
- 3 a 5 dverovy sedan od 5.10.2005
- 5 dverovy UAV od 5.10.2005

"vyduchy" pri nohach...
- od 30.11.2001 do 24.10.2005
- 3 a 5 dverovy sedan od 5.10.2005 (tu su vyduchy aj vzadu...je to urcene aj pre Fiestu takze tam moze byt odpoved "preco")
- 5 dverovy UAV od 5.10.2005
_________________
1,6 16V 08/2005
Radio- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-radio
Interier- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-interier
Rozne- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-rozne/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Tue Apr 08, 2008 11:08 pm    Post subject: Reply with quote

xxnobodyxx wrote:
Pre modely Fiesta-Fusion vyrobca urcuje druhy plastovych rozvodov vzduchu...
- 3 a 5 dverovy sedan od 30.11.2001 do 24.10.2005
- 5 dverovy UAV od 24.6.2002 do 5.10.2005
- 3 a 5 dverovy sedan od 5.10.2005
- 5 dverovy UAV od 5.10.2005

"vyduchy" pri nohach...
- od 30.11.2001 do 24.10.2005
- 3 a 5 dverovy sedan od 5.10.2005 (tu su vyduchy aj vzadu...je to urcene aj pre Fiestu takze tam moze byt odpoved "preco")
- 5 dverovy UAV od 5.10.2005


Nieco natom nieje ok ten prvy co som mal moze byt, ale tento co mam od marca 2006 nema tiez zadne vyduchy. Zeby tak dlho stal na sklade, alebo este prisla posledna varka plastov ? Smile
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Wed Apr 09, 2008 6:20 am    Post subject: Reply with quote

taketo "pridavne" otvory som videl aj u citroene xara picasso urceneho pre argentinu. do niektorych klimatickych pasiem sa pridavaju vzduchove rozvody koli lepsiemu rozvodu vzduchu. tu ale vidiet, ze ford zacal asi robit jedny plasty, ale viac rozvodov (sak preco by nam pridal na konforte). mam pocit, ze ford pomali vyprazdnuje sklady a tak dava co ma a obcas vyde z toho blbost.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Mon Apr 14, 2008 9:49 am    Post subject: Reply with quote

No pani. Tak sme si nasli kazdy svoje vyduchy ale neriesi to nas problem, ze kazdemu fuka na nohy aj ked to nechce. Poprosim Vas o konstruktivne napady ako to vyeriesit. To tu niekto nema nejaky slusny servis kde by mu s tym pomohli? Tak to sme na tom dost zle s Fordom potom.
Zacina sa oteplovat a pri predstave 5 hodin s fukanim na nohu so zapnutou klimou ma chyta panika. To aby som kazdu chvilu podradoval aby som si rozhybal nohu.
Prve co mi napadne je zapchat to. Ale cim? Nech to nieco zase nezhori pri zapnutom kureni. Ak niekto idete do servisu pytajte sa na to prosim pomoze to asi mnohym tu. A pokial budu tvrdit ze to tak ma byt tak nech sa pozru na toto forum. Ja sa nechcem hadat ci to je alebo nieje vyrobna chyba. Ja len nechcem aby mi fukalo na nohy.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Mon Apr 14, 2008 12:31 pm    Post subject: Reply with quote

nuz majo, ja som bol v tom forde medzi prvimi. odpoved bola, je to tak a mi nic s tym nespravime.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Mon Apr 14, 2008 1:38 pm    Post subject: Reply with quote

icask wrote:
nuz majo, ja som bol v tom forde medzi prvimi. odpoved bola, je to tak a mi nic s tym nespravime.

No dik. To som si precital. Ale problem to neriesi. Na to tu mame toto forum aby sme to nejak spravili ci nie?
Pls skuste este niekto. Ak to teda fakt nikomu tak nevadi tak ja si to hoc zalepim nejakym leukoplatom ale asi to nebude to co by inspirovalo dalsi ludi co sem pridu. Ja idem do servisu az za nejaky ten mesiac na garancnu tak potom by som to minimalne skusil.
To tu fakt nikto nema znamych v servise Ford? Alebo minimalne slusnych servisakov?
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Mon Apr 14, 2008 3:58 pm    Post subject: Reply with quote

Kdybych tam ty nešťasné výdechy měl, tak bych je jednoduše přelepil kvalitní lepící páskou (leukoplast vyschne a odpadne) zevnitř tunelu, aby nebylo nic poznat. Nebo po demontáži panelu nějak vykoumat, jak k nim část teplého vzduchu přivést, vždyť je to hned vedle výdechů, se kterými problém není. Ale jelikož mě tento problém netíží, snažím se jen někoho inspirovat Wink
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Franczesko



Joined: 02 Mar 2008
Posts: 14
Location: Habartov

PostPosted: Tue Apr 15, 2008 12:46 pm    Post subject: Reply with quote

Mám Fofi poměrně nové, ještě nezažité, s dvěmi výdechy u nohou. Na základě této diskuse jsem teď týden testoval kdy a jak co fouká, ale nemůžu si pomoci - z výdechu blíže u sedadla nic nejde, jsou tam asi jen pro parádu, jak tady už někdo napsal. Takže bych se domníval, že pokud tam někomu fouká studený vzduch, je to na reklamaci a Ford by to měl esteticky vyřešit.
_________________
FOFI 1,4 Ebony Tonic 01/2008
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Tue Apr 15, 2008 2:34 pm    Post subject: Reply with quote

Pani. Ja neriesim nejake "extra" vyduchy. Mne vadi ze mi fuka na nohu (chodidlo), ktoru mam na plynovom pedali. A ten vyduch tam mate urcite aj vy. Pokial Vam to nevadi tak asi nemate zapnute kurenie alebo nejazdite na dlhe cesty. A kedze nie je leto tak klimu zapnutu este nemate.
Inak to zalepenie ma napadlo ale ako dlho to vydrzi? A ked bude prazit slnko na auto neroztopi sa to? Takze radsej nejaky lepsi sposob by bodol.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Apr 15, 2008 2:57 pm    Post subject: Reply with quote

Neviem co ake fukanie na nohy tam je. Mam po 40-ke, chlad na nohy vnimam velmi citlivo a mne vo FoFU nic nefuka na chodidla.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
dj_peter



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 6

PostPosted: Tue Apr 15, 2008 9:53 pm    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:
Mne vadi ze mi fuka na nohu (chodidlo), ktoru mam na plynovom pedali.

sedlaq wrote:
3.4.2008 16:42: Pokud je na větrání a topení něco nedokonalého, tak to jsou právě výše zminované otvory pro vzduch k nohám. Teplý vzduch mi míří na botu a kotník nohy na pedálu plynu, ale lýtko jsem se musel naučit neopírat o tunel, který je studený jako psí čumák ačkoli je auto příjemně vytopeno. Ale o foukání studeného vzduchu u mého Fo-fu nemůže být řeč.

Mam automatickou klimu, a mam taky ten problem jak sedlaq, ze me na pravou nohu na plynovem pedalu fouka teply vzduch, nikoliv studeny jako Majovi. V servise jsem to uz reklamoval, ale cosi tam zmerili a rikali ze pry telota na nohy je stejna jako prostredni vydechy, tak neni co resit. Podle me byl problem v jejich testovani v tom, ze neni motor zahraty na 90°C. Takze jim to ted v cervnu presne napisu, aby se k tomu vyjadrili, jestli je to zavada. Vpodstate je to pri jizde tak tak, ze z prostrednich vydechu na palubovce me fouka chladny vzduch, ale na nohu fouka teply. Resim to tak, ze mam vypnuty okruh na nohy.
_________________
Ford Fusion Champion Ebony 1,4 Duratec, deep navy blue, autom. klima, 06/2007
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Tue Apr 15, 2008 10:52 pm    Post subject: Reply with quote

Nehladal by som v tom problem zahriateho motora. Mne to fuka aj teply ked dam kurenie. Ja mam manual klimu a je to zda sa problem tej klapky, ktora reguluje ci fukat na nohy hlavu alebo co.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 3 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group