Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Fukanie na nohy!!!!!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia
View previous topic :: View next topic  
Author Message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Wed Apr 16, 2008 6:12 pm    Post subject: Reply with quote

No ako vidim tak rozvod vzduchu je na fo-fu dost osemetny a hlavne problematicky.
Ak to dobre chapem tak problemi su :
1) stale fukanie na nohu pri plyne
2) pridane otvory pri sedacke, ktore mozu prefukovat aj ked su nezapojene do okruhu
3) zle teploty na vystupe
je to spravne?

Pre bod 1:
No viem, ze sa dal siahnut isty manual na nete k fordom. mal som ho ale moc nepochopil. bude to asi tym, ze neviem anglicky. preto prosim niekoho zdatnejsieho ci nevie vydolovat od tial nakresy kurenia. osobne si myslim, ze staci rozdelovac, to co sa ovlada cudlikom kam ma fukat, mozno to niekto potom vyriesi.

Pre bod 2: ja som prelepil otvory pri plyne, pouzil som foliu na prekritie, s ciernym vzorom, a prilepil obycajnou lepiacou paskou. ak sa to odmasti a poriadne prilepi tak to vydrzi celu sezonu. potom som to odlepil.

zase sa opakujem, ale nedami, servis hlada stale len vyhovorky a nechce sa na to ani pozriet.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Mon May 19, 2008 9:24 am    Post subject: Reply with quote

Ja mam ten isty problem s fukanim na nohy - ACa... Mam sa objednat a cely den im nechat auto...?!? /BA/
Rozmyslam, ze zavolam do TT, kolko by to trvalo u nich...
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Mon May 19, 2008 12:17 pm    Post subject: Reply with quote

JA som ho mal tu v BA. ZA cely den ani neotvorili auto, nie to este rozobrat pristrojovku a pozriet sa, ci nahodou naozaj nejde o zavadu. Odbili ma tym to je v poriadku to tak ma byt. Skus TT, ak tam nieco vyriesia pojdem aj ja knim.

Vela stastia.....
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Mon May 19, 2008 2:59 pm    Post subject: Reply with quote

Pozrite neoplati sa ist do ziadneho servisu kde povedia, ze pozru sa na to. Musi to byt servis kde povedia - vieme o co ide a vieme ako to opravit pripadne povedia nevieme ako to opravit ale vieme o tomto probleme. Zjavne to robi kazdemu (aspon tak to vyzera podla toho co pisete). POdla mna je to tiez ten otocny rozdelovac vzduchu ale ja to vidim najskor na vyrobnu nedokonalost a preto si nemyslim ze to budu vediet opravit. Museli by tam dat nieco co nie je original na Fusion a to sa nestane. Takze ostava len cakat na padnutie zaruky a spravit to svojpomocne. Pripadne lepit lepsiace apsky a pod.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
trebichalsky



Joined: 06 May 2007
Posts: 4
Location: Nitra

PostPosted: Sun Jun 01, 2008 4:35 pm    Post subject: add teplý versus studený (vzduch) Reply with quote

Ahojte , no ako tak pozerám s tým fúkaním vzduchu či už studeného alebo teplého má problémy celkom dosť fusionistov , mne konkrétne pri zapnutej klíme a najmä pri dlhšej ceste keď sa auto patrične zahreje fúka teplý a povedal by som až horúci vzduch z väčších prieduchov dole pri nohách.Upozornila ma na to manželka po dlhšej ceste. Z tých menších prieduchov bližšie pri sedačke som nespozoroval že by fúkalo , z toho mi vyplýva že asi sú tam ozaj len na parádu. J to paradox lebo klíma pracuje v pohode dodáva chladný vzduch do prieduchov hore a v oblasti nôch sa do auta valí teplý vzduch ako keby som mal pustené kúrenie. Toto asi konštruktéri nedomysleli a asi budem nútený prieduchy niečím prelepiť, ako to niektorý už urobili. Žial servisy na to nie sú oni rady len inkasujú ale pomôcť zákazníkovi to nevedia...česť výnimkám
_________________
Falcco
Ford Fusion 1,4 16 V
Back to top
View user's profile Send private message
joko69



Joined: 25 May 2008
Posts: 50

PostPosted: Sun Jun 01, 2008 6:57 pm    Post subject: Re: add teplý versus studený (vzduch) Reply with quote

trebichalsky wrote:
Ahojte , no ako tak pozerám s tým fúkaním vzduchu či už studeného alebo teplého má problémy celkom dosť fusionistov , mne konkrétne pri zapnutej klíme a najmä pri dlhšej ceste keď sa auto patrične zahreje fúka teplý a povedal by som až horúci vzduch z väčších prieduchov dole pri nohách.Upozornila ma na to manželka po dlhšej ceste. Z tých menších prieduchov bližšie pri sedačke som nespozoroval že by fúkalo , z toho mi vyplýva že asi sú tam ozaj len na parádu. J to paradox lebo klíma pracuje v pohode dodáva chladný vzduch do prieduchov hore a v oblasti nôch sa do auta valí teplý vzduch ako keby som mal pustené kúrenie. Toto asi konštruktéri nedomysleli a asi budem nútený prieduchy niečím prelepiť, ako to niektorý už urobili. Žial servisy na to nie sú oni rady len inkasujú ale pomôcť zákazníkovi to nevedia...česť výnimkám


Mně na nohy při zapnuté klimatizaci určitě fouká studený vzduch, ale je pravda že v zimě na nohy nefouká tak horký jak z horních průduchů
_________________
Ford Fusion, Ebony 5D 1.4 Duratec /barva:DEEP NAVY/tmavě tónovaná skla / Mio C520 / 9/2007
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sun Jun 01, 2008 8:34 pm    Post subject: Reply with quote

Dneska, když jsme měli puštěnou klimu, jsme zjitili, že z předních průduchů fouká studený vzduch a z těch blíže sedaček nefouká nic.
Ale když jsme dali recirkulaci vzduchu, tak tam nefoukalo nic...

P.S. Jak dlouho před dojezdem se má vypnou klíma, aby se vysušila?
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
ladin



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 178
Location: Milevsko

PostPosted: Mon Jun 02, 2008 5:11 am    Post subject: Reply with quote

Ivašek a spol. wrote:
Dneska, když jsme měli puštěnou klimu, jsme zjitili, že z předních průduchů fouká studený vzduch a z těch blíže sedaček nefouká nic.
Ale když jsme dali recirkulaci vzduchu, tak tam nefoukalo nic...


Jestli ony ty průduchy blíže sedaček neslouží při recirkulaci pro nasávání vzduchu z kabiny, když z nich nic nefouká třeba nasávají, budu to muset někdy vyzkoušet
_________________
Fusion 1,25 deep navy, 04/2007
klima, mlhovky, radio 5000c, defend lock, tazne, hagusy
Back to top
View user's profile Send private message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Tue Jun 03, 2008 6:32 am    Post subject: Reply with quote

Je mozne, ze sa timy pri sedacke nasava, ale pochybujem. Mi co mame auta dlhsie tie otvory nemame a recirkulacia nam funguje. Moj nazor je, ze do teplejsich krajin pripadne 1. TRIEDA aut ma zapojene aj tieto prieduchy na lepsie rozdelenie vzduchu.

Nuz co som smutny, ze toto fukanie nie je ojedinely pripad. Ked som snim zacinal na fore tak som bol za blbca.

Ak mate auta v zaruke chodte ich reklamovat. Mozno sa raz niekto na to pozrie a nieco spravy.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
TBP



Joined: 02 May 2008
Posts: 23
Location: SR - Vysoké Tatry

PostPosted: Wed Jun 11, 2008 9:37 pm    Post subject: Re: Fukanie na nohy!!!!! Reply with quote

robi to aj mne ...asi to je mucha FF
_________________
FF 1.4TDCi Viva, Euro 4 5/2005
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Sat Jun 21, 2008 9:48 pm    Post subject: Re: add teplý versus studený (vzduch) Reply with quote

Mám taký blbý pocit, že každý, kto má FF má problém s fúkaním pri nohách, akurát je rôzne, kedy to komu robí. Prečítala som to tu celé a po dnešnom dni mi auto robí toto:

trebichalsky wrote:
mne konkrétne pri zapnutej klíme a najmä pri dlhšej ceste keď sa auto patrične zahreje fúka teplý a povedal by som až horúci vzduch z väčších prieduchov dole pri nohách.


až na jednu maličkosť. Mne to robí, keď klima nie je zapnutá. Takže ked dlhšie idem a zapnem ventilátor, tak noha, ktorá je na plyne sa mi začne variť. Keď som zapla klimu začal fukať studený, ale dokým to šlo bez klimy, a pritom kolečko bolo v modrom poli, napriek tomu akoby som mala zapnuté kúrenie.

Prieduchy mam na aute v predu aj v zadu ( pri nohách aj pri sedačke) a na oboch stranách (vodič + spolujazdec). Z tých zadných teplo nešlo. Len z predných. Klimu mám manuál. Bolo to fest nepríjemné vonku 27´C a namiesto fučania chladného vzduchu, alebo primerane teplého fučal úplne vrelý. Ale iba na nohy na okno, alebo v strede palubovky bol vzduch chladny (nie studený, ale isto nevrel) Evil or Very Mad Myslím, že vo forde ma nebudú mať radi. Twisted Evil
_________________
FF Flair X 1,6i Duratec 5/2008 Black Panther alias Čérna kočka
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Sun Jun 22, 2008 6:39 am    Post subject: Re: add teplý versus studený (vzduch) Reply with quote

Fraga wrote:
Mám taký blbý pocit, že každý, kto má FF má problém s fúkaním pri nohách...

Každý ne. Já nic zvláštního nepozoruji. Klimu mám automatickou a zadní průduchy nemám.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Mon Jun 23, 2008 8:38 am    Post subject: Reply with quote

kebyze som minuly rok nesiel na 2000km cestu a nesedel som na mieste spolujazdca nejakych 100km bez ponoziek v sandaloch tak prisaham ze mne nic nefuka Smile
Bohuzial musim priznat ze to bude asi vyrobna vada "asi vsetkych" fusionov ktoru si vsak normalne clovek nema sancu vsimnut. Asi su niektori ludia citlivejsi. Ja som asi menej citlivy clovek a nevadi mi to nejako podstatne. Ked mam ponozky tak to vobec neregistrujem a inak len ak sa na to sustredim. Alebo je druha moznost ze mne to fuka relativne slabo a niekomu inemu to moze fukat viac. Zislo by sa na zraze porovnat komu to ako fuka Smile
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
Horal



Joined: 13 May 2008
Posts: 205
Location: V. Tatry

PostPosted: Mon Jun 23, 2008 2:27 pm    Post subject: Reply with quote

teraz som to obzeral - nič mi nefuka- mam auto klimu a nezistil som žiadne prieduchy na nohy
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec 05/2008
http://picasaweb.google.sk/scootiphoto/FordFusion
Back to top
View user's profile Send private message
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Thu Jun 26, 2008 6:14 pm    Post subject: Reply with quote

icask wrote:
Ak mate auta v zaruke chodte ich reklamovat. Mozno sa raz niekto na to pozrie a nieco spravy.


Ha ha ha nespraví s tým nikto nič! Som písala, že pri vyp. klime a zap. ventilátore v modrom poli sa mi pečie noha. Volala som do Fordu povedal mi, že to je od motora a stym sa nedá urobiť nič a mám sa ISŤ POZRIET NA FUSION FORUM ako to riešili tam... ako par don! to je o čom? Už sa teším na dotazník, dúfam, že dojde. To čo im tam napíšem, asi šťastní nebudú.
Inak je auto super. Super sa s ním jazdí, dobrý odpich zatial všetko OK, ale na to teplo na nohu asi umrem. S tým sa musí niečo urobiť. A inak tie zadné prieduchy nerobia nič ani v mojom aute, takže asi na okrasu...
_________________
FF Flair X 1,6i Duratec 5/2008 Black Panther alias Čérna kočka
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 4 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group