Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Fukanie na nohy!!!!!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Thu Oct 30, 2008 7:31 pm    Post subject: Reply with quote

Ja som si nevšimol nejaké výrazné fúkanie, skôr si myslím, že je tam urobený priechodný výduch(niečo ako je hore na okrajoch palubky), že tade fúka vzduch vždy. Čo sa týka prepracovanosti, určite je to lepšie ako v Škodách či VW, Ford má praktickejšie polohy, nehovoriac o tom, že vnútorný recirkulácia sa dá zapnúť vo všetkých polohách nasmerovania prúdenia, čo u iných automobilov nebýva možné.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Fri Oct 31, 2008 2:51 pm    Post subject: Reply with quote

JA som s stym zatial tiez nikde nebola, ale v utorok som objednana do servisu ak nezabudnem, tak sa spytam.

Chcem sa spýtat ale na iné.

Všimli ste si, že ak je napr ventilátor zapnutý na dvojke a otočíte kolečkom -/+ teplota, tak začne vzduch fukat silnejšie slabšie a pritom netočíte kolečkom ventilátora? To ako prečo?

Na ibizi fukalo silnejšie slabšie podla toho či som točila kolečkom ventilátora od 1-4, ale nie či som davala kolečko teploty do -/+ takže teraz vobec nechapem prečo to tak robí. Myslím, že aj na toto sa v utorok spýtam. Confused
_________________
FF Flair X 1,6i Duratec 5/2008 Black Panther alias Čérna kočka
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Fri Oct 31, 2008 7:45 pm    Post subject: Reply with quote

Fraga wrote:
JA som s stym zatial tiez nikde nebola, ale v utorok som objednana do servisu ak nezabudnem, tak sa spytam.Chcem sa spýtat ale na iné. Všimli ste si, že ak je napr ventilátor zapnutý na dvojke a otočíte kolečkom -/+ teplota, tak začne vzduch fukat silnejšie slabšie a pritom netočíte kolečkom ventilátora? To ako prečo?
Na ibizi fukalo silnejšie slabšie podla toho či som točila kolečkom ventilátora od 1-4, ale nie či som davala kolečko teploty do -/+ takže teraz vobec nechapem prečo to tak robí. Myslím, že aj na toto sa v utorok spýtam. Confused

Keď dáš do úplne krajnej polohy (max. teplota) automaticky ti prepne viac fúkania na čelné okno, niečo ako máš vo VW,Škoda, Seat funkciu rozmrazovania okna,ale nie vyhrievaním ale plným výkonom kúrenia na čelné okno
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Wed Nov 05, 2008 11:17 am    Post subject: Reply with quote

no tak to som nevedela praveže v Seate to tak nemam Confused
_________________
FF Flair X 1,6i Duratec 5/2008 Black Panther alias Čérna kočka
Back to top
View user's profile Send private message
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Fri Nov 28, 2008 9:37 am    Post subject: Reply with quote

No, dostal som odpoved, ze je to takto vyriesene od vyroby u Fusiona a Fiesty, ze to fuka vsade a bez ohladu na to, ci je to s/bez klimy a ci manual/auto...
Nejako sa mi to ale nechce pacit, skor si myslim, ze sa im do toho nechce, je s tym vela prace rozobrat to a tak...
Keby som niekde po cestach zaregistroval v bazare alebo srotovisku fusika-totalku, rad by som sa na to mrkol... Inak, ako tu niektori mate nejake nakresy a pod., nema niekto dosah alebo k dispozicii obrazky, ako to je s tou nasou nestastnou ventilaciou? Ako vyzeraju "crievka"?
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Tue Feb 10, 2009 8:51 am    Post subject: Reply with quote

Po zimním zkoumání "foukání" na nohy, se s vámi poděůlím o výsledek svého výzkumu.
Protože je topení dolu na nohy řešeno je u Fufu řešeno tak, že fouká teplý vzduch od zadu dopředu, strhává teplý proud za sebou studený vzduch a ten dělá dojem " že táhne nohy" . paradoxně , ale celkem logické je, že čím víc topím a foukám dolu, tím víc mi chladne lýtko. Když se vzduch ve voze ohřeje, pomalu tento jev ustává. Ale nikdy nezmizí. Jedině by se muselo topení vyvést dopředu tak, aby vzduch foukal od špiček dozadu.

To je můj názor a rozhodně nemusí být pravda, ale já tomu tak věřím.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
vbalko



Joined: 03 Mar 2009
Posts: 48

PostPosted: Wed Mar 04, 2009 3:31 pm    Post subject: Reply with quote

Hmmm, mam FoFu 2008 s manualnou klimou a nedavno mi pri dlhsej ceste - 2 hodiny v aute - velmi neprijemne fukal horuci vzduch na nohu na plyne. Vypnut ventilator (a s nim topenie) som si nemohol dovolit kvoli malej dcere na zadnom sedadle.

Precital som si celu diskusiu od zaciatku, ale bohuzial sa na nic neprislo - na ziadne riesenie. Je to dost neprijemny problem a podla reakcii aj pomerne casty - sa cudujem, ze na to nebola nejaka zvolavacka alebo nieco podobne. Kazdopadne s takymto pripekanim na nohu sa neda seriozne jazdit na dlhsie trate.
Back to top
View user's profile Send private message
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Wed Mar 04, 2009 3:54 pm    Post subject: Reply with quote

V zime pripekanie, v lete mrazenie... Kua, s clenkom na pravej nohe to mame vsetci spocitane... Sad Fakt, asi len prelepit a kaslat na to...
/BTW, rozmyslam, ako poriesit tu "fugu" medzi prednymi dverami a izolaciou... Nejake napady?!? Wink Asi na dvere nalepim tiez nieco, nech to k sebe prilieha.../
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Wed Mar 04, 2009 5:12 pm    Post subject: Reply with quote

No ako som už písal vyššie, u nás sa nič také neprejavuje. Teda áno, ked nechám fúkať na nohy, tak vtedy áno.
V praxi najviac využívam všetky otvory(okno,výduchy na palubke,nohy - ovládač je vlavo hore) a v zime často len okno (ovládač zvislo hore)
P.S. Ludia mi hovoria, že vo Fusione je vynikajúce kúrenie, že to rýchlo kúri a aj intenzívne, napr. Felicii, C3-jke, či Peugeot 306-tke trvá ohriatie o poznanie dlhšie Smile
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
vbalko



Joined: 03 Mar 2009
Posts: 48

PostPosted: Wed Mar 04, 2009 5:15 pm    Post subject: Reply with quote

Liboro wrote:
... Ludia mi hovoria, že vo Fusione je vynikajúce kúrenie, že to rýchlo kúri a aj intenzívne, napr. Felicii, C3-jke, či Peugeot 306-tke trvá ohriatie o poznanie dlhšie Smile


No zatiaľ som nestihol odsledovať ako dlho trvá kým to vykúri (cez tyzden som na sluzobke stale) ale v mojom predchadzajucm aute Nissan Primera som bol s kurenim spokojny. Auto sa pekne vykurilo uz do 5 minut od startu - ak sa hybalo - na volnobeh tak 6 - 7 min.
_________________
Ford Fusion 1.6i 16V 100k, Flair X, Black Panther, Folie
Back to top
View user's profile Send private message
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Wed Mar 04, 2009 5:17 pm    Post subject: Reply with quote

To hej, to je fakt... Bol som velmi milo prekvapeny... Vela tomu netreba... Wink Ja mam zvacsa len hore a dole, stred ani nie, no teraz v zime aj stred - teply vzduch na manzelku, nech jej nie je zima predsa... Wink V lete mi to robi vrasky, lebo klima zapnuta, fukanie len na sklo a duje to odvsadial, hlavne na tie nohy je to neprijemne... Som prekvapeny, ze s tym nemas problemy... Chces povedat, ze ked mas zapnute len sklo, ze Ti vobec nefuka dole?!? Skus to overit rukou... To by bolo zaujimave, ze na predchadzajucej edicii to funguje a na nasich uz nie... Sad
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Wed Mar 04, 2009 9:03 pm    Post subject: Reply with quote

Skusal som a ako vravím vôbec to nie je výrazné, len pri ventilátore na 4 (maximum) to trochu prefukuje, čo je myslím normálne...Tiež ma to zarazilo, že veľa ľudom to robí a u nás nie.Ale ja neviem či máme nejaký vydarený model ale čo, ale dosť vecí z fóra, čo sa tu riešia tak s nimi problém nie je. Wink
P.S. Mna skor ser...znepokojuje, že sa nám v palubnej doske vypálila jedna žiarovka( žeby to celoročné svietenie?) a už práve ovládanie kúrenia nesvieti tak dobre. Budem sa musieť na to pozrieť.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Fri Mar 06, 2009 7:10 pm    Post subject: Reply with quote

Dnes som šiel do BA po dialnici a pri rýchlosti cca 110 - 120 km/h a nadstavení "len čelne okno" ventilátor na 2 som vyskúšal pár krát šiahnúť rukou a len raz to prefukovalo, ale ma to zarazilo, že predtým nikdy, aj ked som skúšal tak nič, potom raz áno a potom znova nič.Takže neviem kde je problém...este by to mohlo byť tak, že do priestoru nôh naberá vzduch z vonku a fúka ho tam stále, bez ohľadu na nadstavenie klapky smerovania. No a ked sa zvonku tlačí viac vzduchu (rýchlejšia jazda, vietor a podobne) tak to fúka...ale ako vravím, bolo to veľmi jemné, len pri jednom pokuse a už vôbec som to necítil na nohe a pri opakovaní. Takže neviem kde je ten pes zakopaný. Rolling Eyes
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Sun Aug 09, 2009 10:14 pm    Post subject: Reply with quote

Tak som to teda vyriesil po svojom... Wink
Vzal som striebornu pasku /tu, co je vzduchotesna a vodeodolna, aj zmenam teplot, co odporucaju napr. na zalepovanie hadic, napr. vysavacov a pod. (nazov nem-pamatam, ale volajaky FIX tam urcite bol Wink/ a prelepil vyduchy po celej dlzke - demontoval som kryt a paskou kompletne prelepil cele to drazkovanie...
A vysledok? Wink Spokojna jazda - klima 16, no nozky v teplucku... Wink
Tak nejako som si to predstavoval uz od vyroby, ale co narobime... Este ze mame to "Kutyil, s.r.o."... Wink
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Mon Aug 10, 2009 8:26 am    Post subject: Reply with quote

mne to fuci tiez zovsadial ale uz som to vzdal. Ak by som to chcel opravit musel by som to cele rozoberat a najst tie miesta a pripadne nastavit klapku ale takto nic s tym. Je to otravne najma 4 hodiny na ceste ale nejak som si zvykol. Ak niekto pride na koren veci dajte vediet a potom s tym zajdem do servisu nech mi to opravia.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 6 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group