Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Continental alebo Goodyear

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Joho



Joined: 22 Dec 2007
Posts: 25

PostPosted: Sat Dec 22, 2007 4:52 pm    Post subject: Continental alebo Goodyear Reply with quote

Objednal som si FoFu a mám možnosť vybrať si letné pneumatiky CONTINENTAL PREMIUMCONTACT alebo GOODYEAR EAGLE NCT5 (195/55 R16). Ktoré pneumatiky mi odporúčate ? Mne sa viac pozdáva Continental, na poľné cesty sa mi však zdá vhodnejší Goodyear.
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Sat Dec 22, 2007 6:48 pm    Post subject: Reply with quote

jasne, ze zalezi aj od toho kam budes chodit ... pozeral si na webe testy tych 2 pneu?
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Joho



Joined: 22 Dec 2007
Posts: 25

PostPosted: Sat Dec 22, 2007 8:09 pm    Post subject: Reply with quote

Samozrejme, že som si testy pozrel. Lepší by mal byť na asfalte Continental, ale testy sú testy a skúsenosti používaťeľov ukážu často niečo iné. Mám obavy z toho, ako sa Continental bude správať na tráve. Nebudem s tým jazdiť v náročnom teréne, ale kupujem si ho preto, aby som s ním mohol prejsť po poľnej ceste, lúke keď sa vyberiem na huby. Pneumatiky dostávam k autu "grátis", inak by som si vybral asi nejaké s hrubším vzorom.
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Sat Dec 22, 2007 8:51 pm    Post subject: Reply with quote

Joho: zkušenosti uživatelů ti neřeknou skoro nic. V testech srovnávají gumy za stejných podmínek a na základě měření. Uživatelé jezdí každý jinak, jinde a každý má jiná měřítka - co pro jendoho je hrozné, pro druhého je super. Já bych řekl buď vlastní zkušesnot, nebo se řiď radši testy.

BTW, fusion není žádný trhač asfaltu, abys mezi gumami ze stejné třídy dokázal zaznamenat nějký výraznější rozdíl. A na trávě ti asi bude klouzat všechno.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
xxnobodyxx



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 298

PostPosted: Sat Dec 22, 2007 9:47 pm    Post subject: Reply with quote

Ja by som sa riadil asi testami este tym ktore su menej hlucne...do Fusionu sa prenasa dost hluk od pneu...
_________________
1,6 16V 08/2005
Radio- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-radio
Interier- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-interier
Rozne- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-rozne/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Hradečák



Joined: 23 Apr 2007
Posts: 21

PostPosted: Sun Dec 23, 2007 2:22 am    Post subject: Reply with quote

Joho wrote:
Nebudem s tým jazdiť v náročnom teréne, ale kupujem si ho preto, aby som s ním mohol prejsť po poľnej ceste, lúke keď sa vyberiem na huby.


Nezlob se, ale to je trošku blbost vybírat pneu kvůli tomu že pojedeš pár metrů po trávě dvakrát do roka na houby. Rolling Eyes Podstatné je snad těch 99.9999% zbývajícího času co strávíš na silnici.

Já bych zvolil Continentaly.
Back to top
View user's profile Send private message
Joho



Joined: 22 Dec 2007
Posts: 25

PostPosted: Sun Dec 23, 2007 9:36 am    Post subject: Reply with quote

Ak to dovolí počasie pravidelne chodím na túry prípadne na huby. Auto najradšej nechávam zašité pod lesom preto, aby mi ho nejaký dobrák nevykradol, prípadne nedoškriabal. Osvedčilo sa mi to s predošlým autom a chcem to robiť aj naďalej. Stane sa, že si takto vybehnem aj trikrát do týždňa a keďže z dediny je do lesa často aj pár kilometrov, kladiem dôraz aj na pneumatiky. Nad 4x4 som neuvažoval, vystačím si aj s predným náhonom. Každopádne pneumatiky sú základ, preto to riešim keďže mám možnosť si vybrať. A myslím si, že každá nezaujatá rada je dobrá a pri konečnom rozhodovaní pomôže, aj keď nakoniec sa musím rozhodnuť sám.
Back to top
View user's profile Send private message
ladin



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 178
Location: Milevsko

PostPosted: Mon Jan 07, 2008 6:17 am    Post subject: Reply with quote

Do terénu budou nejlepší zimáky Laughing
_________________
Fusion 1,25 deep navy, 04/2007
klima, mlhovky, radio 5000c, defend lock, tazne, hagusy
Back to top
View user's profile Send private message
Joho



Joined: 22 Dec 2007
Posts: 25

PostPosted: Mon Jan 07, 2008 7:29 am    Post subject: Reply with quote

Ano, zimné pneumatiky sú v teréne super. Na predošlom aute so zimnými pneumatikami Matador MP 55 sa dalo prejsť v teréne dosť.
Nakoniec som sa rozhodol pre CONTINENTAL PREMIUMCONTACT. Z testov vyšiel lepšie ako GOODYEAR EAGLE NCT5 a kamarát, bývaly majiteľ pneuservisu, mi neodporúčal GOODYEAR EAGLE NCT5 pre ich problémy na mokrej vozovke (v podstate rovnaké rezultáty zaznievali aj vo výsledkoch testov). Uvidí sa na jar, teraz mám na FO FU nahodené zimné Semperit Speed-Grip 195/60 R15, zatiaľ spokojnosť.
Back to top
View user's profile Send private message
DANID



Joined: 17 Apr 2007
Posts: 145
Location: TN

PostPosted: Mon Jan 07, 2008 8:48 pm    Post subject: Reply with quote

Dobra volba,ja osobne mam tiež lepšie skusenosti s CONTINENTAL,aj ked nič proti GOODYEAR ,tiež vynikajuca značka ale CONTI u mna jednoznačne vytazi,myslim že maju dlhšiu trvacnost,asi lepšia zmes.
_________________
FORD FUSION 1,4TDCI,2004,COMFORT FRESH.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
TBP



Joined: 02 May 2008
Posts: 23
Location: SR - Vysoké Tatry

PostPosted: Sun May 04, 2008 2:08 pm    Post subject: Re: Continental alebo Goodyear Reply with quote

Joho wrote:
Objednal som si FoFu a mám možnosť vybrať si letné pneumatiky CONTINENTAL PREMIUMCONTACT alebo GOODYEAR EAGLE NCT5 (195/55 R16). Ktoré pneumatiky mi odporúčate ? Mne sa viac pozdáva Continental, na poľné cesty sa mi však zdá vhodnejší Goodyear.


Dunlop jednoznacne...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Mon May 05, 2008 8:47 am    Post subject: Reply with quote

eee, NIKE Wink
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Jul 20, 2010 9:47 am    Post subject: Reply with quote

Tak. Včera som si rozdrapil GY eagle 16" na vystupku zo železa, kde som sa otačal.
Ak by niekto vedel o lacnej jazdenej takej pneumatike 195/55 R16, Eagle, dajte mi vedieť.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group