Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

2 zlozkove lepidlo / predna mriezka
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Tue Jul 31, 2007 6:50 pm    Post subject: 2 zlozkove lepidlo / predna mriezka Reply with quote

Bolo tu pisane o odlomenon uchyte na prednej mriezke - bez striebornej obrucky. Mam ten isty problem. Spominali ste to lepidlo.

Viete mi poradit presny typ lepidla? Dnes som bol v jednom obchode, drogeria-farby laky a mali tam asi osem 2 zlozkovych lepidiel, ale ta predavacka mi nebola schopna poradit, ake si mam vybrat na ten moj problem (prilepenie toho plastu k zelezu, ku kapote)

dakujem za rady.
_________________
admin Fusion webu


Last edited by dulius on Wed Mar 10, 2010 10:00 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tribula



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 34
Location: BA

PostPosted: Tue Jul 31, 2007 9:46 pm    Post subject: Reply with quote

caf. cez vikend som to skusal lepit. kupil som si nejake specialne lepidlo na plast ktore by malo byt odolne aj voci otrasom. najskor som celu mriezku zlozil z kapoty, skoro ma vystrelo, ked som videl aka je cela labilna, naozaj uz za nu nebudem nikdy otvarat kapotu. na prilepenie tam nie je vela moznosti, pretoze nejaky mudri sudruh z ndr, vymyslel ze sroubiky musia byt vyberatelne, a teda samotny uchyt drzi iba na velmi malej stycnej ploche. skratka a z jasna som tam natrepal vela lepidla, aby som prilepil aj samotnu skrutku. musim zajtra pozriet ci to este drzi. ale vela sanci tomu nedavam, zrejme to vidime ze to budem musiet uchytit nejakym "podomackym" sposobom... samorezky to istia... Smile na margo toho lepidla, iba tolko, ze taku malu stycnu plozku ti nechyti ziadne sekundove, ani dvojzlozkove lepidlo, najlepsie je nieco pruzne...typu chemopren.
_________________
Ford Fusion 1,4 TDCi 08/2006
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Tue Jul 31, 2007 10:18 pm    Post subject: Reply with quote

tak to si ma nepotesil, ale dakujem za info
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Wed Aug 01, 2007 7:48 am    Post subject: Reply with quote

Buduci tyzden sa na tento problem cystam. Budem u svokra na dvore a mat cas rozobrat masku. Planujem uchyt prelepit tavnym lepidlom. AKo tu citam, tak mozno skusym tym lepydlom prilepit celu masku a hotovo.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
tribula



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 34
Location: BA

PostPosted: Wed Aug 01, 2007 9:40 am    Post subject: Reply with quote

tavne lepidlo? myslis take tie tavne tycinky? to ma nenapadlo... tym by to aj mohlo drzat... ale pruzne to zrovna nebude a neviem ci sa to otrasmy znovu neodtrhne.
_________________
Ford Fusion 1,4 TDCi 08/2006
Back to top
View user's profile Send private message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Wed Aug 01, 2007 12:49 pm    Post subject: Reply with quote

Ano presne to mam na mysly. Taka trubicka co sa zohrieva. Sak lepidla je dost, ked sa znova urve tak sa prilepy. No sak uvidime az to spravim
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
tribula



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 34
Location: BA

PostPosted: Wed Aug 01, 2007 2:41 pm    Post subject: Reply with quote

potom davaj hlavne pozor pri opatovnej montazi. netreba to velmi dotahovat, lebo to tie uchyty nevydrzia. som fakt zvedavi co povies na to ked to das dole... ja som iba kukal ako puk, ze ako toto mohol niekto vymysliet... Sad
_________________
Ford Fusion 1,4 TDCi 08/2006
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Wed Aug 01, 2007 2:56 pm    Post subject: Reply with quote

ak mozes, vsetko nafot, t.j. tu mriezku, to lepidlo, ako to lepis ... a potom mi to posli, dikes !
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tribula



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 34
Location: BA

PostPosted: Fri Aug 03, 2007 9:15 am    Post subject: Reply with quote

tak som vcera skontroloval moje usilie, a... vypada to ze to drzi... je to take pruzne. ked pridem dnes domov, hodim sem fotku toho lepidla ktore som pouzil.
_________________
Ford Fusion 1,4 TDCi 08/2006
Back to top
View user's profile Send private message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Tue Aug 07, 2007 8:09 am    Post subject: Reply with quote

tak som sa vcera rozhodol zalepit tu masku. pridek k autu idem otvorit motor a hups!! Nic sa nedeje. Kurna toto sa stalo naposledy v servise kde to opravovali 3 X po sebe. Samo ze este pocas preberania auta. Aspon som zistil co to je, lebo tam si myslely, ze sa zasekava zamok, ale to nie je pravda. Je to iba natiahnute lanko od tepla a treba ho dosponovat. Asi je tam trosku nablbo nastavene, popripade sa natiahlo. Rano na studene auto sa kapota otvorit da. Najhorsie je, ze ak niekde je spanovak tak to bude pri packe otvarania. No nic od stvrtka mam dovolenku tak sa stym skusim pohrat. Foto z lepenia bude az potom.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
jandaxx



Joined: 23 Jul 2007
Posts: 11
Location: Praha

PostPosted: Tue Aug 07, 2007 3:25 pm    Post subject: Reply with quote

Tavný lepidlo je na prd. Jak se zahřeje motor, kapota a vše okolo, lepidlo povolí. Dělám s ním dost často, takže vím, co vydrží aco ne. Stačí, aby se kapota a maska pořádně zahřála od sluníčka a upadne to. Kamarád s tím lepil stínítko na lustru a jak se to zahřálo o žárovky, spadlo mu to na kebuli Very Happy . Nehledě na to, že to lepidlo časem stárne a zcela mění svoje vlastnosti. Opravdu to chce něco, co i po zatuhnutí zůstane pružné.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MrKos



Joined: 13 Aug 2007
Posts: 36
Location: Brno

PostPosted: Tue Aug 14, 2007 9:59 am    Post subject: Reply with quote

na předchozím autě jsem dost věcí lepil silikonem ( čirým ) a musím říct že to drželo velice dobře... snese to teplotu do 180st. a je to přitom stále pružné a trvalých vlastností... je potřeba to jen odmastit třeba saponátem a na suchý povrch nalepit... možná by to řešilo i problém s tou mřížkou...
_________________
Ford Fusion+ 1,6 16V duratec 07/2005
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Thu Aug 16, 2007 6:51 am    Post subject: Reply with quote

Tavne lepidlo nic moc. Skusil som a nevyhral som. Udrzi akurat to, aby sa maska neuvolnila a nevybrovala. Ak sa za nu trosku viac potiahne je to znovu odtrhnute Sad . Asi skusim silikon, len neviem aky.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
Roman



Joined: 15 Jan 2008
Posts: 12

PostPosted: Mon Jan 21, 2008 3:22 pm    Post subject: Reply with quote

Ak bude mať niekto ešte problémy z odtrhnutou mriežkou, ja som to riešil tak, že som šrobky prilepil dvojzložkovým lepidlom na pôvodné miesto, ele pred lepením som to poistil tak, že cez tenký pásik plechu som prevŕtal dieru aby šropka šla cez dieru prevliecť a následne som šrobku aj s plieškom dal na pôvodný úchyt, konce pliešku som zahol pod úchyt, ako by ste pripínali odznak a až následne som to oblepil dvojzložkovým lepisdlom ktoré dostať v každej predajni farby - laky, ak to nepoistíte tým plieškom, dvojzložkové lepidlo vám po čase praskne, nakoľko mriežka je namáhaná otrasmi. Inak od tej doby to drží bez problémov, ale je pravda, že ani ja kapotu neotváram držaním za mriežku, ale za počnú časť kamooty, kde je plech.
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Mon Jan 21, 2008 4:21 pm    Post subject: Reply with quote

vdaka Roman, mozno by sa hodilo nejake detailne foto
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 1 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group