Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

palivo, kde tankujete?
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Sun Jan 21, 2007 2:16 pm    Post subject: palivo, kde tankujete? Reply with quote

Ja Shell, kvalita ... a dobra cena ...
tankujem N95ku ... a kazde 5te tankovanie si dam V-Power, na precistenie.

Aktualne ceny benzinu: http://www.natankuj.sk/?go=vyhladavanie
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Mon Jan 22, 2007 8:26 am    Post subject: Reply with quote

tankujem v zime na OMV zimny diesel, v lete na JET. V zime lejem trosku aj diesel aditivum. Shell V Power Diesel maju v BB len na jednej shellke a na Bystrickych shellkach sa trosku bojim tankovat. Dve su premalovane nonames a jedna je odruky. V Power Diesel som skusil zatial len raz a rozdiel ziadny, len +2sk za liter. Cez weekend vsak manzelka natankovala na Slovnafte v Komarne a chod motora sa mi zdal nejaky krajsi. Ktovie, mozno som si len zalezal jedno ucho alebo som sadol do 200km zohriateho motora :)
Back to top
View user's profile Send private message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Tue Jan 23, 2007 9:44 am    Post subject: Reply with quote

Nuz jeden cas som tankoval na jurki, OMW , avanti , slovnaft jet a AGIP. Vacsina pump na slovensku bere palivo zo slofnaftu a ked ho porve slovnaft tak ho maju zly vsetci. Od jedneho chlapika co sa venuje nakupu paliv a dava si ich testovat vo viacerych labakoch viem, ze hlavne na nafte slovnaft rad klame. Zo vsetkych pump mi zatial najviac pasuje AGIP. Uz tam tankujem par mesiacov a zda sa mi, ze maju celkom dobru kvalitu nafty. Auto si priblizne stale drzi rovnaku spotrebu. Obcas pridavam aditivum skor pre pohltenie nakondezovanej vody ako pre iny efekt. Ked raz nafta nie je kvalitna to nepomoze a spinu chyti filter.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
bobek



Joined: 26 Jan 2007
Posts: 18
Location: Ko۩ce

PostPosted: Fri Jan 26, 2007 7:44 pm    Post subject: Reply with quote

Zdravym

Sice este cakam na auto (pondelok), ale doteraz som jazdil (Felicia) 8 rokov na V-Power a je to dost poznat, ako na spotrebe, aj na studenych startoch. Okrem jedneho pripadu , kde mi odisla bateria som vzdy nastartoval na prvy krat.

Auto bolo slusne zive a niekedy som obehol aj silnesie auta Ha Ha Ha.

Co sa tyka nafty, s tym nemam skusenost, ale kolega chodi iba na OMV. Inde ani nepachne.

Bob
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MzourCZ



Joined: 29 Jan 2007
Posts: 26
Location: OL - CZE

PostPosted: Mon Jan 29, 2007 8:44 pm    Post subject: Benál v ČR Reply with quote

Tak já pouze Agip nebo Shell. Jednou jsem natankoval nějaký humus na českoneměckých hranicích a už nikdy více. Auto jelo maximalně 150 km/h. Dál se dostat nechtělo. Benzinu naštěstí nebylo moc. Ale i tak. Autíčku jsem se omluvil a už dostává pouze kvalitní papání Smile Sem tam V-Power. Chtěl bych zkusit V-Power Racing, ale nevím co to udělá. Zkusím - uvidím.
_________________
Ford Fusion 1,4 Duratec 59 kW/80 HP
od 05/2006 najeto přes 60 tis. km
navigace Dell Axim x51v, BT-220 GPSka a TomTom 6

Back to top
View user's profile Send private message
DSA



Joined: 21 Jan 2007
Posts: 13

PostPosted: Mon Jan 29, 2007 8:52 pm    Post subject: Reply with quote

Od nova tam ide iba Shell nafta, 90% tankovane v Ziline (na plnu nadrz radius ktorykolvek smer po slovensku a spet), v zime problemy so startovanim, nafta primrzala (napr. pumpicku som pri -5 nestlacil), rastuca nespokojnost, prejdem asi na OMV. Aditiva pridavam, auto bolo pred rokom tyzden v servise, premerane vsetky vstreky, vraj vsetko v poriadku, jedine nafta. Hlavne minulu zimu som mal problemy. Niekedy naskocil az na 8. krat. Ked uz nabehol, tak uz nezdochol. Pocul som viacere staznosti na naftu od Shellky.
_________________
Ford Fusion 1,4 TDCi 6/2003
Back to top
View user's profile Send private message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Tue Jan 30, 2007 9:41 am    Post subject: Reply with quote

Minulu zimu ked sa blizily tie velke mrazy tak som natankoval u OMW nuz stalo sa mi, ze pri najhorsom mraze som nastartoval az na nejaky piaty pokus ale slo to. teraz tankujem z 90% agip a skusim aj v pripade velkych mrazov a uvidim. o shell a jej nafte som uz aj ja pocul kopu staznosti.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Tue Jan 30, 2007 10:28 am    Post subject: Reply with quote

no, to o shell pocujem prvy krat. Ja si skor myslim ze to ani nema tak vplyv aka znacka to je, pretoze ci uz tankujes jurki, shell, omv atd atd. takmer vsetci beru naftu/benzin od Slovnaftu a potom uz fakt zalezi len od toho ake sracky kdo do toho leje, aku ma vytaznost a kvalitu nadrze a hlavne ci je pumpar zodpovedny, lebo ked sa blizia vianoce a on potrebuje peniaze......

-Dobre je podla mna tankovat na "nepremalovanych" pumpach, ktore boli hned postavene podla standardov danej renomovanej pumpy.
-Dalej by mala byt pumpa niekde pri frekventovanej ceste kde tankuje vela ludi a teda ma vacsiu vytaznost.
-Nie je to 30 rokov stara pumpa ktorej nadrze este necistili
-Pumpar je tvoj striko a vies ze sti do pisoara a nie do nadrze

inak pomaha sa uz len modlit
Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Tue Jan 30, 2007 10:35 am    Post subject: Reply with quote

[quote="DSA"]Od nova tam ide iba Shell nafta, 90% tankovane v Ziline (na plnu nadrz radius ktorykolvek smer po slovensku a spet), v zime problemy so startovanim, nafta primrzala (napr. pumpicku som pri -5 nestlacil), rastuca nespokojnost, prejdem asi na OMV. Aditiva pridavam, auto bolo pred rokom tyzden v servise, premerane vsetky vstreky, vraj vsetko v poriadku, jedine nafta. Hlavne minulu zimu som mal problemy. Niekedy naskocil az na 8. krat. Ked uz nabehol, tak uz nezdochol. Pocul som viacere staznosti na naftu od Shellky.[/quote]

Zaujimave DSA. Viac ludi pise o tazkom startovani cez zimu. Hold je to diesel a musi otocit podstatne viac krat ako benzin, zase sa ti to vrati ze nemas starosti so svieckami. Pokial ide o motor nefaceliftovanej verzie, si si isty ze mas ten od PSA a nie Fordacky? Nie som ziadny expert ale myslim ze tam je dost rozdiel. Ten sucasny ma piezoelektricke vsetrekovanie od Siemensu (nie poruchove od Delphi co ma mondeo 2002) ktore maju podstatne vacsie tlaky a teoreticky teda aj mensie problemy s horsou naftou. Toto su len precitane informacie a ktovie ako je to naozaj.
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Fri Feb 16, 2007 8:39 pm    Post subject: benzin 95 oktan Reply with quote

pri motoroch so vstrekovanim benzinu a so senzorom klepania, co ma aj moj najslabsi 1.25 l motorcek teoreticky nezalezi, aky vyrobca a ani aky benzin. vsetci vyrobcovia musia plnit rovnaku normu a kazdy sa drzi jej lacnejsieho mantinelu. aditiva mozu pridat odolnost voci samozapalom, co ale odfiltruje senzor klepania. tiez mozu prispiet k cistote vnutri motora - branit tvorbe usadenin, to ale normalny sofer pri jazde nerozozna a pri aute do 5 rokov vobec nie. lejem tam zilinske metrove, tescove a carrefourove najlacnejsie benziny bez ohladu na oktanove cislo, aj 95 aj 91, a to bez akehokolvek problemu (viem, Dulius, ze si v inom fore napisal, ze to kvoli 4 Sk na nadrz nechapes, ale careffour ma benziny od OMV, a rozdiel medzi Metro Zilina a Shell Martin je niekedy aj 3 Sk/l, teda 130 Sk/nadrz, tankujem 2 x do mesiaca plnu, to mas cez 3 t do roka a bez problemov, asi tam nik neleje vodu, odber je velky). moze sa stat, ze niektora sarza vyrobcu ma trocha vyssiu vyhrevnost, to by sa dalo zbadat na spotrebe, ale pri tej kope inych vplyvov..., mozno tak na skusobnom stende. problemy s poklesom vykonu spominanym v ktoromsi prispevku znamenaju nejaku zavadu alebo cinnost toho stryka s chorym mechurom. Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
Craken



Joined: 26 Apr 2007
Posts: 56
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Apr 27, 2007 9:58 am    Post subject: Reply with quote

tankujete niekto aj N98 ?
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Fri Apr 27, 2007 10:13 am    Post subject: Reply with quote

vls: ty vravis o 130 Sk na nadrz a ja o 4 Sk na nadrz ... takze sa bavime vlastne o niecom inom ... 130 Sk na nadrz sa samozrejme to oplati Cool
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Hradečák



Joined: 23 Apr 2007
Posts: 21

PostPosted: Thu May 10, 2007 7:55 am    Post subject: Reply with quote

Shell V-Power/V-Power Racing je jen marketingový trik a pokud máte pocit, že váš motor 1.4/1.6 benzín má po natankování zázračné vlastnosti tak to je přesně to čemu se říká "placebo efekt".
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Thu May 10, 2007 8:25 am    Post subject: Reply with quote

inak presiel som na Esso CS ... len z dovodu ceny.
V KE, v meste mam N95ku v Esse za 35.9 Sk a na Shell 36.5 Sk, pri mojom tankovani je to 3/5 litra naviac

Pred 2 tyzdnami bol rozdiel v cene 80halierov
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Thu May 10, 2007 9:35 am    Post subject: Reply with quote

Nuz po dlhom case tankovania na AGIPE som presiel na OMW. Hned mi pocitadlo ukazalo vacsi dojazd. Agip to porval usla mu kvalita. Podla jedneho pumpara z OMW uz aj oni nenosia vsetko z rakuska ale miesaju rakuske paliva s lacnymi od hocikoho. Kolko im to este vydrzi nez zacnu vozit len shit paliva. Pre Bratislavu je najlacnejsia OMW pri TESCU v petrzalke.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 1 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group