Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

FORD financovani zkusenosti
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Robert



Joined: 26 Aug 2007
Posts: 26
Location: Brno

PostPosted: Thu Aug 30, 2007 8:17 pm    Post subject: FORD financovani zkusenosti Reply with quote

Zdravím všechny a chci vznést dotaz. Máte prosím někdo zkušenosti s financováním Fusiona prostřednictvím leasingu nebo úvěru? Nejde mi o podmínky, to je jasně daný a individuální. Ale spíše o zkušenosti s průběhem vyřizování, servisem těchto služeb a roli autosalonu v zprostředkování, jestli to preferují, vnucují atp. Stručně, jde mi hlavně o to co se oficiálně nedozvím - o praktické zkušenosti. Díky všem. Rob.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
scorsese



Joined: 01 Jul 2007
Posts: 308
Location: Hustopeče

PostPosted: Fri Aug 31, 2007 6:37 am    Post subject: Reply with quote

Ja mam Fusiona na leasing pres prodejce Ford. Jde o leasing s nulovym navysenim oznacovany jako Fiesta Top leasing a je to od spolecnosti FCE Credit Praha (asi leasingova spolecnost primo pro Ford). Kdyz si spocitas splatky bez pojisteni, tak opravdu zaplatis jen skutecnou cenu auta. Navic das jen za nejaky manipulacni poplatek (financni sluzbu). Je to pojisteny u Generali a ta pojistka je celkem draha, ale nevim jestli si muzes vybrat jinou. Predesla auta jsem mel od jinych leas.spol. a tam preplatis auto minimalne a 30 t.kc bez pojisteni, takze pri vyberu auta na leasing vyhral jednoznacne Ford.
_________________
Peugeot Partner Tepee - 1,6 Vti
ex : Peugeot 308 SW - 1,6VTi
ex : Fusion 1,4 16V - modrá ocean
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Fri Aug 31, 2007 11:08 am    Post subject: Reply with quote

Leasing auta považuju pro fyzickou osobu za jeden z nejhorších způsobů financování. Jeho přitažlivost a výhody končí v okamžiku, kdy se s autem něco stane (havárie, krádež) a je potřeba s leasingovou společností řešit pojistné plnění. V takovém případě nájemce auta (ten kdo platí leasing) drsně spláče nad výdělkem.

Protože leasing=nájem. A dokud nesplatíte poslední leasingovou splátlku a neodkoupíte auto za zůstatkovou cenu (to může být 1Kč i 50000Kč), to auto není vaše - patří leasingovce, je to prakticky to samé, jak byste si pronajali auto z půčovny. Když ho před koncem leasingu ukradnou, tak pojistné plnění dostane leasingovka, vy nedostanete buď vůbec nic, nebo jenom účetní hodnotu auta k daném datu (což může být klidně i ta 1Kč), obvykle jse to několikanásobně méně, než tržní cena stejně starého auta.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Fri Aug 31, 2007 11:49 am    Post subject: Reply with quote

Mam auto na leasing, cez nemenovanu leasingovku. Teraz by som to mal bez navysenia, ano ... predtym to tak nebolo, takze mam tam par tisiciek navysenie. Ale pre mna ina moznost nebola, takze ci je to dobre, alebo zle ist cez leasing, tak naozaj inu moznost som nemal a auto som chcel ...

Ale robil som to cez znameho, specialna leasingova ponuka. Svagor je osobnym priatelom sefa danej leasingovky na Vychodnom Slovensku, takze aj keby sa nieco stalo (pisal o tom DR), tak sa absolutne neobavam toho, ze by som mal mat s leasingovkou nejake problemy a to je zaklad...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Fri Aug 31, 2007 6:20 pm    Post subject: Reply with quote

Mám na leasing stejný názor jako DR, pokud nemám hotové peníze, volím raději úvěr. Přestože vyjde většinou o něco dráž, k nezaplacení je pocit, že auto je moje, já rozhoduji jak, kde a na jak dlouho bude havarijně pojištěno, co si na něj namontuji a komu ho půjčím. Pokud se Vám podaří získat výhodný úvěr, tak bych neváhal. Je podle mě lepší splácet a jezdit, než šetřit a nejezdit. Než našetříte potřebnou částku, budou auta zase o něco dražší a vyjde to cenově na stejno, akorát že jste po dobu šetření jezdili herkou, nebo chodili pěšky. Wink
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Fri Aug 31, 2007 7:14 pm    Post subject: Reply with quote

sedlaq wrote:
k nezaplacení je pocit, že auto je moje, já rozhoduji jak, kde a na jak dlouho bude havarijně pojištěno, co si na něj namontuji a komu ho půjčím.

no, ze by mne chybal nejaky pocit, ze mam cudzie auto a nie moje?
nie, blbost ... vravim, ak je v pohode leasingovka, nemozes mat problem, leasingoviek je vela, mozes si vybrat ... ohladom havarijneho som si tiez mohol vybrat kde to poistim a tak podobne ... ale mozno to mam z toho len ja taky pocit, mozno niekto iny, kto ide cez leasing, tak ma ten pocit, ze auto mu nepatri ... Confused

P.S. leasing som mal vybaveny za 2 hodiny ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sklima



Joined: 16 Jul 2007
Posts: 175
Location: UL

PostPosted: Fri Aug 31, 2007 7:48 pm    Post subject: Reply with quote

Vzal jsem si FoFu tady v CR na leasing primo od Fordu s 0% navysenim. Pri predavani auta jsem dostal informaci, ze do 30-ti dnu si muzu ten "leasing pripojistit" (snad 4000Kc/rok) a pak mi bude v pripade kradeze nebo totalni havarie doplacen rozdil do porizovaci ceny. Jeste rikal neco o priplatku 1000Kc/rok za nahradu spoluucasti. Presne podrobnosti nevim.
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Fri Aug 31, 2007 7:58 pm    Post subject: Reply with quote

tiez mam to pripoistenie, nejakych 300 Sk mesacne (v pripade kradeze, alebo pri totalke)
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ikoala



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 120
Location: Usti nad Labem

PostPosted: Fri Aug 31, 2007 8:31 pm    Post subject: Reply with quote

taky mam pojisteno, konkretne u http://www.maxima-as.cz/, fusiona mam od cervna, nemusim aspon resit nejake zabezpeceni atd. a strachovat se, zda ho rano najdu pred barakem
Back to top
View user's profile Send private message
sklima



Joined: 16 Jul 2007
Posts: 175
Location: UL

PostPosted: Fri Aug 31, 2007 9:56 pm    Post subject: Reply with quote

ikoala: Jaky mas konkretne produkt a kolik platis? Jestli to neni tajemstvi. Dik.
Back to top
View user's profile Send private message
Robert



Joined: 26 Aug 2007
Posts: 26
Location: Brno

PostPosted: Fri Aug 31, 2007 10:59 pm    Post subject: Reply with quote

sklima wrote:
Vzal jsem si FoFu tady v CR na leasing primo od Fordu s 0% navysenim. Pri predavani auta jsem dostal informaci, ze do 30-ti dnu si muzu ten "leasing pripojistit" (snad 4000Kc/rok) a pak mi bude v pripade kradeze nebo totalni havarie doplacen rozdil do porizovaci ceny. Jeste rikal neco o priplatku 1000Kc/rok za nahradu spoluucasti. Presne podrobnosti nevim.


Tak to je super služba, za těchto podmínek bych do toho i šel. Obecně však také preferuji spíše úvěr, ale taky vím, že u někoho jsem slyšel, že i když to měl na úvěr tak mu banka co poskytovala úvěr nebo leasingovka, protože úvěry dávají i leasingovky, zabavila velkej techničák, aby to nemohl prodat atp. Takže tady se asi rozdíly stírají. Nevím co je na tom pravdy, ale po druhé straně kupovat to za hotový, pokud nejsem multi milionář je asi i z ekonomickýho hlediska ptákovina. Dřív jsem měl auto na leasing taky a vím co jsem zažil za nervy, když jsem to naboural, byla to první a zatím poslední nehoda, ale stálo to za to, vyhrožovla mě leasingovka totální škodou, ale nakonec vše dobře dopadlo. Servis, který to spravoval mi poskytnul slevu, tak abych se vešel do limitu pojišťovny. Tehdy jsem se zařekl že leasing už raději nee! Nicméně, pokud by existovalo připojištění o kterým tady padla řeč, tak to by měnilo okolnosti a i bych o tom uvažoval. Tohle se určitě vyplatí připlatit. Ta jistota je pak k nezaplacení. Díky za tip. Rob.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ikoala



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 120
Location: Usti nad Labem

PostPosted: Sat Sep 01, 2007 6:49 am    Post subject: Reply with quote

no tu cenu co maji uvedenou na strankach, bud za 12000/3 roky bez pojisteni spoluucasti nebo 15000/3 roky i s pojistenim spoluucasti.vybral jsem si tech 15, takze kdyz se neco stane, tak dostanu komplet porizovaci cenu...snad Smile


akorat by mne zajimalo, jak to maji osetreny co se podvodu tyce, protoze kdyz si ho necham ukradnout napr. 2 mesice pred tou 3letou lhutou, tak muzu mit kazdy 3 roky novy auto

to samy s tema podminkama, vyplati ti penize, kdyz se do 30 dnu nenajde, takze po 30 dnech mi daji prachy a co kdyz se 31.den najde ? Smile
Back to top
View user's profile Send private message
scorsese



Joined: 01 Jul 2007
Posts: 308
Location: Hustopeče

PostPosted: Sat Sep 01, 2007 7:51 am    Post subject: Reply with quote

Rekl bych, ze az tak velký rozdil mezi leasingem a uverem "fakticky" moc neni. Kdyz mas auto primo na uver, tak nevim jestli nahodou nerucis splaceni i tim autem. Nevim, kolik z nas cte podrobne uverove nebo leasingove smlouvy, vcetne vseobecnych podminek, napsanych na spouste stran drobnym pismem. V dnesni dobe exekuci ti na "blby auto, ktere stejne rychle ztraci hodnotu" kaslou. Pri neplaceni uveru nebo leasingu prijde exekutor a vezme ti vsechno, co ma nejakou cenu. Pokud je leasing s nulovym navysenim, tak je podle mne lepsi nez spotrebitelsky uver s "lidovym" urokem. A pokud ti auto ukradnou, tak je to celkem jedno, jestli pojistovna plni tobe nebo leasingovce. Auto stejne nemas a uver splatit taky musis.
_________________
Peugeot Partner Tepee - 1,6 Vti
ex : Peugeot 308 SW - 1,6VTi
ex : Fusion 1,4 16V - modrá ocean
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Sat Sep 01, 2007 6:02 pm    Post subject: Reply with quote

scorsese wrote:
Kdyz mas auto primo na uver, tak nevim jestli nahodou nerucis splaceni i tim autem.

Jsou takové úvěry, kdy ručíš přímo autem, mají v záloze techničák dokud nesplatíš, ale jsou i úvěry (a já takový mám), kdy jsem prostě odešel z banky s balíkem hotovosti a jestli jsem si za ně koupil auto, nechal vyměnit v baráku okna, nebo jsem je pro... Wink jim bylo srdečně jedno. Hlavně když jim budu pravidelně 6 let posílat pevnou částku. Každý kdo si půjčí peníze si musí být vědom následků když přestane splácet, proto jsem se i připojistil pro případ nemožnosti splácení z důvodu nemoci či úmrtí.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Sat Sep 01, 2007 8:58 pm    Post subject: Reply with quote

Ještě dodatek k leasingu, přečtěte si tu smlouvu pořádně a spadne vám brada. Vy s tím autem správně nesmíte udělat skoro nic, každou větší opravu nebo úpravu si musíte nechat odsouhlasit leasingovkou, atd ... Je jasné, že tohle skoro nikdo nedodržuje, ale v případě jakéhokoliv sporu vám to leasingovka bez milosti omlátí o hlavu, smlouva je smlouva.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group