Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

karoseria a spina
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie
View previous topic :: View next topic  
Author Message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Fri Jan 26, 2007 8:47 am    Post subject: Reply with quote

Preco si myslim, ze karoseria zhrdzavie? Nuz hovorim o skrabancoch na kov, tie poshodzuju vrstvicku zinku a plech skor ci neskor zhrdzavie. Posledne dobre plechy som vydel na volge 1 , este 3 rychlostna, po 20 tich rokoch bez naznaku hrdze. to dnes ziadne auto asi nezvladne. marketing automobiliek nahovory vsetko aj 12 rocnu zaruku na kastlu, ibaze uz nehovory, ze nesmia dojst k poskodeniu laku potom uz sa vsetci vytacaju. pri dnesnom trende ma auto moralnu zivotnost takych 5 rokov a za ten cas ta zakonmi alebo novou ponukou prinutia kupit nove auto a uz nezistis ci tych 12 rokov je realnych. alebo sa ti pokazi na aute tolko veci, ze ta kastla uz prestane zaujimat.

existuje nejaka teoria, ktora hovory, ze v skare istej velkosti sa vytvory z vody taka membrana a potom do skary nevteka voda.

V skutocnosti umyvam auto 2-3 krat za rok a rucne. potom ho napastujem. koritnaci vosk roby skarede cmuhy na plastoch to som uz mal. teraz mam nejaky anglicky ,kupil som od dilera na autosalone v nitre, ktory ma byt univerzalny na vsetko a odolny voci poskrabaniu(oteru). no na sklo nie je dobry, aj ked to pisu ze ma fungovat ako odpudzovac dazda. mozem povedat, ze na oter je dobry, lebo ako mi do auta naskakuje psik tak sa nerobia uz take jemne skrabance. je vhodny na plasty, tolko korytnacky som z nich dostal dole az ma to prekvapilo. mam ho na aute iba prvy krat a som zvedavy , ako pojde z neho dole asfalt
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Fri Jan 26, 2007 2:12 pm    Post subject: Reply with quote

dik za podnetne info. Len skomentujem:

-Naozaj neviem co bude za 5 rokov :)
-To s tou membranou som nepochopil...voda predsa vyschne, nechapem co si myslel.
-Asfalt som na cliu daval dole myslim ze acetonom za par sekund. Horsie to bolo s nakvapkanou miazgou zo stromou (nikdy nezaparkujte pod ihlicnatym stromom ak nemusite). To som dal dole az tak ze som rok pockal pokial to "zostarlo" a jemne to zoskrabal spachlou lebo mi par ludi povedalo ze to odolava akejkolvek chemii a lak som poskodit nechcel.
Na take veci by bola nepriepustna mikrovrstva z lestidla rozumnym riesenim.
Back to top
View user's profile Send private message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Sat Jan 27, 2007 12:07 pm    Post subject: Reply with quote

Ano voda potom uschne, ale ta membrana sa vztvory na zaciatku dazda a pod, potom nepusti dalsiu vodu domedzery. Mokry ostava iba zaciatok a ten rychlo vyschne.

Zivicu zo stromou poznam doverne. Naoyaj odolava kazdej chemie.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
MzourCZ



Joined: 29 Jan 2007
Posts: 26
Location: OL - CZE

PostPosted: Mon Jan 29, 2007 8:40 pm    Post subject: Autokosmetika Reply with quote

Tak když už jsme u toho, používáte nějakou osvědčenou autokosmetiku? Nebo stačí obyč patlaniny z hypermarketu? Mno riskovat to nehodlám, proto se ptám. Razz
_________________
Ford Fusion 1,4 Duratec 59 kW/80 HP
od 05/2006 najeto přes 60 tis. km
navigace Dell Axim x51v, BT-220 GPSka a TomTom 6

Back to top
View user's profile Send private message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Tue Jan 30, 2007 9:36 am    Post subject: Reply with quote

Dlhe roky som pouzival koritnacku, s tou nic nepokazis iba plasty zasvinis. teraz mam nieco anglicke, co neviem kupene od dilera na autosalone, vraj to roby teflonovu vrstvicku. je to oteruvzdornejsie ako koritnacka, psikopa lapky uz nerobia ciarocky na laku, docela dobre to odstranuje bordel z auta a nespini plasty. Ale chran ma boh ak to naozaj obsahuje teflon a bude treba nieco striekat! No a SONAX je tiez dobra kozmetika, iba si treba hodne popozerat co je vhodne na co. Jedine co sa mi nepaci su autosampony. kedy si sa predaval taky litrovy v bielej nepriehladnej flasi, ten bol zrut na spinu aj asfalt. teraz su sice ekologicke ale hlavne chraniace spinu. ak mate niekto skusenosti s nejakym dobrym samponom poradte.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Tue Jan 30, 2007 10:11 am    Post subject: Reply with quote

hmm, ja som koritnacku zatial len kupil a este netestoval. Ako je to myslene s tymi plastami? Problem je aj na nalakovanych plastoch? Alebo len cierne?
Back to top
View user's profile Send private message
hegadura



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 16

PostPosted: Tue Jan 30, 2007 10:14 am    Post subject: Reply with quote

Kedze mam nove auto (3-mesacne), tiez sa obzeram po nejakej autokozmetike na ochranu laku. Zakupil som si na umyvanie sampon s voskom (korytnacka) a teraz hladam nejaky dobry autovosk ale aby bol na nove laky (metaliza) a aby nezanechaval stopy na plastoch. Hlavne mi ide o ochranu pred poveternostnymi vplyvmi. Ak mate nejaku radu sem s nou.
Back to top
View user's profile Send private message
KK



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 134

PostPosted: Tue Jan 30, 2007 7:17 pm    Post subject: sm?e stromu Reply with quote

Destroy, tu smůlu stromu bys umyl technickým lihem. Jde to sice pomalu, ale jde. Funguje na to i Perchlorethylen, nebo tak nějak se to jmenuje, ale je to děsnej smrad a mám pocit že by poškozoval barvu.

Názor, voda nevytvoří žádnou membránu, ale to jak voda nateče do mezery tak ji zaslepí. To jak se tlačí dovnitř, tak stlačuje vzduch, vzniklý tlak nepustí vodu dovnitř.

V cedníku je dirka cca 0,25 mm a voda taky proteče Wink
_________________
KK
nyní C-MAX 1,6 Tdci GEN-X - 5/2010 - metalická šedá sea
a ještě stále dál Fusion - nyní Cukáček 1,4 Tdci Trend - 8/06 - Stříbrná Mondust


Last edited by KK on Wed Feb 14, 2007 10:21 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Sun Feb 04, 2007 9:59 am    Post subject: Reply with quote

Problem upatlanych plastov je iba u nelakovanych a na gumach okolo okien. Z nejakeho mne neznameho dovodu to z nich nechce ist dole a potom to vyzera strasne.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Mon Feb 12, 2007 3:47 pm    Post subject: Karoseria a špina Reply with quote

Pozdravujem všetkých. Môj prvý príspevok! Mám Fusion farba black panther stačí trocha vody a auto je po oboch stranách do 1/3 špinavé, pritom od nova mám zásterky. Všimol som si tu špinu aj na iných vozidlách značky Ford ( napr.CMax), podľa môjho názoru to súvisí s tvarom karosérie po bokoch vozidla. Mne osobne sa po roku poškodil od kamienkov lak na hrane blatníka k zadným dverám ale iba na jednej strane - reklamácia v servise záručná oprava o.k.- "údajne zle lícovanie dverí".
Back to top
View user's profile Send private message
duso



Joined: 07 Feb 2007
Posts: 25

PostPosted: Mon Feb 12, 2007 4:25 pm    Post subject: Reply with quote

Stare auto Fabia, 6 r. som umyval v autoumyvarkach, nezanechalo to na laku poznatelne stopy. Lak na FUSIONe sa mi zda "tensi"

Zacal som umyvat auto vysokotlakovou vodou (karcher). myslim ze je to najsetrnejsie umytie, najskor slabym prudom spolu so samponom, nasledne tlakovou vodou. Nie vsetko zide na prvy raz, ale ak aj nieco docistim kefou, tak nerozmazávam silnú vrstvu spiny po laku.
_________________
Ford Kuga, TREND X, 2.0 TDCI 103kW
Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Wed Feb 14, 2007 7:47 am    Post subject: hmm Reply with quote

Tu hrubku laku by sa zislo odmerat :) Je na to vraj nejaky specialny lakomer ktory ti meria hrubku laku ale nepoznam nikoho kto by to mal. Schovas to do dlane. (videl som to na nejakom nemeckom kanaly ako s tym chodil nejaky autoprofik s chlapikom z TV ktory chcel akoze kupit nehavarovane auto z bazaru...z 30 aut co boli akoze nehavarovane testom lakomerom presli len 4, vsetky ostatne nakoniec museli priznat ze boli havarovane. Vtedy som si vravel ze si taku vecicku raz zozeniem )
Back to top
View user's profile Send private message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Mon Feb 19, 2007 8:24 pm    Post subject: Reply with quote

ten lakometer maju v AAA ked som tam predaval jedno auto tak s nim behali, ked sa predavalo druhe tak uz nie. pital som sa ich a vraj ho treba casto kalibrovat a preto ho prestali pouzivat, lebo ukazoval blbosti.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
KK



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 134

PostPosted: Tue May 08, 2007 8:06 pm    Post subject: Reply with quote

Kdysi jsem v práci měl to měřidlo na tl. laku. Bylo to nic moc a kecalo to. Vím že je několik druhů s různými principy funkce a ty nejlevnější se opravdu vejdou do kapsy a podle toho to taky funguje. Ty dražší a spolehlivé jdou s cenou do desetitisíců. S měřidlem jsem osobně nepracoval, tak nemohu posloužit.

Špína na tohle autoopravdu lítá jak zběsilá. Stačí pár kaluží a je po čistotě. Pak jde ještě o to jakou barvu máš na autě, některé odstíny to docela úspěšně schovají a jiné spíšeještě zvýrazní. Auto myji opravdu málo, když už jsem ho konečně umyl a dokonce ještě naleštil, tak jsem ho vyfotil. Fotky jsou na mém vebu.
_________________
KK
nyní C-MAX 1,6 Tdci GEN-X - 5/2010 - metalická šedá sea
a ještě stále dál Fusion - nyní Cukáček 1,4 Tdci Trend - 8/06 - Stříbrná Mondust
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Tue May 08, 2007 8:12 pm    Post subject: Reply with quote

KK wrote:
Fotky jsou na mém vebu.

mozem si nejake ztiahnut a dat na FF web do sekcie Nase Fusiony?
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group