Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Disky přirezlé k náboji (bylo: ALU Disky)
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Sun Sep 16, 2007 10:34 am    Post subject: Disky přirezlé k náboji (bylo: ALU Disky) Reply with quote

vcera som chcel dat dole zadne koleso a nic, zapecene ako babovka.
Skusil som druhe a to iste. Nepomohlo gumene kladivo ani spray na hrdzu. Nema niekto napad ako ich dat dole? Na plechacoch asi problem nebude, tie su tenke, ale ALU disky maju siroku trubicu na ktoru sa
nastokuju a uz prvy rok som ich dal dole velmi velmi tazko. Vidim to na servis Sad
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Sun Sep 16, 2007 1:26 pm    Post subject: Re: ALU Disky Reply with quote

destroy: buď údery do protilehlých míst na obvodu pláště kolo "vyviklat", nebo nějaký větší trámek a tím to švihem do pneumatiky "seseknout". V servisu neudělají nic jiného.

BTW, podle mě tohle až tak nesouvisí konkrétně s litými disky, protože stjně tak ti můžou přireznout i plecháče. Tak nevím, jestli bylo potřeba kvůli tomu zakládat extra nové tém, navíc s poněkud zavádějícím názvem. Ale to je čistě můj dojem.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Sun Sep 16, 2007 5:58 pm    Post subject: Reply with quote

mno, tema sa mohla volat aj inak, to je fakt. co uz, nic ma akurat nenapadlo.
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
petrdodik



Joined: 12 Sep 2007
Posts: 5
Location: Plzen- Nýřany

PostPosted: Tue Sep 18, 2007 7:58 pm    Post subject: Reply with quote

Tak můžu říct, že se mi to stalo už dvakrát a to na plecháčích, pro upřesnění na jiném autě, na fofu teprve čekám. Přirezli dost dobře. Poprvé jsem je vyviklal tak, že jsem povolil šrouby o jeden závit a trochu popojel po dvoře. No podruhé to nepomohlo a skončil jsem v pneuservisu. Trámek nepomohl, až pořádná palice. Od tý doby při každé výměně kol hezky udělám film vazelíny na náboji.
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Wed Sep 19, 2007 8:53 am    Post subject: Reply with quote

Jo, taky při každém přezouvání poctivě mažu středící kroužek vazelínou. Prvence je nejlepší řešení.

BTW, název tématu jsem změnil na poněkud výstižnější. I když ono už tady vlastně není co probírat.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Wed Sep 19, 2007 10:50 am    Post subject: Reply with quote

DR, dik za premiestnenie. Nakoniec som skocil len par metrov od prace do PneuBoxu kde mi to zhodili, namazali a hodili spat. Zobrali 320sk a odporucili chodit kazdy rok... Razz
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
fusik



Joined: 08 Sep 2007
Posts: 103
Location: Praha, CZ

PostPosted: Tue Sep 25, 2007 11:42 am    Post subject: Re: Disky přirezlé k náboji (bylo: ALU Disky) Reply with quote

destroy wrote:
vcera som chcel dat dole zadne koleso a nic, zapecene ako babovka.
Skusil som druhe a to iste. Nepomohlo gumene kladivo ani spray na hrdzu. Nema niekto napad ako ich dat dole? Na plechacoch asi problem nebude, tie su tenke, ale ALU disky maju siroku trubicu na ktoru sa
nastokuju a uz prvy rok som ich dal dole velmi velmi tazko. Vidim to na servis Sad


Existuje konzervačni sprej na kov nebo vazelina ktera vydrži vysoke teploty (hlavně na brzdach) a zabrani přireznuti disku k naboji. Děla to mnoho vyrobcu, stači zajit do nějakeho obchodu s autodoplnky a v zádu na etiketě si přečist jakou teplotu to vydži. Nebo měděný sprej, ten je ale docela drahy.
Mažu to takhle při každem sundani kola už 2 roky a žadny problem. Kola si sundavam sam, protože mam zimni/letni disky, takže jen přehazuju, a pokaždy, hlavně před zimou stravim tak hodinku pořadnym promazanim bubnu, decentně kolem přednich kotouču, a všechny gumove manžety a lanka ručni brzdy atd. V pneuservisu na to většinou kašlou a hlavně chtěj jen prachy, malo kdy ti něco doporuči, poradi. Za 4 střiknuti měděnym sprejem hned ti naučtujou 50-100 kč. Takže si to promazavam sam na všech autech co jsem měl už asi 5 let.
_________________
Fusion 1.6 TDCI,Jeans Blue,2005,Xenony,AutoChip,Disky16-TOORA chrom,UniroyalRainSport2,205/50 R16,Audio Pioneer,6repro,Bruxafol,2xvýfuk UlterSport,Chrompaket OmsaLine,zrcatkaazadni světla NewFusion,chrom-Hagusy,maskaazadní nárazník kopie MondeoS.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Wed Sep 26, 2007 8:52 am    Post subject: Reply with quote

Medeny spray? Ma to aj nejaky nazov? Uz som pocul o medenej vazeline ale sprayi este nie. Tiez ma stve, ze zadne kolesa idu dole zle. Na posledy bolo treba pouzit hodne velke kladivo. Striekas cely bubon alebo iba okolo stredoveho kruzku?

Dik za info
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
fusik



Joined: 08 Sep 2007
Posts: 103
Location: Praha, CZ

PostPosted: Wed Sep 26, 2007 10:13 am    Post subject: Mazani Reply with quote

icask wrote:
Medeny spray? Ma to aj nejaky nazov? Uz som pocul o medenej vazeline ale sprayi este nie. Tiez ma stve, ze zadne kolesa idu dole zle. Na posledy bolo treba pouzit hodne velke kladivo. Striekas cely bubon alebo iba okolo stredoveho kruzku?

Dik za info


Ono je to ta medena vazelina, ale uz ji ted davaji do spreje, lepe se nanasi na povrch.
Priklad Treba - Motip DUPLI medeny sprej 400ml, vydrzi od -50 oC do +1100 oC, jde to koupit v kazdem velkem supermarketu, teda aspon v Praze, nebo zadej do vyhledavace, hned to najde. Cena kolem 150 - 300 Kc, zalezi na znacce a mnozstvi ml, a jake vlastnosti to ma, atd.
Ja si koupil vazelinovy konzervacni sprej profesional od Motipu, cca za 100 Kc, zluta nebo oranzova nadobka.
Je to jako kdyz namackas gel na holeni, tak ti pak zacne penit a vsakne se - tak to same delaji ty spreje s vazelinou, nebo tukem, nebo jak to nazvat.

Mazu tim cely buben, srouby, lanko rucni brzdy kam az dosahnu, manzety, prostě vse co vidim, jen pozor at se to nedostane do mezery mezi bubnem a zadni krytkou a nenamazes si i vnitrek bubnu, prokluzuje pak brzdeni.
Samozrejme mazat s mirou, decentne, ne to tam vystrikat komplet, to pak taky neni dobre, hlavne pozor na predku na at si nenamazes kotouc.
Mozna by ti nejaky odbornik rekl, ze je to zbytecny nebo ze se to nema, ale ja uz to delam 5 let na autech, a zatim nic. Naopak se mne v servisech ptali, ze to mam novy nebo co. Takze ucinek 100% ochrana.
_________________
Fusion 1.6 TDCI,Jeans Blue,2005,Xenony,AutoChip,Disky16-TOORA chrom,UniroyalRainSport2,205/50 R16,Audio Pioneer,6repro,Bruxafol,2xvýfuk UlterSport,Chrompaket OmsaLine,zrcatkaazadni světla NewFusion,chrom-Hagusy,maskaazadní nárazník kopie MondeoS.


Last edited by fusik on Thu Sep 27, 2007 10:51 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
xxnobodyxx



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 298

PostPosted: Wed Sep 26, 2007 3:09 pm    Post subject: Reply with quote

www.motip.sk
_________________
1,6 16V 08/2005
Radio- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-radio
Interier- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-interier
Rozne- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-rozne/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
fusik



Joined: 08 Sep 2007
Posts: 103
Location: Praha, CZ

PostPosted: Wed Sep 26, 2007 3:44 pm    Post subject: Reply with quote

xxnobodyxx wrote:
www.motip.sk


Diky za pridani odkazu na sk.
_________________
Fusion 1.6 TDCI,Jeans Blue,2005,Xenony,AutoChip,Disky16-TOORA chrom,UniroyalRainSport2,205/50 R16,Audio Pioneer,6repro,Bruxafol,2xvýfuk UlterSport,Chrompaket OmsaLine,zrcatkaazadni světla NewFusion,chrom-Hagusy,maskaazadní nárazník kopie MondeoS.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Thu Sep 27, 2007 6:44 am    Post subject: Reply with quote

Velmi pekne dakujem. Kupim a nastriekam. Hadam este niekedy zabrzdim. Very Happy
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Thu Sep 27, 2007 7:35 am    Post subject: Re: Mazani Reply with quote

fusik wrote:

Ja si koupuju vazelinovy konzervacni sprej profesional od Motipu, cca za 100 Kc, zluta nebo oranzova nadobka.

mozes mi povedat, kde ten spray najdem na tom webe www.motip.sk?
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
fusik



Joined: 08 Sep 2007
Posts: 103
Location: Praha, CZ

PostPosted: Thu Sep 27, 2007 10:10 am    Post subject: Re: Mazani Reply with quote

dulius wrote:
fusik wrote:

Ja si koupuju vazelinovy konzervacni sprej profesional od Motipu, cca za 100 Kc, zluta nebo oranzova nadobka.

mozes mi povedat, kde ten spray najdem na tom webe www.motip.sk?


Tak jsem ten web motip.sk prohledal, a neni to tam.
Koukal jsem i na http://www.motipdupli.cz, tam taky nic.

(zjištěni - Sk a Cz spreje maji trochu jine obaly a obrázky na nich, a u většiny obalu je na boku nadpis profesional)

Ja koupil 3 ty mazaci spreje asi před rokem a pul v Globusu, asi to byly nějake zbytky, nebo už se to asi nevyrabi.

Ja bych v tomto připadě asi koupil na bubny a kotouče ten měděny, protože se to dost zahřivaji ty dily, no a na zbytek ten obyčejny bily tuk ve spreji, vydrži trocha vyšši teploty a muže se použit i na plastove dily, a drži lip než silikon.

Jinak nevim, omlouvam se.
_________________
Fusion 1.6 TDCI,Jeans Blue,2005,Xenony,AutoChip,Disky16-TOORA chrom,UniroyalRainSport2,205/50 R16,Audio Pioneer,6repro,Bruxafol,2xvýfuk UlterSport,Chrompaket OmsaLine,zrcatkaazadni světla NewFusion,chrom-Hagusy,maskaazadní nárazník kopie MondeoS.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Thu Sep 27, 2007 10:38 am    Post subject: Re: Mazani Reply with quote

fusik wrote:
dulius wrote:
fusik wrote:

Ja si koupuju vazelinovy konzervacni sprej profesional od Motipu, cca za 100 Kc, zluta nebo oranzova nadobka.

mozes mi povedat, kde ten spray najdem na tom webe www.motip.sk?


Tak jsem ten web motip.sk prohledal, a neni to tam.
Koukal jsem i na http://www.motipdupli.cz, tam taky nic.

(zjištěni - Sk a Cz spreje maji trochu jine obaly a obrázky na nich, a u většiny obalu je na boku nadpis profesional)

Ja koupil 3 ty mazaci spreje asi před rokem a pul v Globusu, asi to byly nějake zbytky, nebo už se to asi nevyrabi.

Ja bych v tomto připadě asi koupil na bubny a kotouče ten měděny, protože se to dost zahřivaji ty dily, no a na zbytek ten obyčejny bily tuk ve spreji, vydrži trocha vyšši teploty a muže se použit i na plastove dily, a drži lip než silikon.

Jinak nevim, omlouvam se.

ehm, lebo si pisal o nejakom konzervacnom spreji a neviem ho tam najst, mozno niekto iny poradi, ktory konkretne treba na to kupit.
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group