Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Zavady a poruchy Ford Fusion
Goto page 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Matrix



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 56

PostPosted: Mon Sep 17, 2007 7:27 pm    Post subject: Zavady a poruchy Ford Fusion Reply with quote

FF
_________________
Matrix


Last edited by Matrix on Wed Nov 07, 2007 4:43 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Mon Sep 17, 2007 8:09 pm    Post subject: Reply with quote

Já mám Fusion 2 a půl měsíce, najeto mám 5000 km a žádné tebou popsané závady nepozoruji. Jo ty chlupatý podběhy mě zarazily už když jsem poprvé obhlížel Fusion v autosalonu u Charouze v Žebráku. Mám dojem, že jsem podobný materiál viděl i na jiných autech, nezbývá než doufat, že tvůj katastrofický scénář se nenaplní Wink K tomu výkonu bych jen řekl, že Fusion používám denně na cestování do práce (celkem 35km), bohatě mi stačí a spotřeba se mi drží na 6,2 l/100km. Předchozí moje auto byl 2,5 litrový benzínák a na takovou spotřebu bych se s ním nedostal ani náhodou.
Když už jsi byl nepozorný při přebírání auta v autosalonu, tak ti nezbývá než reklamovat.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Matrix



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 56

PostPosted: Tue Sep 18, 2007 7:03 am    Post subject: Reply with quote

FF
_________________
Matrix


Last edited by Matrix on Wed Nov 07, 2007 4:43 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Stinpy



Joined: 19 Jun 2007
Posts: 70
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Sep 18, 2007 7:13 am    Post subject: Reply with quote

no ja sa priznam, ze o tych podbehoch ani neviem......ja som sa stretol zatial s tymito problemami...svoj fusion mam malo cez 2 mesiace:
1, Komplikovane ide zasrobovat uchyt rezervy, v podstate som to raz odsroboval a doteraz sa mi to nepodarilo prisrobovat uz.
2, sedadlo vzadu mam delene na dve casti, ta mensia nechce zaklapnut, teda operadlo nechce zaklapnut a zachytit sa....to vacsie operadlo sklopim a ked ho dam spat, tak zaklapne a drzi, staci teda prudsie zabrzdenie a to mensie operadlo sa mi sklopi vzadu....
3, stalo sa mi, ze ked som stiahol uuplne dole okno na strane spolujazdca vpredu, tak pri tom, ako som ho dal spat hore, nenabehlo sklo do drazok, ale mimo nich.....
4, vsimol som si, ze bocne ochranne listy plastove sa akoby na koncoch odlepovali od karoserie,
4, co sa tyka spotreby...nestastny som z toho palubneho pocitaca, ked ho vynulujete a stojite na mieste, tak vam ukazuje spotrebu 99 lit. spotrebu, kym dojdete po prvu krizovatku, klesne to a ako stojite zase na neutrale, tak to zacne zase rast, akokeby to stale pocitalo so spotrebou 99 litrov. Najazdene mam este len nieco cez 2000 km, tak hadam spotreba este klesne blizsie k tym hodnotam, ktore uvadza ford. Ale v meste mam asi 6 necelych, az na zapchy, vtedy to je horsie.
_________________
1.4 TDCi FoFu X-Plus -tango - 2007
Back to top
View user's profile Send private message
peca



Joined: 30 Mar 2007
Posts: 125

PostPosted: Tue Sep 18, 2007 7:31 am    Post subject: Reply with quote

pro stimpy:
add1) taky se mel problemy to zasroubovat zpet
add2) zkus to operadlo silneji zatlacit dozadu, pouzij trochu sily. Me to pomohlo.
add4) PP to dela podle me logicky. Pokud stojis po vynulovani PP na miste, mas urcitou spotrebu na volnobeh (napr 0,5l/h), ale ujeta vzdalenost je 0m. Teoreticka spotreba je v tomto pripade nekonecno litru na 100km. Na PP je ale maximalni hranice 99l/100km...

jinak me vadi:
1) kolisani otacek motoru po studenem startu (viz jine tema), s tim uz jdu podruhe do servisu,
2) divne zapiskani z oblasti motoru po vypnuti motoru (rovnez neodstraneno v servisu)
_________________
Fusion Ambiente 1.25, 03/2007, klima, Radio CD 6000, Garmin Nuvi 300

best 6.1 l/100km, nyni 7,3
Back to top
View user's profile Send private message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Tue Sep 18, 2007 12:46 pm    Post subject: Reply with quote

rezerva: je to trosku problem, treba si dat velikansky pozor ako je tam dany zdvihak a polozene koleso. staci ak sa vychyli jedna vec a nejde zasrobovat. prvy krat ma skoro porazilo. ak nie je zavit v tahu.

sedacky: treba viac klepnut, musi zapadnut cervena poistka na otvaracom mechanizme.

ak mas nieco volne v kufri co poskakuje tak to nehorazne klepe. nakoniec som tam vlozil dalsi hruby koberec a vsetko ulozil tak aby sa nehybalo.

bocne lista na zadnych dverach sa mi posunula tiez. niekto jej pomohol obtretim auta. tak som ju prilepil. Pozrite si uchytenie masky na kapote. uz viac ludi ma ulomeny uchyt lavy dolny.

predne sklo: ak ho mas zapatlane silikonovym olejom a podobnym... sucitim s tebou to pojde tazko dole.

mne ide fuzac celkom dobre, a opravy prebehli ok az na fukanie vzduchu na nohy. to je ina rozpravka.

Ak sa raz zadary vadny kus tak potom treba reklamovat.

prajem vela stastnych kilometrov
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Tue Sep 18, 2007 1:24 pm    Post subject: Reply with quote

Neskusali ste ten ventilator na nohy zapchat? Ja som si vsimol ze ten plast cely odkial fuka vietor uplne nelicuje, tak som to chcel dotlacit a nic. Ani von ani dnu. Vobec nejde dat dole. Mozno sa to niekomu podarilo? Smile
Pri servisnej prehliadke to chlapik presiel s pokrcenim ramien, ale potom som si vsimol ze aj dva dalsie uplne nove fusiony to mali uplne detto s 5mm fugou takze som sa upokojil a zatial na to kaslem. Odporucam len nosit ponozky na mieste spolujazdca, lebo naboso 100pro prechladnete Wink
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
xxnobodyxx



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 298

PostPosted: Tue Sep 18, 2007 6:07 pm    Post subject: Reply with quote

Nastastie som nespozoroval na svojom Fusione ziadne zavady co tu popisujete vyssie. Mal som tiez 2,5 L motor a nemozem povedat ze Fusion ma zrovnatelnu spotrebu - ma nizsiu veru aj v meste a to ho nesetrim - nie som spotrebista to znamena ze nejazdim na spotrebu. Po meste mam spotrebu 7 - 8 litrov. Kombinovana spotreba mi vychadza 6,68 L / 100 km.
Urcite sa da urobit aj vyssia, to neni problem u ziadneho auta.

To fukanie na nohy co tu opisujete mi nejde do hlavy - mne to nikde nefuka a pritom je rozvod vzduchu totozny u vsetkych Fusionov.

Zatial jedine poruchy boli :
- roztrhnute lanko zamku zadnej sedacky
Plasty nevrzgaju nikde ani v zime.

Ulozenie plastov okolo stredoveho tunela vyzera takto :

_________________
1,6 16V 08/2005
Radio- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-radio
Interier- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-interier
Rozne- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-rozne/


Last edited by xxnobodyxx on Tue Oct 30, 2007 8:37 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ladus



Joined: 20 Jul 2007
Posts: 16
Location: Městec Králové

PostPosted: Tue Sep 18, 2007 6:34 pm    Post subject: Prevodovka Reply with quote

Mám Fusion 1,4 Ebony cca 14 dní a trochu mě zaráží prevodovka tohoto auta. Pokud mám sešlápnutou spojku je vše v pořádku, pokud ale spojku pustím objeví se najednou pro mě nezvyklí hluk. Je to jako rychle běžící ozubené soukolí. Není to nijak zvlášt výrazný, ale když se na to člověk soustředí je to rozhodně slyšet uvnitř auta i venku.
Měl jsem Fábii, v práci máme Focusy, krom toho jsem řídil i jiná auta, ale něčeho takovýho jsem si u jiných aut nikdy nevšim. Rád bych věděl, zda pozorujete u Fusionu to samé?
Back to top
View user's profile Send private message
Matrix



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 56

PostPosted: Tue Sep 18, 2007 6:48 pm    Post subject: Re: Prevodovka Reply with quote

FF
_________________
Matrix


Last edited by Matrix on Wed Nov 07, 2007 4:44 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Maki



Joined: 09 Jul 2007
Posts: 124
Location: Kosice - Zelezniky

PostPosted: Tue Sep 18, 2007 7:09 pm    Post subject: Re: Zavady a poruchy Ford Fusion Reply with quote

Matrix wrote:
Tak mam sveho Fusiona zhruba mesic a uz mam prvni poznatky o zavadach. Mam 1,4 Ebony v cerne metalize s radou doplnku - cena 330.000,-CZK, za mesic jezdeni najeto 4200km. A autem jsem az na spotrebu a zalostny vykon vcelku spokojen, nicmene uz budu muset reklamovat nekolik veci. Chtel bych se s Vami podelit o muj nazor, a take Vase zkusenosti s poruchami. Takze projevene zavady a nedostatky:
1) Prave zadni dvere (plastova lista) pri otevirani a zavirani drhne o predni dvere - stava se to kdyz je venku teplo a sviti na to slunicko - zjistil jsem, ze mezera mezi dvermi je na leve strane o 1,5mm vetsi nez na prave.
2) Pri projeti nerovnosti slyset neprijemny sramot z prostrojove desky - pazvuky spatne slicovanych plastu.
3) Podbehy nad zadnimi koly jsou z jakesi kobercoviny - filce. Toto je velice spatne resene, protoze se filce zanasi, nevidane drzi vlhkost, takze to pod nimi urcite bude dost korodovat, nedrzi to tvar, kdyz jsou nacucane vodou, nehlede k tomu, ze kdyby to prislo do kola, muse to snad i shoret. Navic je to zcela diletentsky udelane. Pouziti tak nevhodneho materialu pokladam za hrubou konstrukcni chybu.
4) Prave predni zrcatko ma sklo temer vyjete z krytu.
5) Pri prejeti pricne prekazky se ozyvaji rany ze zavazadloveho prostoru. Musim zjistit, zda se jedna "pouze" o spatne reseny uchyt rezervy, nebo snad jeste neco horsiho.
6) Ani po 3x myti a zkouseni ruznych pripravku nejde uplne umyt celni sklo - jsou na nem stale voskove smouhy od vyrobce a nejdou dolu a nejdou.
No, je toho zatim opravdu dost. Mozna je to tim, ze jsem drive mival vozy jinych kategorii, sice mirne jete, vetsinou kupovane 2-3 roky stare, ale ta kvalita byla nekde uplne jinde. Fusion me v nekterych vecech docela nadchnul, ale je na nem take rada zavad, a zere benzin, na dnesni pomery, jak otesanek - hlavne ve meste je to katastrofa - spotreba jako 2,5 litrovy benzinak.
Zkuste poslat tae vase nazory. Nechci, aby muj prispevek vyznel nejak negativne, mozna mam prahnane naroky a ocekavani, ale vse proste neni a nemuze byt nej.


Cau Matrix,
tesima, ze si tu kriticky poukazal na nedostatky tohto modelu.
O spotrebe tu uz bola rozsiahla diskusia, takze to nerozoberam, a tie zvysne nedostatky som spozoroval aj ja (len som sa ich snazil nevsimat).
Co sa tyka mojho postrehu:
1) nie
2) ano
3) ano
4) ano - som zvedavy, co to urobi v zime
5) nie
6) nie
7) odlepujuce sa horne plastove listy na zaciatku strechy
8, Spinac pri stahovani okien treba stale drzat
9) Hucanie spojky v neutrale
10) Spiatocka jak na traktore - niekedy zapadne az na treti krat
11) jednotonovy Tlaxon

Klady:
U mna rozhodla hlavne cena/vybava, vnutorny priestor a vyssie posadeny podvozok.
Ono presadnut z BMW do tohto si ziada asi vela pokory.
Ak to porovnam s fabiou, je to urcite lespie

(najazdene 7000km)
Maki
_________________
Fusion 1.4 16V/80PS, 06/2007, model Flair-X
cervena tango metal
Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Tue Sep 18, 2007 7:42 pm    Post subject: Reply with quote

xxnobodyxx wrote:
To fukanie na nohy co tu opisujete mi nejde do hlavy - mne to nikde nefuka a pritom je rozvod vzduchu totozny u vsetkych Fusionov.


aj ja som si myslel ze nefuka a dal by som za to ruku do ohna. Zistili sme to az teraz na dovolenke ked sme sli par sto km so zapnutou klimou a manzelka nemala ponozky. Po hodine zacala smrkat a potom prisla na to ze jej na nohy tak jemne fuka aj ked bolo nastavene fukanie na sklo. Pomohli len ponozky. Ja co nosim ponozky stale som to nikdy nepozoroval.

xxnobodyxx wrote:

Ulozenie plastov okolo stredoveho tunela vyzera takto :


Zaujimave, je tam nakreslena skrutka (vpredu ako sa odnima ta cast okolo pristrojovej paky) a v reale ziadna skrutka nie je Sad Je tam taka mechanicka zaklopka ktora je napol odklopena a nejde ani dnu ani von. Preto je tam ta fuga. (ako som spomenul, vsimol som si to aj na uplne novych autach a clovek si to nevsimne az pokial nevie kde sa ma pozerat. ja som na to prisiel ked sa mi dcera postavila na plast okolo riadiacej paky a myslel som ze to odtlacila ona)
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
igmat



Joined: 20 Aug 2007
Posts: 12
Location: Trnava

PostPosted: Tue Sep 18, 2007 9:32 pm    Post subject: Reply with quote

Pre Matrixa: tie filcove podbehy sa montuju aj do peugeotu 207 nie len do Fusiona a urcite aj do viacerych aut tejto kategorie.
_________________
Ford Fusion 1.4 16V Flair X 8/07 tonic
Back to top
View user's profile Send private message
sklima



Joined: 16 Jul 2007
Posts: 175
Location: UL

PostPosted: Wed Sep 19, 2007 2:25 am    Post subject: Reply with quote

2 maki: 8) spinac na stahovani okna u ridice ma 2 polohy, chce to jen vic zmacknout. Pro zavreni se musi drzet.
Back to top
View user's profile Send private message
Matrix



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 56

PostPosted: Wed Sep 19, 2007 6:51 am    Post subject: Filcové koberce Reply with quote

FF
_________________
Matrix


Last edited by Matrix on Wed Nov 07, 2007 4:45 pm; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Next
Page 1 of 14

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group