Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

recenzie a ine informacie
Goto page Previous  1, 2, 3
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Dokumentácie, prospekty, návody
View previous topic :: View next topic  
Author Message
duso



Joined: 07 Feb 2007
Posts: 25

PostPosted: Mon May 07, 2007 5:50 am    Post subject: Reply with quote

icask povedal :
Ked to mam porovnat s Fabkou 1,4 benzin tak velky rozdiel ani nieje. Skor mi pripada fusion tichsi aspon 1,4 tdci


Asi nemáš pravdu, mal som FAB1,4, nedá sa porovnávať s FUSION TDCi, FAB je ďaleko tichšia a výkonnejšia. V sobotu som robil 600 km, kopcovitý terén, dialnice. Auto bolo plne naložené + 5 ľudia. Bol som dosť sklamaný s výkonom motora. Som si vedomý, že sme boli ťažký ale rovnako som jazdil sem tam aj s FAB a predbehnúť v miernom kopci kamiony s drevom nebol až taký problém. Celkovo som nabehal na FAB 90000km tak dúfam že môžem zrovnávať. Pre Fusion som sa rozhodol hlave pre jeho design a spotrebu pri TDCi.
_________________
Ford Kuga, TREND X, 2.0 TDCI 103kW
Back to top
View user's profile Send private message
Cara



Joined: 18 Apr 2007
Posts: 95
Location: Praha 6

PostPosted: Mon May 07, 2007 6:24 am    Post subject: Reply with quote

TO DR:
Dík za ten odkaz. Podle toho s tím hlukem to není tak zlé. A nevím proč bych Auto Bildu neměl věřit. Horší už to je s výkonem 1,4 motoru.
_________________
Ford Fusion 1,4 Duratec, 59 kW, blue tonic, Ebony, 5/2007
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Mia



Joined: 20 Apr 2007
Posts: 22

PostPosted: Mon May 07, 2007 10:14 am    Post subject: Hlučnosť Reply with quote

Tak neviem, absolvovala som v FF jazdu a hlučnosť sa mi zdala podstatne nižšia, než mám v súčasnosti v Škode Felícia.
Back to top
View user's profile Send private message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Mon May 07, 2007 10:22 am    Post subject: Reply with quote

Pisem iba o tom na com jazdim, urcite je tu viac ludi co jazdia viac na oboch autach, tak to berte ako MOJE nazory a postrehy.

Ja jazdim so sluzobnou fabiou 1,4, presne neviem ma okolo 50 kW, a ta je tak strasne neschopna az to boli. Staci ju trochu zatazit a z 60km/h do kopca na 80 km/h je bieda. Naposledy cesta z nitri v jemnom stupani 110 a viac ani n. Musel som pockat na rovny usek az potom zrichlila. Hluk v nej je ale urcite rovnaky alebo aj vacsi; subjektivne presnejsie by bolo neprijemnejsi. Pre fusion som sa rozhodol koli tomu, ze ma vyssi posed, ze bol v diesli za slusny peniaz, a fabia nema jeden normalny motor. No dobre az ten 1,9 tdi ale ta cena!!!!
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Wed Jun 06, 2007 8:01 pm    Post subject: Reply with quote

Možná jste už někde viděli http://www.ford.de/ie/fusion/fu_downloads/fu43/downspot16/popup/-/4/
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Wed Jun 06, 2007 8:10 pm    Post subject: Reply with quote

Porovnavat fusion tdci s fabkou benzin sa neda. Fabka MPi ma totalne zastaraly motor, aspon tie 50-55kw. Zatial co 59kw od fordu a tdci su nove motory na uplne inom technologickom stupni. Mame v praci fabku 1.4MPi a je to sunka. Chodia na nej ludia za trest.
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Wed Jun 06, 2007 8:15 pm    Post subject: Reply with quote

inak, ku hluku, to je individualne. Pre mna je zvuk diesla navykovy. Uplne milujem selest auta pri 60-130kmh a vstavaju mi chlpy na temene pri 1500 otackach. Na starom benzinaku to bolo naopak, pri 130kmh mi tiekli slzy ako som citil ze sa motor trapi. Bohuzial to nebol 16V, tie mojim usiam lahodia podstatne viac aj na vyssich otackach. To si uzijem v praci Smile Ale zaujimave je, ze vsetci sa bijeme o oktavku 1.9TD a pritom mame pre fajnsmekrov lepsie (rozumej silnejsie) motorizacie. (napr. 2L golf )
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Fri Dec 14, 2007 8:41 pm    Post subject: Reply with quote

Hluk motora ako taký mi nevadí ( v práci jazdím s Landrover defender - a to je rachot) ale tie pazvuky vo vnútri Fusiona ? No neviem, neviem.
Back to top
View user's profile Send private message
roks



Joined: 06 Jul 2008
Posts: 97
Location: střední čechy

PostPosted: Fri Aug 15, 2008 9:17 pm    Post subject: Re: recenzie a ine informacie Reply with quote

destroy wrote:
nema niekto zoznam ceskych/slovenskych recenzii na ford fusion? Radi by sme zverejnili ich linky, nech su nejako pokope. (na lubovolny motor a rok vyroby) Ja skusim zozbierat recenzie a user reviews v anglickom jazyku.



Tak to nemám
_________________
Ford C Max Titanium ,2,0 TDCI ,136 k, černá metalíza

EX Ford Fusion Ebony 1,4 , 80k,červená colorado,05/2008


Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Dokumentácie, prospekty, návody All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group