Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

krizovatka, posudenie situacie
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Guláš - na kus reči
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Wed Sep 26, 2007 1:26 pm    Post subject: krizovatka, posudenie situacie Reply with quote

Strucne ... krizovatka je nasledovna (z praxe, v Presove to je napr. na hlavnom tahu)



Takze AUTO 1 a AUTO 2 ... je tam oznacena hlavna cesta na krizovatke, ale krizovatka je riadena semaformi ...

Obaja maju na semafore zelenu.

Podla mna ma prednost AUTO 2, lebo ide priamo a ma zalenu a AUTO 1 odbocuje vlavo. Lebo semafory su nadradene znackam.

Podla kolegu ma prednost AUTO 1, pretoze ma zelenu a ide v smere hlavnej cesty a AUTO 2 musi zastat, aj ked ma zelenu, lebo ide z vedlajsej cesty.
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
duso



Joined: 07 Feb 2007
Posts: 25

PostPosted: Wed Sep 26, 2007 1:43 pm    Post subject: križovatka Reply with quote

Dobre som sa pobavil na tvojom príklade. Pokiaľ je takých šoférov
ako je tvoj kolega viac, tak si fakt človek musí dať pozor na aj prehľadných a jasných úsekoch. Tvoje vysvetlenie danej situácie
kolegovi vrelo odporúčam.
_________________
Ford Kuga, TREND X, 2.0 TDCI 103kW
Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Wed Sep 26, 2007 1:46 pm    Post subject: Reply with quote

dufam ze tvoj kolega nema vodicak, lebo inak pan boh s nami Sad

Vysvetli mu proste ze na krizovatke je to ako v kartach. Vyssia berie.
Najvyssie je policajt, potom semafor, potom zvysle znacky a nakoniec vodorovne znacky.

Inak, nedavno som na markize pocul ze existuje podobna krizovatka niekde na vychode, ale v lavom hornom rohu este svietila mala zelena sipka pre odbocovanie a vtedy by mal pravdu, avsak to uz je oprus a dufam ze dopravny inspektorat za to dostal po prstoch.
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/


Last edited by destroy on Wed Sep 26, 2007 2:02 pm; edited 3 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Wed Sep 26, 2007 1:53 pm    Post subject: Reply with quote

Praveze on ma vodicak, ale nedal si povedat Sad
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Wed Sep 26, 2007 2:03 pm    Post subject: Reply with quote

destroy wrote:


A nakoniec este jeden postreh, dufam ze takato krizovatka nikde na slovensku neexistuje Smile

ale ved som napisal, ze je to v Presove na hlavnom tahu z Kosic na Zilinu !

+ tu rovno pred nosom, pred budovou, kde pracujem je rovnaka krizovatka, obe smery maju zelenu a musis davat prednost protiiducemu autu, co ide rovno, ked odbocujes vlavo a obaja mame zalenu ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
xxnobodyxx



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 298

PostPosted: Wed Sep 26, 2007 2:54 pm    Post subject: Reply with quote

U nas je tiez presne takato krizovatka - ked idu semafory je to v pohode a ked su vypnute tak ten co je na hlavnej musi davat pozor a velakrat davat aj prednost tomu z bocnej lebo ludia su zvyknuty na semafory a nepozeraju na znacky...
_________________
1,6 16V 08/2005
Radio- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-radio
Interier- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-interier
Rozne- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-rozne/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Mon Nov 05, 2007 6:14 pm    Post subject: Reply with quote

Podla mna tam chyba zelena sipka, inak oblubena v PO dost vodicov stym ma problem ze sa pozabudnu, alebo si ju nevsimnu.
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
majlou.x



Joined: 08 Mar 2008
Posts: 102
Location: Vysočina okr. Jihlava

PostPosted: Sat Mar 15, 2008 11:48 am    Post subject: Re: krizovatka, posudenie situacie Reply with quote

dulius wrote:
Strucne ... krizovatka je nasledovna (z praxe, v Presove to je napr. na hlavnom tahu)



Takze AUTO 1 a AUTO 2 ... je tam oznacena hlavna cesta na krizovatke, ale krizovatka je riadena semaformi ...

Obaja maju na semafore zelenu.

Podla mna ma prednost AUTO 2, lebo ide priamo a ma zalenu a AUTO 1 odbocuje vlavo. Lebo semafory su nadradene znackam.

Podla kolegu ma prednost AUTO 1, pretoze ma zelenu a ide v smere hlavnej cesty a AUTO 2 musi zastat, aj ked ma zelenu, lebo ide z vedlajsej cesty.


První varianta je Správně------protože takhle jezdím každej den v týhle situaci a odbočující řidič vozu č1 musí dát přednost řidičovi vozu č2.Ten jede po směru jízdy a neodbočuje

Znám docela dost lidí,kterým tahle otázka dělá hlavu,ale když se na to člověk zadívá tak je to logický.

Příklad:Jedu si to 50km/h po hlavní silnici rovně přes křižovatku a naproti mě přijíždí řidič kterej odbočuje přes můj pruh do prava(z mýho pohledu)ten m by mi zkřížil cestu a jábych musel přibrzdit nebo zastavit,ale logicky je to tak že odbočující řidič stejně přibrzdit musí jinak by to skončilo crash.Přitom já jedu furt dál a nemusím brzdit nebo zastavovat.
Snad sem to tak trošku komplikovaně vysvětlil....

Ale pár prasat už sem takhle zažil.


Druhá varianta je ŠPATNĚ-------- když nevíš tak radši přibrzdi.Dyžtak uslyšíš za sebou troubení to je signál,že můžeš taky jet.....


A třetí varianta je...vždycky se na křižovatce radši koukni na značky a do kabiny vozu kam se dívá protijedoucí řidič aby tě náhodou nesmetl.Když na tebe bude koukat jak Afričan na sníh,tak víš že o tobě ví.
jinak mnoho šťastných km...za chvilku budu patřit mezi vás FoFu. Wink Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
majlou.x



Joined: 08 Mar 2008
Posts: 102
Location: Vysočina okr. Jihlava

PostPosted: Thu Jun 05, 2008 9:36 am    Post subject: Reply with quote

ale zase podle mě záleží,jestli jsou ty semafory přenosné nebo ne.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Thu Jun 05, 2008 9:50 am    Post subject: Reply with quote

Vdaka za vyjadrenie, jasne ze som mal pravdu.
Tie semafory v Presove nie su prenosne.
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Thu Jun 05, 2008 11:35 am    Post subject: Reply with quote

Poradie nadradenosti:
1.policajt
2.svetla
3.značky
4.pravidla
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
fezo



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 22
Location: Beluša

PostPosted: Sun Jun 15, 2008 5:00 pm    Post subject: Reply with quote

Neviem či sa jedna o križovatku ktoru som si všimol ja v PO ale myslim si že ano , mala by to bít križovatka na kopci kde 1 auto ide z Košic a 2 auto z centra od divadla. ak ano tak nakres je zlí lebo auto 2 tam ma "daj prednosť v jazde" , v tom pripade ma prednosť auto č 1. ak to je ina križovatka tak sorry. Idea
_________________
Ford Fusion 1,25 duratec
16V 75PS tango metalic
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Sun Jun 15, 2008 5:26 pm    Post subject: Reply with quote

fezo wrote:
Neviem či sa jedna o križovatku ktoru som si všimol ja v PO ale myslim si že ano , mala by to bít križovatka na kopci kde 1 auto ide z Košic a 2 auto z centra od divadla. ak ano tak nakres je zlí lebo auto 2 tam ma "daj prednosť v jazde" , v tom pripade ma prednosť auto č 1. ak to je ina križovatka tak sorry. Idea


Je to krizovatka hlavny tah od Zeleznicnej stanice ku Presovskej Univerzite a posudil si to zle Smile Chyba tam, este zelena sipka ak svieti ide auto 1 a auto 2 ma cervenu. Ak nie musi dat auto 1 prednost autu 2, pretoze mu krizi cestu.
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
scoop_sk



Joined: 28 May 2007
Posts: 152
Location: KE-okolie

PostPosted: Sun Jun 15, 2008 8:00 pm    Post subject: Reply with quote

Takato diskutabilna krizovatka je v Presove tusim este aj na Ciernom moste... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Sun Jun 15, 2008 8:22 pm    Post subject: Reply with quote

fezo wrote:
Neviem či sa jedna o križovatku ktoru som si všimol ja v PO ale myslim si že ano , mala by to bít križovatka na kopci kde 1 auto ide z Košic a 2 auto z centra od divadla. ak ano tak nakres je zlí lebo auto 2 tam ma "daj prednosť v jazde" , v tom pripade ma prednosť auto č 1. ak to je ina križovatka tak sorry. Idea

nakres je dobry, je to ina krizovatka ako ta tvoja hore pri divadle.
moja je na hlavnom tahu z Kosic do Popradu, hned ked vstupis do Presova, prejdes okolo zeleznicnej stranice a uz si pred tou krizovatkou Wink
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Guláš - na kus reči All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group