Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Autokosmetika
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sun Oct 12, 2008 6:12 pm    Post subject: Reply with quote

Liboro wrote:
Ivašek a spol. wrote:
LIBORO: Prosím Tě, po jak dlouhé době po nanesení to leštíš? Díky Wink


V podstate ihned, jednou handričkou (spongiou) nanesiem na istu časť auta a potom druhou to vyleštím, prišiel som nato, že lepšie sa to leští, keď to vyzera ako zaschnuté (také do biela)


Díky, ale už jsme navoskovali Wink .
Taky jsme to nechali uschnout až to nechalo takové ty bílé čmouhy a pak jsme vyleštili...já jsem nanášel a tatka za mnou leštil Laughing .
A fakt je ten TurtleWox výborný Twisted Evil ...dobře se to leští a vypadá to dobře.... Wink
Ted už jenom,co to bude dělat jak bude pršet Very Happy
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Oct 12, 2008 8:07 pm    Post subject: Reply with quote

Ivašek a spol. wrote:


Díky, ale už jsme navoskovali Wink .
Taky jsme to nechali uschnout až to nechalo takové ty bílé čmouhy a pak jsme vyleštili...já jsem nanášel a tatka za mnou leštil Laughing .
A fakt je ten TurtleWox výborný Twisted Evil ...dobře se to leští a vypadá to dobře.... Wink
Ted už jenom,co to bude dělat jak bude pršet Very Happy


Budú sa tvoriť také veľké guličky vody na rovných častiach(ako kapota strecha), z bokov bude stekať...a za jazdy budú aj tie z kapoty robiť "také haluze", proste budú stekať Laughing
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá


Last edited by Liboro on Sun Oct 12, 2008 9:11 pm; edited 12 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Oct 12, 2008 8:17 pm    Post subject: Reply with quote

Ivašek a spol. wrote:


Tak já jsem dneska strávil s našim "frajerem" cca 5 hodin Laughing
motor jsem nemyl (jak myješ? já jenom hadrou poutírám kryt a nádržky+kapotu zespodu)....

No motor vystriekam tlakovou vodou,kde ale treba dávať veľký pozor na alternátor, NESMIE sa do neho dostať voda, inak je to všetko chranené, de facto rovnako ako ty, vystriekam to wapkou(z hora z dola, chladič, vetrák,...) a poutieram handrou plasty, nadržky, hadice,bateriu...

Pár foto:

_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Mon Oct 13, 2008 2:57 pm    Post subject: Reply with quote

Liboro wrote:
Budú sa tvoriť také veľké guličky vody na rovných častiach(ako kapota strecha), z bokov bude stekať...a za jazdy budú aj tie z kapoty robiť "také haluze", proste budú stekať Laughing


O.K.,uvidíme.... Wink Laughing
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Mon Oct 13, 2008 2:58 pm    Post subject: Reply with quote

Liboro wrote:
Ivašek a spol. wrote:


Tak já jsem dneska strávil s našim "frajerem" cca 5 hodin Laughing
motor jsem nemyl (jak myješ? já jenom hadrou poutírám kryt a nádržky+kapotu zespodu)....

No motor vystriekam tlakovou vodou,kde ale treba dávať veľký pozor na alternátor, NESMIE sa do neho dostať voda, inak je to všetko chranené, de facto rovnako ako ty, vystriekam to wapkou(z hora z dola, chladič, vetrák,...) a poutieram handrou plasty, nadržky, hadice,bateriu...


Super.....příště zkusím Laughing
Dík Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Mon Oct 13, 2008 4:36 pm    Post subject: Reply with quote

S tym striekanim vody opatrne. Ak tam nemate blato tak to radsej nechajte. Ako zabezpecite aby sa nedostala voda do alternatora??? A co zvysok? Ja som to rok nepotreboval a prezil som.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Mon Oct 13, 2008 4:48 pm    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:
S tym striekanim vody opatrne. Ak tam nemate blato tak to radsej nechajte. Ako zabezpecite aby sa nedostala voda do alternatora??? A co zvysok? Ja som to rok nepotreboval a prezil som.

Je jasné,. že to nerobíš každy den, iba keď to máš naozaj špinavé a ako zabezpečíš aby nenatiekla?Jednoducho, keď striekaš s wapkou máš "lúč" vody tak s ním nebudeš striekať na alternátor Wink presne ako keď si dáš umyť motor na umyvárke, či v servise...chce to cit
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Mon Oct 13, 2008 5:48 pm    Post subject: Reply with quote

Liboro wrote:
MajoV wrote:
S tym striekanim vody opatrne. Ak tam nemate blato tak to radsej nechajte. Ako zabezpecite aby sa nedostala voda do alternatora??? A co zvysok? Ja som to rok nepotreboval a prezil som.

Je jasné,. že to nerobíš každy den, iba keď to máš naozaj špinavé a ako zabezpečíš aby nenatiekla?Jednoducho, keď striekaš s wapkou máš "lúč" vody tak s ním nebudeš striekať na alternátor Wink presne ako keď si dáš umyť motor na umyvárke, či v servise...chce to cit


Hmmmm....tak to radši zkoušet nebudu Laughing ...zas tak špinavé to není... Very Happy ...radši zůstanu u toho obetření hadrou... Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Mon Oct 13, 2008 6:02 pm    Post subject: Reply with quote

Handra myslim staci. Vinutiu staci 1 x navlhnut a moze sa poskodit.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
yatess55



Joined: 03 Nov 2008
Posts: 81
Location: Trnava

PostPosted: Sat Nov 29, 2008 11:13 pm    Post subject: Reply with quote

cafte, chcel som prvy raz umyt mojho fofu a kupil som sampon s voskom ale este nepouzil a napada ma otazocka ci ten vosk v sampone neuskodi plastovym listam a dalsim kusom plastu zvonku? ? ?

chcel so osetrit aj okna tym sheron stieracom a neviem ci to spravit pred alebo po umyti auta s tym voskovym samponom.
dik za radu
_________________
FoFu, Duratorg 1.4, 50kw,ps68, Tango, Flair X, folie,senzory 5,1L/100km
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Nov 30, 2008 11:52 am    Post subject: Reply with quote

yatess55 wrote:
cafte, chcel som prvy raz umyt mojho fofu a kupil som sampon s voskom ale este nepouzil a napada ma otazocka ci ten vosk v sampone neuskodi plastovym listam a dalsim kusom plastu zvonku? ? ?

chcel so osetrit aj okna tym sheron stieracom a neviem ci to spravit pred alebo po umyti auta s tym voskovym samponom.
dik za radu

Šampón s voskom by nemal uškodiť lištám, dokonca by ich mal ošetriť a mali by získať taký lesk a vyraznú farbu - ja mám čierne a sú také viac čierne Laughing
No ten Sheron Rain off treba na čisté sklá Wink
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sun Dec 21, 2008 6:53 pm    Post subject: Reply with quote

Dotaz nejspíš pro LIBORA Cool : Před nějakou dobou jsem auto voskoval (TurtleWoxem) a když bych ho tedka umyl, tak bych ho chtěl vyleštit leštěnkou...a dotaz zní: Co udělá vosk s leštěnkou (půjde to vyleštit apod.)? zůstane nadále význam vosku (chránit lak) ? Nebo to není třeba vůbec leštit Laughing ?
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Dec 21, 2008 8:47 pm    Post subject: Reply with quote

Ivašek a spol. wrote:
Dotaz nejspíš pro LIBORA Cool : Před nějakou dobou jsem auto voskoval (TurtleWoxem) a když bych ho tedka umyl, tak bych ho chtěl vyleštit leštěnkou...a dotaz zní: Co udělá vosk s leštěnkou (půjde to vyleštit apod.)? zůstane nadále význam vosku (chránit lak) ? Nebo to není třeba vůbec leštit Laughing ?

Nejako mi uchádza pointa, načo chceš este leštiť auto, ked ho máš vyleštené Turtlevoxom...ale myslím, že by to nemalo urobiť nič zlého, malo by to fungovať normálne. Ja síce používam len Turtlevox, funguje ako vosk aj leštenka v jednom.
P.S. Dám len jednu radu, ako s alkoholom, nie je dobré miešať Laughing
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sun Dec 21, 2008 9:12 pm    Post subject: Reply with quote

Liboro wrote:
Nejako mi uchádza pointa, načo chceš este leštiť auto, ked ho máš vyleštené Turtlevoxom...ale myslím, že by to nemalo urobiť nič zlého, malo by to fungovať normálne. Ja síce používam len Turtlevox, funguje ako vosk aj leštenka v jednom.
P.S. Dám len jednu radu, ako s alkoholom, nie je dobré miešať Laughing


No auto voskuju 2x ročně (před a po zimě),ale myju vícekrát. Takže pokud je navoskované (před zimou) a pak ho během zimy chci umýt, tak po mytí je třeba asi naleštit,protože tam zůstanou "zaschlé kapky" ...nebo to není třeba leštit Question Po navoskování jsem ještě nemyl Sad .
Vím,že se to nedá moc pochopit,ale líp to napsat neumím Laughing .
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Dec 21, 2008 9:25 pm    Post subject: Reply with quote

Ivašek a spol. wrote:

No auto voskuju 2x ročně (před a po zimě),ale myju vícekrát. Takže pokud je navoskované (před zimou) a pak ho během zimy chci umýt, tak po mytí je třeba asi naleštit,protože tam zůstanou "zaschlé kapky" ...nebo to není třeba leštit Question Po navoskování jsem ještě nemyl Sad .
Vím,že se to nedá moc pochopit,ale líp to napsat neumím Laughing .


Už chápem, čo sa karoserie týka ja ho len umyjem a preleštím len okná okenou( Clinn či ako sa to teraz volá). Prípadne zotrem čistým mäkkým flanelom tie kvapky.Niektorý používajú tiež gumennú stierku, s tou radšej len okna robím.Kedysi som používal jelenicu, tá je tiež fajn,ale doslova "zelektrizuje" lak statickým napätím, ktoré vzniká jej trením o karoseriu a auto je tak po 10 kilometroch zaprášené.
Čo sa týka leštenky, nemala by robiť žiadne väčšie problémy.Len treba mať auto dôkladne umyté.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 3 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group