Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

poistná udalosť - ako na to? / napr. celne sklo
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
rajos



Joined: 22 Oct 2014
Posts: 25
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Mar 20, 2017 10:23 am    Post subject: Reply with quote

vsetko je to o uhle pohladu a o moznostiach. Mam znameho, ktory mi dlho tvrdil ake je dolezite mat poistene aj celne sklo, hovorim si, ze to urcite...davat peniaze do niecoho furt a tozvie ci to budem niekedy potrebovat. No ako to byva ako na just ked sme sa chystali na dovolenku sla zena este do obchodu a z kamionu jej strelil kamienok do celneho a tam sa zacali natahovacky, behacky. Predsalen som nemal odvahu odist do zahranicia s prasknutym sklom a bol celkom problem najst servis kde by mi to urobili do par dni :/
Back to top
View user's profile Send private message
bosyriso



Joined: 24 Nov 2015
Posts: 26

PostPosted: Sun Apr 09, 2017 4:08 pm    Post subject: Reply with quote

Porovnal som si podmienky, ceny a bol som to riesit. Tak uz mam aj ja nastastie poistene celne sklo, aj ked po pravde som zvedavy ked k niecomu dojde ako sa to bude riesit. Ked som bol poistenie uzatvarat, tak mi predbezne povedali ako to chodi keby nastal nejaky problem, ale tozvie, ci je to tak aj v praxi Smile
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Mon Apr 10, 2017 8:17 pm    Post subject: Reply with quote

Mě ted v květnu končí úvěr na fofíka a i pojiska tak jsem vybíral až jsem zakotvil u Alians za 540kč měsíčně havárka+povin. ručení,auto pojištěno na 130000kč+skla to čelní vyhřívaný se vejde do 8000kč i s prací a výměna maximálně jednou za rok,podmínkou je najet do 11000km ročně.
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Apr 10, 2017 8:40 pm    Post subject: Reply with quote

No je to docela dost. Dokonce mi přijde, že i tu pojistnou částku máš celkem zbytečně vysokou.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Mon Apr 10, 2017 10:32 pm    Post subject: Reply with quote

Myslím že za 6500kč za rok to je dobrá nabídka.Povinný ruč. 2171kč, havárka 3803kč,skla 540kč. Jestli víte o něčem lepším tak napište,ještě jsem nezaplatil první splátku to je v dnešní době místo podpisu smlouvy(tím že zaplatím tak aktivuji smlouvu)
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Apr 11, 2017 6:23 am    Post subject: Reply with quote

SEKYC wrote:
Mě ted v květnu končí úvěr na fofíka a i pojiska tak jsem vybíral až jsem zakotvil u Alians za 540kč měsíčně havárka+povin. ručení,auto pojištěno na 130000kč+skla to čelní vyhřívaný se vejde do 8000kč i s prací a výměna maximálně jednou za rok,podmínkou je najet do 11000km ročně.

Ja som po 8 rokoch s havarijkou sekol.

Inak musim napísať, že jeden moj znamy kupil Tiguana, havarijku neuzavrel, len kradez a zivelnu udalosť. Mal oktaviu 18 rokov a nebural, tak to bral ako relevantne, ze havarijku netreba. Nove auto za 33 tisic €.
Trvdím, ze do takeho auta treba 2 kamery, prednu a zadnu. Je len otazka casu, az mu to niekto otlací na parkovisku.
aspon nieco taketo
https://www.spionsvet.sk/e-987-dual-kamera-do-auta-s-gps-s-2-objektivmi-
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango


Last edited by duves on Tue Apr 11, 2017 6:25 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Sat Apr 15, 2017 8:58 am    Post subject: Reply with quote

duves wrote:

Inak musim napísať, že jeden moj znamy kupil Tiguana, havarijku neuzavrel, len kradez a zivelnu udalosť. Mal oktaviu 18 rokov a nebural, tak to bral ako relevantne, ze havarijku netreba. Nove auto za 33 tisic €.

uf, to by som neriskoval ... na minimalne 3,4 roky by som havarijnu dal.
dnes tolko blaznov po ceste chodi, ze mozes byt Schumacher, ale niekedy proste to nedas ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
bosyriso



Joined: 24 Nov 2015
Posts: 26

PostPosted: Wed Apr 19, 2017 8:18 am    Post subject: Reply with quote

Duves tak v takom priprade by som riesil poistku. Predsa len je to ine na nove auto a na auto, ktore uz ma co to za sebou. Ja som si teraz daval len poistenie na celne sklo a dufam, ze som urobil dobre, ze som to riesil ako samostatne poistenie. No to az cas ukaze. Co sa tyka este toho tvojho kamarata, tak na cestach si clovek ozaj niektorych vodicov nenavybera a je lepsie nove auto chranit.
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Wed Apr 19, 2017 5:54 pm    Post subject: Reply with quote

ano, a plus tie 2 kamery
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Thu Apr 20, 2017 5:00 pm    Post subject: Reply with quote

Duves tak já jsem chtěl taky ušetřit a navolil jsem taky jen krádež,živelku a čelní sklo a toto vyšlo na cca. 2800kč a to se přece nevyplatí oproti 3800 za celou havárku,nejdražší je to odcizení to se počítá od ceny vozidla-já tam dal 130000kč.
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Thu Apr 20, 2017 7:06 pm    Post subject: Reply with quote

za auto kupnej ceny 33 tisic € zaplatil 200€ na poistnom - živelna udalosť a kradež. Ak by tam mal aj havarijne poistenie, tak odhadujem cenu poistneho 450€.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Page 6 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group