Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

predlzena zaruka
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Morph



Joined: 04 Dec 2007
Posts: 6

PostPosted: Mon Jan 14, 2008 5:26 pm    Post subject: Podmínky prodloužené záruky FordProject Reply with quote

Tak tady to je. Omlouvám se za kvalitu, ale nemám teď k dispozici scanner a stejně už ta původní kvalita z kopírky nebyla nic moc.

http://img215.imageshack.us/my.php?image=fordzarukadc1.jpg
Back to top
View user's profile Send private message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Wed Mar 12, 2008 10:29 am    Post subject: Reply with quote

Prodlouzenou záruku o jeden rok jsem dostal k Fofíkovi jako bonus. Nevím, co přesně hledáš, ale něco je ZDE
Tady jsou Podmínky , ale myslím, ze je to to samé co ofotil Morphs.
Na Slovenských stránkách Ford, jsem tuto moznost nenasel. Zítra se zeptám jestli by se to dalo dokoupit v Cechách na SK.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.


Last edited by Gek on Wed Mar 12, 2008 10:49 am; edited 3 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Wed Mar 12, 2008 10:31 am    Post subject: Re: Podmínky prodloužené záruky FordProject Reply with quote

Morph wrote:
Tak tady to je. Omlouvám se za kvalitu, ale nemám teď k dispozici scanner a stejně už ta původní kvalita z kopírky nebyla nic moc.

http://img215.imageshack.us/my.php?image=fordzarukadc1.jpg

na tom obrazku to nie je. Posli mi to na email, dik.
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dodo50



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 135

PostPosted: Wed Feb 04, 2009 8:33 pm    Post subject: Reply with quote

Tak mi přišla poštou Smlouva o prodloužené záruce, loňská akce v ceně auta - 5 let nebo 120 tis. km. Text podmínek je totožný s tím, co je v tomto fóru dříve uvedené (vyfocené). Mají to šikovně vymyšlené, dle mého laického rozumu se na většinu dílů (relativně rychle odcházejících) nevztahuje. Např včera jsem zhlédnul výfuk 4 měsíce po koupi auta - a je už rezavý jak liška. Takže asi třeba s tímto neuspěju během běžné záruky 2 roky. Máte nějaké zkušenosti, s čím jste mysleli, že vám to musí v záruce opravit/vyměnit a ono se na to záruka nevztahovala? Mimochodem ta prodloužená záruka byla v ceně takže jsem to neplatil, jinak bych nevěděl, zda do toho jít. toto téma jaksi usnulo, myslím, že je zajímavé podělit se o tyto zkušenosti....
_________________
Fusion 1.4 Ebony 10/2008 Blazer blue
Back to top
View user's profile Send private message
šipka



Joined: 26 Nov 2008
Posts: 29
Location: Brno

PostPosted: Tue Mar 03, 2009 1:46 pm    Post subject: Reply with quote

dodo50 wrote:
Tak mi přišla poštou Smlouva o prodloužené záruce, loňská akce v ceně auta - 5 let nebo 120 tis. km. Text podmínek je totožný s tím, co je v tomto fóru dříve uvedené (vyfocené). Mají to šikovně vymyšlené, dle mého laického rozumu se na většinu dílů (relativně rychle odcházejících) nevztahuje. Např včera jsem zhlédnul výfuk 4 měsíce po koupi auta - a je už rezavý jak liška. Takže asi třeba s tímto neuspěju během běžné záruky 2 roky. Máte nějaké zkušenosti, s čím jste mysleli, že vám to musí v záruce opravit/vyměnit a ono se na to záruka nevztahovala? Mimochodem ta prodloužená záruka byla v ceně takže jsem to neplatil, jinak bych nevěděl, zda do toho jít. toto téma jaksi usnulo, myslím, že je zajímavé podělit se o tyto zkušenosti....


Auo koupeno 6.11.2008 s prodlouženou zárukou 5 let - dosud jsem certifikát neobdržel. Při ditazu na prodloužení záruky na 7 let mi prodejce sdělil, že je to akce FORD Protectu, takže nelze, což mi po přečtení ostatních příspěvků zase tolik nevadí Laughing
_________________
impotentní ježek nepíchá
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Tue Mar 03, 2009 7:56 pm    Post subject: Reply with quote

No já jsem koupil auto v srpnu 2008 a taky nemám žádnej certifikát. Pouze mám v servisní knížce napsáno, že záruka je 5 let nebo 150 tis. Km. Samozřejmě je to s podpisem a razítkem prodejce.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Wed Mar 04, 2009 3:09 pm    Post subject: Reply with quote

Ja kupoval Fofu v kvetnu 08, to byla standartni zaruka 2 nebo 3roky, ja doplacel 8.000,- za zaruku na 5let a hned na miste jsem o tom dostal "certifikat" Smile
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gil



Joined: 26 Jul 2008
Posts: 515
Location: Brno

PostPosted: Wed Mar 04, 2009 5:56 pm    Post subject: Reply with quote

Koupeno 08/08 první certifikát dorazil v listopadu a minulý týden znovu Shocked
_________________
Fusion 2008 1,4 Duratec Ebony ve vecnych lovistich


Last edited by Gil on Wed Mar 04, 2009 6:04 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
šipka



Joined: 26 Nov 2008
Posts: 29
Location: Brno

PostPosted: Wed Mar 04, 2009 5:59 pm    Post subject: Reply with quote

zdenal8 wrote:
No já jsem koupil auto v srpnu 2008 a taky nemám žádnej certifikát. Pouze mám v servisní knížce napsáno, že záruka je 5 let nebo 150 tis. Km. Samozřejmě je to s podpisem a razítkem prodejce.


Tak já jsem tam našel jen 2 roky.

A není to náhodou na 5 let/120 tis.?
_________________
impotentní ježek nepíchá
Back to top
View user's profile Send private message
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Wed Mar 04, 2009 6:03 pm    Post subject: Reply with quote

šipka wrote:
...a není to náhodou na 5 let/120 tis.?

Ano, je to 5let/120.000km Cool
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Wed Mar 04, 2009 7:56 pm    Post subject: Reply with quote

No všechno záleží na prodejci. Já jsem kupoval předváděcí vůz (najeto 1490 Km) a jako bonus sem dostal záruku 5let/150tis. Km. Plus ještě spoustu doplňků včetně Comfort X zdarma. Takže jsem se opravdu nespletl. Každopádně je to fuk, protože kdo z nás běžných uživatelů s tim autem za těch 5 let najede víc jak 100tis. Takže prodejci je asi jedno na kolik ti tu akční záruku dá. Důležitejch je pro něj stejně asi těch 5 let, který se nemění.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Andilek



Joined: 01 Jan 2009
Posts: 13
Location: Praha 10

PostPosted: Fri Mar 06, 2009 9:13 pm    Post subject: Reply with quote

zdenal8 wrote:
No já jsem koupil auto v srpnu 2008 a taky nemám žádnej certifikát. Pouze mám v servisní knížce napsáno, že záruka je 5 let nebo 150 tis. Km. Samozřejmě je to s podpisem a razítkem prodejce.

Ja si minuly tyden prevzal auto a po necelym tydnu mi prisel certifikat od FordProtec o sedmilete zaruce nebo 150000,muj znamy ve Fordu mi rekl ze za ty prachy (10000 Kc) se to vyplati,sice tam neni zaruka na spoustu veci,ale na ty zasadni ano + pokud je to auto dobre vybaveno,pri pozdejsim dokoupeni te 7-mi lete zaruky by po me chteli 30000 Kc.Myslim ze ta prodlouzena zaruka ma smysl a pokud je jeste,nebo byla v akci ,do Vanoc byla 7-mi leta za dvojku navic,tak se asi vyplati do toho investovat,uz neni takovy zasah do rozpoctu,jestli 270 nebo 275 popr 280 t Kc,ale to je muj nazor.
_________________
Ford Fusion Ebony 1.4 Duratec 16V,Black panther,Comfort Sony 02/2009
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
šipka



Joined: 26 Nov 2008
Posts: 29
Location: Brno

PostPosted: Sat Mar 14, 2009 10:29 am    Post subject: Reply with quote

Andilek wrote:
zdenal8 wrote:
No já jsem koupil auto v srpnu 2008 a taky nemám žádnej certifikát. Pouze mám v servisní knížce napsáno, že záruka je 5 let nebo 150 tis. Km. Samozřejmě je to s podpisem a razítkem prodejce.

Ja si minuly tyden prevzal auto a po necelym tydnu mi prisel certifikat od FordProtec o sedmilete zaruce nebo 150000,muj znamy ve Fordu mi rekl ze za ty prachy (10000 Kc) se to vyplati,sice tam neni zaruka na spoustu veci,ale na ty zasadni ano + pokud je to auto dobre vybaveno,pri pozdejsim dokoupeni te 7-mi lete zaruky by po me chteli 30000 Kc.Myslim ze ta prodlouzena zaruka ma smysl a pokud je jeste,nebo byla v akci ,do Vanoc byla 7-mi leta za dvojku navic,tak se asi vyplati do toho investovat,uz neni takovy zasah do rozpoctu,jestli 270 nebo 275 popr 280 t Kc,ale to je muj nazor.


To sis dokupoval za 2 nebo celou za 10? Auto mám 5 měsíců a žádná záruka zatím nedošla.
_________________
impotentní ježek nepíchá
Back to top
View user's profile Send private message
Bara182



Joined: 19 Mar 2009
Posts: 0

PostPosted: Fri Apr 24, 2009 7:56 pm    Post subject: Reply with quote

Morph wrote:
Ahoj, jen jsem chtel podotknou par slov k te prodlouzene zaruce. Zni to lakave, ale kdyz si clovek precte ty podminky na co se to vztahuje (bohuzel kopii mam nekde zahrabanou a nemuzu to najit), tak je to skoro nanic, coz mi potvrdil i prodejce (resp. rekl mi at si dukladne proctu ty podminky a kdyz jsem z toho vyvodil svuj vyse uvedeny zaver tak ho s usmevem potvrdil).

Celkem se podivuji nad tím, co tady už proteklo. Souhlasím s jádrem příspěvku Morpha - nanic.

Zkuste na to jít logicky : Záruka se vztahuje obecně na výrobní nebo materiálové vady. Pokud svého fusíka nemáte jen na dívání v garáži, tak dva roky je dostatečná doba na to, aby se závady projevily a byly zdarma odstraněny.

Z druhé strany - je snad prestiží výrobce, aby nedodával šmejdy, které vydrží jen ty dva roky do konce záruky. Kdyby tomu tak bylo, velice rychle by se odkláněla přízeň potenciálních kupujících, a prestiž se znovudobývá velice těžce a zdlouhavě, to oni moc dobře ví.

V neposlední řadě - když je někdo ochoten dávat záruku i 7 let (sice za peníze, ale relativně ne příliš velké), tak si musí být jistý, že jeho produkt alespoň těch 7 let přežije bez velké újmy, která by ho stála víc, než utrží na platbách za prodlouženou záruku.

Suma sumárum - zbytečně vydané peníze.

P.S. Upřímně řečeno si nedovedu představit, že bych po 5 letech dokazoval v servisu, že nějaká součástka (o které nota bene ani nevím, že pod těmi plechy je) splňuje podmínky záruky na bezplatnou výměnu...
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Thu Feb 18, 2010 8:40 pm    Post subject: Reply with quote

Dneska jsme volali do Dankaru ohledně reklamace madla spolujezdce - je "odrbané" (viz jiný topic).
Ale technik se ptal,jestli to je ještě do dvou let... že jestli jo, tak to je v pohodě, ale pokud je proloužená, že to není už tak jednoduché (dostali sme zdarma 3 roky)... nevíte o tom něco? jak to je s reklamací po 2 (základních) letech? jestli se to už musí nějak řešit přes Ford nebo jak? Rolling Eyes
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group