Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

predlzena zaruka
Goto page Previous  1, 2, 3
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gil



Joined: 26 Jul 2008
Posts: 515
Location: Brno

PostPosted: Thu Feb 18, 2010 9:13 pm    Post subject: Reply with quote

Pokud máš záruku 3 roky tak tě to nemusí zajímat a je to jejich problém.Nic neřeš přes Ford, ale přes svého prodejce, jen se kroutí tak se nenech odrbat
_________________
Fusion 2008 1,4 Duratec Ebony ve vecnych lovistich
Back to top
View user's profile Send private message
dodo50



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 135

PostPosted: Thu Feb 18, 2010 9:25 pm    Post subject: Reply with quote

Gil wrote:
Pokud máš záruku 3 roky tak tě to nemusí zajímat a je to jejich problém.Nic neřeš přes Ford, ale přes svého prodejce, jen se kroutí tak se nenech odrbat

No, já bych takový optimismus nesdílel. Prodloužená záruka se vztahuje na více méně známý okruh součástí auta, a rozhodně to není 90% součástek. Madlo asi těžko (jen můj laický názor).
_________________
Fusion 1.4 Ebony 10/2008 Blazer blue
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Thu Feb 18, 2010 10:44 pm    Post subject: Reply with quote

Gil wrote:
Pokud máš záruku 3 roky tak tě to nemusí zajímat a je to jejich problém...


Jo jasně, musí ti to vyřešit, jen to asi nepůjde jen se objednat a přijet, oni to budou asi posílat na Ford na posouzení nebo co...
Nevím, jen sem napsal, co technik říkal...že pokud to je do dvou let, není problém, pokud už to je ta prodloužená záruka,tak to je složitější nebo co Rolling Eyes
Určitě bysme to pře Ford neřešili Very Happy

Dodo50: Madlo vymění, prý stačí jen zavolat a objednat se Wink ..tady jde zase o nějakou vadu ve výrobě, protože to tady má více lidí... a ani to nechou předtím vidět Smile

P.S. S tím samým dotazem jsme volali do Ford Kantor Vendryně (byli jsme tam na garančce,mysleli jsme,že by nám to vyměnili při druhé garančce) a oni to prý dělají tak, že se to musí přijet ukázat,oni to vyfotí a pošlou do Fordu a jak dostanou od nich potvrzení, že to můžou vzít, tak se terpve koná...
Na tom asi něco pravdy bude, je to menší servis než Dankar,takže si nemůžou asi dovolit, aby jim to Ford neproplatil Rolling Eyes
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
dodo50



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 135

PostPosted: Mon Mar 15, 2010 10:07 pm    Post subject: Reply with quote

Pánové mám jednu otázku:
Dnes jsem nastartoval v garáži asi až na pátý pokus. Málem jsem do práce neodjel, nakonec to chytlo. Mám-li prodlouženou záruku, jako dost ostatních tady, platí to, že zavolám do servisu, že mám závadu, auto nejede a servis si pro auto přijede a odvezou jej na opravu? Obecně nejen v garáži, ale i v případě, že auto nenastartuji na kterémkoliv místě. V tom okamžiku nevím, proč auto nejede, jaká je závada. Měla by se tedy na tuto situaci vztahovat nejen služba ford assistance, ale i ford protect?. Píšou o tom v bodě 2.2. Co si o tom myslíte? http://www.fordoriginalnidily.cz/data//Programy_FP/Terms_conditions_20081201.pdf
_________________
Fusion 1.4 Ebony 10/2008 Blazer blue
Back to top
View user's profile Send private message
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Tue Mar 16, 2010 6:43 am    Post subject: Reply with quote

Ford Protect je pouze prodlouzena zaruka na urcite komponenty. Pokud chces aby pro Tebe v pripade poruchy dojel servis, musis si zaplatit Ford Assistance, stoji cca 500,- na rok (nebo je take tato asistencni sluzba v ramci havarijniho pojisteni).
Hodne stesti s opravou Fofika a pak dej vedet, cim to bylo...
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dodo50



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 135

PostPosted: Tue Mar 16, 2010 7:51 am    Post subject: Reply with quote

MyTB wrote:
Ford Protect je pouze prodlouzena zaruka na urcite komponenty. Pokud chces aby pro Tebe v pripade poruchy dojel servis, musis si zaplatit Ford Assistance, stoji cca 500,- na rok (nebo je take tato asistencni sluzba v ramci havarijniho pojisteni).
Hodne stesti s opravou Fofika a pak dej vedet, cim to bylo...


Díky za reakci MyTB. Včera jsem z práce normálně odjel, dnes také v pohodě, nastartováno napoprvé. Takže co to bylo, asi nezjistím.
Ford Assistance jsem měl 1. rok, druhý mi jej nenabídli a já si nevzpomněl. Půjde to při 2.garančce si přikoupit, když jsem rok vynechal? V mém případě se to za 500,- Kč určitě vyplatí...
Ve věci ford protect ale nerozumím právě tomu bodu 2.2. Přece když vůz nejede a to díky vadě komponentu, píšou že vůz dovezou do servisu. V jakém případě tento bod potom platí? Auto nejede a nikdo v tom okamžiku neví proč, zda to je či není vada komponentu....
Já měl to štěstí, že za mou řidičskou éru jsem ještě nezůstal nikde viset, takže nevím, jak bych měl postupovat. Když to bude někde 50 km od místa bydliště a servisu, mám zavolat Pepana z vedlejší vesnice co opravuje auta v dílničce, aby se na to podíval? A Fordu to nebude vadit, že se v tom někdo rýpe? Nebo oficiálně bych měl zajistit odtahovku a ta hodí auto do servisu, bez případného pokusu o vyřešení na místě? To bude pěkně mastný, servis mám 80 km.... Mám v tom zmatek, ještě nemám osobní zkušenost s touto situací...
_________________
Fusion 1.4 Ebony 10/2008 Blazer blue
Back to top
View user's profile Send private message
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Tue Mar 16, 2010 8:06 am    Post subject: Reply with quote

Ford Assistance jde dokupovat tusim ze az do stari vozu 5-ti let (mam ho a ted si ho pri druhe garancce koupim zase).

Nebo jak jsem uz psal, asistencni sluzbu maji pojistovny v ramci havarijka (ja ji mam u Ceske pojistovny) a nektere pojistovny snad i v ramci povinneho (nejsem si jisty).

Presne tak, podle bodu 2.2 by Te meli odtahnout, ale co kdyz potom zjisti, ze se na to zaruka podle bodu 3 nevztahuje... nechtel bych zpetne platit ze sve kapsy odtah do vzdalenosti 80km Sad

Myslim, ze asistencni sluzba se vyplati...

PS: takze uz FF zase normalne startuje?
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
kuna



Joined: 03 Apr 2009
Posts: 109
Location: České Budějovice

PostPosted: Tue May 17, 2011 9:42 pm    Post subject: Reply with quote

Přesně před ukončením klasické záruky jsem se v servisu zeptal na možnost dokoupení záruky dodatečně, na další rok. Shodou okolností mi přišla do schránky nabídka od Fordu obecně na prodloužení na 5 let (km si už nepamatuji) za 9.000,-, to je dost velká cena.

V ACR autu mi nabídli záruku na rok FordExtra 12 a to ve dvou variantách:
1) Basic (1.200,-) - motor, převodovka, karoserie, hnací ústrojí a kapaliny
2) Premium (2.700,-) motor, převodovka, řízení, elektronika, brzdy, chlazení a bezp. prvky

Podmínky a výluky jsou popsány jako vždy šalamounsky, ale stejně to ve mě hlodá, auto používám k dojíždění do práce, takže se bez něho těžko obejdu.

Má to cenu, sjednal si něco takového někdo z Vás???
_________________
Ford Fusion (Fučík) 1,4 59kW Ebony, Red Tango, 5/09
Back to top
View user's profile Send private message
paya



Joined: 09 May 2010
Posts: 26
Location: Brno

PostPosted: Wed May 18, 2011 7:45 pm    Post subject: Reply with quote

kuna wrote:
Přesně před ukončením klasické záruky jsem se v servisu zeptal na možnost dokoupení záruky dodatečně, na další rok. Shodou okolností mi přišla do schránky nabídka od Fordu obecně na prodloužení na 5 let (km si už nepamatuji) za 9.000,-, to je dost velká cena.

V ACR autu mi nabídli záruku na rok FordExtra 12 a to ve dvou variantách:
1) Basic (1.200,-) - motor, převodovka, karoserie, hnací ústrojí a kapaliny
2) Premium (2.700,-) motor, převodovka, řízení, elektronika, brzdy, chlazení a bezp. prvky

Podmínky a výluky jsou popsány jako vždy šalamounsky, ale stejně to ve mě hlodá, auto používám k dojíždění do práce, takže se bez něho těžko obejdu.

Má to cenu, sjednal si něco takového někdo z Vás???


Ja bych do toho asi nesel. Pokud jsi do ted nemel zadnou zvlastni zavadu, tak u dalsich se Ti muze stat, ze Ti jeuznaji. Rozhodne s vekem roste sance, ze Ti to neuznaji. Navic fofik patri mezi nejspolehlivejsi auta, takze bys jen prikrmoval uz tak nenazrany Ford. Po zaruce to budu resit tak, ze se v orginal fordu uz ani neukazu. Male servisy vyjdou na polovinu, nekdy levneji a odvedou stejnou praci.
Ale je to jen muj osobni nazor, ridit se jim nemusis Smile
_________________
___________________
Ford Fusion 1,4 16v (80k), výbava Ebony, červená Tango, výroba 05/2009
Back to top
View user's profile Send private message
worazim



Joined: 23 Mar 2009
Posts: 79
Location: České Budějovice

PostPosted: Wed May 18, 2011 9:04 pm    Post subject: Reply with quote

Dostal jsem stejný dopis s možností prodloužení záruky na 5 let v pondělí. Za pět dní mi vyprší záruka a ani náhodou neuvažuji o prodloužení. Co zaplatím navíc se podle mě nevyplatí, protože při nějaké závadě se budou stejně vykrucovat. Nehledě na to, že mi stačila jen první prodělaná garančka, při které mi nezavřeli plnící hrdlo na dolévání oleje a celý motor byl tudíž zachlístaný od oleje. Prostě žabaři. Mám známého automechanika, který se zaměřuje na fordy a je o dost levnější než značkovej servis. Mám taky fusíka předělanýho na lpg, tak záruka na motor by byla stejně nulová.
_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k 05/2009 , od 04/2011 předělán na LPG
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Wed May 18, 2011 9:05 pm    Post subject: Reply with quote

Asi tak jak píše paya. Spíš než na co je ta prodloužená záruka je dobrý se zajímat, na co se nevztahuje. Já jí třeba mám, protože jsem jí dostal k autu zdarma. V podstatě je to šikovná pojistka Forda, jak si zajistit, aby si navštěvoval jejich servis po další roky.
Když si přečteš, na co se ta záruka nevztahuje, tak zjistíš, že se ti nevztahuje na žádnou s běžnejch věcí, co dřív nebo později musíš vyměnit. A z toho na co se ti vztahuje, je ta pravděpodobnost tak malá až skoro žádná, že by na tu záruku došlo. A když ano, tak se určitě i Ford bude nějak bránit. A nakonec to i tak zaplatíš ty.
Já osobně na tu prodlouženou záruku kašlu. Jak mě teď ujišťoval prodejce, tak s autama, co jsou vyrobené v Kolíně jsou problémy velice vyjímečně. Ani se mi nesnažil na Fiestu nabízet prodlouženou záruku.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
worazim



Joined: 23 Mar 2009
Posts: 79
Location: České Budějovice

PostPosted: Wed May 18, 2011 9:14 pm    Post subject: Reply with quote

zdenal8 - Přesně tak, je to jen aby vytáhly další peníze za povinné garančky.
_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k 05/2009 , od 04/2011 předělán na LPG
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
kuna



Joined: 03 Apr 2009
Posts: 109
Location: České Budějovice

PostPosted: Thu May 19, 2011 7:40 pm    Post subject: Reply with quote

Tak dobře, přesvědčili jste mě, snad nebudu mít smůlu. Za ušetřený peníz si nechám udělat repas kola, už mu to rok slibuju.
_________________
Ford Fusion (Fučík) 1,4 59kW Ebony, Red Tango, 5/09
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group