Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Vymena pneu
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Mon Oct 28, 2013 5:56 pm    Post subject: Reply with quote

Marekskk wrote:
Kup si zliatinovky aj na zimu ... Smile


Díky, dobrá rada, ale do "zimního marastu" trochu zbytečnost.Obzvláště když jsem plecháče i s pneu dostal grátis s novým FoFíkem v roce 2009. Sad
Back to top
View user's profile Send private message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Mon Oct 28, 2013 6:59 pm    Post subject: Reply with quote

Tak samozrejme keď ich už máš tak nie, ale osobne by som plecháče možno ani nebral, treba to farbiť dosť často, a keď tam hodíš puklice tak je tam rôzny sajrajt. My máme na Fusione aj zimne original zliatinove a pohoda, sice znicia sa od kamenov a pod. ale ucel to splni a som spokojny.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Thu Oct 31, 2013 7:58 pm    Post subject: Reply with quote

Tak nevím... plecháče s origio poklicema máme už 6.zimu (5 sezon mají za sebou) a jsou pořád v pohodě Wink ..jen je po zimě opláchnu a nastříkám tím sprejem na disky.. Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Nov 10, 2013 11:14 am    Post subject: Reply with quote

Marek, na liatinových disky ti farba v zime odíde ešte skorej. Veľmi trpia od soli a kamenov a treba ich dávať striekať. Bohužial máme, lebo X3 na by vyzerali plecháče divne...
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá


Last edited by Liboro on Thu Nov 14, 2013 10:42 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Nov 10, 2013 9:41 pm    Post subject: Reply with quote

Tak ono je to asi celkem jedno jestli plechový, nebo alu. Já teda asobně mám teď plechový. Už pátou sezonu, kupoval jsem už použitý a ještě sem to nenatíral. Ale už by trošku chtěly. Ovšem pod poklicema to vidět neni Laughing .
Třeba manželka má na fiestě na zimu taky plechový, má je teď třetí sezonu a už sem je musel natírat. A to byly úplně nový a přes léto nejetý.
Zkrátka u těch plechovejch nebo hliníkovejch je to kus od kusu, kde a kolik toho najezdíš.
Zase když pak vezmeš cenu nových plechových plus origo poklice, tak za to dneska seženeš i Alu. Tak proč je nedat na zimu. U tý X3 to chápu, tam bych asi taky plechy nechtěl.
No a při nejhoršim si ty alu poopravíš stejně jako ty plechy. Trochu spreje a je to.

Mimochodem dotaz na rozměr pneu. Máte někdo u Fusiona v techničáku rozměr 195/50/R15. Já ne, ale zajímá mě, zdali to někdo nemá.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Thu Nov 14, 2013 10:43 pm    Post subject: Reply with quote

Hej, len ,,otrískať" plecháče (pri menej hrdzi obrúsiť) a streknúť ich doma je o dosť jednoduchšie ako hliníkové disky Smile
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Fri Nov 15, 2013 1:11 pm    Post subject: Reply with quote

Na hlinikach sem to udělal stejně jako popisuješ a taky ta barva drží.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Mar 09, 2014 5:23 pm    Post subject: Reply with quote

Tak a ja už mám prezuté na letné. Zatiaľ jedno auto a budúci víkend asi idem na druhé. Ak by niekto hovoril, že je skoro, tak letné pneu na aute boli z výroby osadené tieto: http://pneumatiky.heureka.cz/pirelli-scorpion-str-215-60-r17-96v/, majú označenie M+S takže zákon splnia a neverím, že napadne tak veľa snehu aby bol problém. Zimné sa zbytočne drali a na X3 sú niekoľkonásobne drahšie ako letné. Wink
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Mar 30, 2014 8:26 pm    Post subject: Reply with quote

Tak už taky přezuto. Včera Fiesta a dneska Fusion. U Fusiona jsem to spojil s výměnou předních brzd, takže už má nové kotouče i destičky.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Mon Mar 31, 2014 8:46 pm    Post subject: Reply with quote

Tak tak, taky už jsem to přes víkend přehodil Cool
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
HaD601



Joined: 14 Apr 2013
Posts: 22
Location: Brno

PostPosted: Sat Apr 05, 2014 8:57 am    Post subject: Reply with quote

Taky jsem už minulý víkend přehazoval kola... a najednou je auto stabilnější v zatážkách, ale taky tvrdší (na letních je prostě té gumy míň - nižší profil).

Jen mě tak napadlo - pro ty, co si přehazují kola sami - za které části zvedáte auto, pokud nepoužíváte originál hever?
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sat Apr 05, 2014 11:29 am    Post subject: Reply with quote

HaD601 wrote:
Taky jsem už minulý víkend přehazoval kola... a najednou je auto stabilnější v zatážkách, ale taky tvrdší (na letních je prostě té gumy míň - nižší profil).

Jen mě tak napadlo - pro ty, co si přehazují kola sami - za které části zvedáte auto, pokud nepoužíváte originál hever?

Ja mam letne 16", zimne 14", ale letne su aj širšie, tak preto su možno stabilnejsie.

Ja mam kupeny hever iny, ale treba to zdvihat ako je ten vyrez. Či ako to mysliš?
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Sat Apr 05, 2014 4:19 pm    Post subject: Reply with quote

HaD601 wrote:
Taky jsem už minulý víkend přehazoval kola... a najednou je auto stabilnější v zatážkách, ale taky tvrdší (na letních je prostě té gumy míň - nižší profil).

Jen mě tak napadlo - pro ty, co si přehazují kola sami - za které části zvedáte auto, pokud nepoužíváte originál hever?


Už tři roky zvedám FoFíka předek a následně zadek na ráz.Podepírám za nápravnice uprostřed.Mezi hever a nápravnici dávám prkénko z tvrdého dřeva. Smile
Vše je popsáno a vyobrazeno v knize "Jak na to".Hever mám 2,5t na čtyřech kolečkách.
Back to top
View user's profile Send private message
HaD601



Joined: 14 Apr 2013
Posts: 22
Location: Brno

PostPosted: Sun Apr 06, 2014 10:58 am    Post subject: Reply with quote

Duves > Já zvedal zadek přímo za rameno, hever přes desku pod pružinu. Při podzimní výměně jsem pak nemohl vyndat hever, zimní jsou o kousek nižší Very Happy Vepředu jsem to vzal za podélnou výztuhu pod nohama řidiče, nebo spolujezdce (opět přes prkno). To se mi právě moc nezdá, ale výztuha je dost masivní, tak snad mu neubližuju.

Hanýsek > V "Jak na to" jsem přímo místo ke zvednutí nenašel... ale netvrdím, že to tam není. Neštudoval jsem to podrobně...
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Apr 06, 2014 8:49 pm    Post subject: Reply with quote

Já dám normálně kousek prkna za ten lem v místě, kde se dává origo zvedák a zvednu to tam. Nic složitýho, Za tu nápravu, no, že by se mi chtělo se pod to tolik nahejbat a lézt když to neni potřeba, ale dá se to. Ovšem nechat to zvednutý jenom na tom prostředku a sundavat kola. No jde to, ale jenom do chvilky než se ti to jednou zhoupne a sedne si to na kotouč nebo na buben. Znáš to, stokrát se to povede a po stoprvý to spadne.
To je dobrý tak když se chystáš něco dělat z celou částí auta a uprostřed si to zvedneš, aby si místa určená běžně pro zvedání (u kol) měl volná a umístil tam nějaké kozy nebo nebo jiné podpěry. Pak je to určitě šikovný.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Next
Page 17 of 18

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group