Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

LPG
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Nov 23, 2008 2:05 pm    Post subject: Reply with quote

Hele pokud to auto nemá minimálně 2,0 a víc, tak bych se na LPG vykašlal.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
romcop



Joined: 03 Aug 2008
Posts: 25
Location: Trenčín a okolie

PostPosted: Sun Nov 23, 2008 2:48 pm    Post subject: Reply with quote

Fusiony na LPG prerába firma Agrofinal Hlohovec /www.agf.sk/- 1,6 oficiálne. Pokiaľ viem 1,4 sa prerobiť dá, ale iba bez papierov. Informácie ohľadom záruky získaš na www.igas.sk
Ja mám prerobenú 1,6 asi 2 mesiace. Záruku som neriešil, lebo som kupoval r.v. 2003, ale s týmto motorom práve kvoli LPG.
_________________
Ford Fusion 1.6i 16V, 74 kw,05/2003,modrá
Back to top
View user's profile Send private message
vblatnik



Joined: 12 Jun 2008
Posts: 15
Location: Hradecko

PostPosted: Tue May 26, 2009 7:35 am    Post subject: Re: LPG Reply with quote

makx wrote:
Takze este raz:
Mate niekto 1,4 prerobeny na plyn? Dá sa to? jak je to zo zárukou? Skoda ze toto tema nejak zaniklo, mna to velmi zaujima, lebo chcem zvysit dojazd auta ak ked bude menej priestoru v kufri,takze nejake debaty o navratnosti ma nezaujimaju...

Já jsem si nechal namontovat LPG v červenci 2008, takže je to už skoro rok a jsem velice spokojený. Jelikož je to už sekvenční vstřikování, tak nedochází ke snižování výkonu. Už jsem na plyn najezdil 15000km a žádný problém s tím nemám. Jelikož to bylo montované v době záruky, tak mě ve Fordu upozornili, že záruka nebude uznána v tom případě, že by to vzniklo v souvislosti s LPG. Ale záruka na celé auto trvá dále.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
makx



Joined: 14 Oct 2008
Posts: 41
Location: Praha

PostPosted: Thu May 28, 2009 8:09 am    Post subject: LPG Reply with quote

Stale viacej premyslam o zmene na LPG. To naozaj 1.4 prerobena na LPG? to by bolo super. A je to aj v papieroch? teda legalne a mozem chodit na STK? alebo nacierno??? Poradte. Kam v Prahe nechat spravit plyn? Reci o slabom vykone pri najnovejsich LPG systemoch neberiem v uvahu. Takisto ako aj o niceni motora, pretoze je to prave naopak, tichsi chod, menej sadzi pri spalovani atd atd... O cene jedneho prejazdeneho kilometru nevravim. Rocne najazdim 30-40tisic km, takze navratnost netreba takisto riesit...Len ci je to mozne aj so zapisom do TP. Teda v CR. Very Happy
_________________
Fusion Tango, 1.4 Duratec - najazdeno uz 30.000km Smile
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Thu May 28, 2009 11:33 am    Post subject: Reply with quote

na plyne ma srdi len jedna vec, ze nemozes parkovat v uzavretych priestoroch - parkovisko pod supermarketom...
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Thu May 28, 2009 12:52 pm    Post subject: Reply with quote

vls wrote:
na plyne ma srdi len jedna vec, ze nemozes parkovat v uzavretych priestoroch - parkovisko pod supermarketom...

Kto to dodrzuje a kto to kontroluje?!? SBSkar asi tazko a fizli v parkoviskach nie su schopni chytit ani zlodeja, ktory vykrada auto pred ich nosom...
Co vsetko sa nema a robi sa... Realita je vzdy ina, ako by to "malo" byt...
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Thu May 28, 2009 2:06 pm    Post subject: Reply with quote

Fjodor wrote:
vls wrote:
na plyne ma srdi len jedna vec, ze nemozes parkovat v uzavretych priestoroch - parkovisko pod supermarketom...

Kto to dodrzuje a kto to kontroluje?!? SBSkar asi tazko a fizli v parkoviskach nie su schopni chytit ani zlodeja, ktory vykrada auto pred ich nosom...
Co vsetko sa nema a robi sa... Realita je vzdy ina, ako by to "malo" byt...

a potom ked ti LPG auto v uzavretej garazi vybuchne, tak je asi jedno, ci ta tam niekto kontrolobval, alebo nie ... Shocked
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
makx



Joined: 14 Oct 2008
Posts: 41
Location: Praha

PostPosted: Thu May 28, 2009 3:33 pm    Post subject: parkovanie LPG Reply with quote

No nieje az taky problem. Ja som rozmyslal kedy by mi to vadilo. A to je IKEA Praha cerny most,ale tam sa da parkovat aj vnoku. Horsie je napriklad parkovaniev centru Prahy, tak to si viem predstavit taky Smichov kde sa inde jak v podzemi zaparkovat asi neda pri OC.
Tak to by bolo blbe...Inac som nikdy snad nepotrebval podzemne parkovisko. A pri baraku mam vonku miesta dost Very Happy

Skor ide o to, ze clovek pocita pri kolko kilometroch sa mu to vrati. Ale treba pocitat ze nie vsetkych 100% kilometrov sa jazdi na plyn, predsa len sem tam je LPG benzinka zatvorena, sem tam clovk nestihne natankovat a uz fici na benzin...V zime je predsa len lepsie startovat na benzin nez sa motor zahreje... Nadrz je len na 30litrov toroid asi, takze to potom dojazd je asi 300km na plyn... Tiez málo... A budeme potrebovat kufor na kociar,takze válec tam asi nedam Sad
Zatial to vychádza tak, ze az bude volnych 30tisic korun na prestavbu tak ju nechame spravit ale ak nebude tak sa tiez nic nestane ...
_________________
Fusion Tango, 1.4 Duratec - najazdeno uz 30.000km Smile
Back to top
View user's profile Send private message
romcop



Joined: 03 Aug 2008
Posts: 25
Location: Trenčín a okolie

PostPosted: Sun May 31, 2009 9:11 pm    Post subject: Reply with quote

Na jednu nádrž (toroid) prejdem asi 500km, tankujem asi 38l LPG takže s tým dojazdom to nie je až také zlé. Všetky štarty sú na benzín, automaticky sa prepína na plyn asi pri 35 stupňovej teplote motora, ak je motor zohriaty asi po 30 sekundách.
_________________
Ford Fusion 1.6i 16V, 74 kw,05/2003,modrá
Back to top
View user's profile Send private message
vblatnik



Joined: 12 Jun 2008
Posts: 15
Location: Hradecko

PostPosted: Thu Jun 04, 2009 2:37 pm    Post subject: Reply with quote

romcop wrote:
Na jednu nádrž (toroid) prejdem asi 500km, tankujem asi 38l LPG takže s tým dojazdom to nie je až také zlé. Všetky štarty sú na benzín, automaticky sa prepína na plyn asi pri 35 stupňovej teplote motora, ak je motor zohriaty asi po 30 sekundách.

Souhlasim, take najedu tolik km. Opravdu to je zatim bezproblemove.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
šipka



Joined: 26 Nov 2008
Posts: 29
Location: Brno

PostPosted: Sun Aug 09, 2009 1:43 pm    Post subject: Re: LPG Reply with quote

nazdar,

chtěl byhc si též nechat namontovat LPG. Tvoje informace o se¨kvenčním vstřikování mě zaujala. Kde sis nechal svoje LPG montovat? Vzhledem k tomu, že rezerva od favorita výše není povinná, nechám si tam dát toroid. Jak velký se do FF vejde - ví někdo? Z Vašich zpráv se zdá, že 40l. Díky a mějte se

Jura
vblatnik wrote:
makx wrote:
Takze este raz:
Mate niekto 1,4 prerobeny na plyn? Dá sa to? jak je to zo zárukou? Skoda ze toto tema nejak zaniklo, mna to velmi zaujima, lebo chcem zvysit dojazd auta ak ked bude menej priestoru v kufri,takze nejake debaty o navratnosti ma nezaujimaju...

Já jsem si nechal namontovat LPG v červenci 2008, takže je to už skoro rok a jsem velice spokojený. Jelikož je to už sekvenční vstřikování, tak nedochází ke snižování výkonu. Už jsem na plyn najezdil 15000km a žádný problém s tím nemám. Jelikož to bylo montované v době záruky, tak mě ve Fordu upozornili, že záruka nebude uznána v tom případě, že by to vzniklo v souvislosti s LPG. Ale záruka na celé auto trvá dále.

_________________
impotentní ježek nepíchá
Back to top
View user's profile Send private message
vblatnik



Joined: 12 Jun 2008
Posts: 15
Location: Hradecko

PostPosted: Wed Aug 12, 2009 2:44 pm    Post subject: Re: LPG Reply with quote

Ahoj, nádrž mám velkou 47 litrů. LPG mi montovala firma GERA v Hradci Králové www.gera.cz. Už mám naježděno na plyn 23000 km a vše je bez problémů.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
worazim



Joined: 23 Mar 2009
Posts: 79
Location: České Budějovice

PostPosted: Tue Oct 20, 2009 5:57 pm    Post subject: Reply with quote

Zdravím. Uvažuji po záruce o přestavbě fusíka na LPG.
Chtěl bych se zeptat na servisní náklady které LPG vyžaduje při provozu.
Jak často se dělá a stojí revize, výměna filtrů, kolik stojí technická,.....
Díky.
_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k 05/2009 , od 04/2011 předělán na LPG
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
vblatnik



Joined: 12 Jun 2008
Posts: 15
Location: Hradecko

PostPosted: Wed Oct 21, 2009 7:22 am    Post subject: Reply with quote

Mám na LPG najeto už 26000 km a nevyskytl se žádný problém. První garanční prohlídka byla po 1000 km a byla zdarma. Druhá prohlídka byla po 15000 km s výměnou filtrů a kontrolou všech důležitých částí systému. Jelikož to datumově vyšlo po roce, tak byla zároveň provedena revize, která se dělá jednou za rok. Cena toho všeho včetně materiálu byla 1268,-Kč. Další servisní prohlídka mě čeká po 30000km a další po 45000 km, takže to vychází každých 15000km. Na technické jsem zatím nebyl, to až po 4 letech stáří vozu, ale cena je stejná jako u benzínu (již jsem měl auto na LPG).
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
kolombo



Joined: 24 Feb 2009
Posts: 55

PostPosted: Wed Oct 21, 2009 1:23 pm    Post subject: Reply with quote

Vblatnik Takze uz len kvalitny olej pre motory s LPG lebo inac budes prekvapeny .... viem o com hovorim
_________________
Nikdy nehovor,ze sa to neda,lebo vzdy sa najde niekto,kto o tom nevie,ze sa to neda a urobi to .....
8/2008 1,4 TDCI Duratoq Flair X Black Panther
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 2 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group