Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

LPG
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Wed May 26, 2010 3:30 pm    Post subject: Reply with quote

Makx,mám jednu technickú otázku, dobre vidím, že je to priamo varené (zvárané) do podlahy kufru? Inak, neviem, ale to je čisto môj súkromný názor, ja by som sa bál do priestoru rezervy dávať nádrž, kedže je to deformačná zóna a v prípade zadného nárazu zachytáva väčšinu síl. Mal som príležitosť vidieť zozadu rozbitého Fusiona a vyslovene tá podlaha sa deformuje a rezervné koleso podobne ako na starej škodovke vpredu tak na Fusione vzadu dopĺna ochranu.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
vakadlec



Joined: 26 May 2010
Posts: 30

PostPosted: Thu May 27, 2010 6:50 am    Post subject: Reply with quote

asi 9 mesicu jsem mel moznost jezdit s obema a je pravda ze fofik toho moc nenajezdil, mozna 500km Laughing
_________________
Ford Fusion 1,4 Duratec 09/2008 Ebony, colorado red
LPG LovTec sekvence
Back to top
View user's profile Send private message
makx



Joined: 14 Oct 2008
Posts: 41
Location: Praha

PostPosted: Mon Jun 07, 2010 1:02 am    Post subject: Reply with quote

Liboro Zdravím,
tak nadrz asi drzi na tych 2 srubach, ta diera, neviem ale asi tam uz takto je...Skus kuknut pod svoj kufor ...
Rozbiteho fofu som nevidel nastastie, ale ani ma to neberie nejako, nadrze su zabezpecene nejakymi ventilami. Razim cestu ze ked to ma buchnut tak to buchne, ci benzin alebo LPG alebo uran Smile
Proste ide o to ze aku mas hranicu na cenu benzinu, niekto ju ma mozno na 60 korun za liter a dovtedy bude spokojny, ale ja som ju mal na 30Kč za liter a tak je tam LPG. Mozno ti co maju hranicu na 60 korun si tam uz daju rovno vodik a o nejakom vybuchu radsej uz nikto ani necekne. . . - moj nazor.
_________________
Fusion Tango, 1.4 Duratec - najazdeno uz 30.000km Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Mon Jun 07, 2010 12:36 pm    Post subject: Reply with quote

Ja som sa len pýtal, lebo práve takú dieru tam nemám...No pre mna sú tie ceny tiez uz vysoké, našťastie máme v rodine aj dieseloveho golfa, ktorý mi to vynahradí na dlhých trasách Smile Takže my sme uvažovali týmto smerom Smile
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
makx



Joined: 14 Oct 2008
Posts: 41
Location: Praha

PostPosted: Wed Jun 09, 2010 12:03 am    Post subject: Reply with quote

V pohode. Ja len som trošku precitliveny na tie vybuchy LPG pretoze si myslim ze je to zmedializovane, a ked buchne auto s benzinom nikto uz ani nemrkne. Smile No ako vidno na tych fotkach, tak je to dost zasah do motoru, diery do kufru, hadice popod auto, rezane plasty na motore, hadice vsade a dalsie napojenie na baterku a chladic motora. Chcel som to takto priblizit,pretoze taketo podrobne fotky nikto nenafotil a nedal na forum, asi su uzitocne pre niekoho kto si tam chce dat LPG a nevie sa rozhodnut.
Dalsie moje postrehy. Teraz som mal problem s garanckou po 40 tisic km. V Mělniku ma najprv objednali ale ze nesmiem svoj olej, ked som im povedal ze mam LPG tam mi hned stornovali rezervaciu na garancku, ze na to nemaju priestory a bla bla. V Prahe na 4rke nedaleko metra Kačerov ma vzali v pohode, nemali ziadny problem s tym aj olej som mal svoj.
Vsetkym co su nadcati a nevedia sa rozhodnut, tak radim, najlepsie po zaruke,alebo aspon po 2 rokoch si to nechat spravit, tah je skoro ten isty, treba mysliet na ventily(fashlube) Od marca som najazdil skoro 7tisic km, takze uz asi 7 tisic mam v kapse. Je to trochu risk. Ide o to ze ci beriete svoje auto ako jedinecny diamant, v tom pripade si nedavajte LPG. Ak beriete svoje auto ako oblubene spotrebne zbozi ktore vam ma 10 az 15 rokov sluzit a potom si kupite dalsie, tak kludne do toho Smile
Inak spotreba sa mi zdvihla zo 6,9 benzinu na 8 LPG, ak jazdim slusne tak 7,5 Cool
_________________
Fusion Tango, 1.4 Duratec - najazdeno uz 30.000km Smile
Back to top
View user's profile Send private message
vakadlec



Joined: 26 May 2010
Posts: 30

PostPosted: Thu Jun 10, 2010 1:29 pm    Post subject: Reply with quote

jaky pouzivate svicky, vy co jezdite taky na plyn? Idea mam na originalnich najeto asi 2000km a obcas se mi zda ze pri seslapnuti plynu pod 2000 otacek to trosku cukne, to se cerstve po vymene nestavalo, tlak lpg je v poradku
_________________
Ford Fusion 1,4 Duratec 09/2008 Ebony, colorado red
LPG LovTec sekvence
Back to top
View user's profile Send private message
makx



Joined: 14 Oct 2008
Posts: 41
Location: Praha

PostPosted: Sat Jun 26, 2010 7:09 pm    Post subject: svičky Reply with quote

Zdravím,
sviečky mam original ford, a tiež sa mi stane hlavne ked je studeny motor ze ked vychadzam z parkoviska tak klesnu otacky a zpomali sa auto, pomaly sa rozbieha a uz je to ok...
Inac sviecky: tam kde mi robili LPG mi povedali ze ziadne speci LPG nemam davat, obycajne sviecky na benzin tam mam dat a neplatit za drahe blbosti...
_________________
Fusion Tango, 1.4 Duratec - najazdeno uz 30.000km Smile
Back to top
View user's profile Send private message
GaZ



Joined: 29 Mar 2009
Posts: 100
Location: Bratislava

PostPosted: Sun Mar 20, 2011 12:24 pm    Post subject: Reply with quote

ahojte plynaci Smile asi sa ku vam onedlho pridam a tak sa chcem spytat niekolko veci:
    -boli ste niekto zo SR na prestavbu mimo hlohovca?
    -meni sa pri montazi olej?
    -aky olej -konkretne- pouzivate? (typ uz bol uvedeny)
    -ako je to v SR s opravnou sadou namiesto rezervy?

_________________
Ford Fusion Flair X - 1.4 Duratec 16V - Sea Grey

Back to top
View user's profile Send private message
GaZ



Joined: 29 Mar 2009
Posts: 100
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Apr 08, 2011 3:21 pm    Post subject: Reply with quote

mailova komunikacia s agf je velmi divna...
24.3 som im poslal mail s dotazom prestavby, na ktory mi po urgovani 4.4 odpovedali a vypytali si nejake udaje, no odvtedy opat nic...
asi tam v pondelok zavolam, ci maju zaujem o moje peniaze, aleboco... Rolling Eyes
_________________
Ford Fusion Flair X - 1.4 Duratec 16V - Sea Grey

Back to top
View user's profile Send private message
romcop



Joined: 03 Aug 2008
Posts: 25
Location: Trenčín a okolie

PostPosted: Sat May 21, 2011 7:59 pm    Post subject: Reply with quote

Na LPG odjazdenené cez 40 000km. Montáž bola robená asi pred 2,5 rokom v AGF Hlohovec, zariadenie Lovatto (sekvenčné). S montážou som viac menej spokojný, aj keď si myslím že sa viac chvália ako vedia spraviť (už to tu niekto písal).
Po dvoch garančných prehliadkach mi to stále nevedia úplne presne vyladiť (svieti oranžová kontrolka motora, občas zhasne).
Doterajšia spotreba 7,8 LPG + 0,6 l benzínu. Premávka väčšinou na okresných cestách, niekedy s vozíkom, či strešným nosičom, občas dialnica.
Nádrž je toroidná, natankujem asi 40 l plynu, vyčnieva asi 2 cm nad dno podlahy kufra, najskôr mi to vadilo, ale už som si zvykol. Na jedno tankovanie prejdem asi 500km.
Doteraz žiadne mimoriadne náklady na prevádzku LPG okrem povinných prehliadok (nepočítam nastavenie primazávania ventilov, ktoré som si rozšteloval sám).
Toto je moje druhé auto prerobené na plyn (prvé bol Peugeot 309, splyňovač BRC, podtlak).
_________________
Ford Fusion 1.6i 16V, 74 kw,05/2003,modrá
Back to top
View user's profile Send private message
romcop



Joined: 03 Aug 2008
Posts: 25
Location: Trenčín a okolie

PostPosted: Sat May 21, 2011 8:05 pm    Post subject: Reply with quote

GaZ wrote:
mailova komunikacia s agf je velmi divna...
24.3 som im poslal mail s dotazom prestavby, na ktory mi po urgovani 4.4 odpovedali a vypytali si nejake udaje, no odvtedy opat nic...
asi tam v pondelok zavolam, ci maju zaujem o moje peniaze, aleboco... Rolling Eyes

Po svojich skúsenostiach s AGF by som asi skúsil inú firmu.
Podľa mojich informácii sú najlepšie splyňovače BRC, ale nevie či sú pre Fusion schválené.
_________________
Ford Fusion 1.6i 16V, 74 kw,05/2003,modrá
Back to top
View user's profile Send private message
bali



Joined: 20 Aug 2010
Posts: 27

PostPosted: Mon May 14, 2012 4:45 pm    Post subject: dojezd Reply with quote

kolik kdo najedete na nadrz plynu? mam tam 46L plnenou na 38L

ja prvni nadrz nic moc, druha asi 440km ale jeste to neni uplne prazdny Smile tak sem zvedavej kolik to udela...
_________________
ford fusion+ 1.6 2007 /LPG/
Back to top
View user's profile Send private message
mmiippll



Joined: 24 Aug 2010
Posts: 74
Location: Kežmarok

PostPosted: Mon May 14, 2012 7:23 pm    Post subject: Reply with quote

No tak ja tam mam 48 litrovu nadrz, najprv som ju do plna tankoval okolo 40 litrov, potom sa mi par krat podarilo naplnit 48 litrov, tak mi menili ten poistny ventil, potom som do plna natankoval 42 litrov a teraz posledne tri tankovania viac ako 30 litrov nevojde. Takze to dost kolise, ze kolko najazdim na plnu nadrz plynu, ale priemernu spotrebu mam zatial 7 litrov Smile
_________________
Fiat Bravo, 1.4 t-jet, 88 Kw, 6/2014, o chvilku bude aj LPG
Ex:Ford Fusion, 1.4 Duratec 16 V, Trend X, Sea Grey, 8/2010
Ex: Hyundai Getz, 1.4 16V, 71 Kw, 6/2007, takmer ziadna vybava
Back to top
View user's profile Send private message
worazim



Joined: 23 Mar 2009
Posts: 79
Location: České Budějovice

PostPosted: Tue May 15, 2012 7:12 pm    Post subject: Reply with quote

Nádrž mám 46l a když ji vyjedu úplně, vejde se do ní 40-41 l plynu.
Na čerpačku jezdím, když mám najeto cca 430 km a plnim kolem 32 l plynu na doraz.
_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k 05/2009 , od 04/2011 předělán na LPG
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
cvok666



Joined: 07 Jun 2012
Posts: 1

PostPosted: Thu Jun 07, 2012 2:02 pm    Post subject: Nádrž Reply with quote

mam 48 litrovu nadrz a mestim tam presne 44 L plynu
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 4 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group