Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Vyhrivani celniho skla
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ado



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 37
Location: Trnava

PostPosted: Sun Mar 16, 2008 5:50 pm    Post subject: Reply with quote

Stala sa mi nepríjemná vec: na diaľnici niekomu odletel kameň priamo do môjho čelného skla, až na druhý deň sa objavila prasklina, ktorá sa stále zväčšuje a rozmýšľam nad výmenou za vyhrievané čelné sklo. Mal s tým niekto už skúsenosti (cena a pod.)? Dá sa toto riešiť cez poistku (s doplatením rozdielu medzi normálnym sklom a vyhrievaným)?
_________________
TT - 1.6 TDCi X-Plus Ocean Blue
Back to top
View user's profile Send private message
ado



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 37
Location: Trnava

PostPosted: Sun Mar 16, 2008 5:51 pm    Post subject: Reply with quote

Stala sa mi nepríjemná vec: na diaľnici niekomu odletel kameň priamo do môjho čelného skla, až na druhý deň sa objavila prasklina, ktorá sa stále zväčšuje a rozmýšľam nad výmenou za vyhrievané čelné sklo. Mal s tým niekto už skúsenosti (cena a pod.)? Dá sa toto riešiť cez poistku (s doplatením rozdielu medzi normálnym sklom a vyhrievaným)?
_________________
TT - 1.6 TDCi X-Plus Ocean Blue
Back to top
View user's profile Send private message
ado



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 37
Location: Trnava

PostPosted: Sun Mar 16, 2008 5:52 pm    Post subject: Reply with quote

Stala sa mi nepríjemná vec: na diaľnici niekomu odletel kameň priamo do môjho čelného skla, až na druhý deň sa objavila prasklina, ktorá sa stále zväčšuje a rozmýšľam nad výmenou za vyhrievané čelné sklo. Mal s tým niekto už skúsenosti (cena a pod.)? Dá sa toto riešiť cez poistku (s doplatením rozdielu medzi normálnym sklom a vyhrievaným)?
_________________
TT - 1.6 TDCi X-Plus Ocean Blue
Back to top
View user's profile Send private message
ado



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 37
Location: Trnava

PostPosted: Sun Mar 16, 2008 5:54 pm    Post subject: Reply with quote

Stala sa mi neprijemna vec: na dialnici niekomu odletel kamen priamo do mojho celneho skla, az na druhy den sa objavila prasklina, ktora sa stale zvacsuje a rozmyslam nad vymenou za vyhrievane celne sklo. Mal s tym niekto uz skusenosti (cena a pod.)? Da sa toto riesit cez poistku (s doplatenim rozdielu medzi normalnym sklom a vyhrievanym)?
_________________
TT - 1.6 TDCi X-Plus Ocean Blue
Back to top
View user's profile Send private message
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Sun Mar 16, 2008 7:24 pm    Post subject: Reply with quote

Určite sa to cez poistku riešiť dá... mne sa stalo to isté, akurat mi rozflákol celé okno tak som pálila za náklaďákom 5km len čo sa mi podarilo sa otočiť šlo to z jeho poistky, ale musela som platiť spoluúčasť (ako keby som za to mohla vrrr).

Ja sa chcem spýtať nevadí to vykurovanie čelného skla vo výhľade ešte som to na živo nevidela vyzerá to tak ako na zadnom skle? Shocked
Back to top
View user's profile Send private message
xxnobodyxx



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 298

PostPosted: Sun Mar 16, 2008 8:09 pm    Post subject: Reply with quote

vymenit obycajne celne sklo za vyhrievane nie je problem...elektriku dorobis ak ju nemas uz predpripravenu....cena vyhrievaneho celneho skla cca 14000 - 17000 Sk zalezi od vyrobcu a dodavatela...
_________________
1,6 16V 08/2005
Radio- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-radio
Interier- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-interier
Rozne- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-rozne/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Peris



Joined: 20 Nov 2007
Posts: 43
Location: BE - CZ

PostPosted: Sun Mar 16, 2008 8:24 pm    Post subject: Reply with quote

Fraga wrote:
Určite sa to cez poistku riešiť dá... mne sa stalo to isté, akurat mi rozflákol celé okno tak som pálila za náklaďákom 5km len čo sa mi podarilo sa otočiť šlo to z jeho poistky, ale musela som platiť spoluúčasť (ako keby som za to mohla vrrr).

Ja sa chcem spýtať nevadí to vykurovanie čelného skla vo výhľade ešte som to na živo nevidela vyzerá to tak ako na zadnom skle? Shocked


Vypada to jinak. Zadni sklo neni laminovane, je to jenom kalene a je na tom vodorovny keramicky potisk. U celniho skla jsou svisle zvlnene dratky ve folii mezi skly. Vzdycky jsem mel auta bez vyhrivaneho celniho skla a az ted mam Fusiona s vyhrivanym. Je to trochu nezvyk, nekdy se na ty dratky soustrednim a pak je vidim. Ale da se na to zvyknout. Kdybych mel za to platit navic, tak bych ho nechtel, ale bylo v akci i s autem. Za urcitych svetelenych podminek zacnou ty dratky "svitit". Je to kdyz slunicko zapada a je pod "spravnym" uhlem, tak se jich par rozsviti pred spolujezdcem a to mi vadi.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Ebony 09/2007
Back to top
View user's profile Send private message
Peris



Joined: 20 Nov 2007
Posts: 43
Location: BE - CZ

PostPosted: Sun Mar 16, 2008 8:31 pm    Post subject: Reply with quote

Pripojisteni celniho skla je jedina pojistka, ktera se mi vzdycky vyplatila. A kdyz je k tomu jeste vyhrivane, tak bych nevahal, vymena stoji docela balik penez. Je zvlastni za kolik penez se prodava sklo z fabriky (v jedne takove delam) a za kolik ho maji v servisu. Jestli je to takhle se vsemi dily, tak to se vsichni docela pakujou.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Ebony 09/2007
Back to top
View user's profile Send private message
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Sun Mar 16, 2008 8:48 pm    Post subject: Reply with quote

Peris vďaka za vysvetlenie Smile tuším na tom čo chcem ja to nie je, ale Fiesta to v ponuke mala... ale myslím že v zime to nemusí byť zle...
Back to top
View user's profile Send private message
Peris



Joined: 20 Nov 2007
Posts: 43
Location: BE - CZ

PostPosted: Sun Mar 16, 2008 9:17 pm    Post subject: Reply with quote

Ja to letos v zime pouzil tak 2-3x, protoze mam doma na FuFu garaz. Smile Jinak bych to vyhrivani tak neprecenoval, kdyz prijdu k zamrzlemu autu, tak stejne musim oskrabat ta bocni skla, tak ta uspora neni takova. Kdyz jsem mel Fabii, tak jsem to resil s namrazou tak, ze jsem sebou v kufru vozil velky kus alu folie a kdyz jsem zaparkoval, tak jsem ji dal na celni sklo za sterace a rohy jsem privrvel do dveri. A to sklo pak nenamerzne.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Ebony 09/2007
Back to top
View user's profile Send private message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Sun Mar 16, 2008 9:55 pm    Post subject: Reply with quote

No já nevím, ale mám Fofína 14 dní a moc mrazu jsem tedy neužil, ale myslím si, že pokud stojí auto venku a natočím ho, pustím odmrazení obou oken a přitom si oběhnu boční okna se škrabkou, tak to má ve výsledku několik efektů. Mám oškrábaná boční okna, odmražené přední a zadní okno a uvnitř trochu teplo. Takže si mohu sundat bundu ( v bundě nejezdím ani v -20°C ) a v pokoji odjet. Aspon jsem to tak dělal u služebního auta.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.


Last edited by Gek on Sun Mar 16, 2008 10:01 pm; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Sun Mar 16, 2008 9:56 pm    Post subject: Reply with quote

Na nasom sluzobaku je vyhrievane celne sklo a su tam hnede drotiky cize si pripadam ako za mrezami Smile dost casto mi na nich ostali zaostrene oci, ale mozno je to len sila zvyku. Ak je blba zima a zhoda okolnosti dazd so snehom a potom to namrzne tak je celkom fuska dat zo skla 5mm ladu dole Smile
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
palo.789



Joined: 17 Apr 2008
Posts: 56
Location: Břeclav

PostPosted: Thu Aug 28, 2008 8:51 pm    Post subject: čelní sklo Reply with quote

jen tak mimochodem vyhřívané čelní sklo je výborná věc, třeba když je v autě víc lidí venku prší sklo se dá hned omlžit.
Chytil jsem kamínek. Nové sklo + práca 14 500,- Kč. Servis Ford, z důvodu zachování záruky na karoserii nebyla oprava jinde možná.
Back to top
View user's profile Send private message
buldozer3



Joined: 24 Jun 2011
Posts: 32

PostPosted: Sun Nov 13, 2011 7:44 am    Post subject: Reply with quote

Zdravím. Mám staršího Fusiona, A dnes jsem vyzkoušel rozmrazování čelního okna. Výsledek velice špatný.Pravá strana (spolujezdec) se mi jak tak rozmrazila, ale levá strana u řidiče vůbec né. Můžete mně říct co s tím? Dá se to nějak opravit, nebo nové sklo?? Díky za každou radu.
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Nov 13, 2011 1:05 pm    Post subject: Reply with quote

Nemáš někde na čelním skle nejaké díry od kamínků? Nejspíš tam někde budou takhle přerušené ty vyhřívací drátky, co jsou zalepené v tom skle. Pak je jedinou možností výměna skla. Pokud ho máš připojištěné, tak za nové zaplatíš jenom DPH.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group