Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Montáž tažného
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
scorsese



Joined: 01 Jul 2007
Posts: 308
Location: Hustopeče

PostPosted: Tue Oct 13, 2009 10:55 am    Post subject: Reply with quote

Potvrzuji poznamku "ladina" - Ja mam tazne Brink, montovano pri koupi (Ford Rasino Brno) a nezasahuje do narazniku. Znami maji tazne montovane pri koupi (Ford Carent Brno) a zasahuje do narazniku - vyrez. Takze zalezi na typu.
_________________
Peugeot Partner Tepee - 1,6 Vti
ex : Peugeot 308 SW - 1,6VTi
ex : Fusion 1,4 16V - modrá ocean
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
bakisek



Joined: 04 Oct 2009
Posts: 6

PostPosted: Mon Oct 26, 2009 7:32 pm    Post subject: Reply with quote

ladin wrote:
bakisek wrote:

Tak jsem dneska volal do forda a ptal jsem se na cenu tažného na pevno.No oblela mne hrůza.Originál tažné ford s elektroinstalací za 12 000 Kč+montáž 2 000Kč.A neoriginel tam mají za 7 500Kč+montáž 2 000Kč.No a měl jsi pravdu s tím hlídaním světel,řikali že to musí být už namontované v autě od výroby(takže to mají jen vyšší třídy a nebo na objednávku).
Ty jsi Ladine měl velký techničák u sebe a nebo na lisingovce,protože já ho nemám doma,ale právě u nich,ikdyž je auto psané na mne(mám totiž úvěr).Takže bych si ho musel vyzvednout,když bych šel na technickou s tažným. Ty jsi to mněl jak?


JJ ty Fordí ceny mě taky donutily postupovat svépomocí.
Trošku reklamy nezaškodí, kupoval jsem zde:
http://www.levnetazne.cz/?c=popis-produktu&idItem=261
A tomu jedno upozornění, některá tažná vyžadují výřez v nárazníku, u toho mého se nic vyřezávat nemuselo.

Techničák jsem měl u sebe, takže v tvém případě si ho budeš muset na přihlášení tažného vyzvednout.


Tak dneska už mám oficiálně tažné.Vsobotu jsem ho s bráchou namontoval a dnes přihlásil.Tak múžu TAAAAAAAAAAAAAHNOUT Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
ladin



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 178
Location: Milevsko

PostPosted: Mon Oct 26, 2009 8:29 pm    Post subject: Reply with quote

Jen takový tip pro lidi z okolí Tábora, mají teď u Forda akci na tažné včetně montáže za 4990 kč, tchán toho v pátek využil, jedná se o pevné tažné značky THULE.

Odkaz zde:
http://www.fordacrauto.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=182&Itemid=143
_________________
Fusion 1,25 deep navy, 04/2007
klima, mlhovky, radio 5000c, defend lock, tazne, hagusy
Back to top
View user's profile Send private message
Dejvas



Joined: 26 Nov 2007
Posts: 6

PostPosted: Fri Jan 22, 2010 8:55 am    Post subject: tažné+parkovací senzory cobra0158 Reply with quote

Ahojky všem, když jsem si kupoval Fusiona nechal jsem si u Forda namontit parkovací senzory. Počase jsem zjistil ,že potřebuji i tažné. Dle vašeho pěkně dělaného obrázkového návodu jsem nainstaloval tažné. Ještě jednou dík za návod. ale mám teď problémek stěma senzorama.
Při zařazení zpátečky indikují překážku(samozřejmě je to asi to tažné), ve Fordu mi kdysi říkali, že se senzory cobra0158 dají nějak seštelovat,návod jsem na netu našel bohužel jen v ruštině(takže mi moc nepomohl)
A tak se vás všech fusionistů ptám, nemáte nějakou radu ? nějakej návod? nebo eventuelně mi poraďte které senzory koupit.
http://www.cobra-alarm.ru/docs/0158_0156.pdf

Děkuji všem za reakce.
Back to top
View user's profile Send private message
worazim



Joined: 23 Mar 2009
Posts: 79
Location: České Budějovice

PostPosted: Fri Jan 22, 2010 6:22 pm    Post subject: Reply with quote

Text v ruštině jsem vložil do překladače. Snad ti to pomůže. Wink


Provozní předpis.
Dopravní prostředek je zařízený systémem signalizace, které odlehčuje splnění manevra při
parkovk pozadu, návěstí existence pregrad, které mohly by poškodit automobil. ePři zapojení zpětného chodu, houkačce "bip" informuje o aktivování snímačů.
Nedostatek předepsaného signál - říká o nerabotosposobnosti systému!!! Všimnete si na to, že to je možná vyvolaný znečištění nebo námrazek snímačů. Pokud za čištění snímačů, systém ne obnoví vlastní práceschopnost, obraťte se k mistru instalatéru.
Existence překážky se stanoví preryvistym akustická zvonkem, frekvence jehož vzrůstá při
pribleženi k prepjatstviju i, v bezprostřední blízkosti od něj, signálu předstupuje kontinuálním.
iZonoj nepřerušovaná signalizace, pro mód posvěceného oleje Cobra 0158\Cobra 0156, je-
etsj zóna v bezprostřední blízkosti od nárazníku (ado vzdáleností přibližně v 30 cm). Systém informuje o existenci prepjatstvij kontinuálním akustická zvonkem, bez ohledu na to je automobil rozjetý nebo nepodvižený. (obr .1)
Statičeskoj zóna je indukční oblast (do vzdáleností přibližně v
120s - pro typy Cobra 0158)m, (do vzdáleností přibližně v 70sm - pro typy
Cobra 0156). Systém informuje o existenci prepjatstvij preryvistym akustická zvonkem. (rýže 2)
Dinamičeskoj zóna, jen pro typy Cobra 0158, je víc bohatě zóna (do vzdáleností přibližně v 200sm) zšíři i hloubka. Systém informuje o existenci
prepjatstvij preryvistym akustický zvonkem,jen kdy automobil je rozjetý. (rýže 3)
Sdílené předpisy používání.
Důležitě mínit, že je to vybavení je účinný pomocí při manévru - ach zpětného chodu, ale hodnocení prepjatstvij prodlévá plně na otvetstvennosti řidiče, který má řídit automobil pozorně i obezřetně, aby ne uškodí předmětu nebo lidem. Vysoká rychlost při
peremeščeni pozadu může zabránit včas signalizaci pregrad.
iV jasných situaci systém nemůže zidentifikovat nebezpečné překážky, takové jako velmi nízké, jemné nebo zaostrennye předměty.
1 2 3


.Pro zabránění nesprávně práce snímače musí pomáhají jasnými od sněhu, lda i slatina. Při čištění snímačů ne využívat důslednými nebo akutními předmětu.
Při zamene jednoho z komponentů systému (například snímače) nutno uskutečnit znovu úkonů nastavení (set-up).
Obracejte se k odbornému odborníkovi instalatéru.
Instrukce z nastavení.
1. Umístěte snímače na nárazník, vzhledem na, že vzdálenost mezi dvěma soused - jimi snímače jistě neméně 30sm i maximálně 70sm.
Při nesobljudenii předepsaného podmínkách procedura programování ne uskuteční se!!!
2. Snímače nutno napojit k bloku určitě v téže postupy, jak oni stojí na nárazník, zleva vpravo nebo naopak.
3. Dolaďte auto k stěně, tak aby vzdálenost od okrajů auta do ji bylo 50sm.
4. Zapněte zadní rychlost, vy uslyšíš 2 krátký bipa – signál o začátku programování.
5. Doždites z jevu dlouze nepřetržitě akustického signálu.
6. Vyključite zadní rychlost, rozříznete modřím petlju.
7. Parktronik ochotný k práci.
Možné náročnosti při programování:
a) za 2 krátké akustické signálů ticho – hledíte správnost snímačů nebo drát snímačů, kontroluje přinášení podušečki prsty k povrchu snímače, při správném snímači pocítí snadné praskání. b) za 2 krátká akustická signálů třeba edice krátká akustická signálů- přesvědčete se vzdálenost mezi snímače, vzdálenost do překážek. Také v oblast snímače může dostat se náhradní kolo. Použijte korigují kroužky.
Procedura programování nechává pouze respektovat tloušťku předsazená části autol ohledně nárazník, ale v žádném případě nevylučuje tento výběžek.
Pokud stanovit snímače takže oni ku příkladu uvidí náhradní kolo, to i za programování
budou jeho jako dříve vidět.



Záruční podmínky.
Na výrobek se šíří 12 mesjačnaja záruka, doba platnosti které začíná se ode dne získávání systému, o čím nasvědčuje pokladním šeku nebo účet.
Záruka nemá sílu, pokud výrobek povreždeno během nesprávně jeho postoje, padenija, převezení nebo nedbale obraščenija, a také z důvodům, které ne můžou je otneseny k poruchám výrobů.
Aby využít záruky, nutno obrátit se k prodejci (instalatér) s dokumentem o
priobreteni systému, na kterém uvedena vyhovující datum nákupy.
iDaný systém parkovočnogo radar je vspomogatelnym prostředkem, jsme pouze informační vybavením, proto výrobci ne nese otvetstvennosti za
proizošedši nehody.e
_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k 05/2009 , od 04/2011 předělán na LPG
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Fri Jan 22, 2010 7:18 pm    Post subject: Reply with quote

worazim wrote:
Text v ruštině jsem vložil do překladače. Snad ti to pomůže. Wink


Google??? Very Happy
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
worazim



Joined: 23 Mar 2009
Posts: 79
Location: České Budějovice

PostPosted: Fri Jan 22, 2010 7:57 pm    Post subject: Reply with quote

Nééééééé. PC Translátor 2010. Vyjde to ale nastejno jako GOOGLE. Very Happy Pořád je ale lepší než koukat na to jak trubka a nepřečíst nic. Very Happy
_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k 05/2009 , od 04/2011 předělán na LPG
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Fri Jan 22, 2010 7:59 pm    Post subject: Reply with quote

worazim wrote:
Nééééééé. PC Translátor 2010...


To jo no... ale podobnost s Googlem je velká Very Happy
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
worazim



Joined: 23 Mar 2009
Posts: 79
Location: České Budějovice

PostPosted: Fri Jan 22, 2010 8:02 pm    Post subject: Reply with quote

Máš parvdu předsedo. Mr. Green
_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k 05/2009 , od 04/2011 předělán na LPG
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Wed Sep 22, 2010 7:36 pm    Post subject: Reply with quote

Tak včera "udeřila hodina H" a v 17:00hodin došlo na to,o čem jsem nějaký čas uvažoval - tažné zařízení.Po poradě s kolegou,který je autorizovaný montér,jsem se nakonec rozhodl pro Slovenského výrobce (www.galia.sk).Hlavní důvody rozhodnutí pro tohoto výrobce byly:
1/ žáruvzdorné pozinkování celého závěsného zařízení včetně úchytu pro zásuvku
2/ konstrukce závěsu vyřešena tak,že se nemusí dělat výřez do spodní části zadního nárazníku

Montáž vypadala celkem "hrůzostrašně",ale jinak to nejde.Je to "sranda" pozorovat,chvílemi se mi ježil zbytek vlasů na hlavě.Ale vše dopadlo v pohodě,jsem naprosto spokojený,rovněž na místě jsem si odzkoušel montáž nosiče na kola,které se připevní na tažné zařízení.To byl i hlavní důvod montáže tažného zařízení - možnost připojení vleku bude během roku asi minimální.
Takže naprostá spokojenost,vše i s prací dokončeno cca.za 2 1/2hodiny za 3500,-Kč.Dnes jsem to byl zrovna nechat zapsat do "techničáků" za poplatek 50,-Kč,na technickou jsem nemusel,neboť kolega má autorizaci.
Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Sun Sep 26, 2010 4:47 pm    Post subject: Reply with quote

Tak tohle je výsledek po montáži. Smile
PS:Mimo jiné,vyfoceno Nokií 5230,jež má "tak špatný",pouze 2megový foťák! Smile

admin: upravil som fotku, nemozeme predsa taketo velke fotky davat na web ludia !
spravil som z nej nahlad:


Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Sun Sep 26, 2010 5:35 pm    Post subject: Reply with quote

Dobrá,omlouvám se Admine. Sad
Pouze jsem chtěl demonstrovat tu Nokii.
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Mon Sep 27, 2010 8:21 am    Post subject: Reply with quote

Hanysku, v pohode ... demonstrovat Nokiu mozes aj cez nahlad
fukol si sem foto siroke 1600px ... pricom nemali by sme tu davat sirsie veci ako 800px ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
red fofu



Joined: 04 Nov 2009
Posts: 6
Location: ...tam pod Tatrami

PostPosted: Mon Sep 27, 2010 8:47 pm    Post subject: Reply with quote

Pre porovnanie - tiež som si dával ťažné Galia, typ bajonet , ale vo Forde PP, systémom veľmi sa nestarať, nechať auto a poobede vyzdvihnúť, zaplatil som aj s montážou cca 290Eu, potom odbor dopravy/ 1,5hod, kontrola auta, 6Eu/, polícia / 2,5 hod, 6Eu, cigáni/. Dal som si urobiť čipovú kartu/ presne:osvedčenie o evidencii časť l/, a -upozornenie-je na nej doba platnosti 09.2020! Takže skončí platnosť a znova? Aspon že pre kartu už netrebalo ísť na políciu, doručil kurier. Akurát si "nevšimli", že som si dal urobiť kartu aj na vozík, tú mi doručí asi zajtra.
Ale odbočujem- bajonet je super, mal som aj na Felícii, tu je to jednoduchšie.
_________________
Ford Fusion 1,4 59 kW Colorado Red 8/2009
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Mon Sep 27, 2010 9:32 pm    Post subject: Reply with quote

sranda ... alebo smutne ... CZ 3500 Kc alias SK 290 Eur ...
len tak od oka, SK = 2x CZ ...
inak to su ti nasi podnikatelia ...
zhodou nahod, prave vcera mi svokor vravel, ze by sme mohli spravit tazne, tiez ma rovnaku Kiu ako ja, len 1.6 benzin a hned spomenul Madarsko, ze tam to vyjde na polovicu ako u nas ... Tak preco nie ? Do Miskolca to mam 80km z KE ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 4 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group