Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Montáž tažného
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Wed Jun 22, 2011 9:00 pm    Post subject: Reply with quote

Napíšem to aj sem:
Spájacie «ťažné» «zariadenie» určené na prevádzku motorových vozidiel kategórie M1 a N1 podľa odseku 4 písm. b), ktorých technická spôsobilosť typu bude schválená po 31. decembri 1997, musí mať odnímateľnú guľu ISO 50 upevnenú na nosnú časť spájacieho zariadenia najviac dvoma rozoberateľnými spojmi. Počas prevádzky motorového vozidla bez prívesu musí byť spájacia guľa demontovaná a nosná časť spájacieho zariadenia bez spájacej gule nesmie presahovať obrys vozidla. Spájacie zariadenie s guľou ISO 50 možno použiť aj na motorovom vozidle kategórie M alebo N na pripojenie jednonápravových prívesov kategórií O1 alebo O2. Ak spájacia guľa vozidla niektorej z týchto kategórií presahuje vonkajší obrys vozidla, potom sa pri prevádzke takéhoto vozidla bez prívesu musí demontovať.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
mardedo



Joined: 30 Apr 2013
Posts: 3

PostPosted: Tue Apr 30, 2013 1:08 pm    Post subject: Reply with quote

Takže chápem správně, že keď budem teraz kupovať nové ťažné, tak už musí mať odnímatelnú guľu? Uvažujem niečo kúpiť, zatiaľ som kupoval box aj nosič u elsaslovakia, tak som tam pozeral aj ťažné. Máte aj nejaké iné tipy? Ale chcem to aj namontovať a žiadne polské atrapy, nechcem potom nejaké problémy či behanie po úradoch kvoli homologu...
Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Tue Apr 30, 2013 6:17 pm    Post subject: Reply with quote

mardedo wrote:
Takže chápem správně, že keď budem teraz kupovať nové ťažné, tak už musí mať odnímatelnú guľu? Uvažujem niečo kúpiť, zatiaľ som kupoval box aj nosič u elsaslovakia, tak som tam pozeral aj ťažné. Máte aj nejaké iné tipy? Ale chcem to aj namontovať a žiadne polské atrapy, nechcem potom nejaké problémy či behanie po úradoch kvoli homologu...


Podívej se na: www.galia.sk + můj příspěvek na straně č.4
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Tue Apr 30, 2013 8:10 pm    Post subject: Reply with quote

mardedo:
To sundavání tě v podstatě při výběru tažného nemusí moc omezovat. Podle toho, co tam píše Liboro, ti to splní i to základní (u nás je označováno jako bez sundavání koule) protože je tam koule chycená na dva šrouby. Což jsou dva rozebíratelné spoje. Takže pouze musíš zvážit, jak často to tažný budeš používat a jestli radši pro tu demontáž budeš volit dražší verzi s bajonetem, kde to tažný snadno a rychle sundáš, nebo ti nebude vadit vyndat dva šrouby a pak ti bude stačit to základní a ušetříš na pořizovacích nákladech. U nás je rozdíl 2tis. Kč. Takže u mě byla volba jestli 3tis. nebo 5tis. za tažný celkem jasná.
Mám na dva šrouby od firmy http://www.svcnachod.cz/ Navíc bez výřezu v nárazníku. Montáž jsem si udělal sám. Je u toho i pěkný návod a pak je taky moc pěkný návod zde na stránkách od uživatele ladin. Ten ti hlavně ušetří dost času při zapojování zásuvky a tak nějak máš možnost se předem podívat, do čeho jdeš.
Pokud si to necháš namontovat, tak by ti i měli vyplnit typový list a s tím pak už jen na úřady přihlásit. Já si to montoval sám, tak jsem ještě musel na STK na kontrolu montáže a zapojení zásuvky, dali razítko a pak přihlásit. Nic složitého. Nevím, jestli to vyšlo levněji, ale já mám dobrý pocit, že jsem zase něco udělal na autě sám.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Meridius



Joined: 05 Mar 2015
Posts: 2

PostPosted: Sat Apr 22, 2023 7:20 pm    Post subject: Reply with quote

Chci se zeptat...namontoval jsem si tažné zařízení, ale problém je elektroinstalace. Koupil jsem univerzální sadu, ve které je kostřící drát. Mám fusiona 1,4...a absolutně netuším, kam to ukostřit. Mám vyvrtat v kufru díru do karoserie a připojit to do ní? Bude to stačit? Nebo tam je někde kostřící bod...ten svazek je na pravé straně, takže někde ideálně napravo u světla.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Page 6 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group