Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

mohol by za to V-Power?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ichta



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 99

PostPosted: Tue Apr 15, 2008 3:35 pm    Post subject: Reply with quote

Ja jsem ted absolvoval nekolik delsich cest po dalnici a po tankovani 95 a 98 od ruznych firem, jsem nabral V-Power Racing 100 a byl jsem velmi mile prekvapen,ze auto bylo o poznani sviznejsi, zvlaste pri plnem nalozeni a ceste do kopce. Ale furt by me zajimalo, jestli ty pridavny aditiva nejsou na skodu, kdyz se tam nemaji davat. Spotrebu jsem s racingem jeste nemeril a zajima me jak to dopadne,az zase nacepuju 95 Smile
_________________
Fusion 1.4 champion ebony, blazer;comfort X, boční airbagy, MP3; unor/08
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Tue Apr 15, 2008 3:47 pm    Post subject: Reply with quote

>vls - v navode pisu naozaj ze minimalne 95 a pokial ide o V power 100 neviem ale ked som tam dal 98cku tak som mal naozaj nizsiu spotrebu cca o pol litra a teraz viem, ze ked tam dam tu 98cku tak sa na to mozem spolahnut ze spotreba klesne. Nacapujem zoparkrat este 95ku aby som mohol odhadnut a potom dam tu 98cku a uvidime. Ale ked tam je rozdiel 0.5l tak sa to uz oplati pri cene o 2 Sk vyssej za 98.
Ak je to aj inym stylom jazdy nevadi ale ta spotreba klesne a ak by som mal lacnejsi benzin mozno by to potesilo ale snad je lepsi "cistejsi" benzin ci nie?
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Apr 15, 2008 3:54 pm    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:

....a ak by som mal lacnejsi benzin mozno by to potesilo ale snad je lepsi "cistejsi" benzin ci nie?

Ako "čistejší benzín"? Oktanove císlo nie je o cistote, alebo o percentach. Vyjadruju odolnost proti samovznieteniu. Cize palivo hori v pravý okamžik a moze to mat vplyv v konecnej podobe na vykon a spotrebu.
Ak sa mylim, opravte ma.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Tue Apr 15, 2008 10:57 pm    Post subject: Reply with quote

duves wrote:
MajoV wrote:

....a ak by som mal lacnejsi benzin mozno by to potesilo ale snad je lepsi "cistejsi" benzin ci nie?

Ako "čistejší benzín"? Oktanove císlo nie je o cistote, alebo o percentach. Vyjadruju odolnost proti samovznieteniu. Cize palivo hori v pravý okamžik a moze to mat vplyv v konecnej podobe na vykon a spotrebu.
Ak sa mylim, opravte ma.

Som vedel, ze nejaky expert sa toho chyti. OK tak najdi na tu vlastnost lepsie slovo. Este som to aj do uvodzoviek dal. (menejvznietivejsi alebo oktanovejsi-velmi vystizne slova)
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Wed Apr 16, 2008 11:21 am    Post subject: Reply with quote

chlapi, aspon vidite, aky velky je psychologicky efekt.
mne zasa vychadza rovnaka spotreba nech tam nalejem cokolvek, vyssie oktanove cislo som testoval pred vyse desiatimi rokmi na favorite som lial 98-cku viac nez dva roky a tiez ma viera presvedcila, ze mam mensiu spotrebu.

dnes tankujem 91 aj ked je predpisane 95 a pristal by som, aby vyrobca zacal vyrabat a_n_i_h_o_v_n_o_r_a_c_i_n_g ktory by stal o osem korun menej. Twisted Evil
ja totizto nejazdim pre radost, ale aby som sa dopravil co najlacnejsie a najrychlejsie z miesta A do miesta B
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
bias



Joined: 28 Sep 2007
Posts: 85
Location: Slovensko

PostPosted: Wed Apr 16, 2008 5:38 pm    Post subject: V-Pover Racing Reply with quote

Ahojte, tak som zatiaľ na V-Pover Racing najazdil asi 450 km. 300 km som najazdil po diaľnici a zvyšok mestská premávka. Po tej diaľnici som šiel max. 120 km/h (na spotrebu) a už na letných pneu. Spotreba je podľa PP 7,3 L. Zázrak sa zatiaľ nekonal. Čo som si všimol, na voľnobeh je motor hlučnejší a pri rýchlosti 120 km/h šiel veľmi ticho. Pozeral som aj iné fóra, kde vodiči písali o tankovaní V-Pover Racing. Závery boli také, že sa to prejavilo na autách s väčšími tlakmi motora, na autách s turbom a vyšším výkonom. Inak je to zbytočné. Väčšiu spotrebu pri V-Pover Racing odôvodňovali pridanými prísadami v benzíne. V 1 litry V-Pover Racing je určitý objem benzínu a určitý objem prísad - jazdí sa na benzín a nie na prísady.

Záverom, celú nádrž som síce zatiaľ nevyjazdil, ale keby som písal o lepšej akcelerácii, alebo nižšej spotrebe, asi by som klamal sám sebe. Možno zmením názor, keď tam opäť natankujem 95. Wink Wink
_________________
Strieborný Ford Fusion 1,4 16V benzín, r.v. 9/2007, 6,84 L /100 km. Mám rád spoľahlivé autá.
Back to top
View user's profile Send private message
bias



Joined: 28 Sep 2007
Posts: 85
Location: Slovensko

PostPosted: Fri Apr 25, 2008 10:56 pm    Post subject: V-Pover Racing -skúsenosť Reply with quote

Nádrž s V-Pover Racingom sme vyjazdili celú. Takže, ako som sľúbil, píšem svoju skúsenosť s týmto palivom. Môj záver je taký, že vyššie oktánové číslo, čiže "silnejší" benzín neurobil s mojim Fusionom absolútne nič.
Shocked Ak by som chcel nájsť nejaké pozitíva, musel by som klamať sám sebe a falošne sa utešovať, že sa niečo zlepšilo a že tankovať V-Pover Racing sa oplatí. Splnil som si, čo som chcel už dávnejšie vyskúšať, ďakujem stačilo!! Wink

Momentálne opäť jazdíme na klasiku 95 oktánový benzín a jedinú zmenu, ktorú som spozoroval, na voľnobeh ide auto opäť tichšie.
_________________
Strieborný Ford Fusion 1,4 16V benzín, r.v. 9/2007, 6,84 L /100 km. Mám rád spoľahlivé autá.
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Sat Apr 26, 2008 7:28 am    Post subject: Re: V-Pover Racing -skúsenosť Reply with quote

bias wrote:

Momentálne opäť jazdíme na klasiku 95 oktánový benzín a jedinú zmenu, ktorú som spozoroval, na voľnobeh ide auto opäť tichšie.

+ ze mas v penazenke o 160 Sk viac Smile
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
bias



Joined: 28 Sep 2007
Posts: 85
Location: Slovensko

PostPosted: Sat Apr 26, 2008 11:22 pm    Post subject: Re: V-Pover Racing -skúsenosť Reply with quote

dulius wrote:
+ ze mas v penazenke o 160 Sk viac Smile

Tých 160,- Sk vôbec neľutujem a keby som videl nejaké hmatateľné výsledky tak by som ich obetoval aj na budúce......
Práve som sa presvedčil, že sa dajú investovať aj rozumnejšie. Wink Wink Wink Wink
_________________
Strieborný Ford Fusion 1,4 16V benzín, r.v. 9/2007, 6,84 L /100 km. Mám rád spoľahlivé autá.
Back to top
View user's profile Send private message
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Sun Apr 27, 2008 12:07 am    Post subject: Re: V-Pover Racing -skúsenosť Reply with quote

bias wrote:
+ ze mas v penazenke o 160 Sk viac Smile

dulius wrote:
Tých 160,- Sk vôbec neľutujem a keby som videl nejaké hmatateľné výsledky tak by som ich obetoval aj na budúce......
Práve som sa presvedčil, že sa dajú investovať aj rozumnejšie. Wink Wink Wink Wink


Marek myslel ze potom co tie vysledky mas mozes tie prachy lutovat, lebo si ich mohol investovat lepsie Smile Cize to bola zla investicia Smile
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
bias



Joined: 28 Sep 2007
Posts: 85
Location: Slovensko

PostPosted: Sun Apr 27, 2008 7:57 pm    Post subject: Re: V-Pover Racing -skúsenosť Reply with quote

Getrag wrote:


Marek myslel ze potom co tie vysledky mas mozes tie prachy lutovat, lebo si ich mohol investovat lepsie Smile Cize to bola zla investicia Smile


Ja sa na to pozerám pozitívne. Možno som prišiel o nejaký peniaz, ale na druhej strane som niektorým majiteľom FF, ktorý zvažovali podobný krok, odpovedal na otázku o vplyvu V-Poveru Racing na Fusion. Koniec koncov o to ide na tomto webe. Wink
_________________
Strieborný Ford Fusion 1,4 16V benzín, r.v. 9/2007, 6,84 L /100 km. Mám rád spoľahlivé autá.
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Sun Apr 27, 2008 8:55 pm    Post subject: Reply with quote

Mam za sebou cestu BA Brno a spat takze takmer vylucne dialnica a spotreba - tam 8l naspat-7.5 Znamena to ze kopec robi svoje a druha vec, ze som mal obidve cesty 98cku.
Motor bol tichsi pri tej rychlosti ale to sa prejavil iba na dialnici na SK strane. Na paneloch sa neda hvorit o hlucnosti motora... Wink
V power racing som este neskusal a nevidim velmi vyhodu oproti 98cke okrem aditiv pretoze tiez zastavam nazor ze sa jazdi na benzn nie aditiva. No a 100 a 98 ... Pritom rozdiel v cene 95 a 98 je cca 2 koriny a to sa da. Z dlhsich testo zistim i moje zdanie ze 98cka ma nizsiu spotrebu ako 95 tak podla toho sa rozhodnem.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Mon Apr 28, 2008 11:48 am    Post subject: Reply with quote

jasne, chapem .. je to zbytocne .. a za tych 160 Sk mas dalsie 4 litre benzinu v podstate zadarmo ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Mon Oct 13, 2008 12:28 pm    Post subject: Reply with quote

No moja draha teraz natankovala Shell V-Power Diesel . Zatial odjazdena polovica nadrze a zatial jediny rozdiel je vo zvuku. Je taky hlbsi, mne sa viac paci, ale koli tomu ho dalej kupovat nebudem.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Mon Oct 13, 2008 4:09 pm    Post subject: Reply with quote

Ja tankujem na Shell-ke buď 95-tku (momentálne je nejako lacna, 38,10Sk - Žilina) alebo Shell 95W-power, medzi nimi neni citiť žiadny rozdiel,tak isto ako aj OMV Carrera 95 je o korunu drahšia ako "obyčajná" 95-tka a absolutne NIČ...Ale ako tu už niekto písal, ak natankujem Shell W power racing, resp. OMW Carrera +100, či Slovnaft EVO 100 je rozdiel citeľný.Doslova stačí len sa jemne dotýkať pedálu plynu, rozbieha sa ako inokedy na 3/4Smile, čo sa pozitivne odzkrdadľuje nielen na výkone ale aj na spotrebe (nemusím mu tak šlapať po dychu)...no kedže je tam taký cenový rozdiel, tankujem ho viac menej minimálne, keď idem dlhú trasu, či sa chcem trochu vyšantiť na kľukatých cestách
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 3 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group