Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Xenony
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Tuning, sportovné úpravy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
scorsese



Joined: 01 Jul 2007
Posts: 308
Location: Hustopeče

PostPosted: Fri Feb 01, 2008 1:49 pm    Post subject: Reply with quote

Kupujete si i nahradni zarovku do sady tak, aby v ni byla od kazdeho typu jedna Twisted Evil
_________________
Peugeot Partner Tepee - 1,6 Vti
ex : Peugeot 308 SW - 1,6VTi
ex : Fusion 1,4 16V - modrá ocean
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tribula



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 34
Location: BA

PostPosted: Sun Feb 03, 2008 12:29 pm    Post subject: Reply with quote

ado: na autosuciastky.com - odporucam. objednaval som to v utorok a na druhy den som to uz mal doma. velmy rychly servis Smile
_________________
Ford Fusion 1,4 TDCi 08/2006
Back to top
View user's profile Send private message
Joho



Joined: 22 Dec 2007
Posts: 25

PostPosted: Sun Feb 03, 2008 9:31 pm    Post subject: Reply with quote

durco wrote:
Joho wrote:
Vo štvrtok som tiež nahodill Osram Night breaker +90%, a ako píše Peris svetlo je naozaj v porovnaní s H4 ktoré som tam mal pôvodne výrazne "intenzívnejšie". Svietia do biela a keď sme to so známym porovnávali , tak zahlásil, že tie pôvodné H4 svietia ako "lampášiky".


Koľko si zaplatil za tie žiarovky Osram? Pýtam sa iba zo zvedavosti, lebo čo som videl, ceny za pár kolíšu od 380,- až skoro po 900,-, čo je dosť rozdiel.


Ja som ich kúpil za 422,50 Sk (pár) v obchode s autosúčiastkami, na nete som ich videl od 375,- Sk.
_________________
FORD FUSION X-PLUS 1,4 TDCI, 12/07, Strieborná Mondust,
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan



Joined: 10 May 2007
Posts: 12

PostPosted: Fri Feb 08, 2008 4:29 pm    Post subject: Reply with quote

Já jsem si koupil žárovky Halfords Brilance H4, 1+1 za 299Kč a jsem s nima velice spokojen. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Joho



Joined: 22 Dec 2007
Posts: 25

PostPosted: Fri Mar 14, 2008 2:14 pm    Post subject: Reply with quote

Pri kúpe žiaroviek Osram Night breaker +90% má známy odrádzal od ich kúpy, vraj vydržia len cca. 3 mesiace. Žiaľ mal pravdu. Prvá žiarovka mi odišla včera, teda nevydržala ani dva mesiace (cca. 4000 km - používané od 24.01.2008). Som z toho dosť sklamaný !!!
_________________
FORD FUSION X-PLUS 1,4 TDCI, 12/07, Strieborná Mondust,
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Sat Mar 15, 2008 8:07 am    Post subject: Reply with quote

Joho: ale vždyť se všude píše, že ty žárovky mají poloviční životnost proti "obyčejným", dokonce to je napsané i přímo na krabičce těch žárovek.
Osram Silverstar mi vydržely cca 200 hodin, těm night breakerům bych tipoval tak 100 hodin životnost.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Joho



Joined: 22 Dec 2007
Posts: 25

PostPosted: Sat Mar 15, 2008 1:59 pm    Post subject: Reply with quote

Dr: viem o tom, že by mali mať cca. polovičnú životnosť v porovnaní s obyčajnými žiarovkami. Ale 100 hodinová životnosť je na môj vkus málo. To by som za rok minul len na žiarovky minimálne 2.500,- Sk. Inak som bol s nimi spokojný, a pre tých, čo jazdia málo, to nie je zlá voľba.
_________________
FORD FUSION X-PLUS 1,4 TDCI, 12/07, Strieborná Mondust,
Back to top
View user's profile Send private message
xxnobodyxx



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 298

PostPosted: Sat Mar 15, 2008 5:53 pm    Post subject: Reply with quote

Mne najdlhsie vydrzali ziarovky Bosch 60% plus LongLife...vcelku o poznanie lepsia svietivost ako obycajne H4 napr. Elta
Osram Silvestar mi vydrzali dost kratko mozno tolko co pise DR...predpokladam ze zivotnost Osram NB nebude nejaka prevratna aj ked svietia vyborne...asi dan za tu vyssiu svietivost, vlakno sa rychlejsie opotrebuje...mozno by to chcelo este vyskusat ziarovky plnene krypton-xenon plynom...ale nemam auto na pokusy so ziarovkami ale na jazdenie...momentalne mam Bosch 60% plus LongLife a som spokojny...
_________________
1,6 16V 08/2005
Radio- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-radio
Interier- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-interier
Rozne- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-rozne/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Sat Mar 15, 2008 9:17 pm    Post subject: Reply with quote

Do motorky pouzívám zarovky OSRAM + 50% svítivosti. Zkusenosti vynikající. Do Fofíka zatím nic, myslím, ze svítí velmi dobre.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
MzourCZ



Joined: 29 Jan 2007
Posts: 26
Location: OL - CZE

PostPosted: Thu Aug 07, 2008 1:12 pm    Post subject: Bi-xenonová světla Reply with quote

Omlouvám se, dlouho jsem tu nebyl. Ale pokud můžu každému poradit, tak se do xenonových světel nepouštějte. Já osobně je mám. Stály mě 13 tis. i s montáží a myslím, že jsem je měl vrazit do něčeho jiného. Tovární svícení u FoFu je asi nejlepší.
Xenony fakt NEDOPORUČUJU.
_________________
Ford Fusion 1,4 Duratec 59 kW/80 HP
od 05/2006 najeto přes 60 tis. km
navigace Dell Axim x51v, BT-220 GPSka a TomTom 6

Back to top
View user's profile Send private message
fusik



Joined: 08 Sep 2007
Posts: 103
Location: Praha, CZ

PostPosted: Thu Sep 11, 2008 10:44 pm    Post subject: Re: Bi-xenonová světla Reply with quote

Ahoj, pokud by někdo z vás přecejen o Xenonech uvažoval. Tak doporučuju se podivat na stránky viz dole, krásně vše vysvětleno a maji 2 letou záruku a kompletni příslušensti. Např nahradni výbojky, kabelaže, trafa atd. super.

Cena do 4000, zaruka 2 roku,paradni. Svitivost 4300 kelvinu nebo 5000 Kelvinu - je nejméně nápadna kvuli tomu, že Fusion nemá ostřikovače světel ani automatické naklapěni, jen manualni, takže nemužete dodržet vyhlášku.

přitom co se týče viditelnosti tak 5000 K svíti lépe než 6000 nebo 8000K.

A PRO TY CO NETUŠI O ČEM JSOU XENONY, TAK XENONY V ŽADNEM PňÍPADĚ NEVYDAVI VĚTŠI TEPLO NEŽ NORMňLNI HALOGENOVE ŽňROVKY.

V součastné době vývoj Xenonových sad pokročil o hodně dál, stači zapojit Standardni konektor co je v autě od napajeni elektriky žárovek do napájeni xenonu které je stejné jako patičky H4 a vyměnit žarovku za Xenon výbojku. Toť vše. V podstatě je to tak jednoduche jako výměna žárovky.

http://www.automedik.cz/hid-xenon.html

http://www.automedik.cz/katalog-hid-xenon.html?id=1&druh=H4
.
_________________
Fusion 1.6 TDCI,Jeans Blue,2005,Xenony,AutoChip,Disky16-TOORA chrom,UniroyalRainSport2,205/50 R16,Audio Pioneer,6repro,Bruxafol,2xvýfuk UlterSport,Chrompaket OmsaLine,zrcatkaazadni světla NewFusion,chrom-Hagusy,maskaazadní nárazník kopie MondeoS.


Last edited by fusik on Sun Sep 14, 2008 11:51 am; edited 5 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
fusik



Joined: 08 Sep 2007
Posts: 103
Location: Praha, CZ

PostPosted: Mon Feb 23, 2009 11:35 pm    Post subject: Re: Bi-xenonová světla Reply with quote

Ahoj, malý dodatek ke xenonum na Fusiona

Pořidil jsem je v listopadu, verzi 5000 K a H4-4, tzn. xenon na potkavací a xenon na dálkove- celkem 4 xenony.

Po měsíci jsem to musel vyměnit, protože 4 xenony se Fusionu nelibily a pořád odcházeli výbojky. A nedělaji takové to "večko".

Takže mi je v obchodě vyměnili za typ H4-3, tzn. 1 xenon a teleskopicky se posouva na dalkove a zpět a to "večko" už dělaji.

Takže už 3 měsíce klid a pohoda. Nikdo mě nestavěl, nikdo mi neblika, že svítim moc. A večer vidím jak ve dne. Samozřejmě jsem si nechal seřídit světla.
_________________
Fusion 1.6 TDCI,Jeans Blue,2005,Xenony,AutoChip,Disky16-TOORA chrom,UniroyalRainSport2,205/50 R16,Audio Pioneer,6repro,Bruxafol,2xvýfuk UlterSport,Chrompaket OmsaLine,zrcatkaazadni světla NewFusion,chrom-Hagusy,maskaazadní nárazník kopie MondeoS.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Fri Feb 27, 2009 12:07 pm    Post subject: Reply with quote

a, celom zaujimavy email mi dosiel ...
Dear Dealer,

Good day!

We are glad to advise you that we are now offering nice car HID XENON kits to our customers.
We offer quality parts for this project : From bulbs to ballast and cables ...., we are welcome you to test our HID xenon kits , now!

For more information , you are welcome to visit our website by this link
http://www.hifimax.net/Product.asp?BigClassName=HID%20Xenon%20kit

If any interest or questions, please feel free contact with us? -Smile

Looking forward to work with you.

Best regards

Jolinna Hwang

(Sales director )
Horizon Melody Limited --- (from China)

_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Lisický Miroslav



Joined: 02 Mar 2007
Posts: 14
Location: TRNAVA

PostPosted: Wed Mar 11, 2009 9:42 pm    Post subject: záruka na žiarovky Reply with quote

Joho wrote:
Pri kúpe žiaroviek Osram Night breaker +90% má známy odrádzal od ich kúpy, vraj vydržia len cca. 3 mesiace. Žiaľ mal pravdu. Prvá žiarovka mi odišla včera, teda nevydržala ani dva mesiace (cca. 4000 km - používané od 24.01.2008). Som z toho dosť sklamaný !!!


Aj na žiarovky je podľa zák.40/1964 záruka 24 mesiacov.To iba v obchodoch nechcú dodržovať zákony, ale prinútiť ich zákon dodržať sa dá.Takže, ak sa Vám žiarovka vypáli skôr, nie je to žiadna nevýhoda pre zákazníka, skôr naopak.Zákon skeduje to, aby sa tu predávali iba kvalitné
výrobky.
_________________
Miroli
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Thu Mar 12, 2009 8:40 am    Post subject: Re: Bi-xenonová světla Reply with quote

MzourCZ wrote:
Omlouvám se, dlouho jsem tu nebyl. Ale pokud můžu každému poradit, tak se do xenonových světel nepouštějte. Já osobně je mám. Stály mě 13 tis. i s montáží a myslím, že jsem je měl vrazit do něčeho jiného. Tovární svícení u FoFu je asi nejlepší.
Xenony fakt NEDOPORUČUJU.

Mohol by si byt konkretnejsi? Ktoru sadu od koho si si daval robit? Preco si si to vlastne daval prerobit?
Ja jazdim takmer vylucne v noci. Ziarovky mam original od nova tie iste a nemal som problem este (okrem hmly Smile ). Nevidim dovod preco to menit okrem image.
A tie kecy o vyssej bezpecnosti si nechajte. Ak mas tie svetla sklopene dole tak Ti nepomozu ani xenony. Inak stacia aj halogeny.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Tuning, sportovné úpravy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group