Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Cierny kryt na kapotu na zimu.

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Mon Nov 05, 2007 12:23 pm    Post subject: Cierny kryt na kapotu na zimu. Reply with quote

Ako som tak pozeral na kapotu tak na zimu sa asi zide nejaky ten kryt na kapotu. Vyzera to ako kozenka taky cierny a oblecie sa to na kapotu. Neviete niekto kde to dostat? Samozrejme na FOFU
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Mon Nov 05, 2007 5:06 pm    Post subject: Reply with quote

Shocked a k čemu to tam budeš mít? Jestli ti auto netopí, tak hledej kde je chyba. Tohle se používalo před 40-ti lety na Spartaku.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Mon Nov 05, 2007 5:09 pm    Post subject: Reply with quote

sedlaq wrote:
Shocked a k čemu to tam budeš mít? Jestli ti auto netopí, tak hledej kde je chyba. Tohle se používalo před 40-ti lety na Spartaku.

myslim, ze sa to skor pouziva ako ochrana prednej kapoty pred kamienkami a podobne ... na ziadnom fusione som to zatial nevidel, na inych autach ano.
Myslim, ze take nieco sa da vyrobit aj doma ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Mon Nov 05, 2007 6:08 pm    Post subject: Reply with quote

dulius wrote:
sedlaq wrote:
Shocked a k čemu to tam budeš mít? Jestli ti auto netopí, tak hledej kde je chyba. Tohle se používalo před 40-ti lety na Spartaku.

myslim, ze sa to skor pouziva ako ochrana prednej kapoty pred kamienkami a podobne ... na ziadnom fusione som to zatial nevidel, na inych autach ano.
Myslim, ze take nieco sa da vyrobit aj doma ...


Existuju nejake ochranne folie (priehladne) proti kamienkom, ale uz neviem kde tom ich videl. predpokladam ze to je pre univerzalne pouzitie nakolko to pomaha neviem Smile
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Mon Nov 05, 2007 7:49 pm    Post subject: Reply with quote

Aha, tak tyhle ochrané potahy přední části kapoty proti odlétajícím kamínkům (černé) jsem viděl v Rusku daleko za Uralem na sibiři. Nejprve jsem si myslel, že je to zateplení, ale mřížky před chladičem byly odkryté a já tam byl v létě. No že by si takovej fujtajbl někdo chtěl dát na auto v našich končinách se mi ani nechce věřit. Mad
Kolem nás jezdí spousta aut, která jsou potažena fóliemi vč. nárazníků a skel od B sloupku. Fólie jsou v různých barvách, na sklech perforované a dá se z nich zjistit, např. které pívo je nejlepší Laughing
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DANID



Joined: 17 Apr 2007
Posts: 145
Location: TN

PostPosted: Tue Nov 06, 2007 7:55 am    Post subject: Reply with quote

No kryt na kapotu je kravina,podla mna, skor je logickejšie dat pred chladič"pod mriežky nejaky kryt,proti vzduchu,lepšie si motor drži teplotu,aj sa rychlejšie zohreje,a vydiet to aj na spotrebe,mam to odskušane,tak ako kedysi dečky spredu na chladičoch na ombečkach.
_________________
FORD FUSION 1,4TDCI,2004,COMFORT FRESH.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Tue Nov 06, 2007 11:33 am    Post subject: Reply with quote

No videl som to aj na dost drahych autach. Je pravda, ze v poslednom case sa to vytratilo nejak ale co clovek nepravi pre ochranu laku. Po meste je to v pohode ale skus sa prehnat krizom cez Slovensko a potom v zime...
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
KK



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 134

PostPosted: Sat Dec 01, 2007 3:19 pm    Post subject: Reply with quote

Na ochranu laku bych viděl folii. Nejvíc se mi líbí tato http://www.carshield.cz ale je poměrně drahá. 1260 kč / m2, je průhledná a síla 250 um, takže i silná a je použitelná i na sklo. Ostatní nabízejí levnější, ale třeba taky jen 80 um. A taky mají životnost 7 let, ostatní taky třeba jen 3-5 let.
_________________
KK
nyní C-MAX 1,6 Tdci GEN-X - 5/2010 - metalická šedá sea
a ještě stále dál Fusion - nyní Cukáček 1,4 Tdci Trend - 8/06 - Stříbrná Mondust
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Rumcajs



Joined: 15 Aug 2010
Posts: 7

PostPosted: Sun Aug 15, 2010 7:26 am    Post subject: Reply with quote

sedlaq wrote:
Aha, tak tyhle ochrané potahy přední části kapoty proti odlétajícím kamínkům (černé) jsem viděl v Rusku daleko za Uralem na sibiři.


V Rusku s plastovou krytkou na přední kapotě jezdí hodně aut. Má to za úkol zvednout proud vzduchu a případný kamínek nad kapotu tak, aby nevletěl do okna. Proti velkým kamenům to samozřejmě nefunguje. V Rusku to je poměrně nutnost, protože mají prašné krajnice. Aut s rozbitým sklem tam jsou mraky. Mají tam ještě jeden problém a to jsou velké mrazy. Malí kamínek uděšlá neznatelnou prasklinu a v zimě, kdy se pustí horký vzduch na sklo a venkuje -35C, tak se to hned rozlejzá. U nás si myslím je ale taková obludnost na kapotu zbytečná. Na některých autech to vypadá dobře ale na Fusionu, díky tvaru kapoty, to je hnus. V Rusku se to dá koupit za cca 50Euro. Vyrábí to ale prý Poláci.
_________________
Ford Fusion 1,4 r.v.2006 - LPG (Stag 4) montáž 07/2010.
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Aug 15, 2010 8:28 am    Post subject: Reply with quote

Keď som sa v čase kúpi našeho Fusiona o to zaujímal, tak na FoFu nebolo nič k dispozícii a firmy špecializujúce sa na šitie takejto deky to na Fusiona nevedeli urobiť. Takže sme to nechali tak, a nie je to až také zlé ako to vyzeralo, že bude.A popravde som aj rád, lebo sa mi to vrcholne nepáči keď to vidím na autách. Čo sa týka zakrytia chladiča tak v prípade FoFu najmä 1,6 je to zrejme zbytočné, lebo už po prejdení 2-3 kilometrov aj v pri -15 začína kúriť a do 5 km má prevádzkovú teplotu, a to viac menej ihneď po štarte som mimo obce, takže náporovo je chladený dostatočne. Pri diesli by som o tom uvažoval. Na škodovkách bol problém s tým, že mali malý motor, ktorý sa málo hrial(niečo do toho bude mať aj hliníkový odliatok bloku), no 1000 MB(embéčka/embéčko), následne 100vka mali neúčinné kúrenie, lebo vzduch sa ohrial pod zadnými sedačkami a putoval tunelom popod auto dopredu,kde ochladol, rada 105-135 mala síce kúrenie vpredu pod oknom, chladič v prednej maske no zásadný problém bol v tom, že vznikol 11 litrový okruh vody, čo nemal šancu ten motor v mrazoch ohriať.Podobný problém má Ford Transit Tourneo(9 miestny Transit) ak je vybavený kúrením/klimatizáciou v zadnej časti, ten má až 17 litrový obeh. No tu zakrytie chladiča pomáha. Smile Takže tá čierna deka je vhodná iba ako ochrana proti odlietavajúcim kamenom.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Kamko13



Joined: 27 May 2011
Posts: 101
Location: Michalovce - okolie

PostPosted: Fri Jan 13, 2012 7:19 am    Post subject: Reply with quote

Našiel som niečo ale dostať to len na ukrajine - vyšlo by to do 50€

http://www.shopauto.com.ua/product_4319.html
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Fri Jan 13, 2012 8:10 am    Post subject: Reply with quote

Kamko13 wrote:
Našiel som niečo ale dostať to len na ukrajine - vyšlo by to do 50€

http://www.shopauto.com.ua/product_4319.html

to mas na skok chlape, aj ja Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
inak 50 ecka ? vidim 440 hrivny, to aky je teraz kurz ? ved bol ked som bol na posledy nieco cez 10
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd. All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group