Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Strešný nosič - konkretne
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Fri Jan 11, 2008 9:22 am    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:
Ak mate niekto fotky mozete pridat ak mate s nosicom? Su tam asi tak 2 aj to nie celkom jasne ako to vyzera. Je zima tak snad niekto chodi na lyzovacku s nosicom.

co Ti vlastne nie je jasne ako vyzera? ehm ... na foto odomna je myslim jasne vidno ten moj nosic. Je mnoho druhov, kazdy vyzera inak.
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Mon Jan 14, 2008 9:51 pm    Post subject: Reply with quote

Hlavne by som to chcel vidiet zboku a ci je to hlinikovy nosic. A potom s boxom a celkom pomoze vidiet to na roznych autach. Sak su tam 2 fotky tak to si mam predstavit na mojom aute? To vyzera, ze nikto si to nekupi mozno aj preto, ze to blbo vyzera. Idealne by bolo vidiet viac typov od roznych vyrobcov. Ale to by som uz asi chcel vela ako tak pozeram na sekciu Nase fusiony s nosicmi. Ale nic v zlom. Len mi to tam chyba.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
dan



Joined: 04 Aug 2007
Posts: 127

PostPosted: Mon Jan 14, 2008 10:22 pm    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:
Hlavne by som to chcel vidiet zboku a ci je to hlinikovy nosic. A potom s boxom a celkom pomoze vidiet to na roznych autach. Sak su tam 2 fotky tak to si mam predstavit na mojom aute? To vyzera, ze nikto si to nekupi mozno aj preto, ze to blbo vyzera. Idealne by bolo vidiet viac typov od roznych vyrobcov. Ale to by som uz asi chcel vela ako tak pozeram na sekciu Nase fusiony s nosicmi. Ale nic v zlom. Len mi to tam chyba.

Pozri sa na hlavnej stranke, v casti prislusenstvo. Marek tam hodil tie moje fotky. Aspon budes mat predstavu, ako to cele vyzera. V skutocnosti to nie je vobec hrozne, ten box zdaleka nie je obrovsky. Navyse, pouzivam ho maximalne par tyzdnov do roka.
Ten nosic je hlinikovy, pripevneny je jednou skrutkou do predchystaneho zavitu, ktory sa skryva pod pozdlznou stresnou listou. Pri predaji tu listu nejako upravili, cim vlastne odkryly tie schovane zavity. Ak nosic nepotrebujem, odmontujem ho a medzery v pozdlznej liste prekryjem kratkou plastovou krytkou.
_________________
FoFu Champion Ebony 1,4 16V, 7/07, Modrá Tonic
Back to top
View user's profile Send private message
dan



Joined: 04 Aug 2007
Posts: 127

PostPosted: Tue Jan 15, 2008 10:06 am    Post subject: Reply with quote

Este jedna vec. V technickej dokumentacie od Fusiona je uvedene, ze na stresny nosic mozes nalozit 25kg bez elektron. stabilizacie, alebo 50kg so stabilizaciou. Preto si myslim, ze strecha tych 50kg unesie a obmedzenie na 25kg je len z obavy vyrobcu z nestability auta.
Ak potrebujem nieco nabalit, nevazim kazdy kus na lekarnickych vahach. Myslim si, ze pri letnej dovolenke sme v boxe mali viac ako 25kg, urazili sme v pohode 2000km do Chorvatska a spat. Auto, nosice ani box neprotestovali.
Ak chces na streche vozit aj lyze, potrebujes dlhy box. A ten ti zakonite bude precnievat na oboch koncoch. Na esteticku stranku sa mozes v tomto pripade vykaslat, ved box mas nalozeny len par tyzdnov v roku.
_________________
FoFu Champion Ebony 1,4 16V, 7/07, Modrá Tonic
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Tue Jan 15, 2008 10:10 am    Post subject: Reply with quote

dan: kolko si za neho dal?
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dan



Joined: 04 Aug 2007
Posts: 127

PostPosted: Tue Jan 15, 2008 10:40 am    Post subject: Reply with quote

Teraz ho maju za 3822 CZK. Ale ked som ho kupoval, urcite stal menej, nieco pod 3000CZK.
Tu je odkaz na stranku predajcu:
http://www.neumax.cz/obchod/autobox-neumann-whale-220-sedy-npb0402/
_________________
FoFu Champion Ebony 1,4 16V, 7/07, Modrá Tonic
Back to top
View user's profile Send private message
dan



Joined: 04 Aug 2007
Posts: 127

PostPosted: Fri Jan 18, 2008 5:10 pm    Post subject: Reply with quote

Nosice na Fusiona ponukaju aj na tejto adrese:
http://www.neumax.cz/kategorie/stresni-nosice/?CatID=395&SearchButt=1&SearchButtWiz=1&SearchWizardType=1&Mark=FORD&Year=2007&Model=Fusion%2C+5-dr+Hatchback
_________________
FoFu Champion Ebony 1,4 16V, 7/07, Modrá Tonic
Back to top
View user's profile Send private message
Istič



Joined: 25 Jan 2008
Posts: 10
Location: Slovensko

PostPosted: Sat Jan 26, 2008 3:55 pm    Post subject: Reply with quote

niznan wrote:
No ja mám fusiona len týždeň , ale keď som ho kupoval tak som si hneď zistil , že cena strešného nosiča aj s montážou je cca. 4000,-Sk a ťažné 7000,- Sk aj s montážou. Takže nemám čo riešiť a dám si to spraviť do originál servisu.


Priecne nosice som si dal namontovat asi po roku uzivania FoFu pocas prvej garancnej prehliadky vo fordackom servise v BA. Sam by som to asi tiez zvladol, ale urcite by som sa pri tom dost potrapil. Stalo ma to spolu s montazou cca 4500,- Sk.
Nosice su pre lepsie obtekanie vzduchu elipsoviteho tvaru s drazkou navrchu na uchytenie ostatneho prislusenstva. Neviem kto ich navrhoval (ide o originaly), ale aerodinamicky tvarovane priecne nosice su k autu pripevnene pomocou styroch hranatych "krabic", zarucene nearodinamickeho tvaru. Nevadi mi to velmi, ale pri vyssich rychlostiach je to pocut.
Uz sa tesim, ked vyrazim na lyzovacku a do drazok priecnych nosicov dam nedavno zakupene nosice na lyze THULE 740 (cca 3400,- Sk). Som zvedavy, ako sa to prejavi na hlucnosti. Budem informovat. Very Happy
_________________
Ford Fusion 1,4i 16V Duratec CORRIDA
http://s1.battleknight.sk/index.php?loc=hire&ref=Njg3NTQ=
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Sat Jan 26, 2008 5:07 pm    Post subject: Reply with quote

Istic: takze mas rovnaky priecny nosic ako ja Smile to je ten originalny, hej, ten je presne aj v prospektoch k Fusionu. Mna vysiel ked som ho kupoval na 5300 Sk, montoval som si ho sam...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Sat Jan 26, 2008 10:53 pm    Post subject: Reply with quote

Presne preto tato cast vznikla. Tie original nosice vyseraju strasne. Prave dnes som si to pozrel na jednom. Su strasne vysoko nad strechou a ked na to hodim bicykle... No ale co uz. Original je original. Predsa. co viac moze pasovat do drazky.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Istič



Joined: 25 Jan 2008
Posts: 10
Location: Slovensko

PostPosted: Sun Jan 27, 2008 7:08 pm    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:
Presne preto tato cast vznikla. Tie original nosice vyseraju strasne. Prave dnes som si to pozrel na jednom. Su strasne vysoko nad strechou a ked na to hodim bicykle... No ale co uz. Original je original. Predsa. co viac moze pasovat do drazky.

Ked som priecny nosic zhanal, servisny technik vo Forde mi radil, aby som kupil original, lebo pri montazi ineho vyrobku by som mohol poskodit lak na streche a bocnych stranach auta.
Inu sou som zazil, ked som zhanal nosic na lyze. Nemal som s tym ziadne skusenosti a postupoval som metodou POKUS=CHYBA. To, ze ma moj priecny nosic drazku a ze je aerodynamickeho tvaru som zistil az v tretej predajni (Dovtedy som siahal len po tych, ktore sa dali namontovat na nosic tvaru obdlznika.) A v nej ma predavajuci prekvapil otazkou: ,,ako je ta drazka siroka". Vraj existuju az tri sirky drazky.
Po tejto skusenosti som vsadil radsej na osvedcenu znacku Thule a radu predavajuceho.
_________________
Ford Fusion 1,4i 16V Duratec CORRIDA
http://s1.battleknight.sk/index.php?loc=hire&ref=Njg3NTQ=


Last edited by Istič on Mon Jan 28, 2008 1:21 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Sun Jan 27, 2008 8:59 pm    Post subject: Reply with quote

Parada. Takze toto zvysuje cenu nosica o dalsich par korun. Ale co clovek nespravi pre original. Inak to poskriabanie je asi nepravdepodobne. Pisalo sa tu o takom nosici a vyzera to dost bezpecne. A spominal to aj majitel ze ziadne skrabance po dovolenke do CR.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
sklima



Joined: 16 Jul 2007
Posts: 175
Location: UL

PostPosted: Sun Jan 27, 2008 9:00 pm    Post subject: Originalni nosic Reply with quote

Jen pro ukazku sem davam fotky nosice od Forda na FoFu, které jsem kdysi vyfotil na cizim aute. Jsou uchycene jinak nez neoriginaly. V cene je snad i ta prerusena lista.

Back to top
View user's profile Send private message
dan



Joined: 04 Aug 2007
Posts: 127

PostPosted: Mon Jan 28, 2008 8:57 am    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:
Parada. Takze toto zvysuje cenu nosica o dalsich par korun. Ale co clovek nespravi pre original. Inak to poskriabanie je asi nepravdepodobne. Pisalo sa tu o takom nosici a vyzera to dost bezpecne. A spominal to aj majitel ze ziadne skrabance po dovolenke do CR.


Majo, skus este raz pouvazovat nad stresnym boxom. Zabijes dve muchy jednou ranou - v zime odvezies lyze, a dajme tomu v lete nadbytocnu batozinu na dovolenku. Podla mna je to praktickejsie riesenie ako jednoucelovy drziak na lyze.
Ja mam na FoFu original priecniky od Forda, montovane pri kupe u predajcu. Vyzeraju ako na fotke nad tymto prispevkom. Som spokojny, montaz je jednoducha, nezdaju sa mi ani prehnane vysoko nad strechou. Je to zalezitost vkusu. V prvom rade je to vsak vec, ktora ma sluzit svojmu ucelu - prevozu nakladu, ktory nenaskladas do kufra. A tuto funkciu plnia na sto percent. Takze niet co riesit.
_________________
FoFu Champion Ebony 1,4 16V, 7/07, Modrá Tonic
Back to top
View user's profile Send private message
dan



Joined: 04 Aug 2007
Posts: 127

PostPosted: Mon Jan 28, 2008 9:06 am    Post subject: Reply with quote

Majo.
Este si mozes nechat namontovat pozdlzne nosice:
http://www.neumax.cz/kategorie/podelne-nosice/?CatID=379&SearchButt=1&SearchButtWiz=1&SearchWizardType=1&Mark=FORD&Year=2007&Model=FUSION%2C+5dr+HB
Ale to sa ti predrazi: pozdlzne a priecne nosice a potom este box, alebo drziak lyzi.
_________________
FoFu Champion Ebony 1,4 16V, 7/07, Modrá Tonic
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
Page 2 of 13

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group