Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Strešný nosič - konkretne
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Istič



Joined: 25 Jan 2008
Posts: 10
Location: Slovensko

PostPosted: Mon Jan 28, 2008 9:27 am    Post subject: Re: Originalni nosic Reply with quote

sklima wrote:
Jen pro ukazku sem davam fotky nosice od Forda na FoFu, které jsem kdysi vyfotil na cizim aute. Jsou uchycene jinak nez neoriginaly. V cene je snad i ta prerusena lista.


Super foto. Ja mam presne tento nosic.
Este k Danovmu prispevku.
Nad boxom som pred kupou samostatneho nosica na lyze tiez uvazoval. Zatial ma odradilo to, ze box, ked ho nepouzivas, je treba niekam upratat. A pri jeho rozmeroch to nie je niekedy jednoduche.
Nosic na lyze mam pod stolom v pracovni. Keby som tam strcil box, mozem na nom sediet namiesto stolicky a este by si mohla, ako na tandeme, prisadnut aj moja polovicka. Ale to by musel mat nosnost minimalne mojich 100 kg.
_________________
Ford Fusion 1,4i 16V Duratec CORRIDA
http://s1.battleknight.sk/index.php?loc=hire&ref=Njg3NTQ=
Back to top
View user's profile Send private message
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Fri Feb 01, 2008 9:49 pm    Post subject: Strešný nosič Ford + držiak lyží Thule 727 Reply with quote

Nakoľko som kúpil dcéram 2 páry lyží (2 som už mal) tak som sa rozhodol že si zadovážim strešný nosič + držiak lyží. Zakúpil som v Szilcar Košice originál Ford strešný nosič (4100 Sk po zľave na vernostnú kartu Szilcar)+ držiak lyží Thule 727 na šesť párov lyží ( 4400 Sk bez zľavy nakoľko sa nejedná o originálne príslušenstvo Ford ). Predavač ma upozornil že do držiaka na 6 párov sa vojde max.5 carving lyží tak preto som nebral ten lacnejší na 4 páry. Montoval som si to doma cca 3 hodiny. Určite by to trvalo aj menej ale pri vyberaní poslednej krycej zátky (z umelej hmoty) v závite na streche som zistil že sa nedá vybrať, lebo je pod ohnutým plechom v žliabku. Nakoniec to trvalo, ale podarilo sa. Ešte potrebujem dotiahnuť nejaké kozmetické úpravy ale už je to zmontované. Nakoľko mám auto čiernej farby tak ten nosič aj držiak vyzerá na aute fakt dobre - aspon podľa mna. Lyže sú už naložené na aute a zajtra premiéra smer Kavečany resp. Jahodná (lyž.strediská pri Košiciach).
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Thu Feb 07, 2008 10:08 pm    Post subject: Reply with quote

Dostal som sukromnu spravu od kolegu ale asi bola smerovana nespravne pretoze nemam ELSAgroup nosic zatial. Pls poradte. Asi vls bude vediet lebo on ma od Elsagroup. Tu je sprava:
Ahoj , pred včerom som si kupil nosiče vo fir. elsa group tip superauto a mam z ich montážou dosť kompilkacie. Som zamestnani ako servisak a považujem sa za domáceho kutila ale z nosičmi mam velkí problem vobec mi nepasuju vizerá to že su na ine auto . Na navode je napisane že su na model od 2000 do 06/2006 ale v obchode ma uisťoval že pasuju aj na model 2007. Tie kovove prichitki ktore idu za falc dverí majú čisla v predu 119 a v zadu 120. Bol bi som rad za niaku radu ohladom montaže prípadne fotografie pripadne mi možeš poslať sms...
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Thu Feb 07, 2008 10:27 pm    Post subject: Reply with quote

dan wrote:

.

Mna si teda presvedcil. Berem zakladne nosice a neskor dokupim box. Prioritou je pre mna nosic na bicykle. Som zvedavy ako toto vyzera. Musim este najst cas ist do servisu lebo si chcem dat aj alarm.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Fri Feb 08, 2008 12:25 pm    Post subject: Reply with quote

o nosici elsagroup citacia z davneho prispevku :

"chvilu mi to tu lezalo v krabici, dnes som skusil namontovat. vcelku bez problemov, len keby som posluchol navod a dal prednu stojku nosica 270 mm od predneho okna a zadnu 700 mm od prednej tak by voz vyzeral ako padajuci na nos. naviac sa mi zda rozumne mat nosic blizsie nad stlpikmi. 900 mm od seba a posunute ku stlpikom - O.K."

teda - montaz bez problemov, treba to najskor umiestnit na strechu zhruba na miesto, potom postupne zachytit skrutky na 1-2 zavity a az potom dotahovat postupne vsetky styry nohy naraz. popis konkretny problem alebo rozmer a ja ti to pojdem do pivnice odmerat na mojom
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Fri Feb 08, 2008 7:24 pm    Post subject: Reply with quote

vls wrote:
o nosici elsagroup citacia z davneho prispevku :

"chvilu mi to tu lezalo v krabici, dnes som skusil namontovat. vcelku bez problemov, len keby som posluchol navod a dal prednu stojku nosica 270 mm od predneho okna a zadnu 700 mm od prednej tak by voz vyzeral ako padajuci na nos. naviac sa mi zda rozumne mat nosic blizsie nad stlpikmi. 900 mm od seba a posunute ku stlpikom - O.K."

teda - montaz bez problemov, treba to najskor umiestnit na strechu zhruba na miesto, potom postupne zachytit skrutky na 1-2 zavity a az potom dotahovat postupne vsetky styry nohy naraz. popis konkretny problem alebo rozmer a ja ti to pojdem do pivnice odmerat na mojom

vls, takze nosic je ten isty? Pisal tam o nejakych cislach. Tie mas rovnake?
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
dan



Joined: 04 Aug 2007
Posts: 127

PostPosted: Fri Feb 08, 2008 9:25 pm    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:
dan wrote:

.

Mna si teda presvedcil. Berem zakladne nosice a neskor dokupim box. Prioritou je pre mna nosic na bicykle. Som zvedavy ako toto vyzera. Musim este najst cas ist do servisu lebo si chcem dat aj alarm.

Myslim si, ze najrozumnejsie je vziat original priecne nosice od Forda, najlepsie aj s montazou u Forda. Budes mat po starostiach, budes spokojny. Ja sa zatial nemozem stazovat. A ci su vyssie alebo nizsie nad strechou, alebo ci vyzeraju krasne alebo menej krasne, neriesim. Svoju ulohu plnia na jednicku a to je hlavne.
_________________
FoFu Champion Ebony 1,4 16V, 7/07, Modrá Tonic
Back to top
View user's profile Send private message
fezo



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 22
Location: Beluša

PostPosted: Fri Feb 08, 2008 9:33 pm    Post subject: Reply with quote

vls wrote:
o nosici elsagroup citacia z davneho prispevku :

"chvilu mi to tu lezalo v krabici, dnes som skusil namontovat. vcelku bez problemov, len keby som posluchol navod a dal prednu stojku nosica 270 mm od predneho okna a zadnu 700 mm od prednej tak by voz vyzeral ako padajuci na nos. naviac sa mi zda rozumne mat nosic blizsie nad stlpikmi. 900 mm od seba a posunute ku stlpikom - O.K."

teda - montaz bez problemov, treba to najskor umiestnit na strechu zhruba na miesto, potom postupne zachytit skrutky na 1-2 zavity a az potom dotahovat postupne vsetky styry nohy naraz. popis konkretny problem alebo rozmer a ja ti to pojdem do pivnice odmerat na mojom


Bol bi som rad za tie mieri , lebo dnes som skušal znovu nahodiť na FF tie nosiče a som presvečení že modelová rada od 07/2007 nieje zhodná z modelovou radou pred tímto dátumom o čom som sa presvečil aj na stránke thule lebo oni uvadzaju na modelovi rok 2007 a vikšie iní tip nosičov . Ale rad bi som mal mieri tvojích nosičov a boli by super aj fotki a chcel bi som sa spítať aj na tie čísla na patkach ja mám v predu 119 a v zadu 120 a na navode je udaní tip do 06/2006 a kod vyrobku 4088098 a tip superauto.
Chcel bi som upozorniť na strešne nosiče Mont Blanc mal som ich doma na krabici je napísane ford fusion ale v navode v krabici je iba na ford focus-vyhradne a ani nepasuju. Jedná sa o modelovu radu 2500 , modelovu radu 3000 ktoru odporuča virobca som nikde nezohnal ani na nete
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Fri Feb 08, 2008 10:14 pm    Post subject: Reply with quote

fezo :

obrazok namontovaneho je na :
http://www.elsagroup.sk/pages/nosice.php
typ YAK

na ceskej stranke byval aj navod na pouzitie, ale ten ti snad pribalili.
zajtra ti napisem tie cisla z patiek a ak najdem fakturu aj kod nosica.

dan :

pre mna je na 5 ciest za zivot auta rozumnejsie mat funkcny nosic a box spolu za 7.5 nez za 16 t. ako od forda - thule.
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
fezo



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 22
Location: Beluša

PostPosted: Fri Feb 08, 2008 10:32 pm    Post subject: Reply with quote

vls wrote:
fezo :

obrazok namontovaneho je na :
http://www.elsagroup.sk/pages/nosice.php
typ YAK

na ceskej stranke byval aj navod na pouzitie, ale ten ti snad pribalili.
zajtra ti napisem tie cisla z patiek a ak najdem fakturu aj kod nosica.

dan :

pre mna je na 5 ciest za zivot auta rozumnejsie mat funkcny nosic a box spolu za 7.5 nez za 16 t. ako od forda - thule.



Nas tej stranke som bol a bol som priamo aj u predajcu v BA ale mne to nesedí asi mi dali niaki nepodarok . Najhoršie je že idem v nedelu lyžovať do oščadnice a nemám ako zobrať lyže
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Sat Feb 09, 2008 10:21 am    Post subject: Reply with quote

fezo :

neviem ako ti pomoct.

u mna :
- polozol som priecniky na auto, na polyuretanove papucky ako vidiet na obrazku. lezia na streche medzi gumovou listou a zlomom strechy do bocnej steny auta. ked to nesedi presne, napriklad precuhuje cez strechu nabok o 1-2 centimetre, nic sa nedeje. dopredu patri dlhsi, dozadu kratsi priecnik. mam ich umiestnene priblizne nad stlpikmi, 900 mm od seba.
- kovove uchytky mam oznacene rovnako ako ty, 119 a 120, nedaju sa zamenit, lebo jedna je dlhsia a druha kratsia, podla toho, ako dlha je cast od zlomu stechy po horny prelis dveri, kam musia zapadnut.
- uchytky nasadis - do prelisu dveri a do zarezov v nosici, prichytis kazdu oboma skrutkami na 1-2 zavity, aby si mal volnost na dopasovanie pred pritiahnutim skrutiek naplno. ak nieco nesedi, da sa to v pohode znasilnit o par cm, alebo presunut priecnik kusok vedla, kde uchytka uz dociahne. nic nepodkladaj pod uchytku, ma hruby nater s polyuretanom a neposkriabe lak ani po opakovanom pouzivani, fakt je to pravda, aj ked som tomu moc neveril.
- ked mas vsetko nastelovane, postupne utahuj skrutky okolo celeho auta, vzdy 5-6 otociek na kazdej, na 4 krat utiahnes vsetky na doraz. ak zle sedela prichytka, pri utahovani ju lahko dostanes do zarezov nosica a do prelisu dveri.
- na zaver nasad krytky proti ukradnutiu a zamkni ich klucikom

tolko moj navod, ktory je v taliancine a ktory som si odlozil

ak nic z tohoto nezaberie, drbni nosic aj s prislusenstvom predajcovi do hlavy, ze ti dal nespravny typ, sklop tretinu zadneho operadla, prestrc do kabiny lyze z kufra a odfrc na Racu na Kysuce...
Twisted Evil
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sat Feb 09, 2008 11:19 am    Post subject: Reply with quote

V tejto firme uz niekto nakupoval?
http://www.lacnenosice.lacnetazne.sk/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
fezo



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 22
Location: Beluša

PostPosted: Sat Feb 09, 2008 7:53 pm    Post subject: Reply with quote

vls wrote:
fezo :

neviem ako ti pomoct.

u mna :
- polozol som priecniky na auto, na polyuretanove papucky ako vidiet na obrazku. lezia na streche medzi gumovou listou a zlomom strechy do bocnej steny auta. ked to nesedi presne, napriklad precuhuje cez strechu nabok o 1-2 centimetre, nic sa nedeje. dopredu patri dlhsi, dozadu kratsi priecnik. mam ich umiestnene priblizne nad stlpikmi, 900 mm od seba.
- kovove uchytky mam oznacene rovnako ako ty, 119 a 120, nedaju sa zamenit, lebo jedna je dlhsia a druha kratsia, podla toho, ako dlha je cast od zlomu stechy po horny prelis dveri, kam musia zapadnut.
- uchytky nasadis - do prelisu dveri a do zarezov v nosici, prichytis kazdu oboma skrutkami na 1-2 zavity, aby si mal volnost na dopasovanie pred pritiahnutim skrutiek naplno. ak nieco nesedi, da sa to v pohode znasilnit o par cm, alebo presunut priecnik kusok vedla, kde uchytka uz dociahne. nic nepodkladaj pod uchytku, ma hruby nater s polyuretanom a neposkriabe lak ani po opakovanom pouzivani, fakt je to pravda, aj ked som tomu moc neveril.
- ked mas vsetko nastelovane, postupne utahuj skrutky okolo celeho auta, vzdy 5-6 otociek na kazdej, na 4 krat utiahnes vsetky na doraz. ak zle sedela prichytka, pri utahovani ju lahko dostanes do zarezov nosica a do prelisu dveri.
- na zaver nasad krytky proti ukradnutiu a zamkni ich klucikom

tolko moj navod, ktory je v taliancine a ktory som si odlozil

ak nic z tohoto nezaberie, drbni nosic aj s prislusenstvom predajcovi do hlavy, ze ti dal nespravny typ, sklop tretinu zadneho operadla, prestrc do kabiny lyze z kufra a odfrc na Racu na Kysuce...
Twisted Evil

Rozhodol som sa že ešte to rano viskušam nasadiť a ak nie tak potom sklopim tu sedačku.
Ešte jedna otazka , kopiruju ti ocelove patki strechu ako na obrazku?lebo mne ani nahodou.
Prosim ťa ked to nahodiš tak to odfoť ako to vyzera.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
fezo



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 22
Location: Beluša

PostPosted: Sat Feb 09, 2008 7:56 pm    Post subject: Reply with quote

duves wrote:
V tejto firme uz niekto nakupoval?
http://www.lacnenosice.lacnetazne.sk/

duves
v tejto firme som nakupoval ja aj vls a mne ten nosič yak nesedí a vls sedí vid naše prispevki jedna sa o nosič za 2590 sk.
_________________
Ford Fusion 1,25 duratec
16V 75PS tango metalic
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
fezo



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 22
Location: Beluša

PostPosted: Sat Feb 09, 2008 8:19 pm    Post subject: Reply with quote

Ešte si mi nenapísal že či maš v navode lavo dole napísane "REV.00 - 06/2006" lebo ja to mám
_________________
Ford Fusion 1,25 duratec
16V 75PS tango metalic
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next
Page 3 of 13

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group