Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Vybitie autobatérie (akumulátora)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Jan 13, 2012 9:23 pm    Post subject: Reply with quote

Robbert wrote:
Závada se zjišťuje velmi těžko...

Ale pokud auto správně dobíjí, tedy funguje alternátor tak, jak má, tak bude problém zřejmě v nějakém zařízení, které žere proud i při vypnutém motoru...

Takže jako varinta č 1. pokud je podezření na rádio, rádio odpojit, a změřit napětí přímo na baterce při odstavení auta a třeba druhý den ráno.

Jinak samozřejmě, že pokud by byl nějaký slušný ampermetr, bylo by to nejlepší. šlo by vše proměřit ihned...

Ved prave.
Ampermeter k baterke, na svorky akumulatora. Jeden pomocník do auta a odpajať poistky. Musí sa to najst. Najprv v nenaštarovanom aute. Si myslim, kedze sa vybija v nenaštartovanom stave. Niekde to prebíja.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Sun Jan 15, 2012 5:50 pm    Post subject: Reply with quote

duves wrote:
Ved prave.
Ampermeter k baterke, na svorky akumulatora. Jeden pomocník do auta a odpajať poistky. Musí sa to najst. Najprv v nenaštarovanom aute. Si myslim, kedze sa vybija v nenaštartovanom stave. Niekde to prebíja.


Pánové,
pokud se připojí měřící přístroj na svorky baterie, tak se měří napětí baterie ve voltech - měřák je přípojený takzvaně paraelně.
Pokud by se měl měřit proud odebíraný z baterie, musel by se odpojit kabel + pólu baterie a do okruhu vřadit takzvaně do serie buď měřící přístroj např. PU 500 přepnutý na měření stejnosměrného proudu nebo nějaký stejnosměrný ampermetr.
To jsou základy elektrotechniky. Smile Smile Smile
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Jan 16, 2012 6:06 am    Post subject: Reply with quote

hanýsek starší wrote:
duves wrote:
Ved prave.
Ampermeter k baterke, na svorky akumulatora. Jeden pomocník do auta a odpajať poistky. Musí sa to najst. Najprv v nenaštarovanom aute. Si myslim, kedze sa vybija v nenaštartovanom stave. Niekde to prebíja.


Pánové,
pokud se připojí měřící přístroj na svorky baterie, tak se měří napětí baterie ve voltech - měřák je přípojený takzvaně paraelně.
Pokud by se měl měřit proud odebíraný z baterie, musel by se odpojit kabel + pólu baterie a do okruhu vřadit takzvaně do serie buď měřící přístroj např. PU 500 přepnutý na měření stejnosměrného proudu nebo nějaký stejnosměrný ampermetr.
To jsou základy elektrotechniky. Smile Smile Smile

No jasne. No čo už.
Takže do okruhu! Wink
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
revrox



Joined: 31 Jan 2012
Posts: 64

PostPosted: Fri Feb 17, 2012 6:54 pm    Post subject: Reply with quote

No dnes som 4-krat za zimu nabijal akumulátor a už asi konči, mate niekto tento ? vojde sa tam ?

http://www.autobiznis.sk/product/autobateria-varta-silver-dynamic-12v-52ah-16524/
_________________
Ford Fusion 1.6 Duratec Comfort plus, Colorado red 2008
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Fri Feb 17, 2012 8:55 pm    Post subject: Reply with quote

Rozměry si přesně nepamatuju, ale neni nic jednoduššího, než otevřít kapotu a baterku si změřit. Je třeba si také u té nové ohlídat správné umístění + a -.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
revrox



Joined: 31 Jan 2012
Posts: 64

PostPosted: Fri Feb 17, 2012 9:42 pm    Post subject: Reply with quote

Tak mam ju zmeranú dĺžka: 195mm šírka: 170mm výška: 180mm,
ale bola tam ešte vôla, tak neviem.
_________________
Ford Fusion 1.6 Duratec Comfort plus, Colorado red 2008
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sat Feb 18, 2012 7:41 am    Post subject: Reply with quote

Trochu inak. Vyber staru baterku a zmeraj rozmery uloženia a podla toho sa orientuj. Vola nevadi. Baterka je predsa zafixovana.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
revrox



Joined: 31 Jan 2012
Posts: 64

PostPosted: Sat Feb 18, 2012 8:29 am    Post subject: Reply with quote

Duves, presne takto som to robil. Vybral som ju a zmeral, ešte som ju napojil na nabíjačku aby sa dobila. A ta vyška je 140 bez tej vrchnej časť.
_________________
Ford Fusion 1.6 Duratec Comfort plus, Colorado red 2008
Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Sat Feb 18, 2012 5:04 pm    Post subject: Reply with quote

revrox wrote:
No dnes som 4-krat za zimu nabijal akumulátor a už asi konči, mate niekto tento ? vojde sa tam ?

http://www.autobiznis.sk/product/autobateria-varta-silver-dynamic-12v-52ah-16524/


Tady máš odkaz na originál baterii pro 1,6 i s rozměrama.

https://katalog.fordoriginalnidily.cz/index.php?katalog=1384
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Sat Feb 18, 2012 5:40 pm    Post subject: Reply with quote

Já jsem kupoval již dvakrát zde http://www.pneuconex.cz/katalog-zbozi/autobaterie/varta/blue-dynamic/produkt/varta-blue-12v-60ah a byl jsem se vším spokojen,hlavně teda s cenou Laughing
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
revrox



Joined: 31 Jan 2012
Posts: 64

PostPosted: Sat Feb 18, 2012 6:08 pm    Post subject: Reply with quote

Shocked Shocked Shocked dobra cena, a s tou Vartou som max spokojný na VW Pole je už 7 rokov !!!
_________________
Ford Fusion 1.6 Duratec Comfort plus, Colorado red 2008
Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Mon Feb 20, 2012 4:32 pm    Post subject: Reply with quote

Tak jsem dnes měřil v garáži rozměr baterie.Do originálního kastlíku pro baterii v motorovém prostoru FoFíka 1,4/2009 se vejde pouze baterie o rozměrech 207x185x175 čili:

http://www.pneuconex.cz/katalog-zbozi/autobaterie/varta/blue-dynamic/produkt/varta-blue-12v-44ah

http://www.pneuconex.cz/katalog-zbozi/autobaterie/varta/silver-dynamic/produkt/varta-silver-12v-52ah
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Mon Feb 20, 2012 9:04 pm    Post subject: Reply with quote

hanýsek starší wrote:
Tak jsem dnes měřil v garáži rozměr baterie.Do originálního kastlíku pro baterii v motorovém prostoru FoFíka 1,4/2009 se vejde pouze baterie o rozměrech 207x185x175 čili:

http://www.pneuconex.cz/katalog-zbozi/autobaterie/varta/blue-dynamic/produkt/varta-blue-12v-44ah

http://www.pneuconex.cz/katalog-zbozi/autobaterie/varta/silver-dynamic/produkt/varta-silver-12v-52ah
Takže menší než do 1.6 ,ještě že jsi to změřil aby někteří nekoupili tu větší,ta 52Ah je akorát.
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
zamepe



Joined: 03 Nov 2009
Posts: 2
Location: Tábor,CZ

PostPosted: Fri Feb 24, 2012 10:16 am    Post subject: Reply with quote

Mám ve FF baterii 43Ah(start.proud 390A),mohu tam dát bez problému silnější,třeba jak tady píšete 52Ah-jaké jsou důvody pro?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Fri Feb 24, 2012 10:47 am    Post subject: Reply with quote

kedysi davno kupil martin licenciu na motory z talianska. dal tam presne taku bateriu ako mal talian - rovnaka kapacita - Ah a rovnaky vybijaci prud - A. motory nestartovali ani trt.

pri rieseni sa zistilo - som skromny, riesil a zistil som to ja... - ze talian mal baterky podla DIN a nasi tam drbli baterky podla CSN, rozdiel si nepamatam presne, ale v principe - Ah - udavaju kolko je v baterii energie - kolko hodin dokaze dodavat nejaky smiesny prud bez poklesu napatia pod nejaku hranicu, dam bateriu s vacsimi amperhodinami - je v nej viac energie. neznamena to, ze s nou vozidlo lepsie nastartuje, len vydrzi nase pokusy dlhsie.
udaj vybijacieho prudu je pre startovatelnost zaujimavejsi. hovori o tom, aky je maximalny prud ktorym mozem vybijat baterku normou stanoveny pocet sekund a napatie pritom neklesne pod stavovenu hranicu.
na priklade DIN, CSN pre vybijaci prud 250 A (cisla si vymyslam ale ide o princip):
podla DIN mozem startovat prudom 250 A a napatie mi po deviatich sekundach neklesne pod 9 V
podla CSN mozem startovat prudom 250 A a napatie mi po siestich sekundach neklesne pod 6 V
je vidiet, ze rovnake oznacenie je na uplne odlisnych bateriach - rozdiel je v norme hodnotenia.

pri rovnakej norme - DIN - je vyssi maximalny vybijaci prud lepsi - rychlejsie sa roztoci starter a motor ma vacsiu sancu nakopnut.

ospravedlnujem sa ak som niekoho nudil... Twisted Evil
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group