Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Vybitie autobatérie (akumulátora)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sat Jan 08, 2011 10:25 am    Post subject: Reply with quote

Dík Hanýsku!
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
TREK



Joined: 03 Jul 2008
Posts: 156
Location: Bratislava

PostPosted: Sat Jan 08, 2011 11:18 am    Post subject: Reply with quote

hanýsek starší wrote:
duves wrote:
Chlapi, takato nabijačka je vhodna na tie Calcium aku čo mam/e vo autach?
http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk/hs.xsl/index_12362.htm


Pročti si následující odkaz:

http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=1514&postdays=0&postorder=asc&start=0

Kupoval som ju pred zimnou sezonou a maximalna spokojnost. Nabijam sice iba svokrovy a polovicke Felicie ale dobra bola pred zimou aj pre mojho Fofika. Netreba bateriu odpojovat z auta a bezpecne nou bateriu dobijete . DOPORUCUJEM
_________________
FORD FUSION ,RIVAL X,1.4l,80hp,TANGO,
6X AIRBAG,KLIMA, denne svietenie,
2 DIN PIONEER,195X55 R16´
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Robbert



Joined: 19 Jun 2009
Posts: 431
Location: Brno venkov

PostPosted: Wed Jan 12, 2011 1:07 pm    Post subject: Reply with quote

Teď v zimě jsem umýval FoFu a asi tam někam zatekla voda, protože po stání asi 3 dny se vybila baterie a auto nešlo nastartovat. Přepojil jsem ho přes kabely s druhým a chytlo na první pokus.
Takže pozor na to, když myjete auto, aby vám někam nezatekla voda Sad
_________________
FORD Mondeo Kombi Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009, Panter Black
FORD Fusion 1,4 Comfort, r.v. 2009, Panther Black
---------------------
EX:Ford Mondeo 2,0 TDDi Mk. III,2002,
Škoda Superb 1,9 TDi, 2003
Back to top
View user's profile Send private message
Tlapa



Joined: 07 Jun 2011
Posts: 26

PostPosted: Tue Jun 07, 2011 12:53 pm    Post subject: Reply with quote

Zdravím všechny. Měl bych jeden dotaz. Přibližně před měsícem jsem koupil ojetinu Fusiona 1.6 (benzin), rok vyroby 2003. Měsíc s tím jezdím a až do teď bylo všechno v pořádku.
O víkendu jsem jel trasu cca 40 km, na odpočívadle jsem chvilku zastavil a vypl motor. Po chvili jsem chtěl nastartovat a ejhle.... Nešlo to. Nejdřív to škytalo, ale motor nechytl. Na druhý pokus to škytalo ještě mín a na třetí už to ani neškytlo, ale jen bylo slyšet rychlé cvakání zpod kapoty.
Auto se mi podařilo roztlačit a jel jsem dál (teď už vím, že novější auta se roztlačovat nemají). Dojel jsem před barák a zkusil znovu nastartovat. Chytlo to bez problému. Na druhy pokus už to zase jen cvakalo a od té doby, nenastartuju.

Nevíte prosím, čím by to mohlo být a popřípadě co s tím?

Dneska nabíjím baterku, to je jediné co mě napadlo a jediné co teď asi můžu sám udělat... Jsem opravdu jen uživatel a o autech nic moc nevím....
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Jun 07, 2011 4:16 pm    Post subject: Reply with quote

Ak nepremeriaš aku, tak to môže byť aj štarter.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Start%C3%A9r_%28motor%29
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Tue Jun 07, 2011 6:15 pm    Post subject: Reply with quote

Podľa toho čo popisuješ, tak to vyzerá na štartér, že nevysúva pastorok, treba prečistiť. Je možné aj baterka... Neviem, prečo by sa nesmelo moderné auto rozťahovať, keď to umožnuje výrobca podľa návodu. Akurát treba byť opatrný na spojke aby nepreskočil remen.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Tlapa



Joined: 07 Jun 2011
Posts: 26

PostPosted: Wed Jun 08, 2011 7:39 am    Post subject: Reply with quote

No, byl bych radši, kdyby to byla baterka Wink Ale to si holt vybrat nemůžu. Uvidíme, dneska si jdu vyzvednout nabitou baterku a hned večer jí dám do auta a uvidime. A když to bude startovat, tak to bude jedině dobře. Ale i tak asi auto vezmu do servisu, aby koukli, jestli baterka dobíjí.

Díky za rady! Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Tlapa



Joined: 07 Jun 2011
Posts: 26

PostPosted: Wed Jun 08, 2011 7:45 pm    Post subject: Reply with quote

Tak jsem tam dneska dal nabitou baterku a startuje to bez problémů. Ale říkám si, kde se ta baterka mohla vybít. Vzdyt jsem jel, pak zastavil a za 5 minut zase chtel odjet, ale uz to nestartovalo. Tak si rikam, jestli funguje dobijeni nebo tak něco..... Co myslíte? Teď když to už startuje mám ještě nechat v nějakem servisu skontrolovat dobijeni, startér atd.?
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Wed Jun 08, 2011 8:36 pm    Post subject: Reply with quote

Tlapa wrote:
Tak jsem tam dneska dal nabitou baterku a startuje to bez problémů. Ale říkám si, kde se ta baterka mohla vybít. Vzdyt jsem jel, pak zastavil a za 5 minut zase chtel odjet, ale uz to nestartovalo. Tak si rikam, jestli funguje dobijeni nebo tak něco..... Co myslíte? Teď když to už startuje mám ještě nechat v nějakem servisu skontrolovat dobijeni, startér atd.?
Jak píšeš auto máš něco přes měsíc,ta baterie asi umřela a neudrží kapacitu nech si ji změřit.Toto jsem řešil u C3 si žena koupila v AAA,za 3měsíce ji klekla během týdne,dobrý bylo když jsem tu starou vyndal a koukám rok výroby 2004 a auto vyrobený 2003 tak to ti šmejdi vyměnili. Příznaky byli uchem slyšitelné horší točení startéru pak následovalo rozsvícení kontrolky airbegů pak kontrolka motoru a nakonec to už jen cvakalo jako tobě tohle vše během 4 dnů,tak jsem prohlíd net heureku a objednal vartu za supr cenu nechám ti tu odkaz pro případ,supr obchod a je to 2roky a točí i v zimě jako blázen.Samozdřejmě jestli seš blázen do muziky tak to chce silnější ale jestli máš 4/45w bez zesilovače tak je tahle až dost. http://www.pneuconex.cz/katalog-zbozi/autobaterie/varta/blue-dynamic/produkt/varta-blue-12v-52ah
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
Tlapa



Joined: 07 Jun 2011
Posts: 26

PostPosted: Thu Jun 09, 2011 9:46 am    Post subject: Reply with quote

Super, díky moc! Very Happy

Akorát mě se tedy žádný kontrolky nerosvítily. Rovnou to prostě po kratší zastávce nechtělo nastartovat.
Back to top
View user's profile Send private message
Kormi



Joined: 19 Jan 2009
Posts: 227

PostPosted: Sat Dec 03, 2011 10:32 pm    Post subject: Reply with quote

Tlapa wrote:
Super, díky moc! Very Happy

Akorát mě se tedy žádný kontrolky nerosvítily. Rovnou to prostě po kratší zastávce nechtělo nastartovat.

To může být fůra závad .... co takhle porucha alternátoru-může být vadný alternátor - nebo může prokluzovat řemen a tím pádem nedostatečně dobíjí ?
_________________
Ford Fusion 1,4 -16V -Ebony Blaser 1/09
Ford Grand C Max-1,9 Tdi 12/13
http://fusion.fordclubs.org/nase5.html
MOTTO: ..je jedno čím jezdíš ,ale jezdi jako člověk
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
slp



Joined: 12 Jan 2012
Posts: 1

PostPosted: Thu Jan 12, 2012 9:07 am    Post subject: Reply with quote

Zdravím,

mám problém s vybíjením akumulátoru. Po cca 4-5dnech stání je baterie úplně vybitá (naměřeno voltmetrem napětí asi 5V). Nejprve jsem myslel, že prostě odešla baterie, tak jsem koupil novou, ale situace se opakuje. Určitě jsem nenechal svítit světla apod. Posléze jsem zjistil, že když zamknu auto, tak se po určité době rozsvítí podsvětlení knoflíku hlasitosti na rádiu, pouze ten knoflík, ostatní tlačítka na rádiu nesvítí. Bohužel to někdy svítí a někdy ne, nepodařilo se mi najít souvislost. To svícení asi zapříčiní vybití baterie. Na autě nemám žádné úpravy elektroinstalace, rádio je originál 6000CD.

Nesetkal jste se někdo s tímto problémem a jak jste to případně vyřešili? Dík za info a pomoc.
_________________
Ford Fusion, 1.4 Duratec 16 V 03/2008
radio 6000CD
Back to top
View user's profile Send private message
Robbert



Joined: 19 Jun 2009
Posts: 431
Location: Brno venkov

PostPosted: Fri Jan 13, 2012 8:50 am    Post subject: Reply with quote

Pokud máš k rádiu kod, tak bych ho normálně zkusil vypojit a uvidíš.

Další možností je změřit odběr v klidovém stavu. někde může být kraťas, který to způsobuje... Pokud to není rádiem, tak můžeš vytahovat jednotlivé pojistky a zkoumat odběr.
Možností je spousta...
_________________
FORD Mondeo Kombi Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009, Panter Black
FORD Fusion 1,4 Comfort, r.v. 2009, Panther Black
---------------------
EX:Ford Mondeo 2,0 TDDi Mk. III,2002,
Škoda Superb 1,9 TDi, 2003
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Jan 13, 2012 12:31 pm    Post subject: Reply with quote

Robbert wrote:
Pokud máš k rádiu kod, tak bych ho normálně zkusil vypojit a uvidíš.

Další možností je změřit odběr v klidovém stavu. někde může být kraťas, který to způsobuje... Pokud to není rádiem, tak můžeš vytahovat jednotlivé pojistky a zkoumat odběr.
Možností je spousta...

A netreba pri tom merať amperovy odber? resp. ako sa zistí taka zavada?
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Robbert



Joined: 19 Jun 2009
Posts: 431
Location: Brno venkov

PostPosted: Fri Jan 13, 2012 12:46 pm    Post subject: Reply with quote

Závada se zjišťuje velmi těžko...

Ale pokud auto správně dobíjí, tedy funguje alternátor tak, jak má, tak bude problém zřejmě v nějakém zařízení, které žere proud i při vypnutém motoru...

Takže jako varinta č 1. pokud je podezření na rádio, rádio odpojit, a změřit napětí přímo na baterce při odstavení auta a třeba druhý den ráno.

Jinak samozřejmě, že pokud by byl nějaký slušný ampermetr, bylo by to nejlepší. šlo by vše proměřit ihned...
_________________
FORD Mondeo Kombi Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009, Panter Black
FORD Fusion 1,4 Comfort, r.v. 2009, Panther Black
---------------------
EX:Ford Mondeo 2,0 TDDi Mk. III,2002,
Škoda Superb 1,9 TDi, 2003
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group