Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

zerie vam klima nejako markantne vykon?
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia
View previous topic :: View next topic  
Author Message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Mon Jan 29, 2007 9:13 am    Post subject: zerie vam klima nejako markantne vykon? Reply with quote

ludia vypinaju klimu pri predbiehani aj na 2litrovych mondeach. Je to tak poznat aj na benzinovych fusionoch? (na tdci v meste je to nepostrehnutelne asi koli turbu a pri vyssich rychlostiach som to este neskusal). Ale tych 0.5L nafty si to samozrejme zoberie so sebou do pekla. Na 1.25ke sa s tym podla mna pri zapnutej klime neda ist do strmsieho kopca :) Alebo sa mylim? :P
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Mon Jan 29, 2007 10:38 am    Post subject: Re: zerie vam klima nejako markantne vykon? Reply with quote

destroy wrote:
ludia vypinaju klimu pri predbiehani aj na 2litrovych mondeach. Je to tak poznat aj na benzinovych fusionoch? (na tdci v meste je to nepostrehnutelne asi koli turbu a pri vyssich rychlostiach som to este neskusal). Ale tych 0.5L nafty si to samozrejme zoberie so sebou do pekla. Na 1.25ke sa s tym podla mna pri zapnutej klime neda ist do strmsieho kopca Smile Alebo sa mylim? Razz

mam 1.4 .. klimu som zase tak casto nepouzival v lete, ale nejako markantne som necitil znizenie vykonu
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DSA



Joined: 21 Jan 2007
Posts: 13

PostPosted: Mon Jan 29, 2007 9:04 pm    Post subject: Reply with quote

no tu stratu vykonu citit.... motor sa chova tak...lenivejsie... a ta spotreba ide fakt hore... ked predbieham, klimu nepouzivam Very Happy
_________________
Ford Fusion 1,4 TDCi 6/2003
Back to top
View user's profile Send private message
bobek



Joined: 26 Jan 2007
Posts: 18
Location: Ko۩ce

PostPosted: Thu Feb 01, 2007 11:35 pm    Post subject: klima Reply with quote

Zdravim

Ked som bol minuly rok na Rodose, tak som mal Suzuki 1.3, ked som zapol klimu, tak som musel preradit aj pri mensom kopci z 5 na 4.

Prave preto som si kupil Fusion 1.6 benzin, na ktorom spustenu klimu vobec necitim. Mam ho sice kratko, ale toto som si naschval vyskusal. Rucicka otackomera sice zakmita, ale auto ide spokojne dalej.

Bob
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Fri Feb 02, 2007 7:55 am    Post subject: Reply with quote

autom na Rhodos? Nie je to trosku daleko? Ako si tam isiel? Grecko je super ale prave koli vzialenosti vaham ci neist radsej do Chorvatska
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Fri Feb 02, 2007 8:38 am    Post subject: Reply with quote

destroy wrote:
autom na Rhodos? Nie je to trosku daleko? Ako si tam isiel? Grecko je super ale prave koli vzialenosti vaham ci neist radsej do Chorvatska

cesty v pohode ..coho sa bojis? bal by som sa mozno pri starom aute, ze sa nieco stane, ale pri novom?
+ mame ford assistance ... v celej europe, ked sa ti nieco stane, zadarmo sa o teba postara Ford ... nemas problem
Ja tiez rozmyslam niekde ist v lete dalej ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Sat Feb 17, 2007 9:28 pm    Post subject: Reply with quote

klimu nemam, teda - som ako bujak teoretik :
rucka otackomera ti na volnobehu poklesne aj ked zasvietis brzdove svetla, nez na to zareaguje regulator otacok. aby si zbadal pokles vykonu, to by musela klima zrat ine kilowaty. dvojkilowatova klima mi uspesne chladi miestnost 4x4 m, v baraku mam 15 kW plnovy kotol ktory zvlada zimu z -25 na 25 stupnov v celom dome. nezavisle kurenie eberspacher alebo webasto pre osobak idu max. na 4.5 kW. nemam technicke listy, ale klima zoberie podla mna tak do 2 kW, a to by som sa uz cudoval. to nemozes pri tvojom motore pocitit, maximalny vykon nevyuzijes skoro nikdy, vidis to len na spotrebe. ak netaha a treba podradit, tak zena zabudla zatiahnutu rucnu, nie?
Back to top
View user's profile Send private message
KK



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 134

PostPosted: Tue Apr 24, 2007 9:16 pm    Post subject: Reply with quote

Trošku to poznám při rozjezdu, chce to malinko víc šlápnout do plynu. Ten motor má malý kroutící moment ve volnoběhu a je to znát. Jinak za jízdy klimu asi nepocítím, teoreticky by měla vzít 2 - 3kW.
_________________
KK
nyní C-MAX 1,6 Tdci GEN-X - 5/2010 - metalická šedá sea
a ještě stále dál Fusion - nyní Cukáček 1,4 Tdci Trend - 8/06 - Stříbrná Mondust
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
xxnobodyxx



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 298

PostPosted: Wed Apr 25, 2007 8:20 am    Post subject: Reply with quote

Na 1,6 benzin klimu skoro ani nepoznam kedy zapne...pri zapinani ma pozvolny nabeh takze to neni tak poznat ako pri starsich modeloch klimy...sem tam sa stane ze zapne akurat pri rozbiehani alebo preradovani, vtedy je trochu citit. Spotrebu nesledujem nejak moc takze neviem.
Tento rok idem do Grecka na Thassos autom a myslim ze je to celkom v pohode. Minuly rok som bol v Chorvatsku-Ciernej Hore a Albansku, dokopy som najazdil cca 4300 km a Fusion uplne v pohode, nebol ani najmensi problem...netreba rozmyslat ci sa nieco pokazi na aute pretoze to by som asi nejazdil vobec...A co sa ma pokazit to sa pokazi bez rozdielu ci idem dlhsiu trasu alebo len do prace...
_________________
1,6 16V 08/2005
Radio- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-radio
Interier- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-interier
Rozne- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-rozne/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DANID



Joined: 17 Apr 2007
Posts: 145
Location: TN

PostPosted: Wed Apr 25, 2007 3:10 pm    Post subject: KLIMA Reply with quote

KED JE ZAPNUTA TAK MOTOR TROCHU VIAC PRIDAVA NA OTAČKACH,A PRI PREDBIEHANI NO PROBLEMO.TAKŽE NEVIPINAM VOBEC,PRAVDA JE ŽE ZATIAL SME LEN TRAJA V AUTE,A TA NAJMENŠIA MA 8KG,TAK ZATIAL POHODA
_________________
FORD FUSION 1,4TDCI,2004,COMFORT FRESH.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
KK



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 134

PostPosted: Wed Apr 25, 2007 6:53 pm    Post subject: Reply with quote

Samozřejměže si motor přidá podle zatížení ( přizapnutí klimi cca 100až 150 ot. ) , ale ve volnoběhu mi připadá docela slabý. Nepatřím totiž mezi ty, co se rozjíždí s hodně sešláplým plynem. Zkoušel jsem se projet v autobazaru a bylo to stejné.
_________________
KK
nyní C-MAX 1,6 Tdci GEN-X - 5/2010 - metalická šedá sea
a ještě stále dál Fusion - nyní Cukáček 1,4 Tdci Trend - 8/06 - Stříbrná Mondust
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Thu May 17, 2007 8:08 pm    Post subject: Reply with quote

Zapnutou klimu poznám i na svém autě s více než dvojnásobným výkonem než má Fusion 1,4. Divil bych se, kdyby úbytek výkonu u Fusionu nebyl cítit. U slabších motoru (např. Fabie 1,2) to výrobce řeší automatickým vypnutím klimy při sešlápnutí plynového pedálu na podlahu např. při předjíždění.
Co se týká zvýšení spotřeby - např. při volnoběhu mi PP ukazuje spotřebu 0.9l/h a při zapnutí klimy 1,4l/h. Naučil jsem se do dlouhých stoupání klimu vypínat a naopak z kopce jí brzdit. Pak se průměrná spotřeba nijak dramaticky nezvyšuje.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Mon May 21, 2007 9:02 pm    Post subject: Reply with quote

sedlaq: ve slabších autech má klima i nižší výkon. Jednak proto, aby motor utáhl i něco jiného, než jenom klimatizaci, druhak slabší motory se obvykle dávají do menších aut, kde je i menší vnitřní prostor - takže není potřeba tolik chladit.

BTW, proč dáváš V6ku pryč, abys ještě nelitoval Wink.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
peca



Joined: 30 Mar 2007
Posts: 125

PostPosted: Tue May 22, 2007 6:10 am    Post subject: Reply with quote

Klima zere vykon (1.25), je to znat hlavne pri rozjizdeni na krizovatkach a pri predjizdeni. Pri jizde po okrskach 90kou uz to skoro neni znat.
_________________
Fusion Ambiente 1.25, 03/2007, klima, Radio CD 6000, Garmin Nuvi 300

best 6.1 l/100km, nyni 7,3
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Tue May 22, 2007 7:30 pm    Post subject: Reply with quote

DR wrote:
BTW, proč dáváš V6ku pryč, abys ještě nelitoval Wink.

Zatím ji pryč nedávám, ale vzhledem k jejímu věku (10 let) se pokud zůstane doma, stane "dvojkou". Na protiúčet mi Ford nabízí směšných 40tis.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group