Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

zerie vam klima nejako markantne vykon?
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia
View previous topic :: View next topic  
Author Message
KK



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 134

PostPosted: Sat May 26, 2007 3:21 pm    Post subject: Reply with quote

Jel jsem delší trasu s Fabií 1,4i, klima byla docela znát a hlavně při rozjezdu jsem musel víc přidat a do kopce na dálnici to bylo taky znát. Ale Romster 1,2 HTP mi neujel i když jsem ji měl zapnutou a byl jsem ještě na rozdíl od něj naložený. Mimo téma - nepochopil jsem ale jednu věc - jak někdo může navrhnout motor 1,2 HTP do auta velkého jako je třeba Romster a ještě se najde někdo kdo si to koupí. Ten 1,4 Tdci co mám, je podle mě taky slabota, ale ještě je to pro mě překousnutelné.
_________________
KK
nyní C-MAX 1,6 Tdci GEN-X - 5/2010 - metalická šedá sea
a ještě stále dál Fusion - nyní Cukáček 1,4 Tdci Trend - 8/06 - Stříbrná Mondust
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Maki



Joined: 09 Jul 2007
Posts: 124
Location: Kosice - Zelezniky

PostPosted: Tue Jul 10, 2007 9:04 pm    Post subject: Reply with quote

Rovnako citim ubytok vykonu hlavne v patke na miernom stupani, vtedy bud musim ist pomalsie, alebo podradit do 4.
Na rovine je to maximalne v pohode (110-120km/h), pri rozjazde to zas neturujem.
Ak chcem ist razantne tak bez klimy jednoznacne.

Myslim ze je to 10% pokles teda 5-6kw.
(Tu patku mohli sprevodovat lepsie.)

Maki

peca wrote:
Klima zere vykon (1.25), je to znat hlavne pri rozjizdeni na krizovatkach a pri predjizdeni. Pri jizde po okrskach 90kou uz to skoro neni znat.

_________________
Fusion 1.4 16V/80PS, 06/2007, model Flair-X
cervena tango metal
Back to top
View user's profile Send private message
MrKos



Joined: 13 Aug 2007
Posts: 36
Location: Brno

PostPosted: Tue Aug 14, 2007 11:54 am    Post subject: Reply with quote

vls wrote:
klimu nemam, teda - som ako bujak teoretik :
rucka otackomera ti na volnobehu poklesne aj ked zasvietis brzdove svetla, nez na to zareaguje regulator otacok. aby si zbadal pokles vykonu, to by musela klima zrat ine kilowaty. dvojkilowatova klima mi uspesne chladi miestnost 4x4 m, v baraku mam 15 kW plnovy kotol ktory zvlada zimu z -25 na 25 stupnov v celom dome. nezavisle kurenie eberspacher alebo webasto pre osobak idu max. na 4.5 kW. nemam technicke listy, ale klima zoberie podla mna tak do 2 kW, a to by som sa uz cudoval. to nemozes pri tvojom motore pocitit, maximalny vykon nevyuzijes skoro nikdy, vidis to len na spotrebe. ak netaha a treba podradit, tak zena zabudla zatiahnutu rucnu, nie?



řekl bych že kromě elektrické spotřeby je třeba přihlédnout také k mechanickému zatížení motoru při pohonu kompresoru které je asi největší žrout výkonu... jestli se nepletu ( kdyžtak mně někdo opravte ) tak je klíňákem od klikovky stále poháněn a nějakou spojkou ( asi elektromagnet ) v případě potřeby zapojen do okruhu ... a na zkapalnění chladícího média je potřeba už pořádný tlak... a kromě toho taky větráky, ventily, klapky apod. zatěžují altík takže nepřímo to samé ale s menší spotřebou... a sumasumárum to je zatížení takové že i na svém 100PS motoru naprosto bezpečně poznám ůbytek výkonu... a v kopcovitém terénu při naloženém autě si dost dobře nedokážu představit zapnutou klimatizaci a bezpečné předjíždění... prostě to na chvilku vypnu a jedu Smile

spíše by mně zajímalo zda někdo neví jestli kompresor jede na více režimů podle " odběru " vychlazeného vzduchu případně podle teploty venku a uvnitř a nebo jestli jen jede nebo nejede a vše ostatní je jen věcí rozvodu vzduchu... potom by bylo jedno jak moc pouštím větrák a spotřeba pořád stejná...
_________________
Ford Fusion+ 1,6 16V duratec 07/2005
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
joko69



Joined: 25 May 2008
Posts: 50

PostPosted: Sat May 31, 2008 2:01 pm    Post subject: Reply with quote

U mého FF při zapnuté klimatizaci jakoby kolísá výkon, jako bych cítil že přidá, ubere, ale spíš jen při malých otáčkách
_________________
Ford Fusion, Ebony 5D 1.4 Duratec /barva:DEEP NAVY/tmavě tónovaná skla / Mio C520 / 9/2007
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Sat May 31, 2008 6:29 pm    Post subject: Reply with quote

joko69 To je normální stav.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Sat May 31, 2008 7:26 pm    Post subject: Reply with quote

MrKos wrote:
spíše by mně zajímalo zda někdo neví jestli kompresor jede na více režimů podle " odběru " vychlazeného vzduchu případně podle teploty venku a uvnitř a nebo jestli jen jede nebo nejede a vše ostatní je jen věcí rozvodu vzduchu... potom by bylo jedno jak moc pouštím větrák a spotřeba pořád stejná...

To je presne rozdiel medzi manualnou a automatickou klimou, i ked aj automaticke su niektore s kompresorom len "ON/OFF"...
Pri manualnej to mas len "zapnuty" a "vypnuty", pri automatickych kompresor pracuje podla momentalnych poziadaviek, teda aj realny prikon sa meni... Preto automaticke aj vykazuju nizsiu spotrebu paliva ako manualne... Wink
Este som si neurobil "testik", ale na otcovej Fiat Marea Weekend 1,8 1996 som si to skusil - mierny kopec, 5 st. a pocas akcelerovania som vypol klimu - realne bolo citit, ako Ta vtiahlo do sedacky... Tam to urcite bolo, ako uviedol predajca, takych 10 konikov dole na klimu...
Ked bude prilezitost, vyskusam si to na mojom, ale tu by to nemalo byt az tak markantne - novsia technologia a automatika... Wink
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
joko69



Joined: 25 May 2008
Posts: 50

PostPosted: Sat May 31, 2008 8:31 pm    Post subject: Reply with quote

sedlaq wrote:
joko69 To je normální stav.


To su rád Smile já bývalí Favoritář v tom mám mezery Laughing Laughing
_________________
Ford Fusion, Ebony 5D 1.4 Duratec /barva:DEEP NAVY/tmavě tónovaná skla / Mio C520 / 9/2007
Back to top
View user's profile Send private message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Mon Jun 02, 2008 12:50 pm    Post subject: Reply with quote

No jo. Ve Favoritu ani v mojí Feldě nebyla klíma znát. Leda tím, že mě večer bolelo za krkem. Very Happy Very Happy od otevřeného okénka.
Ale ve Fofíku je znát kdy klima zapne a vypne. Není to nic velkého, ale je to cítit.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Horal



Joined: 13 May 2008
Posts: 205
Location: V. Tatry

PostPosted: Mon Jun 02, 2008 2:51 pm    Post subject: Reply with quote

Gek wrote:
No jo. Ve Favoritu ani v mojí Feldě nebyla klíma znát. Leda tím, že mě večer bolelo za krkem. Very Happy Very Happy od otevřeného okénka.
Ale ve Fofíku je znát kdy klima zapne a vypne. Není to nic velkého, ale je to cítit.
Neviem čo tym mysliš- nie je to nič velke- či na vykon motora ,alebo klimy- moju klimu bolo teraz cez tento horuci vikend citit na vykone klimy vyborne a trochu aj na vykone motora.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec 05/2008
http://picasaweb.google.sk/scootiphoto/FordFusion
Back to top
View user's profile Send private message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Mon Jun 02, 2008 10:46 pm    Post subject: Reply with quote

Ano, tak jsem to myslel. Zapne klíma, je cítít lehce úbytek výkonu motoru. Zapne klíma, je znát že to poskočí. Klima klimuje dobře. Prostě jak zapíná a vypíná klima, je to znát. Nevím jak to jinak vyvětlit
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ichta



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 99

PostPosted: Wed Jun 04, 2008 8:45 am    Post subject: Reply with quote

Mam 1.4 motor a ted pres ty vedra se zapnutou klimou, je to znat pri jizde na dalnici,ve meste rozdil necitim. Ale na dalnici se snazim ji vypnout nebo aspon nastavit vyssi teplotu,aby nemela klima tolik prace, protoze kolem 130 a zvlast pri predjizdeni ci kopcich nema motor takovy vykon. No jeste se mi nelibi,ze i pri konstantni rychlosti to pri zapnute klime s motorem trochu skube a kolisa.
_________________
Fusion 1.4 champion ebony, blazer;comfort X, boční airbagy, MP3; unor/08
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Sun Jun 22, 2008 8:27 am    Post subject: Reply with quote

Ja Vam neviem. Ta klima je nejaka divna. Ked to tocim do 3000 otacok tak to je velmi lenive s klimou. Akonahle sa dostanem nad 3tis. ide to ako raketa. Je to normalne? Ten rozdiel je skokovy. A to sa tyka vsetkych prev. stupnov. Dokonca aj jednotky co vsak pri 3000 riadne huci.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
DANID



Joined: 17 Apr 2007
Posts: 145
Location: TN

PostPosted: Sun Jun 22, 2008 10:54 pm    Post subject: Reply with quote

To je zaujmave,každy piše "pri zapnutej klime je motor lenivejši"že je to poznat,ja ked držim motor v optimalnych otačkach tak to vobec necitim,auto ide ako gula takže je to o štyle jazdy,a teraz ked je teplejšie tak ju použivam stale.
_________________
FORD FUSION 1,4TDCI,2004,COMFORT FRESH.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Mon Jun 23, 2008 7:18 am    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:
Ja Vam neviem. Ta klima je nejaka divna. Ked to tocim do 3000 otacok tak to je velmi lenive s klimou. Akonahle sa dostanem nad 3tis. ide to ako raketa. Je to normalne? Ten rozdiel je skokovy. A to sa tyka vsetkych prev. stupnov. Dokonca aj jednotky co vsak pri 3000 riadne huci.


Presne Very Happy
Do trech tisic to s klimou nejede... nad tri to skubne a jede jak s turbem Very Happy
A docela to jde citit pri rozjizdeni na jednicku...no a pri jizde jde citit kdy sepne a vypne...ale ted v tom teple venku: klima je klima Very Happy
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Mon Jun 23, 2008 8:31 am    Post subject: Reply with quote

toto ma prekvapilo v clanku:
http://auto.idnes.cz/klimatizace-zchladi-i-penezenku-dn9-/automoto.asp?c=A070723_200305_automoto_fdv

Quote:
Autoklub ADAC naměřil, že například malému Fordu Fiesta 1.4 při zapnuté klimatizaci průměrná spotřeba při jízdě ve městě stoupne o více než dva litry, ale u výkonnější Audi A4 2.0 TDI s "chytřejší" klimatizací dělá nárůst spotřeby ve městě jen okolo 0,7 litru. Při jízdě mimo město spotřeba roste se zapnutých chlazením méně.

_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group