Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Radio 6000CD - upgrade, provoz, chyby a vychytavky
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Audio, navigacie
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kamko13



Joined: 27 May 2011
Posts: 101
Location: Michalovce - okolie

PostPosted: Tue Mar 12, 2013 10:53 am    Post subject: Reply with quote

Tiež som mal problém s rádiom, vlastne so signálom. Zistil som že anténa nieje dostatočne zatočená. No odkrútiť ju nešlo tak som použil kliešte.
Vnútorný závit v anténe ani nebolo vidieť. Proste hliník urobil svoje tak som si narezal nový závit M6. Príjem sa 50% zlepšil ale len keď auto stojí. Našlo mi aj tri ukrajinské stanice a dve maďarské čo som doteraz nechytal. Asi po 2-5 sekundách nabehne super stereo a kvalita je priam neuveriteľná na toto rádio. Pri jazde okamžite sa stereo stratí. Trošku ma rozčuľuje aj to že na FM1 mi chytí iné stanice ako na FM2 a iné ako na FM AST.
Potom som si prečítal poľské ford fórum a tam to riešili anténnym separátorom (pozor nie zosilovačom).
Link ako to vyzerá: http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Separator-Antenowy-usuwa-szumy-HIT-/3218
Tak som hľadal na slovensku kde by sa to dalo splašiť a našiel som jednu firma a za dosť prijateľnú cenu: http://thorn.inshop.sk/inshop/autoradia-prislusenstvo/koncovky-a-adaptery-autoanten/%5Bid-0116714%5D-zrs-sa-2.html
Pokiaľ pôjdem okolo tak si to kúpim, namontujem a dám vedieť či to zabralo alebo nie.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort - Moondust
r.v. 2008
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Tue Mar 12, 2013 5:27 pm    Post subject: Reply with quote

Hele co jsem teda vyčetl tak separátor je vlastně napáječ anténího zesilovače a používá se jen tehdy pokud orig.rádio v našem případě FORD 6000 vyměníš za jiný neorig. a to neumí napájet po koaxiálu ten zesilovač.
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
Kamko13



Joined: 27 May 2011
Posts: 101
Location: Michalovce - okolie

PostPosted: Tue Mar 12, 2013 11:01 pm    Post subject: Reply with quote

Tiež som to čítal, ale predávajú to na stránke ford-esklep.pl ako pre všetký rádia, v ktorých počuť šum alebo praskanie. Nieje tam napísané že to je len pre neoriginálne (napísal som otázku predajcovi či dá použiť aj na autorádio FORD 6000cd).
Na fóre som sa dočítal že viacerí to dali do mondea s rádiom ford 6000cd a zvuk je naozaj čistejší.
Pokiaľ viem tak v našej anténe nieje zosilovač. Ešte zháňam schéme autorádia Ford 6000cd, či autorádio vysiela nejaký prúd do antény.
Zistím dám vedieť.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort - Moondust
r.v. 2008
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
lukaskab



Joined: 13 Jun 2015
Posts: 2

PostPosted: Sat Jun 13, 2015 4:02 am    Post subject: Reply with quote

Hanysek wrote:
S Hanyskem starsim mame spolecnou asi jen jednu vec a to je auto Very Happy


Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Luke99



Joined: 03 Aug 2017
Posts: 4
Location: Kuřim

PostPosted: Thu Aug 10, 2017 3:25 pm    Post subject: Schéma zapojení čokolády Reply with quote

Chtěl bych se zeptat jestli někdo máte České schéma zapojení radia 6000cd potřebuji najít kde je anténa a zadní reproduktory díky za pomoc
_________________
Lukáš Janků 9.11.1999 učeſ v oboru Mechanik NA a Autobusů

Ford Fusion ''ST'' r.v. 2011
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Audio, navigacie All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Page 7 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group