Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Stierace Bosch Aerotwin
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia
View previous topic :: View next topic  
Author Message
garret



Joined: 29 Aug 2008
Posts: 11

PostPosted: Fri Mar 06, 2009 11:32 pm    Post subject: Reply with quote

Dnes jsem zakoupil stěrače Bosch Aerotwin. Přesně takové jaké mají být pro Fusiona, originál na obalu je uvedeno pro Ford Fusion. Nainstaloval, vše podle mě tak jak to má být, všechno zacvaklo. Tak jsem začal stírat a ejhle, delší stěrač vždycky zavadí o ten kratší a dojde k ráně, nejde s tím stírat. Neměl jsem někdo podobný problém? Ten kratší stěrač je prostě delší než originální stěrač.
Back to top
View user's profile Send private message
Dydy



Joined: 16 Nov 2007
Posts: 35

PostPosted: Fri Mar 06, 2009 11:50 pm    Post subject: Reply with quote

garret wrote:
Dnes jsem zakoupil stěrače Bosch Aerotwin. Přesně takové jaké mají být pro Fusiona, originál na obalu je uvedeno pro Ford Fusion. Nainstaloval, vše podle mě tak jak to má být, všechno zacvaklo. Tak jsem začal stírat a ejhle, delší stěrač vždycky zavadí o ten kratší a dojde k ráně, nejde s tím stírat. Neměl jsem někdo podobný problém? Ten kratší stěrač je prostě delší než originální stěrač.


Tak si ich zmeraj na Fusiona su oznacene Bosch Aerotwin A552S a dlzka 550mm sofer a 400mm spolujazdec ak to tak nie je, reklamuj to. Ja ich mam od zaciatku ako som kupil fusika sú perfektne. Je medzi nimi medzera asi tak pol centimetra, ked su vypnute. Na vsetkych autach som ich mal, doma aj v robote, kopec kamosom a rodine som ich zohnal aj na fusikov a nikdy som nemal ziaden problem ani som nepocul.
Alebo si pozri ci nahodou (dost bi som sa divil) nemas len povytiahnutu tu koncovku na niektorom tom stieraci. Ak ti to zatvaranie cvaklo, tak mi z toho len vychádza, ze jeden musi byt dlhsi.
_________________
1.4 TDCi, 2007
Back to top
View user's profile Send private message
garret



Joined: 29 Aug 2008
Posts: 11

PostPosted: Sun Mar 08, 2009 7:44 pm    Post subject: Reply with quote

No tak jsem to přeměřil, délka odpovídá, delší 550, kratší 400. Mezera mezi nima, když jsou vypnuté je taky tak půl centimetru. Jakmile zapnu stěrače tak ten delší ja vyjede zavadí o konec toho kratšího, ohne se a jak jede dál, tak se napruží a pak vystřelí. Fakt nechápu proč nesedí.
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Sun Mar 08, 2009 9:06 pm    Post subject: Reply with quote

garret wrote:
No tak jsem to přeměřil, délka odpovídá, delší 550, kratší 400. Mezera mezi nima, když jsou vypnuté je taky tak půl centimetru. Jakmile zapnu stěrače tak ten delší ja vyjede zavadí o konec toho kratšího, ohne se a jak jede dál, tak se napruží a pak vystřelí. Fakt nechápu proč nesedí.

nemas jeden z nich zle zasunuty?
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
garret



Joined: 29 Aug 2008
Posts: 11

PostPosted: Sun Mar 08, 2009 9:30 pm    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:
garret wrote:
No tak jsem to přeměřil, délka odpovídá, delší 550, kratší 400. Mezera mezi nima, když jsou vypnuté je taky tak půl centimetru. Jakmile zapnu stěrače tak ten delší ja vyjede zavadí o konec toho kratšího, ohne se a jak jede dál, tak se napruží a pak vystřelí. Fakt nechápu proč nesedí.

nemas jeden z nich zle zasunuty?

Nene, oba zacvakly, i ta krytka šla v pořádku zacvaknout.
Back to top
View user's profile Send private message
Dydy



Joined: 16 Nov 2007
Posts: 35

PostPosted: Mon Mar 09, 2009 6:45 pm    Post subject: Reply with quote

garret: Tak neviem, skus este len trosku potiahnut ten spolujazdcov smerom von, lebo ako som pozeral to uchytenie sa zrejme da zatvorit aj ked ten hacik dobre nesadne. Alebo tam skus znova dat tie povodne ci to bude robit tiez. Ak ano musis mat nieco s ramenami alebo prevodom od motorčeka stieracov. Lebo ten soferov stierac ide hore prvy a spolujazdcov ide az za nim. Nechapem preco sa dostane soferov za spolujazdcov? Ja som fakt nemal ziaden problem s Bosch Aerotwin ani na starych autach. Dokonca som uz videl aj dlhsi ten pred spolujazdcom cca o dva centimetre, ale bol, teda musi byt pod soferovim stieracom a normalne to fungovalo bez akychkolvek problemov, zotre to aj ten trojuholnicek co zostava na skle dole medzi stieracmi. To uz ale nemusim experimentovat.
_________________
1.4 TDCi, 2007
Back to top
View user's profile Send private message
garret



Joined: 29 Aug 2008
Posts: 11

PostPosted: Mon Mar 09, 2009 7:37 pm    Post subject: Reply with quote

Dydy wrote:
garret: Tak neviem, skus este len trosku potiahnut ten spolujazdcov smerom von, lebo ako som pozeral to uchytenie sa zrejme da zatvorit aj ked ten hacik dobre nesadne. Alebo tam skus znova dat tie povodne ci to bude robit tiez. Ak ano musis mat nieco s ramenami alebo prevodom od motorčeka stieracov. Lebo ten soferov stierac ide hore prvy a spolujazdcov ide az za nim. Nechapem preco sa dostane soferov za spolujazdcov? Ja som fakt nemal ziaden problem s Bosch Aerotwin ani na starych autach. Dokonca som uz videl aj dlhsi ten pred spolujazdcom cca o dva centimetre, ale bol, teda musi byt pod soferovim stieracom a normalne to fungovalo bez akychkolvek problemov, zotre to aj ten trojuholnicek co zostava na skle dole medzi stieracmi. To uz ale nemusim experimentovat.

Ty původní se nezasekávají. Zkusím tady dát fotku jak jsou ty stěrače umístěné. Celkem mě to štve, krom toho že nejsou zrovna nejlevnější totiž stírají výborně (mám tam v současný době dlouhý aerotwin v kombinaci s krátkým starým stěračem, protože v téhle kombinaci se to taky nezasekává) narozdíl od starých stěračů. Nedá se to prostě srovnávat.
_________________
Ford Fusion, 1,4 TDCi, 2004
Back to top
View user's profile Send private message
Dydy



Joined: 16 Nov 2007
Posts: 35

PostPosted: Mon Mar 09, 2009 9:08 pm    Post subject: Reply with quote

Ano, lacne nie su, ale stieraju vyborne a mali by dlho vydrzat. Este ma napadlo, skus prirovnat tie nove k tym povodnym ci su take iste a ci nahodou nemaju nejak vyosene upevnenie. Inak uz neviem, snad len im to ukazat, kde si ich kupil nech sa vyjadria.
Vela stastia!
_________________
1.4 TDCi, 2007
Back to top
View user's profile Send private message
vbalko



Joined: 03 Mar 2009
Posts: 48

PostPosted: Tue Mar 10, 2009 10:18 am    Post subject: Reply with quote

Ako dlho vydrzia taketo "drahe" stierace? Oplati sa do nich investovat? Aj s prihliadnutim na vysoke riziko kradeze - stavam totiz pred bytovkou v pomerne velkom meste.
_________________
Ford Fusion 1.6i 16V 100k, Flair X, Black Panther, Folie
Back to top
View user's profile Send private message
Dydy



Joined: 16 Nov 2007
Posts: 35

PostPosted: Tue Mar 10, 2009 12:51 pm    Post subject: Reply with quote

vbalko wrote:
Ako dlho vydrzia taketo "drahe" stierace? Oplati sa do nich investovat? Aj s prihliadnutim na vysoke riziko kradeze - stavam totiz pred bytovkou v pomerne velkom meste.


Ono je to samozrejme relativne, mne vydrzia niekolko rokov a jazdim kazdy den aj vikendy. Dolezite je hlavne v zime si dobre ocistit okno aj stierace od zamrznuteho snehu aby si stierace nedral ako o smirgel. Lenze to chce aj skor vstat. Niektori, ja ich volam "tankisti", zapadane auto zotru len stieracom predne sklo urobia si priezor 10x10 a hura na cestu. Ja musim mat dobry vyhlad z auta. Tie klasicke som menil tak raz do roka a tieto Boschky mam teraz treti rok a este stale su dobre. Zalezi ako komu co vyhovuje. Minule ma viezol jeden kamarat zo Ziliny do BB a spat, prsalo celu cestu, stierace strasne. Pytam sa ho sak ty ides tu cestu po pamati a on, ze v podstate ano, ze mu to nevadi. Uz davno mi tak nelepilo.
Tiez parkujem pred bytovkov v meste. Ak ti ich maju ukradnut tak ti ich ukradnu. Otazka je, komu budu pasovat? V robote nam zatial no "ukradli", poskodili na jednom aute stierace, uplne ich dokrutili, ze sa museli menit aj ramena a ukradli ev. cislo a to vsetko za jednu noc na jednom aute v uplne malickom mestecku pred bytovkou, kde kolega roky staval a nic sa nestalo. U nas zasa pravidelne miznu ciapocky z ventilkov, uz som ich minul asi 100. A to ked zmizne tak vsetkym autam v rade.
_________________
1.4 TDCi, 2007
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Mon May 04, 2009 10:59 pm    Post subject: Reply with quote

no zda sa ze so stieracmi Tesco koncim. 2 cesty mi jeden uletel. Odlomili sa v uchyte ten adapter nevydrzal napor 120km/h. Je to asi trochu nebezpecne. Budem musiet zvazit nieco ine. Ale v dazdi boli neprekonatelne.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Fri Jan 01, 2010 8:53 pm    Post subject: Reply with quote

co si myslite o tych stieracoch ? http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=1388 / predné stierače Ford PREMIUM 1 545 438 ... 25 €
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Thu Mar 18, 2010 6:28 pm    Post subject: Reply with quote

Douho se tady nic o těch Aerotwinech nepsalo...
Máte někdo nějaké čerstvé zkušenosti? (popř. za kolik se ted pohybují?) Wink

Původní už nejsou 100% a chtělo by to každou chvíli za něco vyměnit... podle toho,co tady někteří psali,tak by měli být ty Bosche dobré Rolling Eyes
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Sat Mar 20, 2010 7:38 am    Post subject: Reply with quote

Po několikerém vyměnění pouze pryžových stírátek jsem si nyní koupil v Glóbusu celé stírací lišty EVO. Velmi levné, konstrukčně podobné jako Bosch. Jsem zatím velmi mile překvapen, stírají perfektně, naprosto bezhlučně. Kratší (400mm) stál pod stovku a delší (550mm) asi 120,-Kč. Pro jistotu ty staré zatím vozím v kufru Very Happy
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sat Mar 20, 2010 12:23 pm    Post subject: Reply with quote

Dneska jsme se ve Fordu dívali a na FoFu klasické origo Ford stojí kolem 7 stovek a ty lištové (aerotwiny Ford) stojí cca 1 000 Kč. Za ty prachy teda raději ty Bosche, které sou i podle jiných for kvalitnější a vyhrály i nějaký test ADACu Cool
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 4 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group