Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Kryty na kola (poklice)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Fri Nov 14, 2008 11:55 am    Post subject: Reply with quote

O plechac sa Ti opiera pevnym spodkom, pri alu kolese sa Ti prichytava prave tou castou pohyblivou, kuzelovou castou... Akurat to vyzera dost blbo a dost odstavaju... Preto som si kupil obycajne na plechy a urcite tie peniaze nelutujem... A kedze som disky kupil za trojku celu sadu, tak este stale som v pluse...
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Fri Nov 14, 2008 12:47 pm    Post subject: Reply with quote

No když dáš poklice, tak je to jedno jak to vypadá, když ty matice stejně nejsou vidět.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Fri Nov 14, 2008 4:55 pm    Post subject: Reply with quote

Samozrejme, že sedia, ale je rozdiel medzi dosadaciou plochou na matici na plecháč a na ALU, tie čo sú určené na ALU tak dosadzajú na plecháčoch menšou plochou čo môže spôsobiť ich deštrukciu.Sú totiž prispôsobené na dosadzaciu plochu ALU kolesa.Keby to bolo také jednoduché, tak by to išlo aj naopak, s tými na plecháče pripevniť ALU, čo samozrejme nejde....
Už len dodám to, že pokiaľ niečo deklaruje konstruktér, výrobca prostredníctvom svojich predajcov tak je pravda.
To že ti to funguje, neznamená, že je to bezpečné, už sa o tom presvedčili viacerí.A myslím, že konstruktér si to nezoberie na plecia,aby povolil niečo čo nie je technicky bezpečné.
Táto diskusia o maticiach je na úrovni "nasypte si cukor do paliva, bude to lepšie jazdiť,alebo dajme si vodu namiesto oleja".....HAUK!
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Fri Nov 14, 2008 7:06 pm    Post subject: Reply with quote

Liboro wrote:
Samozrejme, že sedia, ale je rozdiel medzi dosadaciou plochou na matici na plecháč a na ALU, tie čo sú určené na ALU tak dosadzajú na plecháčoch menšou plochou čo môže spôsobiť ich deštrukciu.Sú totiž prispôsobené na dosadzaciu plochu ALU kolesa.Keby to bolo také jednoduché, tak by to išlo aj naopak, s tými na plecháče pripevniť ALU, čo samozrejme nejde....
Už len dodám to, že pokiaľ niečo deklaruje konstruktér, výrobca prostredníctvom svojich predajcov tak je pravda.
To že ti to funguje, neznamená, že je to bezpečné, už sa o tom presvedčili viacerí.A myslím, že konstruktér si to nezoberie na plecia,aby povolil niečo čo nie je technicky bezpečné.
Táto diskusia o maticiach je na úrovni "nasypte si cukor do paliva, bude to lepšie jazdiť,alebo dajme si vodu namiesto oleja".....HAUK!

Asi jsi ještě neviděl originální matice kol Ford, nebo jsi naprostý technický antitalent, protože jinak bys takovou kravinu nemohl zplodit.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Fri Nov 14, 2008 7:18 pm    Post subject: Reply with quote

sedlaq wrote:

Asi jsi ještě neviděl originální matice kol Ford, nebo jsi naprostý technický antitalent, protože jinak bys takovou kravinu nemohl zplodit.

Ani jedno ani druhé...Mám oreginál matice aj pre ALU aj pre plecháče.A technický antitalent nie som,v strojarine a technických veciach sa pohybujem od mala, otec je strojár a okrem iného študujem strojarinu!
Proste som vyjadril svoj názor,ak máš iný, ja ti ho neberiem...
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Fri Nov 14, 2008 7:28 pm    Post subject: Reply with quote

Takže pokud máš opravdu originální Ford, tedy ty s otočnou podložkou, tak si zkus tu matici posadit do demontovaného plecháče a pak do demontovaného hliníkáče. Podívej se čím se v jednotlivých případech matice opírá o disk a pak jako technik zhodnoť, jestli hrozí nějaká destrukce, kterou tady strašíš lidi.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Fri Nov 14, 2008 7:37 pm    Post subject: Reply with quote

sedlaq wrote:
Takže pokud máš opravdu originální Ford, tedy ty s otočnou podložkou, tak si zkus tu matici posadit do demontovaného plecháče a pak do demontovaného hliníkáče. Podívej se čím se v jednotlivých případech matice opírá o disk a pak jako technik zhodnoť, jestli hrozí nějaká destrukce, kterou tady strašíš lidi.

ja nikoho nestrašim, vyjadrujem svoj názor....mal som už plecháče namontované aj s tými na ALU a viem ako to vyzerá....možno máš pravdu,. že deštrukcia je prehnaný výraz, i keď by mohlo k nej prísť pri veľmi hraničnej situácii Idea
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Fri Nov 14, 2008 8:40 pm    Post subject: Reply with quote

Sorry, ale plácáš nesmysly. Koukni se na to kde ti dosedá plechový kolo na matici od alu kol a na matici od plechů. Je to stejný. A nezkoušej tvrdit nic o různé pevnosti použitého materiálu. Je tam závit a ten musí držet pořád stejně. A kdyby to nebylo možný to tak přidělávat, tak máš v základní výbavě vozidla k rezervě i sadu matic na plechy. Protože i když je to jenom rezerva, musí to držet na 100% i v krizové situaci a ne jenom provizorně. Pokud máš opravdu něco společnýho se strojařinou, tak by si nemoh mít takovýhle názory. A že ti to tvrdí prodejce. Vzhledem k tomu, že se hodně fusionu, skoro většina prodává na alu, tak při přezouvání na zimu a na plechové disky, je toto tvrzení hodně výnosný obchod při ceně sady matic. Takže slušně vydělá a navíc tě timhle tvrzenim neohrožuje. Jenom ti vytahne z peněženky prašule navíc. A o to prodejci jde především.
A též nejsem technický antitalent. Živim se jako konstruktér.

A jelikož to je téma o poklicích, tak já mám origo 15" poklice Ford Cougar a autu sluší parádně.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Fri Nov 14, 2008 8:51 pm    Post subject: Reply with quote

zdenal8: Krasna posledna veta... Laughing Wink Uz vyssie som presne to iste pisal... Twisted Evil
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Fri Nov 14, 2008 9:15 pm    Post subject: Reply with quote

Nějak nechápu, ale to je fuk.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
vláďa



Joined: 25 Jun 2008
Posts: 16
Location: Ústí nad Labem

PostPosted: Sun Nov 16, 2008 10:54 am    Post subject: Tak ještě jednou matice kol Reply with quote

Už se mi to téma nechtělo dále pitvat, ale když jsem viděl, jak jste se všichni naštvaně rozepsali, tak to ještě dokončím. Když jsem psal o nemožnosti použít matice z litých kol na plechové disky, tak jsem psal pouze svůj názor. Tento názor vzešel z návštěvy pneuservisu u známého, který mi doporučil koupení matic na plecháče - podotýkám, že tento člověk s prodejcem Fordu nemá nic společného a doporučil mi to jako známému. Když jsem potom prohlížel a zkoušel oba druhy matic, tak jsem došel k názoru, že na tom asi něco opravdu bude. V úplně první zprávě jsem asi vypustil dezinformaci o nemožnosti použití matic - za tu se omlouvám. U známého v pneuservisu jsem se zastavil znovu a probírali jsme to. Oba jsem se shodli na tom, že když to výrobce doporučuje, tak asi ví proč. Třeba je to opravdu úplně jedno, ale já osobně budu matice používat dle rady profíka a na léto ty čtyři matice na rezervu budu také vozit. Pokud to někoho vytočilo, tak se ještě jednou omlouvám, ale proto do těchto debat vstupujeme a píšeme své názory, abychom se dozvěděli něco nového o našich fusíkách.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 08/2008, červená metalíza Tango
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Sun Nov 16, 2008 4:01 pm    Post subject: Reply with quote

Když to zrekapituluji, tak bohužel geniální konstrukce "fordí matice" určené pro oba typy disků díky fámám a ziskuchtivosti přichází vniveč. Ještě by si tito, kteří na tom vydělávají měli stoupnout před prodejny a každého, co odjíždí s novým vozem na elektronech upozornit, že v případě defektu nemá čím přimontovat rezervu a hned mu vnutit sadu matic. Nebo přímo žalovat Ford, že vypouští ze závodu auta bez možnosti upevnění rezervy. Zkuste to někdo, budou se smát, až se budou za břicho popadat.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Nov 16, 2008 10:42 pm    Post subject: Reply with quote

Přesně tak. Kdyby to nebylo určené na plechy, tak nemáš čim přidělat rezervu a pak by to auto nebylo technicky způsobilé k provozu. Pokud by teda nemělo ve výbavě sadu matic na plechy a nebo sadu pro opravu defktu. A hlavně by tě na to měl prodejce upozornit při předávání vozidla a ne až když se začneš shánět po zimních kolech. Ale to už tu opakuju pořád dokola. Zkrátka kdo si ty matice chce koupit, tak ať si je koupí, ale neblbněte další lidi, že si je za každou cenu musí koupit taky, když to neni pravda.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Mon Nov 17, 2008 9:09 am    Post subject: Reply with quote

Takže nám zase nasr... na hlavu a vyhodil jsem pět stovek. Sad
Nejde o těch pár stokorun, ale o jednání. Proč stále více platí - homo homini lupus - člověk člověku vlkem.

Mě bylo divné, že u plechové rezervy není sada matic, když mi říkali že musím koupit jiné matice na plecháče, ale nějak mi to celkově nedošlo.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Mon Nov 17, 2008 7:56 pm    Post subject: Reply with quote

Pro těch pár stovek jsou schopní i v prodejnách Ford mást zákazníky. nemusí se bát, nic přece neriskují. V pneuservisech zase mají zkušenosti z vozů jiných značek, u kterých je nutné mít dvě různé sady matic a tak to aplikují i na Fordy.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 4 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group