Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

Kryty na kola (poklice)
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Morph

Založený: 04 december 2007

PríspevokZaslal: Po január 14, 2008 5:48 pm    Predmet: Kryty na kola (poklice) Odpovedať s citátom

Měl bych dotaz ohledně poklic. Koupil jsem si zimní gumy vč. plechových disků (51/2 x R14 ET47,5) na www.pneu-servis.cz. S dodávkou zboží jsem obecně spokojen, ale zaboha nemůžu sehnat poklice, které by na těch kolech držely. Většinou mi v obchodech byly doporučeny poklice Xtune (mat. ABS). Prý extrémě drží, ale bohužel i ty sundám jedním prstem (malíčkem). Jinak disky na první pohled vypadají normálně, drážku, resp. žlábek, tam mají.
Jaké kryty kol, co dobře drží, by jste doporučili (v ceně pod 1000 Kč)? Nebo setkal se někdo s podobným problémem a nějak ho vyřešil (kromě možnosti poklice nepoužívat).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pirat

Založený: 26 júl 2007

PríspevokZaslal: Po január 14, 2008 6:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Posledna sanca ak by si nezohnal ziadne co by tam nedrzali tak mozes pouzit umelohmotnu pasku bude ju sice vidno ked budes stat ale podrzi to tam.
DR

Založený: 19 január 2007

PríspevokZaslal: Po január 14, 2008 7:06 pm    Predmet: Re: Kryty na kola (poklice) Odpovedať s citátom

Morph: na zimních kola jsem koupil nejlevnější poklice v hapermarketu, 40Kč/ks, dalo se vybrat asi ze 3-4 typů, vzal jsem co nenenápadnější. Drží dobře a když je náhodou zničím, nebo ztratím, tak mě to jednak netrápí, druhak ji mají v hyperu pořád dost. Za ušetřené peníze jsem si nechal zrenovovat letní 17" liťáky Cool .
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dulius
Site Admin

Založený: 11 január 2007

PríspevokZaslal: Po január 14, 2008 7:15 pm    Predmet: Re: Kryty na kola (poklice) Odpovedať s citátom

DR napísal:
Morph: na zimních kola jsem koupil nejlevnější poklice v hapermarketu, 40Kč/ks, dalo se vybrat asi ze 3-4 typů, vzal jsem co nenenápadnější. Drží dobře a když je náhodou zničím, nebo ztratím, tak mě to jednak netrápí, druhak ji mají v hyperu pořád dost. Za ušetřené peníze jsem si nechal zrenovovat letní 17" liťáky Cool .

v hypermarkete som si take kupil, za 38 Sk/ks ... dal som si ich na auto, riadne zasunul a po 200 metroch mi 2 vypadli Smile Smile Smile Smile

to bol impulz, aby som si kupil nieco normalne ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jader

Založený: 12 február 2007

PríspevokZaslal: Po január 14, 2008 8:11 pm    Predmet: Puklice z Metra Odpovedať s citátom

Prvú zimu som kúpil 4ks puklice v Metre cca za 300 Sk. Už tretiu zimu držia perfektne. Dokonca som mal už viackrát namontované reťaze a puklice sú stále v dobrom stave.
Návrat hore
MajoV

Založený: 09 október 2007

PríspevokZaslal: Po január 14, 2008 9:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som kupil v Tescu znacky Tesco. A aj ked vyzerali ze nesedia presne trosku odstavaju zatial drzia. Pouzil som aj prilozene plastove pasiky na prichytenie. Je to istota.
mlhoš

Založený: 30 august 2007

PríspevokZaslal: Po január 14, 2008 11:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Koupil jsem zimní pneu + plechový disky s poklicema v akci od Forda.Cena všechno sakum pikum asi 10500kč. Poklice mají najeto asi 1500km v pohodě.
duso

Založený: 07 február 2007

PríspevokZaslal: Ut január 15, 2008 6:50 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som po niekoľkých vyskúšaniach kúpil orig. puklice (cca 1.300,-SKK). Ako jediné držali pevne, mám ich už druhú zimu.
DR

PríspevokZaslal: Ut január 15, 2008 11:16 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak to tak čtu, máte na těch poklicích správně nasazený/vytvarovaný ten rozpínací drát? to je jediný důvod, proč by to mohlo špatně sedět, rozměry disků jsou normované.

Originál poklice od forda mívaly (když jsem je používal) opačný problém, nasazovaly se tak ztuha, že většinou mechanici u forda nebo v pneuservisu brzo ulomili některou z těch plastových pacek a následovala ztráta poklice za 600 Kč/ks.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
destroy

PríspevokZaslal: Ut január 15, 2008 1:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tesco puklice znacky tesco celkom dost neodporucam Razz Okrem toho ze sa lamu a tie prichytkove pasiky sa trhaju, pasuju len tak tak....stale ich treba doklepavat, takze asi nebude norma ako norma.

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
http://www.kvizmajster.sk/
http://www.kvizmajster.sk/testy_na_vodicsky_preukaz.php
Návrat hore
dulius
Site Admin

Založený: 11 január 2007

PríspevokZaslal: Ut január 15, 2008 3:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

destroy napísal:
tesco puklice znacky tesco celkom dost neodporucam Razz Okrem toho ze sa lamu a tie prichytkove pasiky sa trhaju, pasuju len tak tak....stale ich treba doklepavat, takze asi nebude norma ako norma.

Mozno niekde soudruzi z NDR udelali chybu Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat hore
DR

PríspevokZaslal: Ut január 15, 2008 4:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

destroy: zkus si na kola místo "puklic" dát poklice Wink.

Jinak asi bude záležet na tom, co v tom kterém tescu prodávají za sortiment, možná se ČR a SR od sebe liší .... Ale jestli se ti trhají i ty "příchytkové" (vyvazovací) pásky (alias "bindry"), tak bude možná něco špatně s tvými koly, to už není normání.

BTW, poklice nasazuju 1x za rok na podzim, na jaře je sundám, takže těch příležitostí něco ulomit zase tolik není. Při ceně do 200 Kč za sadu to absolutně neprožívám, mám je jenom proto, aby se zbytečně nedostával zimní bordel na disky a šrouby na náboji kola.
vls

Založený: 16 február 2007

PríspevokZaslal: St január 16, 2008 2:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

letne mam originaly od forda - bez problemov, zimne mi fordi nechceli dat, ze naco mam platit tak vela, aby som si vraj kupil v tescu. fakt. Twisted Evil
kupil som zlaty stred za 300 korun, drzali viac nez jednu sezonu - presne dovtedy, nez ich davali dole mechanici fordu. kym som to robil sam - v pohode, urobili to odbornici - po 30 km chodim s troma, prave ta jedna kde opravovali odtrhnuty stift nevydrzala jemne zaobchadzanie. Evil or Very Mad
predtym : Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Návrat hore
jiri

Založený: 08 február 2008

PríspevokZaslal: Ne júl 27, 2008 8:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes jsem koupil v Tescu 15 palců sadu za 369 Kč( z ABS) a vůbec nedrží na originál ocelové kolo Ford 6J*15, jsou menší. Tak jsem je byl vrátit. Musím jít koupit originály puklice do Fordu - sada stojí asi 1200 Kč (devítipaprskové). Po jednotlivých kusech to vyjde až na 1600 Kč.
Návrat hore
duves

Založený: 05 február 2008

PríspevokZaslal: Po júl 28, 2008 5:23 am    Predmet: Odpovedať s citátom

To je zvlastne, nemam Fordacke a držia, aspon co som tu skusobne nahadzoval po vymene na letne, puklice som kupoval zaciatkom jari. Uvidim na jesen, hned ako nahodim zimaky.
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 1 z 6

Prejdi na: